Sayfa 9 / 31 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 462 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ayşe melek Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe özcan
    Son Giriş
    18.02-2013
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    izmir bergama
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim bu hastalıkla bir alakam yok.Ben spina bifida hastasıyım.Yazdıklarınızı okudum.Tedavilerimiz aynı nerdeyse...Bizde mesane yıkama,tak,mesane büyütme ameliyatı.,,Bunların hepsi bizdede olabiliyor.Spina bifidanın nedenine folikasit eksikliği diyorlar.Sizin hastalığınızın nedeni ne?Bu arada tak'tan kurtulmak mümkün. Gata üroloji uzmanı Prof.dr.Murat Dayanç'ın yaptığı ameliyat sayesinde...Murat Dayanç'ın Ankara'da muaynehanesi var.Bacak sinirlerini mesane sinirine uç birleştirme yapılarak yapılıyor. Ameliyatı isterseniz araştırın.Belki sizin hastalığınızdada uygulanabilir bir yöntemdir diye düşündüm.

Üye
    emine83 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu konuda net bi bilgi yok ve araştırma aşamasında bi durum.Haftaya Ankara'da olacagım ve aldıgım bilgileri burda paylaşırım ve umarım iyi haberlerle dönerim hepimiz için...

Üye
    zülal08 Avatarı

Gerçek Adı
    zenep
    Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    16:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz cerrahpaşada yatarken Cenk Büyükünal bu yöntemden bahsetmiş ve bir kaç seneye çıkabileceğini uzmanların bu konuda yoğunlaştıklarını söylemişti. İNŞALLAH

Üye
    pitstop Avatarı

Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gecen hafta doktorla randevum vardı uzun uzun durumun konusunda görüştük..aslında okadar çok bizim hastalığımızla ilgili ameliyat yöntemi varmışki..örneğin protez sfinkter kas bile takılıyormuş mesane boynyna..ama benim mesane boynum yok hatta üretra bile yok..üstelik çapadan hastane raporlarımı aldım pubis kemiğinin bir kısmı kesilerek çıkarılmış. yani takılacak protezin tuttturulacağı bi yer bile yok...eğer sizde bunlar duruyorsa durumunuz benden daha kolay diyebilirim..

Üye
    selo90 Avatarı

Gerçek Adı
    Selcuk
    Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yşe hanım ekstrofi vezika, spina bifida bir alt birimi yani birebir aynı genellikle bu tür hastalıkların çatısı olarak gösteriliyor spina bifida ....

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ekleyin bu adresi ekstrofi_vezika@hotmail.com

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Havva abla şu tam gün yasası ile bir gelişme var mı.
    Şu olayı bir daha anlatırmısın sana zahmet. Proflar Üniv hastanelerinde Ameliyatlarına girmiyorlar mı. Tam olarak durum ne çapada cerrahpaşada. ne kadar sürcek bu durum ne gibi gelişmeler var sen takıp edıyordun abla bu konuyu. bilgilerini bekliyorum.

Ben Dün İstanbul da özel bir hastanede Muayene oldum ve doktor bana Oldukça umutlar verdi.
    Hiç idrarını hissediyormusun dedi bende sabahları mesanede toplanıyor onu wc ye gidip bolatıyorum şeklinde cevap verdim, bide uzun süreli oturdugum zamanlarda mesanede toplanıyor dedim, o zaman mesane boynuna bişey yapılabilceğini ve normal yolla idrarımı tutup boşaltabılecegımı soyledı ve bu benı oldukca umutlandırdı.
    Çok mutlu oldum bunları duyduğum için. şimdi tedavi olmak için bütün güvenim yerine geldi fakat özelde olmak oldukca pahalı olabılır ve Üniv hastanelerındede bu amelıyat yapılmıyorsa nolcak bılmıyorum.
    Neyse zamanla gene paylaşacagım bılgıler var. Şimdi ürodinami yaptırmak için idrar kültürümün stril olmasını saglamakla uğraşacagım.

Büşra ekledim
    Bide kendimize özel bir web sitemiz olsa güzel olcak aslında aklımdada bir türlü zaman bulup hayata geçiremedim. Bence böyle bir şeye ihtiyacımız var.

Saygılar.

Üye
    emine83 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı geceler arkadaslar sizlere iyi haberlerle gelmek isterdim ama olmadı şu bizim konuştuklarımızdan daha ileri bi çözüm üreten yok.Selçuk meram tıp fakultesinde tedavi oldugunu söylemişti ve biz onun tavsiye ettiği Adnan Abasıyanık a gittik bize hiç bi hastaya augmantasyon uygulamadıgını bu tedavi yöntemini kullanmadıgını 3 saate kadar idrarını tutabilecegini söyledi fakat nasıl bi yontem uyguladıgınıda acıklamadı umutlandık orda kalmaya karar verdik tedavi için ama sonra hiç inandırıcı gelmedi içimize sinmedi özellikle hastane ve görevlileri çok kötüydü bi saat kadar kaldık serviste ama oglumun piskolojisini altust ettiler detaylı anlatmaya vaktim yok,bizde yatısı iptal edip apar topar geldik vel hasılı hiç memnun kalmadık.Dönuşte ankaraya ugrayacaktık ama paşamın bu durumu atlatmasını beklememiz daha dogru olacaktı.Simdilik beklemedeyiz.Kök hücre mesane ile ilgili çalışmalarda 9 kez denenmiş ve yedi kez basarılı olmuş(henuz insanlarda denenmemiş)...Hayırlı haberler bizi bulsun inşallah tekrar iyi geceler herkese...şifa sevgi ve şefkatte gizlidir...

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Metincim,

Fakültelerde işler toz duman söyliyim yani. Resmen sapıttılar son zamanlarda, başıboşluk almış yürümüş durumda. Hocalar izinli ya da istifa etmiş gözükse de derslere girip öğrencilerini, ameliyatlara girip hastaları, kaçak görüşmelerle de hastalarını bırakmadıkları için yakında kendilerini zorla kovduracaklar galiba, böylece hastalarla bakanlık karşı karşıya kalacak. Hocalar düzenli olarak yerlerinde olmadığı için, asistanlar çiftlik gibi kullanıyorlar sağolsunlar hastaneyi. Hastalar gelmiş, tahlil istiyorlarsa bakmıyorlar sonucuna, film ultrs. v.s. istiyorlar, sonucu hakkında hastaya tek kelime yok, şikayet etmekten bıktım, Ali nin tahlillerine göre hastane şartları dışında kullanılabilecek hiçbir antibiyotik kalmamış, Alideki üremelerdeki mikrop tüm antibiyotiklere direnç kazanmış bu asistanların sayesinde. Şikayetimiz oluştuğu anda yatacakmışız ki o zaman antibiyotik kullanacaklarmış. videoürodinami, üriner ultrs. ve MAG3 filimleri çektirdik, Salı günü nefrolojiye göstericez, lutfedip bişey söylerler inşallah, sadece ultrs. sonucu var "hidronefroz grade 1" (önceki grade 2ydi; biz oniki yıl önce bu grade 3tü acil ameliyata alınmıştık) sonuçlarla ilgili bana söyledikleriyle hocamıza bilgi vericem, son zamanlarda istendiği halde sonuçlarıyla ilgilenilmeyen tahlil ya da filimler yüzünden sıkıldığımı, bu asistanların kendilerini eğitmek için bizi kullandıklarını düşünmeye başladığımı, çocuğum ameliyat olmak istemediğine göre bir şikayetim de olmadıkça hocalar dönmedikçe hastaneye gelmeyeceğimizi teklif edicem. Çünkü son zamanlarda traji komik şeylerle karşılaşıyoruz. Şöyleki;

Çocuğumun tahlil sonucuna bakan asistan cerrah dirençli antibiyotikleri görünce çocuk doktoruna gönderiyor; gittiğimiz asistan çocuk doktoru mesane ekstrofiyiz deyince bize "Teşhis ne zaman konuldu? " diye oğlumu bile güldüren sorular soruyo. Oğlum bana hani bu doğumsal bi hastalıktı, doktora geçen yıl teşhis kondu desek inanacakmı diye soruyo? Bu doktorların verdiği saçma sapan ilaçlardan mikrobumuza artık ilaç da hayır etmiyo. Üstelik biz kendi kendimize şunu tespit ettik, mesaneyi sıklıkla yıkayıp, adeta tak yapıp da mesanede idrar bırakmıyomuşuz gibi yapıp, bol su içerek tahlildeki mikrop sayısını 100000lerden 15000lere düşürtebiliyoruz, hatta ürodinamiden önce son 10 gündür ilaç da kullanmayıp yıkamayı çoğaltıp "üreme yok" yazılı tahlili aldık, asistanzadeler hala öyle şey olmaz, antibiyotik baskısıyla öyle çıkmıştır, filim çekilebilir diyolar. İlaç kullanmıyoduk ki diyoruz bizi dinlemiyolar bile.

Özel hastaneler işi daha da çetrefilli, doktora emin olmadan sakın başlama derim. Bu kaos ortamında sömürülen her açıdan biz hastalarız. Asistanlar, hocalar eğitmezse eğitmesin bizi, biz hastaları kullanarak kendimizi eğitiriz diyorlar; hocalar özel hastanelere kaçıyor söylentileri de özelleri hastaların gözünde çok büyütmesine böylece daha kolay kandırılmamıza sebep oluyor, aman dikkat diyorum. Hakkında hayırlısı diyorum. Sevgiler

emine83; "fakat nasıl bi yontem uyguladıgınıda acıklamadı" demişsin

Hiç güleceğim yoktu, bu nasıl ya. Kalkıp ayağına kadar gidiyosunuz, size ne yapacağı konusunda nasıl bilgi vermez, devlet sırrı sanki. Gizemli olarak kalsın ki değeri eksilmesin mi ne yani. Bence Selçuk'a ne yaptığını o da bilmiyor o zaman. Tamamen Allah'ın bir lütfu Selçuk'un iyileşmesi, Selçuk onun başarısımı zannetmiş oluyor. Çocuğunuzu alıp gittiğinize göre size ne yapacağını netleştirip, gerekirse aynı şeyi yaptığı başka bir aileyle görüştürerek sizi ikna etmeliydi, yaptığını bilip başarısına güveniyorsa da. Sanki size anlatsalar anladığınızı kendi doktorunuza anlatıp yöntemini çalacaksınız, bu doktorlar çok egoist ben bunu anladım. Allah hepsine hidayet versin, bizlere de selamet.

Geçen gün, Cerrahpaşada sigara içerken yanımdaki doktor adayı öğrenciler aralarında şunu konuşuyordu; "Pediatri en iyi bölüm bence eğitim için; her bölümün pediatri asistanlarına bak adeta hoca gibiler, her konuda deneyimliler, şimdiki çocuklar hep problemli, büyüklere ait her hastalık çocukta var, hasta çocuk olunca sesi de çıkmıyor ne yaparsan yap, en iyi eğitim işte, ben pediatrilerden birini seçicem, millet çocuğuna da para dökerken gözü hiçbirşey görmüyo, kaderciler de çocuklarına birşey olursa yenisini yaparlar" daha fazla kalamadım yanlarında. Allah bu vicdansızlarla kimseyi karşılaştırmasın. Düşünsenize bu piskopatlardan bu memlekete doktor yetişecek, olmaz olsunlar yaaaa!!

Şifa Allah'tan, ümidimi kesmiyorum da, "doktorlara" olan güvenim çok eksildi, kullanılıyor ve aldanıyoruz gibi geliyo. İnşallah öyle değildir.

Üye
    emine83 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı geceler;

aynen anlattıgım gibi sordugumuz halde net bi cevap alamadık ve tatmin olmadıgımız içinde paşamıda alıp döndük.Allah işinin ehli insanlarla karşılaştırsın...Selçuktan biz bahsettik oda en iyi durumda onun oldugunu söyledi amaa ne tur bi tedavi uyguladıgını anlatmadı böyle garip bi görüşmeydi işte.Allah merhamet sahiplerine düşürsün bizi,artık söyleyecek sözüm yok hele anlattıgın olaya tepkimi anlatacak kelime bulamıyorum...kulanılmak ve aldatılmak inşallah öyle degildir inşallah...

Üye
    zülal08 Avatarı

Gerçek Adı
    zenep
    Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    16:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdıklarınızı okuyorum ve hiçbir şey düşünemiyorum... Tepkisizim Allah düşürmesin

Üye
    selo90 Avatarı

Gerçek Adı
    Selcuk
    Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emine abla sizede hak veriyorum. tamam bu hastalık konusunda tedavisi en ileri düzeyde olab birine ilişkin bilgi istiyorsunuz da hasta haklarında hastanın bilgilerinin gizlenmesi esastır. Benimle ilgili bilgileri değil doktorum, başhekim bile size veremez. endişelerinizi ve korkularınızı anlıyorum fakat benim onayım olmadıkça kimse bize hiçbir zaman benimle ilgili beklentilerinizi karşılayacak cevap veremez...

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selçuk yazdıklarında çok haklısın. Ama şu ayrıntıyı atlıyorsun, Emine senin de önceden sıkıntılarını çektiğin bir hastalığa sahip bir çocuğun annesi. Ve senin durumunun düzelmesinde büyük payı olan doktoruna gidiyor, ve bilgi istiyor. Burada sana ne yaptığını ve sonucun neden olumlu olduğunu net olarak anlatmalı. Bizim doktorumuz Ali okula başlamadan önce yıllarca mesaneye bir ilaç enjeksiyon işlemi olduğunu bu işlemle okula giderken kuru kalmasını sağlayacaklarını anlatmıştı, sonra bizim oğlan okula bezle başladı, hocam enjeksiyon? dediğimizde o dönemde Ali gündüzleri bir ped takıp sık sık tuvalete giderek çişini kontrol edebiliyordu, bunu yeterli bulup bu düzeni bozmak istemediğini söyleyip erteledi durdu. Birkaç yıl sonra bir yöntem denemek istediklerini söylediler, "biofeedback" ilk kez mesane ekstrofililere denenecekti. ok. deyip haftada 3 gün 6 ay süreyle hastaneye gittik, sonra ne mi oldu, deneme ters tepti, Ali 3-5 ped derken nerdeyse gündüz bile tekrar bez bağlamaya başladı. Çünkü hiç kontrol edemez olmuştu, ayrıca o denemeden beri de tutmakla ilgili kendine güvenini de kaybedip, gündüzleri uzun süreli kalabalık bir yere gideceksek bezle rahat rahat gitmeyi, pantolonu ıslatıp da rezil olmaktansa tercih etti. Sonra şu dendi bana:" Yapay mesanelerde normal mesaneler gibi kasların kontrolünün hakim olabileceği bir sistem oluşamıyor." O yöntem bu çocuklara uygulanmamalı. Eeee ne oldu, ben kimseye kızamadım, bu risk vardı elbette, ama "tutabilme şansı" da vardı, o kadar ameliyattan sonra ameliyatsız bir yöntemi denemekte ne zarar var diye düşünmüştük. Tek yararı, artık bizim gibi çocuklara denenip de böyle daha kötü sonuçlara sebep olmayacak biofeedback. Sonra enjeksiyon? dedik tekrar bu sefer de bize denilen şu:Bunca yıldır ogmente mesaneli olanlarda başarılı sonuç elde edilemediği gibi tıpkı biofeedback gibi daha çok kaçırmalar oluyor, Ali ye bi de bunu denemeyelim. Yaniii sonuç sıfır ve eksi hatta.

Gelelim senin iznin olmadan doktorun bilgi vermesine. Elbette bu böyle. Ama mesela Aliye mitrofonof takmak istediler, önce bize bu işlemi yapmış, özellikle memnun olan ve sorunsuz devam edenler seçilerek (buna özellikle dikkat edildi çünkü Ali ergendi artık ve reddettiği bişeyi anlatacaklardı) beş altı ailenin telefonları verildi. Ali onlarla önce telefonda görüştü, sonra buluşacaktı, ama çocuklara ne sordu ve ne cevap aldıysa vazgeçti. Ben annelerle görüştüğümde çocuklarının ne yaşadığı değil de, çocuklarının kuru kalmasından memnuniyetleri bez parasından kurtulmaları filan gibi bana biraz ters gelen cevaplar aldım. O nedenle çocuğuma ısrarcı olmadım. Doktor bu aileleri bize nasıl bir yöntem uygulayacağını, Ali'ye ne yapacağını, kaç gün hastanede kalacağımızı, v.s. ameliyat detaylarını anlattıktan sonra onların yaşayan olarak bize aktaracağı ek bilgileri aktarması için tanıtştırmak istedi. Bu yöntemle ona memnuniyetliklerini bildiren ailelerden bu yöntemin hastaları mutlu ettiğini anladı ki, adeta reklam gibi de onları hastalarla tanıştırıp, ne yaşadıklarını onların da birebir anlatmasına fırsat verdi. Senin doktorun yaptığı biraz eksik kalıyor bu durumda. Sen neden bu sitedesin. Yardımcı olmak istiyosun senin gibi hastalara, zaten sen sana ne yapıldığını saklamıyosunki bence. Ama ben hep şunu düşünüyorum sana ne yapıldığı da Ali ye yapılan ya da yapılacaklar gibi bir risk gözealınarak yapıldı, risk lehinde sonuçlanıp iyi sonuçlandı. Herkesin istediği garanti aslında. Ama bu garanti yok, sadece tıpta değil, hayatın her alanında bu böyle. Biz zorluyoruz o garantiyi alabilmek için.
    Ama şöyle düşün, doktorun istese seni deşifre etmeden de sana uygulanan yöntem herkese uygulanabilecek olsa bunu her hastaya anlatır. mitrofonof, mesaneyi büyütmek için yapılan ogmentasyon, hatta mesane kapama bile ilk kez yapılıp başarılı olduğunda diğerlerine de uygulandı, kimse ilk kime yapıldı diye derdine düşmedi. Konferanslarda Aliye denenen biofeedbackin başarısızlığı söylendiki kimse de iyi durumda olan bir ekstrofiliye denemesin diye. Böyle bir bilgide deşifre olsak ne olur olmasak ne olur? Saklasak bize ne faydası vardı ki? "Benimle ilgili bilgileri kimse veremez" cümlesi bu sitede bulunma sebebinle çelişmene neden olur, bir ablan olarak söylemeden geçemiycem. Sevgiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

İzin verirseniz ben de iki şey söylemek isterim. İlki, artık klişeleşen bir şey: hastalık da tedavi de kişiseldir. Herkesin hikayesi farklıdır. Birinin fayda gördüğü tedaviden bir başkası fayda görmeyebilir. Burada "tıp bilimi" diye kategorize edilen alandan beklentimiz, olası iyi-kötü gelişmeler konusunda bizi bilgilendirmesidir. Tedavi sonrasında neyle karşı karşıya gelebileceğimiz konusunda bilgi sahibi olmalıyız....

Söyleyeceğim ikinci şey ise işin hukuki boyutu. Hasta Hakları Yönetmeliği tedavi görecek kişiye çok net haklar vermiştir. Bu haklardan en önemlilerinden birini aşağıya alıntılıyorum:

Genel Olarak Bilgi İsteme
    Madde 15-
    Hasta; sağlık durumunu, kendisine uygulanacak tıbbi işlemleri, bunların faydaları ve muhtemel sakıncaları, alternatif tıbbi müdahale usülleri, tedavinin kabul
    edilmemesi halinde ortaya çıkabilecek muhtemel sonuçları ve hastalığın seyri ve neticeleri konusunda sözlü veya yazılı olarak bilgi istemek hakkına sahiptir.

Sağlık durumu ile ilgili gereken bilgiyi, bizzat hasta veya hastanın küçük, temyiz kudretinden yoksun veya kısıtlı olması halinde velisi veya vasisi isteyebilir. Hasta, sağlık durumu hakkında bilgi almak üzere bir başkasına da yetki verebilir. Gerek görülen hallerde yetkinin belgelendirilmesi istenilebilir.

Hasta, tedavisi ile ilgilenen tabip dışında bir başka tabipten de sağlık durumu hakkında bilgi alabilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    selo90 Avatarı

Gerçek Adı
    Selcuk
    Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ablacığım çelişen bir durum yok ben formda kesin bilgilerimi kısıtlayarak sizin öğrenmek istediğiniz tüm sorulara cevap veriyorum. her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da yalnış tedaviler uygulanıyor. mesela mesane onarımı düzgün olmayan bir hastada hangi tedavi uygulanırsa uygulansın netice alınamaz. çok ciddi reflü problemi olmayan hastalara bile tak müdahalesi yapılıyor. tamam sizede hak veriyorum ne yaşayacağınızı ve bir başkası ne yaşamış öğrenmek istiyorsunuz fakat her mesleğin kendi püf noktaları vardır. hiç kimse tam olarak başarıya nasıl kavuştuğunu söylemeye bilir. konu benim açımdan olunca siz tedavinin seyri hakkında bilgi değil direkt hasta hakkında bilgi istiyorsunuz. ben hepinize de sohbet esnasında da dedim özel sebeplerden ötürü kişisel bilgilerimi veremiyorum. ve kimsenin de öğrenmesini istemiyorum... ali konusuna gelirsekte. bir sigara içene ha dediğinizde onu bıraktıramazsınız. bez konusunda da öyle biz bunca sene buna alıştık ister istemez biliç altımız onsuz yaşayamıyacağımızı kabullenmemize şartlanıyor. siz enjeksiyon tedavisinden sonra ped kullandı diyorsunuz. kardeşimi geçici olarak bezden uzaklaştırmış olarak kabul etsenizde ped de aynı görevi görüyor.

Ev içinde onu bez kullanmaması konusunda ikna edin ne olursa olsun... hatta ona parfümler alın cildine değmeyecek şekilde iç çamaşırına sıkın. parfümün hammaddesi amonyaktır. idrarda da amonyak bulunur onun biliç altına bundan korkacak birşey olmadığını enpoze ederseniz belkide hiçbir müdahake edilmeden kendi kendine istikrarla tutmaya başlaya bilir. enjeksiyon tedavisinin de kesin bir garantisi yok. hiç bir tedavide de garanti yok zaten. enjeksiyon tadavisi mesane torbasını kısmi olarak duyarlı hale getirmektir. zaten omur iligimizden beynimize giden sinir hücreleri var olsa bu hastalık son derece basit ve kolay tedavi edilebilir bir hastalık olurdu...

Sayfa 9 / 31 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.03-2015, 11:35

Başlığın Etiketleri