Sayfa 28 / 31 İlkİlk ... 182425262728293031 SonSon
Toplam 462 mesajın 406-420 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ayşem, eğer mesajın banaysa, ben bu grup dışında özel görüşme yapmayı doğru bulmuyorum, herkes ana konuyu burda konuşup, detayları kendine saklıyor, sonra her yeni gelen aynı soruları tekrar tekrar soruyor herkese. Benim geçmiş yazılarıma bakarsan ben çocuğumun tüm yaşadıklarını açıklıkla anlattım, 15 yıldır bu hastalıkla ve her hastada gördüğüm farklı gelişmelerle ilgili ne öğrendiysem de paylaştım. Artık bundan sonra hayatıyla ilgili kararları oğlum verecek, nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşayacak, ben onun adına karar veremem artık. Dolayısıyla, oğlum mtr istemiyor, tak da yapmayacağını söylüyor, bez bağlıyor, çişini tutmaya çabalamıyor bile, doktorumuz denese belki de tutabileceğini söylediği halde. Belki de bu bir ümitse (tutabileceğine dair dr.un söyledikleri) onu karar verdiğinde kullanmak istiyor, tutamayacaksa belki onu şimdi öğrenmek istemiyor bilmiyorum, onun tercihi. Ama o da hep bezli bile olsa GÜLDÜĞÜNDE, ÖKSÜRDÜĞÜNDE, HAPŞIRDIĞINDA, KOŞTUĞUNDA damla damla gelen idrara engel olamadığını yineliyor. Bana kendi kendine tuttuğunu söyleyenler cevap versin, bu durum ona olmuyor mu? Sen iyileştin de son durumun ne?

Bir de benim eski yazılarıma bakarsan göreceksin, ben hep erkek hastalarla ya da erkek çocuğu olan annelerle bazı özel görüşmeleri yapıyorum, kızlarda bu hastalığın gelişimi erkeklere nazaran çok farklı, senin bana yardımın ne konuda olucak? Oğlum bile burdan iki tane abisiyle görüştü sadece. Yenilikleri takip ediyorum demişsin, herhangi bir yenişik varsa lütfen burdan paylaşalım, lütfen. Sevgiler

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,aranızda üretra darlığı yaşayan ,kapalı yada açık operasyon yaptıran var mı?doktor önerilerinizi, tecrube ve bilgilerinizi paylaşmanızı rica rica ediyorum .

Üye
    giresun28 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet cantürk
    Son Giriş
    11.04-2014
    Saat
    08:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üretra darlığından erkek kardeşim kapalı ameliyat oldu prof. dr. ateş kadıoğlu çapa tıp fak de süper bir doktor şu anda gayet iyi

Üye
    serap_25 Avatarı

Gerçek Adı
    SERAP
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet bey geçmiş olsun diyeyim öncelikle kardeşinizin sıkıntıları neydi? kapalı ameliyatı ne zaman oldu öğrenebilirmiyim?

Üye
    zülal08 Avatarı

Gerçek Adı
    zenep
    Son Giriş
    02.06-2015
    Saat
    16:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bernaciks öncelikle hosgeldin... Kizim şuan bez kullanıyor tek ameliyat oldu ve beş yasina geldi. Sanirim yakin zamanda mesane boynu ameliyatı olacak. Dr tüm organlarinin emar çekilmesi için yatis verdi sonra karar vereceğiz dedi. Siz avrupadasiniz belki daha sanslisiniz bizden. İngiltere deki Dr adini verebilirmisiniz . Amerika da bu konuda dünyada tek isim olan John hopkins üni.de John gerart ulastik biz ama Türkiye de onun yaninda asistanlık yapmis olan bir prof. Aynisi Türkiye de de yapiliyor dedi ve biz vazgectik gitmekten ama hala yurt dişinda umidimiz var. Ne kadar hasta varsa herkesin durumu hastalik gelişim asamasi farklı. Avruoadaki dr size iyileşecek demiş bilemiyorum nasil bir yöntem uyguladilar veya bir buçuk yasinda ne ameliyati olacak yazmamissiniz..
    Çok arastirdik hala arastiriyoruz kizimiz buyudugunde ona her yolu denedigimizi söylemek için ama tamamen iyileşme yok dedi hangi kapiyi calsak..

Üye
    HayrettinGuler Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrettin Güler
    Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor oranı %90 ve fazla olan varmı ?

Üye
    emine83 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba uzun zamandır ugramadım buralara yenı gelenler hosgeldınız Allah yardımcımız olsun Havva ablamın yazdıklarına tum kalbımle katılıyorum ve dıyorumkı ıyıkı mtr taktırmamıs oglun bız hem bez hem mtr delıgını kullanıyoruz ve bu hastalıgı ınanın cok yakından takıp edıyorum kok hucre anabılım dalı baskanıyla bıle gorustuk herkes her goturdugumuz doktor aynı seylerı soyluyor cocuklarımızı ve kendımızı mutlu etmenın yollarına bakalım sızıntı zorluk vazgecılmez ama mutluluga basarıya engel degıl.Nacızane fıkrım cocuga hastalıgı degıl bunun olagan bı durum oldugunu asılayın umarım meramımı anlatabılmısımdır.Ilk zamanlar Havva ablamın bılgılerınden faydalandım Allah razı olsun.telefondan yazıyorum yanlısım olduysa affola herkese guzel gunler dılıyorum....

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eminem cnm, Allah senden de razı olsun, güzel sözlerin için teşekkürler, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Rabbim hepimiz için hayırlısını versin.

Üye
    ben 2002 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    29.09-2014
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizden nasıl bilgi alabilirim

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bütün bilgiler bu forumda şimdiye kadar yazılanlarda mevcut, kimden hangi konuda bilgi almak istediğinizi önce kendi bilgilerinizi de anlatarak netleştirirseniz memnun oluruz "ben 2002"

Üye
    ben 2002 Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    29.09-2014
    Saat
    21:31
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oğlum ekstrofi vezika selo90 kim bilmiyorum onun gittiği doktor hastane neresi öğrenebilirmiyim

selo90 rumuzlu arkadaşın nerde hangi doktorda tedavi gördüğünü yazarmısınız

Üye
    selo90 Avatarı

Gerçek Adı
    Selcuk
    Son Giriş
    11.07-2015
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar...Uzun süredir buralarda değildim... Bir çok arkadaş ve aile benimle iletişime geçmek istemiş, maillerden anladığım kadarı ile...Form'a bakıldığında tüm bilgilerimi paylaşmıştım...Tekrar paylaşmaktan yine mutluluk duyucam..24 yaşındayım18 yıl ekstrofi vezical opereleri gördümŞu an üniversite öğrencisi olmakla birlik deBez veya tak kullanmamaktayımTedavilerimi Konya Selçuk Üniversitesinde yaptırdım.Sizin bahsettiğiniz doktorların tamamını tanımaktayım ve hepsinin tedavide ki başarısını bilmekteyimBir tek izmiri bilmiyorum.Doktorumun Adı Adnan Abasıyanık2 yıl önce kontrole gittiğimde başarılı opere edilmiş 4 hasta olduğunu öğrendim...Bunlardan biri benim...Tıp bilimleri hastalığımız hakkında fazla bir araştırma içinde değil..Zaten 5 farklı ekstrofi vezical tanısı olmakla birlikte tedavi yöntemleri de değişmekte....Kişisel hiçbir soruya cevap vermemekteyim...Bunun dışında size yardımcı olmaktan da mutluluk duyarım...Sağlıkla kalın...

Üye
    deniz 2014 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rabbim tum rahatsizli olanlara acil sifa versin. Bizimde 17ekim 2014 de bir oglumuz oldu Epispadias ve Eksrofi Vezica rahatsizligi var isparta da ikamet ediyoruz arastirdik Ankara Hacettepe hastanesine geldik 10 cu gun ameliyat oldu kemik yapisi mesane onarimi ve mesane ustu kapatildi. İyilesme sureci bekliyoruz Rabbime sigindik uzun bir surecin bizi bekledigini soyluyor doktorlar. ,"Sabredip dua edecez ,
    Konu deniz 2014 tarafından değiştirilmiştir (13.11-2014 Saat 15:01 ).

Üye
    hale_24 Avatarı

Son Giriş
    17.05-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba oncelikle herkese geçmiş olsun rabbim şifalar versin.benim kizim şuan 17 aylik oda exrofia vezikali doğdu biz adanada oturuyoruz tedavimizi baskent hastanesinde oluyoruz.adana da oturan birileri varsa gorusmek isterim.

Üye
    45CİHAN45 Avatarı

Gerçek Adı
    Cihan
    Son Giriş
    27.12-2014
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkeslere Merhaba. Uzun zamandan beri girmiyordum siteye Nasip bu güneymiş. Burada ki herkeslere bir duyurum olacak;

20 ARALIK 2014 te İzmir Ege Üniversitesi Çocuk Cerrahisin de Prof. Dr. İbrahim Uluman'ın da katılacağı ufak bir toplantı, söyleşi düzenlenecek. Ekstrofi Vezika'lı Tüm hastalar gelebilir.

Gelmeniz de çok fayda var. Çok güzel bir toplantı oluyor. Dertleşiyoruz, sorunlarımızı paylaşıyoruz fikir alış-verişi yapıyoruz. Gelmeniz de sizin için çok yararlı olacaktır.
    Esktrofi Vezika'lı Bay Bayan, ufak çocuğu olan herkesler gelebilir. Manisa'dan Muğla'dan bir çok yerden gelen oluyor. Çok yararlı oluyor. Nasip olur ise orada buluşmaktan gurur duyarız.

Allah yardımcınız olsun. Tüm yazanlara, Tüm hastalara Allah acil şifalar versin..

Sayfa 28 / 31 İlkİlk ... 182425262728293031 SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.03-2015, 11:35

Başlığın Etiketleri