Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 193 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    doxograph Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan özmen
    Son Giriş
    23.02-2013
    Saat
    04:40
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    www.bipolaryasam.org/ burdan öğrenebilrisn hakkında herşeyi

Üye
    kgokbak Avatarı

Gerçek Adı
    ......
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 haziran 2007 bu tarihten sonra 2 gün hiç uyuyamadım.Aklıma devamlı iş arkadaşlarım ve ailemle ilgili gerçek dışı düşünceler geliyordu ve bunları düşünmekten kendimi alamıyordum. uyuyamadığım 2. günün sabahı yine işime gittim kimseye birşeyler söylemiyordum fakat ne olduysa bir anda içimdeki herşeyi herkesle paylaşmaya başladım. İşyerindeki herkesi MİT ajanı olduğunu ve benim hayatımı kontrol etmek için takip ettiklerini , beni canlı bomba olarak yetiştirmeye çalıştıklarını bir bir herkese söyledim. Şirket beni arabayla eve gönderdi eve girdiğimde şaşıran anneme de aynı şeyleri söylüyor bir taraftan da evde dinleme cihazı arıyordum. Evde birşey yiyip içmemeye başladım herşeyin zehirli olduğunu düşünüyordum.
    3. gün artık ailem benim hasta olduğumu düşünerek özel bir sağlık kuruluşuna götürmeye ikna etti. Yolda yürürken benim gibi giyinmiş tıpatıp bana benzeyen , benim gibi yürüyen insanlar önümden geçip gidiyordu. Hatta 3 yıl boyunca msn de arkadaşlık ettiğim yabancı kız arkadaşımı yolda bana gülümserken görüyordum.
    Sonuç olarak özel sağlık kuruluşu Atipik Psikoz teşhisi koydu. Devlet hastanesinde başvurduk orada da birkaç kez muayene oldum hastanye yatırmak istediler kabul etmedim. Daha sonra tıp fakültesinde benim dilimden anlayan bir doktorla tanıştım. O beni dinliyor ve anlıyordu. Devlet hastanesinin verdiği Risperdal ilacı çok uyuşturdupu için Solian ve Akineton ilaçları ile hastalığımı kontrol altına almayı başardı. Fakat ilaçlar 20 kilo almama neden oldu 1 yıl boyunca ben de bıraktım
    2-3 ay sonra tekrar atak geçirdim , tekrar aynı olaylar ve gelişmeler. Tıp fakültesi daha sonra şizofreni teşhisi koydu hastalığıma ve sürekli rapor verdi.
    Şuan hala Solian ve Akineton ilaçları ile hayata tutunmaya çalışıyorum ve ömrümün geri kalanıda böyle olmak zorunda imiş. Bazen 1 hafta boyunca ilaç içmeyerek kendi kendimi test ediyorum fakat belirtiler başlayınca tekrar ilaç alıyorum.
    O zamanlarda ise neler düşündüğümü söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan fikirlerimi çalışıyor. Çevremdekiler beynime düşünce sokmaya çalışıyorlar. Ben peygamberim ve Dünya'yı kurtarmak için geldim. Ben Dünya'nın merkezindeyim insanlar benim etrafımda dolaşıyor tarzı şeyler düşünüyorum ve bunlara cidden inanıyorum. 1 yıldır asal sayıların genel formülü bulmak için incelemediğim yabancı kaynak kalmadı. Asal sayılara takmış durumdayım şuan. Garip bir hastalık ama bununla yaşamayı öğrenmeliyiz.

Üye
    Sessiz38 Avatarı

Gerçek Adı
    K.Kayataş
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ[38]
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KGOKBAK Yazınısı okuyunca aklıma Rusel Crowe'nin rol aldığı A Beautiful Mind (Akıl Oyunları) geldi. O Filmi izleyince Şizofreni hastalığın nasıl bir hastalık olduğunu öğrendim...
    Akil Oyunlari A Beautiful Mind film izle - Ruhsal veya şizofreni hastası olan kim var?

Üye
    Aziz Kerim Avatarı

Gerçek Adı
    Aziz Kerim
    Son Giriş
    02.02-2011
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şizofreni akıl oyunlarıyla öğrenemezsiniz. Akıl oyunlarında şizofrenin sadece % 1 i var desem yeridir. Ve şizofrenin düzelmesi hiçte zor bişey değil.

Üye
    nadir06 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2011
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kgokbak a ve diger ruhsal sıkıntıları olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum, 1999 yılında şu peygamber olma hissi dışında %70 oranında kgokbak la rahatsızlıgın oluş yeri ve gelişmesi benzerlik taşıyor. 11 yıl oldu ama her şeyi anımsıyorum. uzun bir tedavi süreci gerektiriyor, tam olarak iyileşmek mümkünmü? iyileştimmi bilmiyorum, neticede 3 ögün yemek yiyoruz su içiyoruz v.s v.s. küçücük bir ilacıda kafaya takmadan içmelisin içmeliyiz.

Üye
    Sakin_piskopat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar bende şizofren hastasıyim yaklaşık1 yıl önce öğrendim.14yaşından beri kendime zarar veriyorum kollarım bileklerim bacaklarim göğsüm kesikler içinde en çok şırnakta askerde zorluk çektim kendime zarar verdim.babam ve amcamda aynı rahatsızlik yaşıyorlar.madde bağımlısıydim tedavi gördüm evde yabancı kişiler görüyorum eşimin şiddetli bir şekilde sürekli beni aldattıgini söyleyen ve radyoda ve tv haberlerinde beni öldüreceklerini söyleyen sesler duyuyorum.aynada kırmızı gözlü bana benzemeyen kişiler görüyorum sürekli takip edildigimi ve hayatımin tehlikede olduğunu düşünüyorum eşimin beni zehirleyeceğini hatta gece boğacagıni düşünüyorum.daha önce yaşadığım bi tartışmayi düşünmeye başladığımda oan o saniye taştısmis gibi çok ince düşünüp aynı şekilde sinirleniyorum aşırı bir şekilde kafama takıyor inceliyor ve çok büyütüyorum olaylari.ünitersite ve ilçedeki doktorlar şizofreni teşhisi koydu bende serogal akineton risperdal tablet ve14günde bir risperdal consta iğne kullanıyorum ben hala bunun gibi lanet bir hastalıkla yaşamaya alışamadım:-(

Üye
    Sakin_piskopat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şizofreni hastası kimler var

Üye
    donence Avatarı

Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    09:46
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bir vadiğım şizofren hastası bir bayan. Hastanede falan da tedavi görmüş. Raporları falan var. Çalışıyor. Makulen emeklilik hakkında bilgi almak istiyor. Ben normal engellilerin sahip olduğu tüm haklara sahip olduklarını biliyorum. Yanlış yada eksik mi bu bilgi acaba.bana yardımcı olabilecek birileri varmı

Üye
    Sakin_piskopat Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    11.11-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ASUMAN0 Mesajı Gör
    sızofrenım 10 yıldır hastayım.3 yıl once kokteyl dıye bır ıgne vurdular.o zamandan berı halusunasyon gormuyorum.paranoyam da yok denecek kadar az.tum sızo arkadaslara acıl sıfalar dılerım.
    pardon kokteyl dediğiniz iğne ne oluyor ben ayda 2sefer risperdal consta iğne vuruluyorum kokteyl dediğinizle aynımi acaba

Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende atipik psikoz var

Üye
    lark202 Avatarı

Son Giriş
    06.08-2015
    Saat
    10:42
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şizoaffektif bozukluk hastasıyım.

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bipolar hastalarıyla bilgi alışverişi yapmak istiyorum....

Ayrıca bir grup oluşturdum: Bipolarla Barışık Yaşayanlar - Engelliler.Biz Platformu

Üye
    emir balaban Avatarı

Gerçek Adı
    emir
    Son Giriş
    14.09-2011
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başar kardeş şizofreni deil ise nedir ozamn rahatsızlıgınız ve raporunuz varmı varsa yüzde kac?

Üye
    şazi Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

....................

Üye
    BiKuLum Avatarı

Son Giriş
    25.09-2014
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Almanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sakin_piskopat;

Benim bi tanidim var sizofreni hastasi bildim kadar bu hastaliki alisilimak degilde kabulenip düzenli haplari kulaninca cok olaylar olmuyormus diye biliyorum umarim suan iyisinizdir.

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon

Başlığın Etiketleri