Sayfa 19 / 31 İlkİlk ... 915161718192021222329 ... SonSon
Toplam 462 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah acil şifa versin bu hastalıkta en önemli şey beklemek yapıcak bişi yok ama Allah çekebileceği kuluna veriyo derdi inşallah alnımızın akıyla çıkalım bu imtihanlarda Allah hepimize şifa versin hayırlı doğru insanlarla karşılaştırsın tek dileğim bu. Havva hanımın yaptığı gibi aslında bi yerlere aynı anda ardı ardıma bağlansak sesimizi duyan biri olsa çokluğmuzu anlasalar nasıl yapabiliriz bilmiyorum ama ben gerçekten böyle oturup beklemekten bunaldım bişiler yapmalıyız ya bişiler yapalımki artık birileri varlığımızın farkına varsın

Üye
    hükümsüz_hayatlar Avatarı

Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    21:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepimiz bu rahatsızlıkta ve tedavilerimizde biyerlere kadar geldik madden ve özellikle manevi acıdan en azından bu AN içinde kimi zaman kazanımlar yaşadık çoğu zaman kaybedişler belkide gün gelir bu kaybedişler olmuş kazandıklarımız orası bi umut ayrı bi mevzu veya ayrı gibi görünen aynı. bakıyorumda en azından şimdilik tedaviler de gelinebilecek sona yaklaşmışız bu beklemek geldiğimiz yolun sonuna yol eklemek. bekledikçe yol ekliyoruz OL' a eriyoruz oluyo oluyo zaten olduğu zaman noktalıyo alıyo yanına bekleyelim bakalım inşallah olur bişeyler. akın;ın söylediği o insan tiplerinden tiksiniyorum zamanında kendisine atılmış o küçük taşları kendince doğrularıyla boyayıp senin kimi zaman mecburi suskunlarını mecburi asosyal duruşunu taşlayanlar. kendine verilmiş hesabı yapılmamış hakları seni üzmek için kullanan, hak ile haksızlık yapan onun bunun çocukları.. bu rahatsızlıkta sabrı baltalayan zararlılar bunlar işte. bunun gibi tipler tüketiyo insanı bazen bazen isyan ettiriyo. konu biraz garip gelişti ama bu böyle yoksa ben ikra ya uyalı zaman oldu kaç kere okuyup kaç kere unuttum. biz bu imtihanı kolayına zaten geçerdik artık bunun farkına vardım neyse bekleyelim görelim yolun sonu hayr olsun. kendinize iyi bakın.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat Felsefem : Boşver.....
    Boşverin takmayın kafanıza ucunda ölüm yok en azından yaşıyoruz. Hayattan bir nefes bile almak çok güzel anı yaşa ve gerisini boşver....

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çocuklar beklemek hele Bosver olmuyoooo bence. Az önce aliyi 39 ateşle Kağıthane devlet hast. Acile götürdüm gencecik bir kız doktor. Dedimki mesane problemimiz var ama şu anda bence boğaz enfeksiyonu bi baksanız. Ateşine baktı alet 36.3 gösterdi idrar verdik dışarda tekrar ölçtüm 38.4 evden çıkmadan ateş düşürücü vermiştim etki göstermeye başladı demekki. Dışarda başka bir çocuğu ölçtüm derece 37 doktorun yanına gidip glb sizin derece bozuk şu çocuğun boğazına bir daha baksanız? Aldığım cvp sizin derece bozuk cocuğun boğazı temiz siz yarın kendi doktorunuza gidin. Kendi doktorum kulak burun boğazcı değilki ne alaka dediğinizde beğenmiyorsanız başka hastaneye götürün resmen. Özel bir hastaneye gittik ateşi 38 evet boğaz enfeksiyonu iğne yaptılar çocuk ateş düşünce rahatladı. Bu şartlarda insanlarla uğraşıyoruz sabrımızı sınıyorlar bu hastayı umursamayan pratisyenler. Gelecekte böyle doktorlardan hayır mı görecek benim oğlum? Hiç ama hiççç sanmıyorum

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar bu yapay üriner sfinkter için araştırma yapıyorumda internette doktorlarımızdan birine soru sordum verdiği cevapta mesanenın tam boşaltıp boşalmadığına vurgu yapmış, ÜRODİNAMİDE NERDE YAZIYOR TAM BİLEN VAR MI. Soruyu ve cevabı aşağıda paylaşayım bilgi amaçlı bulunsun.

Hocam merak ettiğim bir konu; Mesane ekstrofili bir vakada Tak (Mitrofonof) yerine yapay üriner sfinkter deneme şansı olabilir mi... Tak yapmaktansa Yapay sfinkter daha kullanışlı idrarı boşaltmak için diye düşünüyorum. Bunun ölçüsü nedir hocam. Denenmiş başarılı olmuş vaka var mıdır. yoksa olmucak bir şey midir. Syg.

Cevap :
    Çocuk Ürolojisi Merhaba, Yapay sfinkter sadece idrar tutabilmek icindir. Yani mesane iyi bosalmiyorsa gene TAK'a gereksinim olabilir. Bu nedenle, ozellikle urodinami sonuclarinin cok detayli incelenerek bir karar verilmesi en dogrusu olacaktir.

Prof. Dr. Y.Tarkan Soygür

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ISkoçyalım,Ali'nin ürodinamilerde ilk sayfa yazı zaten diğerleri yazıcı çıktısı şeklinde rakamlarla dolu. İlk sayfada 3 bölüm var. Dolum fazı, boşaldım fazı, EMG ve skopik inceleme. Boşaldım fazı kısmında "Rezidüel idrar kalmadı" diye yazıyor bu mesanenin boşaldığı anlamına geliyor, eğer "Rezidüde kalan idrar miktarı x ml" ise bu kalan olduğunu gösterir.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol abla eve gıdınce bakayım "Rezidüel idrar" diye bir kısım var mı diye.
    İnşallah yokturda bu olay benim aklıma en mantıklı gelen çözüm gibi gözüküyor.
    5 senede bir yıpranma payı varmış makinenin ama 5 senede bir yarım saatlik bir operasyona girmeye değer gibi gözüküyor Tak'tansa.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ürodinamime baktım;
    "Rezüdüel İdrar = 0 " yazıyor sanırım içerde idrar kalmıyor bu benim için iyi bir haber.
    Diğer arkadaşlarda bu rezüdüel idrar ne durumda bilenler paylaşırsa sevinirim.
    Belkide 0 olanlarda bu yapay üriner sistem idrar tutmada bir umut olabilir.
    Önümüzdeki günlerde hastaneye gidecem soracam bakalım ne dicekler.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastaneden bana enjeksiyon kararı çıktı
    Bakalım deneyip görcez nolcak... pek umudum yok ama

muğladan bir ekstrofili bir hasta tedavi olup gazetelere çıkmış. Linkini atayım.

Kalın Bağırsaktan Mesane haberi

Üye
    09akon Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    07.02-2015
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iskocyalim;

muğla 'mı benim çalışacağım hastanemi yoksa

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakkında hayırlısı olsun metin güzel haberler gel

akın heycan yaptı muğla hastane deyince

Üye
    09akon Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    07.02-2015
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

heycan yapmammı hiç yeni mekan orası olcak nasip olursa bayram sonu

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MetinSenin adına hayırlısı olsun diyorum inşallah herşey istediğin gibi gider, dualarımız seninle, iyi haberlerini bekliyoruz. Şimdiden iyi bayramlar herkese.

Üye
    mehmet 25 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ameliyat olduk 22 gun kaldık hastahanede. kanal yapıldı, penis uzatma yapıldı. ameliyat başarılı geçti. tek sıkıntı once ki ıdrar çıkış deligi, kapatılmıştı ama kaçak oluyor. haftaya kontrole gidicez. gidene kadarda evde bez baglamıyoruz. ayrıca hocamızın sitedeki herkese selamı var.

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    müjdemi istiyorum arkadaşlar sonunda beklediğim oldu veeeeeeee NTV de haber yapıyoruz hastalığımızla ilgili kimler katkıda bulunmak istiyorsa eğer özelde benimle iletişime geçsin yaşadığımız duygu ve düşünceleri dile getirelim sesimizi duyuralım bi adım atalım yani kısacası

Sayfa 19 / 31 İlkİlk ... 915161718192021222329 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.03-2015, 11:35

Başlığın Etiketleri