Sayfa 27 / 31 İlkİlk ... 17232425262728293031 SonSon
Toplam 462 mesajın 391-405 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    emin90 Avatarı

Gerçek Adı
    emin can
    Son Giriş
    13.11-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende aynı şekilde oldum çapa tıp da ve karından idrar boşaltımı için yol açıldı ve şu an 23 yaşındayım

Biz ekstro vezikalılara normal bir hayat normal bi yaşam var mı merak ediyorum

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

var tabiki olmaz mı hiç

Üye
    HayrettinGuler Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrettin Güler
    Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Var tabikide.

Üye
    celal33 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben mersinden celal bende ektrofiya vezika hastasıyım sonda kullanıyorum en son ankara eğitim araştırma hastanesinde Doç Dr Demokan Erol ameliyat yaptı ve sonda ile idrarımı göbeğimden almaktayım bi iletişime geçsek de sizden bilgi alsam 538 451 5252 şimdiden teşekkürler

slm siz tedavi oldunuzmu nerde hangi doktora

Üye
    asil_bozkurt Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    08:38
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşım bende mersinden memnun oldum bende extrofia vezikale + üriner diversiyon oldum çukurova ünvrs.de tabiki eskikine bakış rahat lakin bende bazı sorunlar meydana geldi ben amlyt olalı 10 yıl oldu şimdilerde mesaneden hafif sızıntı var ama ne yaparsın bunada şükür

Üye
    celal33 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

idrarı sondaylamı boşaltyorsun

Üye
    asil_bozkurt Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet tabiki 12 lik nelaton kullanıyorum

Üye
    celal33 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    17.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hım bende kullanıyorum benim idrar torbası sürekli taş üretiyor tekrardan ameliyat olmayı düşünüyorum ama bu işi çok ii bilen bi doktor arıyorum

slm güneş sen nerde ve hangi doktor ameliyat yaptı düzelme oldumu?

Üye
    HayrettinGuler Avatarı

Gerçek Adı
    Hayrettin Güler
    Son Giriş
    08.11-2015
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

14 lük katater sonda kullanıyorum. Prof.Doktor İbrahim Ulman tarafından oldum herhangi bir problem yok .

Üye
    asil_bozkurt Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin vücut kabul etmiş demekki benm vücud dikişleri 4 yıl sonra reddetti

Üye
    aydinli33 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray sen
    Son Giriş
    14.09-2014
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aramıza hoş geldin Celal, ben de Mersin de yaşıyorum, ekstrofi hastasıyım. Siteye uzun zamandır yazmıyordum. Ben normal insanlar gibi hayatıma devam ediyorum. Mesane büyütme ameliyatı olmadım, normal yolla idrarımı boşaltıyorum, tak yapmıyorum, sonda kullanmıyorum. Mesane kapasitem küçük 270 cc, idararımı 3 saat tutabiliyorum şimdilik bir sıkıntı yok. Böbreklere geri kaçış var 2.derecede,kaçış için kapalı yöntem enjeksiyon denendi olmadı, şu an 6 ayda bir düzenli doktora kontrollere gidiyorum, böbrekler sürekli takip ediliyor, şu an her şey normal. Siteden bir arkadaşta senin gibi taştan sıkıntılı, yeni ameliyat oldu. İnşallah sen de en kısa zamanda sağlığına kavuşursun.

Üye
    bernacıks Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    kopenhag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, benim oglumda bundan 8 ay once ayni hastalikla(idrar kesesi disarda) dogdu.Hastaligini hic tanimadigimiz icin ilk zamanlarda ne yapacagimizi nasil bir tedavi yapacagimizi bilemedik.Ama uzun ararastirmalar sonunda en iyi tedavinin Ingilterede oldugunu ogrendik.Ilk ameliyatini ilk 24 saat icinde oldu.Bundan sonraki ameliyati 1,5 yasinda Ingiltereden gelecek profosor yapacak.Doktorumuzun bize anlattigina gore idrar torbasi kapasitesi normalden biraz kucuk olacak ama normal fonksiyonlarini yapacak.Imkanlari olanlarin Ingiltere ile iletisim kurmasini tavsiye ederiz.
    Konu bernacıks tarafından değiştirilmiştir (05.03-2014 Saat 17:46 ).

Üye
    bernacıks Avatarı

Son Giriş
    31.05-2014
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    kopenhag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Zulal benimde bir oglum var ayni hastalikta.Sizin kizininiz su anda ne durumda? Hangi ameliyatlari gecirdi?Ben Danimarkada oturuyorum ve kesin tedavinin oldugunu soylediler bize.

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhabalar,Bernaciks aramıza hoşgeldin, yurtdışındasın ama Güzel Türkçene bakılırsa sen de bizdensin. Ben de 16 yaşına giren mesane ekstrofili bir erkek annesiyim. "Hastalığın kesin tedavisi var" demişsin, "mesane normal fonksiyonlarını yapacak" demişsin, bunlar Türkiyede söylenenlerden farklı değil, burda da çocuk yeni doğduğunda ilk mesane kapama ameliyatından sonra tüm anne babalara aynı şeyler söyleniyor. Bu sitede hasta olup yaşadıklarını yazanlara baktığında herkesin yaşadığı durum farklı oluyor ileriki yaşlarda, çünkü "Mesane ekstrofili her hastanın gösterdiği gelişim ve ouşan arızalı durumlar her hastaya özel, hepsi birbirinden farklıca oluyor". Azıcık idrar kaçıran da (ki bu ölçü neye göredir göreceli), tak yapıp sondayla idrar boşaltan da, iki-üç saat idrar tutmayı kendine yeterli bulan da, ya da benim oğlum gibi bez bağlayarak dolaşmayı tercih eden de kendilerine göre mutlu, "iyiyim, iyileştim (önceki daha kötü durumlarını kastederek de olsa) diyerek hayatına devam ediyor. Senin çocuğun için de olacaklar şimdiden kestirilemez. Ben burdan tüm annelere şunu söylemek istiyorum, çocuklarınız bir daha o yaşlara geri dönmeyecek. Bu anların güzel olan tadlarını çıkarmaya bakın, hatırlayacak güzel anılar biriktirin, bu çocukların akıl noksanlıkları yok, ilerde kendi tercihleri olacak, onların adına hep yanlarında olacağınızın garantisi varmış gibi davranmayın, kendi ayakları üzerinde duran, kendine güvenen, kimseye ihtiyaç duymayacaklarına inandırabileceğiniz şekilde mutlu birer birey olarak büyütün. Sorularla boğulmayın, bilgilenin araştırın yanlış anlamayın beni, ama onunla geçirdiğiniz zamanın geri gelmeyeceğini unutmayın. Bu çocuklar, çişlerini tutsalar bile her normal çocukta da olabilen öksürürken, hapşırırken, kahkahayka gülerken, efor sarfedici hareketlerde mesaneleri de doluysa hele de damla damla da olsa kaçırıyorlar, eğer tak la mesane boşaltmıyorlarsa. Bu sorunu tak yapmayanlardan halletmiş olan var mı? Zaten çocuğu küçük olanlar da büyüdükçe ne kadar tuttuğunu görebilecek. Enfeksiyonlar, böbreklere idrar kaçağı gibi sorunlar daha önemli bence, yaşamsal organı tehdit edici bir durum. Gene çok uzun yazdım kusura bakmayın, hepinize sevgiler.

Bu arada Allah canlarını sağ etsin, hep anneliğimizi hatırlatan sevgili çocuklarımız sayesinde unuttuğumuz Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun Allah'a hamdolsun, Biz çok güçlü kadınlarız.

Üye
    ayşem... Avatarı

Son Giriş
    21.02-2015
    Saat
    03:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    canım merhaba ben de mesane ekstrofisi hastasıyım diğer adıyla vazika..bütün ameliytarımı tamamladım.neyi merak ediyosan irtibat halinde olabiliriz istbulan bende .bu arada hemşireyimde bu konudaki araştrmaları vs yakındanda takip ediyorum umarım sana yardımcı olabilirim.

LinkBacks (?)

1. 24.03-2015, 11:35

Başlığın Etiketleri