TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910
Toplam 140 mesajın 136-140 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nasip17 Avatarı

Son Giriş
    07.02-2021
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Teşekkür ederim hcm cok sukur atlattik. Sagolsun kalbim beni hic yormadi hastalik zamani evde eklem agrisi ve halsizlik sikayetleri ile alemlere şafi ismiyle şifa veren allahimin izniyle atlattik.

Üye
    Suskun Mutsuz Umutlu Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:15
    Yaşadığı Yer
    AMASYA
    Alınan Beğeniler
    91
    Verilen Beğeniler
    21

arkadaşlar benim hastalık henüz netleşmedi böyle idare edersem iyi ama genede sıkıntılarım var.

2019 da Non-Compaction Kardiyomiyopati tanısı koydu doktor. Bu da kardiyomiyopatiler içinde en nadir olanı Forumda 2-3 kişide varmış ama onlarda bir daha foruma girmemişler girseler cevap vermiyorlar vs . 2020 yılında koyduğu tanıyı geri aldı Ama kardiyomiyopati şüphesi var ama türü belli değil. Non-Compaction mu Aritmojenik Sağ Ventrikül Kardiyomiyopatisi mi , Hipertrofik mi , Dilate mi , belli değil. Ama şikayetlerimiz benzer galiba.

Efora gelmiyoruz. Merdiveni hızlı çıksak nefes nefese kalıyoruz çarpıntı oluyor. Halsizlik yorgunluk. Oturup ayağa kalkınca ayakta iken oturunca. Bazen oluyor ki yatağımı toplayıp kaldıracak veya serecek gücüm dahi olmuyor. Karından gırtlağa doğru vuran sn lik nefes kesilmesi oluyor.

Bir ara uzun bir yolculuk yapmıştım arabamla. Sonra arabadan indim yürüdüm tekrar arabaya bindim sonra tekrar indim bir yere oturdum. Öyle bir gözüm karardı öyle bir halsizleştim ki ya bayılacam ya ölecem dedim. Çok şükür bayılmadım ama bayılacak veya ölecek gibi çok kötü oldum.

Zaten doktor hep soruyor bayıldın mı hiç baygınlık geçirdin mi ?

Holter testimde ölümcül bir ritim olmadığı için ICD kalp pili vs takılmadı. Kontrol 6 ayda bir ama ben senede 1 gidiyorum. Hacettepe de kontrol oluyorum.

Mr da kardiyomiyopati bulguları mevcut. Özellikle hastalık sağ kalbimi tutmuş. Solda da ufak ufak bozulmalar başlıyor.

Trabekülasyonda artış sağda çok solda hafif. Bu kas dokuda kas lifi yerine yağlanma fibroz doku denilen süngerimsi cansız yağlanma doku artışı var. Bu da kalbin yeterince kasılamamasına kasılamayan kalbin boşluklarda artışa yani kalp büyümesi kardiyomegali dediğimiz durumlara sebep oluyor.

Siz hipertrofik kardiyomiyopati hastalığı olan arkadaşlarım genellikle septum kalınlığından bahsediyorsunuz. Bende sordum septumlarımda kalınlaşma yok çok şükür.

Ama bizim vaziyette benzer işte.

Birde üstüne benim tüm kalp kapaklarında yetersizlik var kimisinde hafif kiminde orta ileri derecede. Birde üstüne pulmoner arterimde anevrizma var. Birde akciğerimde bronşektazi var

Birde pabım pulmoner hipertansiyonum yani pulmoner arter basıncım 40-45 mmHg .

Sadece belok zok hap verdiler. Ama kullanmayı bıraktım yıllardır kullanmıyorum. Çünkü çarpıntımı daha da artırıyordu. Ama belkide faydası oluyordu bilemiyorum.

Eps Elektroliz Fizyolojik Çalışma yapıldı ki ölümcül bir kalp ritmi var mı diye çok şükür ordan da sıkıntı çıkmadı. Sadece aniden başlayıp aninden sönen çarpıntı tespit edildi o kadar.

Evlenmek istiyorum sırf bu hastalığımdan dolayı korkuyorum. Ya çocuğumda çıkarsa , ya eşime aileme sahip çıkacak gücüm olmazsa diye sürekli düşünüyorum . Çünkü halsiz yorgun bir insanı kimse istemez hadi istedi hem o üzülecek hem ben. Bir çok konuda bana destek olması gerekecek ama ben ona olamayacağım . Ama gönülde istiyor sevmek sevilmek ama böyle de bir sıkıntı var. Gerçekten çok acı birşey.

Ulan ne hastalık bee Yaşıyoruz hala çok şükür. Ama zor ama acı çekerek. Durmadan ölüm geliyor aklımıza her belirtide. Tamam ölecez anladıkta bari bi iyileşsek

Üye
    Snuffx Avatarı

Son Giriş
    18.02-2021
    Saat
    19:14
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese çok geçmiş olsun.. Bende bu hastalıkla yaşıyorum gerçekten yaşamı olumsuz etkiliyor ama çok şükür idare ediyoruz. Ben heyete girdim yaklaşık 2 sene oldu. %63 ile emekli oldum fakat çok yorulduğum için operasyon şart oldu tercihimi alkol ablasyon dan yana kullandım araştırdım İzmir 9 Eylül hastanesi de prof. Dr nezihi bariş hocam sağolsun ameliyatımı yaptı 30 mm den fazla olan duvar kalınlığı 24 mm düştü 2.5 sene oldu arada şikayetler olsada dikkat ediyorum. Sorularınız olursa Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Üye
    hcm Avatarı

Son Giriş
    22.02-2021
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    22

Geçmiş olsun @Snuffx

Arkadaşlar hepinize soruyorum. İstanbul içinde değerlerimi takip edebilecek bir doktor arıyorum. Önerileriniz olabilir mi?

Ameliyat olduğum zamanki doktorlar yok. Ara ara koşuyoluna gidiyorum ama kimse yüzüne bakmıyor; doktora randevu alıyoruz eko yazsın diye, aylar sonraya eko randevusu veriyorlar etti iki. Üçüncü kez de sonucu göstermeye gidiyoruz. Zor süreçler.

Üye
    ssevim41 Avatarı

Son Giriş
    28.02-2021
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    HAYIRLI GÜNLER DİLERİM,
    ÖNCELİKLE HER KEZE RABBİM ŞİFALAR VERSİN.
    UZUN ZAMANDIR SİTEYE GİRME FIRSATIM OLMAMIŞTI. YAZILANLARI OKUDUĞUMDA 2015 YLINDA PAYLAŞTIĞIM YAZMI TEKRAR BELKİ FAYDASI OLUR DİYE PAYLAŞIYORUM.
    - - - - Bütün Hipertrofik Kardiyomiyopati Hastalığı olan Arkadaşlara selam.
    Öncelik ile hepinize çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin.
    Ben kendi başımdan geçen olayları sizinle paylamak istiyorum.Umarım anlatacaklarım sizlere bir fayda sağlar.

Bu rahatsızlığı 2011 yılında hissetmeye başladım.
    Önceleri pek önemsemedim ama her geçen gün bendeki olumsuz etkileri artmaya başladı.( Merdiven çıkarken,Yokuş yukarı çıkarken,Koşu esnasında yani efor kalp hızım arttığında Önce Nefes darlığı - Gögsümde ağrı - Biraz daha zorlandığımda aşırı bir terleme ve Son olarak Göz kararması ve BAYILMA)
    Ben de doktorlara muayene olup teşhis konusunda tetkiklere başladım.
    İlk önce devlet hastanesinde Gögüs hastalıklarında bir takım test ve tetkikler yapıldı bir hahatsızlık tespit edilemedi.
    Daha sonra Kardiyoloji bölümüne sevke edildim,burada da yapılan muayne ve test'lerde kalp ile ilgili bir rahatsızlık tespit edilemedi.
    Ama rahatsızlığım artmaya devam ediyordu.
    Özel bir kalp hastanesinde muayene oldum,kalp ile ilgili bir sıkıntı tespit eildiği ve BELOC 25 kullanmamı önerdi doktorum.
    2013 Yılına kadar bu ilaçı kullandım az bir rahatlama oluyordu kısa süreli ama tam olarak rahatsızlığım geçmiyordu.
    Bu arada Özel bir hastanede başka bir Kardiyoloji doktoruna görünmek için,arkadaşlarım beni referans üzerine yönlendirildim.
    Burada yapılan kontrol ve testlerde KALP ile ilgili bir rahatsızlığım olmadığı yönünde görüş bildirdi doktor.Bana KALP hastası olmadığımı söyledi.
    Kafam karışmıştı 2 seneden beri boşuna mı ilaç kullanmıştım.
    Rahatsızlığımın detaylı bir şekilde araştırılması için Tıp fakultesine randevu alarak gittim.
    Bu hastanede yapılan bir sürü muayene,test,tetkikler ve değişik ilaçlar kullandırıldıktan sonra rahatsızlığımda değişiklik olmayınca tedaviye son verildi KALP HASTASI olmadığıma karar verildi ve Pisikoloji bölümüne sevk ettiler.
    Bu birim de de 3-4 Ay gibi bir süre tedavi sürecim oldu ve değişik ilaçlar ve tedaviler sonuş vermiyor her geçen gün daha kötüye gidiyordum
    Sene 2014 Mayıs ayı oldu. AMA BENİM RAHATSIZLIĞIMIN NE OLDUĞU VE TEŞHİS KONULAMAMIŞTI........
    Bu ayda hastalığım ile ilgili en kötü kırizi geçirdim,bayıldım.
    Çalıştığım iş yerindeki doktorlarım da benim bu durumumu takip ediyor ve yaşananlara bir anlam veremiyorlardı.
    Bana özel bir hastanede bir doktor ismi vermişlerdi yine,ama artık bıkmıştım ve gitmek istemiyordum.
    İçimden bir ses gitmemi istedi ve gittim,bu doktor yaptığı muayene ve tetkikler sonrası bana bir rahatsızlık tespit ettiğini ama emin olması için anjio yapmasının daha iyi sonuç vereceğini söyledi.Oldum ve artık net olarak teşhis konulmuştu çok şükür Hipertrofik Kardiyomiyopati ...
    Doktorum Yakup BALABAN - Kocaeli Özel Akademi Hastanesi
    Bu rahatsızlığın giderilmesi için SEPTAL ABLASYON yapılması gerektiği bilgisini verdi.Beni Tıp fakültesinde ismini verdiği Prof ve Doç doktorlara yönlendirdi.
    Burada tekrar yapılan kontrol ve muayeneler sonucunda,teşhisin doğru olduğu kanısına varıldı ve SEPTAL ABLOSYON yapılması için karar alındı.
    Bu işlem yapıldı başarılı geçtiği bilgisi verildi fakat ICD pil takılmasına karar verildi.
    Bu yeni ortaya çıkan durum beni pek memnun etmedi,ICD PİL konusunda emin olmak için tedaviyi kabul etmeyerek taburcu oldum.
    İstanbul'da ACI BADEM semtindeki ACI BADEM hastanesinde Prof doktor Sinan DAĞDELEN hocanın muayenesi sonucunda ICD pil takılmasının şu durumda gerekmediği neticesine vardı.
    Fakat SEPTAL ABLASYON'un üzerinden 3 ay geçmesinin gerektiği ve süre sonra iyileşme olmaz ise AÇIK KALP ameliyatı MİYOMEKTOMİ gerektiği bilgisini verdi.
    Bu süre zarfında bende bir iyileşme olmadı ve rahatsızlığım artmaya devam etti.Artık yürürken bile sıkışıyor hale gelmiştim.
    3 Ay geçti kontrole gittim ICD pil gerekliliğinin araştırılması ve SEPTAL ABLASYON'un neticesini görmek için testler yapıldı.
    ICD pil gerekmiyor fakat olarak AÇIK KALP ameliyatı olmam gerektiği yönünde görüşünü bildirdi.Düşünmek için 2 gün süre aldık Kocaeli'ne döndüm.
    Rahatsızlığımı ilk tespit eden Yakup BALABAN hocama konu hakkında danıştım ve yardım istedim.Yapılan bütün işlemleri inceledikten sonra aynı hastanede Prof Doktor Haluk AKBAŞ ve Ali ÖZERDEM ile tanıştırdı.
    Bu iki Hocam,Ameliyatımı yapmaya hazır olduklarını söylediler ve ben de onlara güvendim
    10 Aralık 2014 te RABBİM'in izni ve İki hocam'ın değerli elleri ile çok başarılı bir operasyon geçirdim.

Ameliyatımın üzerinden 6 yıl geçti ÇOK ŞÜKÜR ALLAH'IMA ŞU AN '' DAHA ÖNCELERİ YAŞAMIŞ OLDUĞUM RAHATSIZLIĞIMDAN EN UFAK BİR İZ YOK HAYATIMDA...
    İNŞALLAH BU ŞEKİLDE DEVAM EDER RABBİM İN İZNİYLE...

İNŞALLAH bu sizlere aktarmaya çalıştığım durumum sizlere bir bilgi sahibi yapar, yardımcı olur.

Her keze geçmiş olsun. Rabbim şifalar versin.

Serhat SEVİM
    0532 463 72 45

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 678910