Sayfa 12 / 31 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
Toplam 462 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Pitstop arkadaşım geçmiş olsun inşallah en kısa sürede sağlıgına kavuşur ve bütün sorunların ortadan kalkar dualarımı senin için eksik etmiyorum. Allahım yanında olsun sana ve ailene çok geçmiş olsun.

Üye
    utkan gazi ünal Avatarı

Son Giriş
    30.03-2012
    Saat
    01:04
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Nuray hanım
    Oğlum 2 yaşında ekstrofi vezika lı bizde hacettepe de karar kıldık ve 11 hazirana yatış aldık doktorumuz serdar tekgül hoca sizin ameliyatınızı kim yaptı acaba ?

Üye
    volkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed ali özcan
    Son Giriş
    29.11-2015
    Saat
    13:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar oğlum için konseyden ameliyat kararı çıktı.sol böbreği çalışmadığı için alınması gerekiyor.voiding istediler fakültede cihaz bozukmuş dışarda çektirmek zorundayız.sonuca göre ameliyat tarihi belli olacak.dualarınızı eksik etmeyin inşaalah.

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pitstopa geçmiş olsun diliyorum. Acil şifalar ve mutlu haberler.

volkan1978, siz istanbuldamıydınız, dışarda voiding için bildiğim hem cerrahpaşanın kabulettiği hem çok iyi bir yer var ihtiyacınız olursa yardımcı olurum. Hakkınızda hayırlısı diyorum, böbreği kaybetmesine çok üzüldüğümü söylemek isterim. Kolaylıklar dilerim.

Üye
    gunes90 Avatarı

Gerçek Adı
    GÜNEŞ
    Son Giriş
    13.09-2017
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah hepimizin yardımcısı olsun şöyle bir baktımda önceden bu durumda bir tek ben varım zannederdim forumda konuyu bile tedirginlikle açtım kaç kişi görebilirki benden kaç kişi daha olabilirki diyordum meğer benimle aynı kaderi paylaşan ne çok insan varmış ayrıcada bu sadece görünen tarafı buraya yazmayanlarda var eminim sadece yazıları takip edenler veya bu forumdan haberi olmayanlarda var Rabbim hepimizin yardımcısı olsun dermansız dert yoktur ben buna inanıyorum bi yerlerde bi şekilde dermanıda saklı hakkımızda ne hayırlıysa o olsun...

Üye
    aydinli33 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray sen
    Son Giriş
    14.09-2014
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba geçmiş olsun utkan gazi; hacettepe de fevzi çakmak isimli profösöre ameliyat oldum emekli oldu ama ben ameliyat olduğumda serdar hoca fevzi beyin baş asistanıydı. benim ameliyatlarıma da o dönemde ikisi beraber girdi. fevzi beyin tavsiye ettiği bir isim. 2009 da benim bazı mesane sorunlarım olduğunda fevzi bey kendisi emekli olduğu için serdar beyi önermişti. ilk kez mi ameliyat olacaksınız. yardımcı olmak isterim elimden geldiğince. Allah yardımcınız olsun.

volkan, geçmiş olsun. inşallah ameliyatınız başarılı geçer ve sonuçları sizin için iyi olur. dualarımız sizinle.

Üye
    pitstop Avatarı

Son Giriş
    04.06-2013
    Saat
    14:37
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evime döndüm arkadaşlar. mesanem yukarıya çekildi.içerideki dokulardan mesane boynu yapıldı.organların arasında bulunan zar gibi yağlardan mesane kemiklerime bağlanarak askıya alındı.ayrıca mesane boynuna lastik gibi bir yapı oluşturuldu.bu sistemin herhangi çalışmama durumuna tedbir olmak amacıyla karnıma mtf deliği açıldı.şu anda alttan hiç sızıntı yok çok mutluyum... ama uzun süre sonda takılı olduğundan idrar yapılrken sıkıntı yaşıyorum. bu nedenle altan tak yapıyorum.bir aksilik olmasın diye mtf kapanmasın diye günde 1 kere göbekten tak yapıyorum. idrar yolum normal çalışmaya başladığında mtf yi kapaatacağız. 1 ay sonra normale dönmesini bekliyoruz. umarım herşey yolunda gider ve hepimiz için umut olur. biliyorsunuz benim mesane boynum ve üretram yoktu.idrar doğrudan vajinama akıyordu.ve mesanem çok hasarlıydı..8 gün kaldım hastanede. bana emek verip elinden gelen herşeyi yapan doktoruma ve servis hemşirelerine ilgi ve alakaları için sonsuz teşekkürler.

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba pitstop senın adına çok sevindim inşallah tez zamanda iyileşip kaldığın yerden hayatına devam edersin.
    operasyonun olumlu geçmeside benı hem mutlu hemde umutlu etti. İnşallah mitrofonofa gerek kalmadan hayatına devam edebılırsın dualarım senınle. Allah bizlerede iyi bir doktor nasip eder inşallah. sağlıcakla kalın.

Üye
    emine83 Avatarı

Son Giriş
    18.12-2015
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi geceler arkadaşlar
    öncelikle pitstop adlı arkadaşımıza geçmiş olsun diliyorum herşey umdugu gibi gelişir inşallah.Volkan bey sizin içinde çok üzgünüm hayırlısını dileyelim Allah yardımcınız olsun. Bize gelince Ankara ya gitcegimizi söylemiştim,dün gece döndük ve burdaki hocamız ne söylediyse aynısını anlattı Serdar Tekgül ve başka çaremizin olmadıgını kök hücre tedavisinin uzunca bi süre yapılamayacagını çünkü hayvanlarda bile başarısızlık elde ettiklerini anlattı.hayatını tak yaparak devam ettirecegini ve bi an önce mesane büyültme operasyonuna girmesi gerektiğini söyledi ve dört ay içinde götürdügümüz profösörlerin hepsi hem fikir yurt dışındakilerde dahil,tabi Konya dakini saymazsak.bizde kararımızı mecburen verdik emin balkan salı günü ameliyat tarihimizi belirleyecek dualarınızı bekliyorum çok üzgünüm bi umut dolaştık her yeri ama iyi bi haberle dönemedik,sizede müjde veremedim.Allah yardımcımız olsun...

Üye
    gülali Avatarı

Gerçek Adı
    Havva Ö
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emine iyi geceler,

"iyi bi haberle dönemedik" yazmışsın da, bu çocuklar için neyin iyi neyin kötü olduğuna ne için karar verdiğimizi düşünürsek, normal olan tüm insanlar nasıl işeme yapıyorsa çocuklarımız için de onu istiyoruz, ama bizim çocuklarımız normal doğmadılar ki, benim oğluma mesane büyütme yapılırken mtr yapılmadığı için çişini kontrol edemese de her erkeğin işediği yerden yapıor, bir başkasına mesane büyütme yapmadan 10 aylıkken mtr takıp onu aklı başına geldiğinde göbeğinden işemeyi normal algılamaya zorluyorlar, birine mtr deliği yapıyorlar delik kapanıyor, ya da kapanmasa da idrar gelmesi gereken yerden gelmeye devam ediyor, bunların hangisi "iyi" olan? Sen çocuğun için "iyi" olanı yaptın, aklının yettiince, elinden geldiğince anlamaya çalışıp, yerini bulup onun için tercih edeceğin şeyin en iyisi olması için dolandın durdun. Bence artık çocuğun için hayırlısını Allah nasip etsin, bazen çocuklar büyürken öyle sorunlarla karşılaşıyoruz ki, yaşadıkları bu sorun inan ki kimi zaman onlara en az zararı olan sorunlardan biri gibi gözükebiliyor. Tek bir duruma takılıp birşeyleri zorlamamalı, ya gittiğin her doktor ayrı ayrı öneride bulunsaydı, naapardın hangisini seçecektin? İyi düşünelim, iyiyi dileyelim, sonu iyi olsun.

Üye
    volkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed ali özcan
    Son Giriş
    29.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emine hanım hakkınızda hayırlısı olsun salı günü saat 3 te bizim de randevumuz var.bizede ameliyat tarihi verilecek.görüşelim tanışalım inşaallah.

Üye
    ertaç Avatarı

Son Giriş
    02.03-2014
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese geçmiş olsun benim kızım bu hastalıkla 2001 de doğdu 9 eylül ünv.hst Feza Bey ve ekibi baltimor sistemiyle 2004 de amaliyat etti. 2006 daysa mesane duvarı onarımı,mesane genişletilmesi, böbrek kaçakları ve her iki tarafında var olan fıtık amaliyatını aynı anda oldu. Şu anda 11 yaşında ve hayatla çok barışık, kendine güvenen bir insan , fakat tak yapıyor.Burdan herkese hastanemizi gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. çocuk cerrahi bölümü mükemmel onların hakkı ödenmez.İsteyenlere baltimor sistemiyle ilgili blgi verilir.

Üye
    MEHMET HADİM Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET HADİM
    Son Giriş
    07.08-2014
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim oğlumda ekstrofi vezika yani idrar torbası dışarda doğdu. Şu an Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde ameliyat oldu. idrar torbası içeri alındı ve pipisi yapıldı. Başarılı bir ameliyat geçirdi. Şu an 3 yaşında ve sabır isteyen bir tedavi programı var. Allah bu durum daki hastalara da şifa versin.

Üye
    volkan1978 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed ali özcan
    Son Giriş
    29.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam arkadaşlar.ertaç ve mehmet hadim aramıza hoşgeldiniz.ameliyattan döndük arkadaşlar.sol böbreği aldılar maalesef.birde pipiden sızdırma olduğu için enjeksiyon yaptılar.şimdi iyileşme sürecinde sonucu iyi olur inşaalah.hocayla konuşma fırsatım oldu ankara gata daki doktor hakkında konuştuk.tanıdığını ve şu anda kendilerinden geri durumda olduğunu söyledi.tedavi olan hastaların 4 yada 6 saat zaten kuru kalabildiğini ancak boşaltımın sadece tak yöntemiyle olabileceğini başka yolunun şu anda mümkün olmadığını söyledi.zaten mantık dışı bi durum.hem 4 saat pipiden sızdırmadan kuru kalacak hemde 4 saat sonunda pipiden boşaltacak.kısacası şu anda tak yapmaktan başka çare yok gibi.çok fazla itibar etmememizi söyledi.hepimizin hakkımızda hayırlısı olsun inşaalah.

Üye
    aydinli33 Avatarı

Gerçek Adı
    nuray sen
    Son Giriş
    14.09-2014
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ertaç bey size de geçmiş ol sun, kızınız böbrek kaçaklarından kapalı yöntemle mi ameliyat oldu? Şu an bende de 2. dereceden böbrek reflüsü var, fakat kapalı yöntemle ameliyat denendi olmadı. Kızınıza çoook selamlar

Sayfa 12 / 31 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 24.03-2015, 11:35

Başlığın Etiketleri