Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 193 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende şizofreni hastasıyım.oferta,cedrin ve risperdal consta iğne 15 günde bir

Üye
    fatih2000 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih kılıç
    Son Giriş
    15.10-2016
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 10 senedir şizofreni hastasıyım

Üye
    londoner Avatarı

Son Giriş
    02.05-2012
    Saat
    02:27
    Yaşadığı Yer
    londra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar.

Ben ve erkek arkadasim Londra'da yasiyoruz, 5 yil once burada tanistik ve hala beraberiz. Tanistigimiz zamanlarda bazi garip tavirlari, degisken tavirlari vardi, ancak daha sonradan beni cok sevdigini soyleyip, kendini affettirirdi. Alkol kullandigi icin genelde ona baglardim.
    Gecen sene evlenmeye karar verdik, kendisi Iranli. Evlenme oncesi Iran'a gitti, beni de ailesi davet etti gittim, 3 hafta sonra dondum o daha uzun kaldi. Ancak ben dondukten kisa bir sure sonra, onu telle ardigimda bana herseyin bittigini soyleyip, bagirip duruyordu. Once ailesi yuzunden sandim, sonra buraya geri donunce onun cok vahim bir halde oldugunu gordum. Delirmis gibiydi, benden, kendinden herseyden nefret ediyor, benimle konusmak, gorusmek bile istemiyordu. Tam bir kabustu, 3 ay duzenli tedfaviye geri donup, biraz duzelme gosterdi. Ancak ne yapacagimi bilemiyorum. 3 yil once eve onu surekli gormeye gelen sosyal calisma gorevlisi soylemisti bana sizofren oldugunu. Ben tam inanmamistim, ta ki bunlar yasanana kadar. O'nu cok seviyorum ancak o kadar yoruldum ki, bambaska birine dondu o agir nobetten sonra. Cunku, devamli kullanmasi gereken ilaclari oradayken bitmisti ve bu da onda alevlenme donemini yaratmisti. Cevremdeki herkes, ondan ayrilmami oneriyor, ancak O'nu gercekten sevdigim icin yaninda olmak istiyorum.

Allah, bu hastaligi olan herkese yardim etsin, hem cevresi, hem de kendisi icin cok zor. Bilip, tanidigini sandiginiz icinin gunden gune bambaska bir insana donusmesini izlemek, ve bir sey yapamamak gercekten cok zor..

Merhaba,

Benim erkek arkadasim da sizofren. O'nun da kollari, gogsu, elleri kesikler icinde. Ayrica ilacla intihari da denemis daha once. Biz 5 yildir beraberiz, ve O agir sizofreni hastasi, en son 7-8 ay once cok agir alevlenme donemindeydi, daha sonra yeniden tedaviye baslamasiyla biraz duzeldi. Ancak su aralar, ilaclara ara vermis ve sanirim yeniden alevlenme doneminde. Benden ayrilmak istiyor, surekli herseyden beni sucluyor. O kadar donuk ki, hic beni sevmemis gibi. Benim aglamam, guzel sozler soylemem bile onu sinirlendiriyor. Ki, yakinda evlenecektik, simdi benim O'nun bu halde olmasinda, hastaligini ilerletmesinde etken neden olarak gorup sucluyor. Ben O'nu hic sevmemisim, cunku O'ndan tek beklentim, O'nunla evlenmek ve bebek yapmakmis!! Sevinmesi lazim oysa ki, ama lagilamasi tamamen bozuldu. Napmaliyim bilemiyorum, hasta oldugunu, yaninda olmam gerektigini biliyorum ancak ben de O'nun hastaligi yuzunden hasta oldum artik..! Karar vermesi, ileri ile ilgili plan yapabilmesi, duzelmesi imkansiz gibi..Tam biraz duzelirken, geri basa donuyoruz, kendi icine kapanip, beni ve herkesi uzaklastirmaya basladi

Üye
    Eğce Avatarı

Gerçek Adı
    Erdoğan
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Çorum / Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

londoner;
    keşke gedi düşüncelerini yazsaydın.....

ama NECARE.....

Üye
    mert. Avatarı

Gerçek Adı
    kemal
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    18:38
    Yaşadığı Yer
    antalya merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

(mert.)'e ziyaretçi mesajı yollayın herkes birikimlerini paylaşşın.benim bu yıl çok basit bir şeyden ağır özürlü raporumu iptal ettiler. eşimin bakım maaşı kesildi.itiraz edip başka hastanede tekrar heyete girdim.konuyu öğrendim ama uzak bir hastaneye kaç kez gittim geldim.
    "hemipleji, koah, bipolar bozukluk"konularında yazışabiliriz

Üye
    mustalex Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba...
    8 Senedir şizofreni hastasıyım, bu hastalığa askerde yakalandım.
    Acemi birliğinde çok zorluk çektim, ortama ayak uydura madım, birden içime kapandım, vede herkesten uzaklaşmaya başladım. Sonrasında hastaneye yattım. 10gün kadar hastanede tedavi altına alındım, çeşitli ilaç ve iğnelerle tabii
    2ay hava değişim alıp sonrasında memleketime döndüm. (Beni hasta halimle tek başıma malatya'dan Bursa'ya gönderen bölük komutanıma hakkımı hiç bi suretle helal etmiyorum!) Bir çok çeşit antipsikotik ilaç kullandım adeta deneme tahtasına döndüm.
    Sonrasında İstanbul Gata'da 2gün yatıp Ustabirliğim olan Sarıkamış/Kars'a terhis edildim. 2Ay kadar orda görev yaptım(ambulans bölüğü sıhhiye eri olarak). Bölük komutanım olsun, assubaylarım olsun, uzman çavuş olsun beni çok sevdiler, anlayış gösterdiler rahatsızlığımdan dolayı (Allah hepsinden razı olsun.)
    Bölük komutanıma yalvarmama rağmen (Komutanım yalvarırım beni ankara gataya göndermeyin diye ısrar etmeme rağmen)
    Oğlum sen git, sağlığına kavuş, senin askerliğin sağlığın dedi
    Ankara gatada 20 günlük tedavi sonucu
    F:20.2 KRONİK NİTELİK KAZANMIŞ PSİKOTİK BOZUKLUK
    TANI: KALINTI ŞİZOFRENİ
    ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR
    kararı ile taburcu...
    Şimdiyse hastalığıma kullandığım ilaçlarla devam ediyorum, SEROQUEL 300MG. 1*1
    SOLIAN 400MG 2*1
    AKINETON 2*1
    İlaçlarla ayakta duruyorum vede bağımlı olduğumun kanaatindeyim
    Allah bütün hastalarımıza acil şifalar versin diyorum vede iyi geceler diyorum
    MUSTAFA ZAHİR...

Üye
    Sakin_piskopat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 10yıldır paranoid şizofrenim risperdal tablet seroqal xr risperdal consta iğne akineton tablet ve rexapin tablet kullanıyom

Üye
    volkano39 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben de 5 yıldır şizofreni hastasıyım bu kokteyl iğne dediğiniz nasıl bir ilaç yazarsanız sevinirim

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Loris Mesajı Gör
    peki şizotipal bozukluk ile karşılaştırıldığında hangisi daha iyiye olumlu...
    Şizotipal bozuklukla Şizofreninin alakası yok isim benzerliği...

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benzer soruyu bir doktorda sormuştu. 'bize öğretildiği ve okuduğumuz kadar biliyoruz, tanıyoruz bize tarif yaparmısın' demişti.

şizofrenide içgörü denen kavram yoktur. Kanımca Remisyon dönemini epey bi aşmak lazım içgörü olması için. 2. Atakizi dönemim 2008 Haziranında başladı 9 ay sürdü. Halen kafamı toplamış değilim...

Şizofreni aklın normalden hızlı çalışmasıyla karakterize bir akıl hastalığıdır. Bu hal bir avantaj sağlamayıp rahatsızlığın kendisini oluşturur.

Eski ismiyle Paranoid buzukluk da tedavi yöntemleri itibariyle Şizofreniye yakındır.

Psikiyatrik rahatsızlıkların tamamı hem teşhis aşamasında hemde tedavide belli kategorilerde değerlendirilir. Buna göre Depresyonu olan hastaya farklı tanı koymak gibi hatalar ortadan kaldırılmıştır.

Bazı başka forumlarda da rastladım Şizotipal rahatsızlık Şizofreniyle alakası olmayan bir rahatsızlık. birbirine dönüşürmü diye soran insanlarımızın içi rahat olsun

Üye
    şizofren70 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    24.01-2014
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 10 yıldır tedavi görmekteyim askerliğe elverişli değildir verildi ünv terkim aklın hızlı çalışması fikrine katılıyorum sonra o beyin duruyor ve o kadar fikri kıyaslamaya başlıyorki amaca ulaşmakta güçlük çekiyor ve hasta geriye gidiyor burada kimsenin moraliniz bozmak istemem ama genelde hastayla beraber ömür boyu sürüyor daha kötüye gidenler, kısmi uyumu sağlayabilenler , iyileşebilenler şeklinde yüzdesi var bana göre bu durumda tamamen iyileşmek sonda yer alıyor malesef şimdi süper politika yapacak kadar gelişen bir ingilizce düşünün 3 yada 5 yıl sonra kendinizi toplmak için gayret göstermiş olsanız bile merhaba nasılsın adınız ne hangisi ne ekmek çatal kaşık gibi basit cümleleri muhafaza edebiliyorsunuz ancak bende akineton risperdal sormodren serdolect invega risperdal consta iğne toframil gibi ilaçlar kullandım ve kullanmaktayım ama benim diğer bir sorunumda şu an bir fabrikada çalışıyorum ve 12saat buda rahatsızlığımı tetikliyor bana göre ve insanlar size tembel işten kaçıyor gibi düşünüp vs o gözle bakabiliyorlar ama hastalığı tanısalar emin olun kimse bunları düşünmezdi çünkü düşmanıma dilemem çok uzun süreler araştırma yaptım bende o ilk zamanlarımdaki beyin düşünce muhakeme güçlerime ulaşmak için çok çaba sarfettim ama malesef çok az başarılı olabildim biliyorum o beyin düşünce karar mekanızmasını yakalasam bile artık geride kalacağım 10senede teknoloji ilerledi bir çok yöntem değişti bende biraz daha yaşlandım vs vs ama insan anlayabiliyor hastalıktan önceki ve sonraki halini genelde içe kapanma sosyal uyum güçlüğü hezeyanlar sanrılar olabiliyor fakat sanrılar derken bu sanrı oolmuyor o sanrı o hasta için tam bir gerçek şeklinde dönüşüyor ve hasta kendine etrafına çevresine zarar verebiliyor malesef ama bu küçük bir kısım zira araştırmalar şizofrenlerin de diğer insanlar kadar hatta zaman zaman daha az suç işlediklerini ortaya koymuş sonuçta ilaç yada iğne tedavisine devam edilmeli aksatılmalı ve şizofrenlerin çalışması için gerekli koşullar sağlanmalı ki ürettikçe hafızalarını tazeleyecekle4rdir ama bu benimki gibi ağır koşullarda olmamlıki ters tepmesin şimdilik bu kadar

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

şizofren70 arkadaşın dediği gibi Şizofreni hastalarının 1/5 i tam sağlığına kavuşuyor.

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sena_6;

Katatonik tipler kilitlenir, ileri evrelerde robotlaşır..

zaferim Avatarı

Gerçek Adı
    zafer
    Son Giriş
    15.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Çoğu atlatamıyor malesef. Özellikle Katatoni çok dirençliyse atlatamıyorlar.

Üye
    şizofren70 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    24.01-2014
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şizofreni yıllar süren tedavi uygulamalrı ile tamamen iyileşmesede kontrol altında tutulabiliyor çalışabilir durumda olanlar%45 çalışamayacak durumda ağır kronik hastanın tammiyle çevreye uyumu bozuksa %80 çalışamaz gibi ibare veriliyor erken emeklilik ve malulen emeklilik haklarını devlet vermiştir ama dileğim kimsenin %80 lik grupta olması çünkü ehliyet alamıyorsunuz başka biri sizin yerinize karar alıyor vasi tayini gibi imza yetkiniz bile olmuyorki buda kolay bi durum olmasa gerek onun için doktor kontrollerine ve tedavileri mümküğn olduğunca dikkat etmek gerek

Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon

Başlığın Etiketleri