Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 82 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    livordoo Avatarı

Son Giriş
    12.04-2012
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hipertrofik kardiyomiyopati’de (HCM) kalp duvarları asimetrik şekilde kalınlaşır. Kalp duvarları belirli bir kalınlıktan sonra yeterli kan pompalayamaz. Kalınlaşmış kalp duvarları çok sertleşir ve kalbe kan doluşu zorlaşır. Kalbin esnekliği azalır. İçine kan dolduramaz. Aşırı büyüyen kalp kası kalbin şeklini de bozar.
    Bazı hipertrofik kardiyomiyopatili hastalarda hipertrofiden sonra kalp genişler ve dilate kardiyomiyopatideki hale gelir.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    12:32
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aynı rahatsılıktan muzdarıbım ve gercekten cok kotu bır hastalık ...

Fizik muayene ve laboratuar sonuçlarıyla hipertrofik kardiyomiyopati tanısı konulan ve asemptomatik olan hastalar

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    4
    Blog Mesajları
    6

Benim genel tanım miyopati ve en son kan tetkiklerinde kalp enzimlerim yüksekti dediğiniz tanıya sahip değilim muhtemelen ama kardiyomiyapatiminde genel miyopatim nedeniyle olduğunu düşünüyorum.Fazla kilo almamalıyım aksi takdirde bir kaç kilo fazlalığı bile ayakkabımı bağlayıp kalkarken kıpkırmızı olmama,kalp çarpıntısına neden oluyor ve bu hayatımın her alanındaki hareketlerimde de aynı sıkıntıları zorlandığım zamanlarda yaşıyorum,Allah herkese şifa versin diyorum.

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gecmıs olsun sızlerede...

Üye
    livordoo Avatarı

Son Giriş
    12.04-2012
    Saat
    23:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hipertrofik Kardiyomiyopati konusunda uzman bir hekim önerisi olan varmı ??? bu işte türkiyede en iyi hekim kimdir??????

Üye
    sümen Avatarı

Son Giriş
    20.12-2011
    Saat
    22:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de aynı hastalığa sahibim.En son A.Ü.Kalp Merkezinde tedavi oldum.Hala daha iyi bir yer arıyorum.Tavsiyeler yok mu?

Üye
    fuat_26 Avatarı

Gerçek Adı
    havva
    Son Giriş
    17.04-2012
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    eskisehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabaalar benım annem hipertrofik kardiyomapati hastası 44 yasında teshıs koyuldu suan 49 yasında teshıs koyulduktan bır yıl sonra bayılmaları basladı ve 4-5 defa sok uygulaması yapıldı duzelmeyınce rıtmı sok pılı takıldı,aradan ıkı ay gectı duzelmedı ablasyon yapıldı(damar yakıldı) gene duzelmedı o aralarda gene sok uygulaması yapıldı sonra ankarada kapak amelıyatıyla tekrardan bı ablasyon ıslemı yapıldı ama bır turlu duzelme olmadı dolasmadıgımız doktor kalmadı ama bı care bulamıyoruz 4 yıldır hastanelerdeyız en fazla ıkı ay evde duruyor sonra hastalanıyor hastanelerde yatıyoruz annemın artık sabrı kalmadı sureklı hasta olarak yasamaktan oturdugu yerde bıle nefesı daralıyor carpıntısı oluyor cok kotu bı hastalık......

Benım merak ettıgım konu bu hastalagı yakalanan hastalar ın hepsımı oylee suan annem evde sureklı dısarı bıle cıkamıyor korkudan sadece kemndı ıhtıyaclarını gorebılıyor fazla bı hareket etse carpıntısı oluyor asırı terleme ayaklarda cekılme oluyor en son da anneme takılı olan sok pılı bıraz hareket edınce devre dısı kaldı ve %100 pıle bagımlı olarak yasıyor pıl devreden cıkınca az kalsın oluyordu tekrar amelıyat edıp pılını degıstırdıler bu hastalıga yakalanan ksııler varsa burda bılgılerınızı yasadıklarınızı paylasırsanız cok sevınırıım ...........

Yada doktor tavsıyesı varmıııı yada bu hastalıga yakalanıpta normal yasantısına devam eden varmıı hastanelerde yatmadan....

Üye
    vatan_60 Avatarı

Gerçek Adı
    vatan
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba arkadaşlar bende 1 senedir bu illet hastalık yüzünden hastanelere gidip geliyorum  bana hipertrofik non_obstiriktüf kardiyomapati taşhisi koydular gecen sene ICD yani pil taktılar şu an allahıma şükürler olsun ayaktayım ama bu sinsi hastalık hergeçen gün biraz daha ilerledikçe bende kendimi kötü hissetmeye başladım geçen sen 4 katlı bir binaya rahatlıkla çıkabilirken bu sene 1 katı bile neredeyse çıkamıyorum ayrıca kendimi zorladıkça karnımda midemde basıç şişkinlik oluşmaya başladı ritim bozukluklarıda cabası açıkcası ben umudumu yitirmeye başladım çünkü bildiğim kadarıyla bu hastalığın tedavisi yok sadece yaptıkları şey pil vs.. şeylerle yaşam şartlarını biraz daha iyileştirmek sonunu allah bilir allah hepimizin yardımcısı olsun bu hastalığın tedavisi ile ilgili önerisi olan varsa lütfen paylaşşsın

Üye
    nkb95 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    15.03-2015
    Saat
    19:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam;

sitemize yeni üye oldum. öncelikle böyle bir setiye hazırlayan, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

ben hipertrofik kardiyomiyopati hastasıyım % 100 iş göremez raporu verdiler

Üye
    mustafasen88 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2013
    Saat
    07:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Herkese geçmiş olsun ben de Hipertrofi kardiyomiyopati hastasıyım Geçen gün bende %100 rapor aldım ama ağır özürlü kısmına hayır ve 2yıl geçerli rapor. bende ağır işlerde çalıştıralmaz diyor. Ama yokuş merdiven çıkaken zorlanıyorum iyice soluklanmam gerekiyor zor hastalık sürekli aynı duyguyu yaşamak ölümden beter geliyor. Ben yaklaşık 1 bucuk yıldır Hacattepe üni. hastanesinde tedavi ediyorum ama bu tanı fazla olmadı konalı. sadece suan 1 ilaç içiyorum beloc. ama duzenlı kullanmıyorum spor yasak bıde .
    Hacattepe Dr Muhammet var o bu konularda ıyı araştırmayı da iyi yapıyor. Sadece tavsiyem

Üye
    ateksoy Avatarı

Son Giriş
    24.01-2013
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese gecmis olsun...

Bende Hipertrofik Kardiyomyopati hastasiyim 43 yasindayim suanda, yaklasik 6-7 sene once bu tani kondu ve ilk onceleri ilacla duzensiz atislari kontrol etmeye calistik fakat kalp duvari her gecen yil genisledi ve buyudu, duvar 3.5-4 e kadar ulasti, doktorum artik mudahalenin kacinilmaz oldugunu soyledi. Kalp duvarina alkol dokup yakarak mudahele sekli oldugunu da ogrenmekle beraber yaptigim arastirmalar neticesinde operasyonun (Acik Kalp Ameliyati) en guzel mudahale sekli oldugunu ogrendim.
    Bu ameliyatin Turkiyedeki riskleriyle Amerika daki riskleri karsilastirildiginda ben Amerika da Cleveland clinic de olmaya karar verdim. Orada kardiyolog Murat Tuzcu kontrol etti ve Bruce Lytle ameliyatimi yapti. Yaklasik 3 - 3,5 sene oldu ameliyat olali, artik yorgunluk, nefes daralmasi gibi sikayetlerim yok fakat hala beloc ilaci kullaniyorum ve ne zaman ve neden oldugunu tespit edemedigim duzensiz atislarim oluyor....
    Turkiyedeki doktoruma duzenli olarak hersene chekup olmaya gidiyorum ve kendisiyle yaptigimiz konusmamizda bu duzensiz atislarin omur boyu surecegini korkularinin sadece Atriyal Fibrilasyon dedikleri arka arkaya ve surekli kelebek cirpintisi gibi kalbin duzensiz atis yapip pihti atmasini engellemek oldugunu soyledi....
    Soru sormak, yardim almak isteyen olursa seve seve burdan yardimci olmaya calisirim

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Slm

Ateksoy hoş geldiniz , açıklamalarınız ve yardımseverliğiniz için teşekkürler . Bende aynı hastalıktan muzdaribim DR um Hacettepede 02/Ocak/2013 te ICD cihazı takıldı . Şu an iyiyim . . .

Üye
    mustafasen88 Avatarı

Son Giriş
    07.06-2013
    Saat
    07:42
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar aynı hastalıktan bende muzdarip olduğumu soylemıstım. gecen hafta bana da hacettepede ICD takıldı yaranın ıyılesmesını beklıorum bakalım ınsallah ıyı olacak

Üye
    hamza21 Avatarı

Gerçek Adı
    hamza
    Son Giriş
    22.09-2013
    Saat
    13:58
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar allah hepinizin yardımcısı olsun.bendede aynı hastalık var tam 20 yıldır rahatsızlığım vardı ama 8 yıldır hastalığımı öğrendim.gecen yıl istanbulda ınternatıonal Hospital Kardiyoloji Bölümü' nden Doç. Dr. Tuğrul Okay hoca alkol ablasyon tedavisi yaptı biraz rahatladım.dün diyarbakır arstırma hastanesine gittim yüzde 50 verdiler.arkadaşlar bu ICD hakında banada bilgi verirseniz sevinirim faydası varmı.saygılarımla

Üye
    thomas Avatarı

Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Slm ,

Bu gün , ilaç yazdırmak için bağlı bulunduğum ildeki devlet hastanesinde bulunan Kardiyolağa gittim ilacımı yazdırdıktan sonra , kendisine durumumu anlattım (ICD cihazı takıldığını HKMP hastası olduğumu , daha önce aynı hastalıktan rapor aldığımı ) ve malülen emekli olmak istediğimi bunun için yeni rapor oranımın ne olacağını sordum ve şu ilginç cevabı aldım , kafam tam karıştı . . .

Senin rapor oranın %30 (kalp pili uygulanan hastalara verilen oran bu dedi) sana verilecek oranda bu dedi . Kendisine ben şimdi HKMP hastası değilmiyim dedim , bana pil takılmış oranın bu dedi .

Resmi olarak başvurmamıştım ama verdiği cevaptan sonra bundan sonra yapacağım işleri bir kez daha düşünmek istiyorum . . .

Kafam tam karıştı , mecburen ben raporumu buradan alacağım . . .

Benzer durumda olan arkadaş varsa ve elinde rapor varsa isim ve özel bilgiler bölümünü kapatıp mail atabilir mi?

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon