Sayfa 17 / 31 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon
Toplam 462 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aydinli33 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray sen
    Son Giriş
    14.09-2014
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar, dua edin. tayinim çıksın...

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah canım yaa çıksında ayrı kalmayın dualarım seninle )

yağmur hanım iletişime geçicem sizinle ama bi türlü müsait olamıyorum çalıştığım için bende sizinle konuşmak isterim en yakın zamanda dönüş yapacağım

Üye
    mehmet 25 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kandiliniz mubarek olsun. Allah bu gecenin hayrına hepinize ve ogluma şifa versin

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet 25 (semacım) merhaba

Yazdıklarında ikinci ameliyatta onarım demişsin, ama pipisinde idrar kanalı yapılacağını yazmışsın "onarım" mesane onarımıysa büyütme filan yapıldı mı, dr.adnan abasıyanık'ın burdaki iyileştirdiği hastası selo90'ı görüp yazdıklarını okumuşsundur umarım, onun mesanesi büyütülmemişti. Ben mesanemiz büyütüldüğünden bu doktordan ekstra bir yardım alamamıştım. Cerrahpaşada tanıştığım bir aileden bahsetmiştim, Ağustosta onlar da bu doktordan randevu almışlardı, sonucu öğrenmek için aradım kandilde, vazgeçmişler randevuyu iptal etmişler, cerrahpaşadan başka bir yere gitmek fikri cesaretlerini kırmış, inşallah sen vazgeçmezsin, her fikir kafa karıştırabilir belki de ama, aynı zamanda hepsi birer şans doğurabilir. Bunu denemeli.

Yaşadığın yerden bir hastalık sbebiyle taşınmak o kadar kolay olmaz bence, bu fikre çok kapılma sonra ters giden her durumu gitmemene bağlarsın, için içini yer. Bunu kendine yapma, hakkında hayırlısı neresiyse ve neyse onu iste, bu hastalıkta en çok sabretmeyi öğrenmelisin. İkincisi, gelecekle ilgili endişelerle çok boğmamalısın hem kendini, hem çocuğunu, hem eşini. Eşinle birbirinize çok destek olmalısın, eş çalışsın, anne de tek başına çocuğu üstlensin de yapmayın, biz biraz öyle bir paylaşıma gittik kendiliğinden, zor oluyo anne-çocuk ilişkisi çok sekteye uğruyor ergenlikte. Eylülde hayırlı haberlerini alırız inşallah. O hastanede şehir dışından gelenler talep ederse kalabilecek yer imkanı da oluyomuş galiba istenirse, gitmeden onu da bi araştırın. Faydalanırsınız.

Üye
    mehmet 25 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı geceler havva hanım
    onarım dedigim 4 gunlukken yapılan bişeydi mesane kapanması için mesane yaklaştırdık dediler buyutme ameliyatı olmadık. o hiç gundeme gelmedi. ben şuanda butun planlarımı konya ya gore ayarladım. kesin gidicem, konyada kalıcak yerimiz var aynı zamanda saten seneye tayinciyiz doguya gidicez. duruma gore program yapıcam. bu arada bir gazeteciyle gorüştum konuyla ilgilendi haber yapalım sesinizi duyuralım dedi. konyaya gidip geldikten sonra arıycam. saglık bakanlıgı bu seferki şikayetimi ciddiye aldı dr hastahane bulmayı onerdi içlerine dogdu galiba gazeteciyle goruştugum.
    bir şeyleri eksik yapmak, geç kalmak istemiyorum eger bu hastalıgın tedavisi varsa ki var oldugu soyleniyor ozaman ben elimden geleni yapıcam.

Üye
    pitstop Avatarı

Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiler...
    hepinize selamlar.. zorlada olsa heyet raporu almayı başardım..iki hafta sürdü raporu almam. yeni alacaklara Allah sabırlar versin diyorum..ve doktorların hastalara uyguladığı şiddeti kaba davranışları tekrar tekrar burdan kınıyorum.. kaba insanlar...(raporu %60 verdiler)bu arada hala araştırma yapmaya devam ederken bişey buldum sizlerlede paylaşayım dedim.sırbistanda perovic in kliniği diye bir yer varmış.dr perovic ölmüş yerine öğrencisi djinovic bakıyormuş. bu adamlar cinsiyet değişimi vb çok zor ameliyatlar yapıyorlarmış.danıştığım doktor,yapsa yapsa bu adamlar size sorunsuz üretra mesane ve mesane boynu yapabilirler. bunlardan cok daha zor ameliyatlar yapıyorlar dedi.araştırmaya devam klinikle bi konuşacağım bakalım ne diyecekler.

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Semacım merhaba,
    Senin çocuğa daha epispadias yapılmamış belliki. Konya işi senin için hayırlı sonuçlanır inşallah,

Şu "gazeteci" olayın çok hoş bir gelişme. Ama Aydından ses getirmeyebilir, bizler de burda olanlar eminim hepimiz sana elimizden gelen desteği, hiç olmazsa bu gazetecinın gözünde Türkiyedeki tek hasta olmadığın konusunda olsun gösterebiliriz. Yeni her gelen sitedeki bu forum grubuna renk ve dinamizm katıyor. Yola devam daha yolumuz çok uzun. Herkese sevgiler.

Pitstop, umutsuz olmak istemem ama, sence kendi milletimizin doktorlarından bir rapor konusunda bile ne hayır gördük de, değil ki elin Sırp doktoruna evlatlarımızın canını nasıl emanet edecez demek zorunda kalıyorum. Bu konuyu gündeme getirmekte Senin iyi niyetinden hiç şüphem olmadığını da belirtmek isterim.

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlaaarr tekrardan ufak bi rahatsızlığım oldu ağrıdan duramadım doktora gittim mesane duvarı şişmiş böbreklerde iltihap var çift uterus olduğundan birinin kanı çıkmış diğeri içime yayılmış hepsi bi anda geldi doktorlar muayene ettiler denizli şifa hastanesine çok teşekkür ederim ilgi alakaları için üroloji çok bilgili bana baktı ve ne kadar şanslı olduğunun farkındasın değilmi diye sordu bana moral oldu kadın doğum aynı şekilde çok ilgilendi ve yoluma yine önceki doktorum mehmet emin soysalla devam etmemi söyledi acil bir durum değil dediler beni korkutmadan işi hakkıyla yaptılar o kadar olumlu şeyler duydum ki değişik doktorlardan aynı güzel haberleri duymak çok mutluluk verici antibiyotik ve ağrı kesici ile durumum şimdi daha iyi çok şükür )

Üye
    yağmurr Avatarı

Gerçek Adı
    yağmur
    Son Giriş
    02.03-2013
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

büşracığım çok geçmiş olsun

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim canım

Üye
    mehmet 25 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konyadan bu sabah geldim. dr ameliyat kararı verdi bu ayın 26 sına. kendi doktorunun tam tersi şeyler soyledi nerdeyse. onun onemsemedigi şeyi bu dr onemli gordu. ameliyata yuzde 70 80 başarı şansı verdi. çok zor bir ameliyat bizi bekliyor.
    buşra sanada çok geçmiş olsun.

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sema mrhb,

Konya işi için hakkınızda hayırlısı dıyorum. Ameliyat detaylarını konuşmuşsunuz ki 26sı diye bi tarih yazmışsın. Bize de biraz detay vermen mümkünmü diycektim, yapılacak ameliyatın şekli size vaadedilen sonuç , devamındaki süreç bilgilenebilirmiyiz. Sevgiler

Üye
    mehmet 25 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    11.04-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

amaç mesanenin buyumesi. penis boyuna iyi dedi ama gobege dogu oldugu için ileri anomoni dedi. ameliyatla pipisine idrar kanalı yapıcak normal formuna getiricek yine gobege dogru çekermiş ama şimdikinden iyi olurmuş bezinide pipisini aşagıya yatırarak baglancakmış. bacaklarında açıklık vardı kendi dr onemsememişti ama bu dr onemli gordu bacaklarının yaklaştırıcakmış mesane boynu daralsın diye. ama bunu nasıl yapacagını sormadım şimdi aklıma takıldı. kırıpmı yapıcak yoksa sadece alcıyamı alıcak. bilen varsa bilgi verirse sevinirim. bobregine 4 derece kacak var ama ona mudahale etmiyecek sorun yaşarız dedi.3 veya 5 yaşlarında yaparızdedi. enfeksiyon olmazsa sorun olmaz olursada bobregin bir kısmı gider gibi birşey soyledi. başarı için yuzde 80 dedi. hakımızdan hayırlısı Allah hepimizin yardımcısı olsun

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Semacım, verdiğin detaylar için teşekkürler.

Amaç mesanenin büyümesi demişsin, ogmentasyon denen bağırsak ya da mideden parça alınıp büyütülmek gibi bir işlem olacak mı onu anlayamadım, pipideki onarım epispadias, idrar kanalı yapımı da mesane boynu onarımı deniliyor, bunun bir kaç değişik yöntemde adları var onu ancak ameliyat sonrası epikrizde anlayabilirsin. Oğlum da 14 aylıkken bu kadar büyük bir operasyon geçirmişti, ama bizim böbrek kaçağımız da aynı ameliyatla halledilmişti, hatta sonra mesane boynu çok daraltılmış olduğundan tekrarladı, 4 yaşındayken yine reflü ameliyatı olmuştu. Böbrekle ilgli bir sorun varsa neden erteliyormuş anlayamadım, böbrekdeki sorun enfeksiyonlara neden oluyor sürekli. Hatta yaşamsal organ böbrek olmuyor mu? Bu doktorları anlayamıyorum, gerçekten hepsi ayrı ayrı şeyler söylüyor.

Oğlundaki bacak açıklığıyla ilgili bildiklerimi şöyle anlatmak isterim. Benim oğlumun zamanında olmayan bir yöntem uygulanıyor şu anda ilk mesane kapamalarda, Baltimor osteotomisi diye bir başlık vardı bir arkadaşın açtığı o forumu bulursan bak, ameliyat sonrası çocukların bacakları alçısız ama yukarı doğru bir asılma yöntemiyle açıklığı yokediliyormuş, senin çocuğun ilk ameliyatından sonra yoğun bakımdamıydı yanına mı verdiler bilmiyorum ama böyle bir şey görmüşmüydün? Benim oğlumun zamanında biz eski geleneksel usul kundaklama (belden aşağıyı) yöntemini yapmıştık, şu anda böyle bir sorunumuz yok, bacakları da yürümesi de çok düzgün. "Kırılma" diye bir işlem olmuyor ama şu anda doktorlar bahsettiğim Baltimore yöntemini uyguluyorlarmış, Ege Üniversitesindeki doktorlarla da konuşmuştum ben.

Senin çocuğun mesane kapasitesi hiç büyümemiş mi bununla ilgili bişey söyledilermi? Büyütme ameliyatı yapılırsa ömür boyu o mesaneyi yıkama işlemi sizi bekliyor şimdiden ben söyliyim. Bunu ameliyat öncesi bahsetmiyorlar, ameliyat sonrası yıkama başlıyor, öğretiliyor, yapılmazsa mesanede taş oluşacağı söyleniyor, küçükken sen yapıyorsun da sonra benim oğlan gibi büyüyünce itirazlar başlıyor çocukta, taş oluşmasa da başka sorunlar başlıyor bu sefer, Allah yardımcın olsun,

Üye
    09akon Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    07.02-2015
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gunes90;
    evet genelde ege bölgesinde görülüyormuş ege üniversitesinde tedavi gördüğümde doktorum öyle demişti.hatta büşra sana ve metine bahsetmişimdir

mehmet 25;
    bende ege üniversitesi eski hastalarındanım şu an tak yapıyorum.tedavim bitti sayılır.ancak estetik sorunlar var onu erteliyorum.bilirsiniz penis sorunu olur erkek hastalarda.bu konuda doktorunuzla şimdiden görüşün.penis gelişimi konusunda özellikle bilgi alın.okuduğum bazı yazılarda küçük yaşta yapılan hormon tedavisiyle bu sorunu daha erken ve sağlıklı olarak çözebiliyorlarmış

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: pitstop Mesajı Gör
    kardeş bu videoyu izleyenler bu kadar ayrıntılı teferruatı görünce heralde taktan korkar. yok böyle bi sistemli çalışma bende sondayı ıslatp 30 sn bekledimi hatrlamıyom başta doktor 1 günlük eğitim verdi o eğitime harfi harfine bir hafta zor uyguladım sonra ne herseferinde elimi yıkadım ne 30 sn saydım nede uzanıp rahat pozisyon aldım. herkes gibi elim aşırı kirlenmedikçe toz toprak olmadıkça yıkamadan ayakta boşaltıyorum.7 senedir böyle yapıyorum hiç bi sorunum olmadı.sadece iki ay kadar izotonikle günde bi sefer mesaneye yıkama yapıyodum onu aksatınca mesanem aşırı iltihaptan ağrımaya başladı.acil hastaneye yattım kesin tanı koyamayıp apandist teşisiyle amelyata aldılar fakat mesanemde sorun olduğu ameliyatta anlaşılmış şimdi iyiyim artık günde yada ençok 3 günde bir yıkama yapıyorum.

Sayfa 17 / 31 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.03-2015, 11:35

Başlığın Etiketleri