Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KIŞLALI Avatarı

Son Giriş
    08.12-2012
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende 10 yıldır meniereden çekiyorum sağ kulak stop sol kulakla idare ediyorum onuda kaybetmekten korkuyorum

Üye
    HOŞCAKAL Avatarı

Son Giriş
    10.10-2017
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    .............
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    10

slm arkadaşlar bu cuma anıden sol kulağım sıfırladı 85 dB ydı ÖLÇTÜM 99 dB olmuş çoook üzgünüm işitme cihazı cevap vermıyor cok streslıyım cok üzülüyorum daha 25 yaşındayım geri dönüşü yok sanırım bılgısı fikrı olan var mı doğduğuma ilkez pişman oluyorummmmm

Üye
    kurubsr Avatarı

Son Giriş
    05.02-2015
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar bende yaklaşık 2 aydır işitme kaybı ve buna bağlı olarak çınlama sorunu yaşıyorum. Doktora gittim bana bir ilaç verdi ve geçene kadar kullanmamı söyledi. Daha sonra ankaraya gittim orda da suan yapılacak bir şey olmadığını ilerleyince tedavi uygularız dediler. Ama anladığım kadarıyla erken tedavi önemli böyle sorun yaşayanlar nasıl bir tedavi yöntemi uyguladınız ve en önemlisi hangi doktoru tavsiye edersiniz.

Üye
    Dj36can Avatarı

Son Giriş
    27.08-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Kars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben varım. Toplam yarım saatte sağ kulak 120 gördü
    Bu gün de implant ameliyati oldum. Sabahleyin en ufak sesi duyan kulak şu an 120 ve yarım saat içinde bu hale geldi

Üye
    Hakkenz Avatarı

Son Giriş
    06.07-2017
    Saat
    09:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende ani işitme kaybı geçirdim sadece sağ kulağım tedavi ile sesde düzelme oldu fakat kulağımda fisır fısır diye sürekli bir ses oluyor arada bir çınlama bu sesler sizlerde de oldumu işitme kaybı yaşayalı 1,5 ay filan oldu bu sesler zamanla gider mi psikolojim çok bozuldu

Üye
    YUCi Avatarı

Gerçek Adı
    Yücel Gürsoy
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle geçmiş olsun Hakkenz. Kulağında ses varsa bunu doktoruna söylemen lazım. Çınlama sesi gider mi bilemem bende gitmiyor mesela hala var. Sadece çınlama olsa gene iyi, sanki kulağımın içinde anlamadığım dilde birileri konuşuyormuş gibi hissediyorum. Sen doktoruna kulağındaki şu fısır fısır dediğin sesi de mutlaka söyle belki doktor bir çaresini bulur.

Üye
    selamikaya Avatarı

Gerçek Adı
    selami
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    22:03
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba
    Bu yazısı sadece benzer yada aynı hastalığa yakalanmış birilerine yardımcı olmak amacıyla yazıyorum. Bir gün işe giderken (sabah vakti -yakın mesafe -yürüyerek) başımı suya sokmuş gibi seslerin azaldığı anlamsızlaştığını fark ettim.

Öğleninde akşamında doktora gittim. Havalanmıyor (Yeterli hava almıyor ) dedi her iki kulağıma tüp taktı. Bir iki gün geçmedi çınlama başladı. Methedilen bir doktora gittim Hatalı teşhis ve işlem dedi. Ben yine de bir ayı o tüplerle geçirdim hiçbir şey değişmedi methedilen doktora gittim oracıkta söktü.

Teşhis olarak da “Orta kulaktaki kemik kireçlenmişâ€ dedi. HER İKİ Kulağımda aynı idi. Ancak miktarın az olduğunu Ameliyatın rahat olmayacağını Kireçlenmenin artması durumunda ameliyat edeceğini söyledi. Daha doğrusu Balcalı hastanesinde doktorları önerdi daha sık yapıyorlar daha sağlam iyi olur dedi.

O doktorun az alet ve test ile koyduğu teşhisi Balcalı da onlarca çeşit test ve aletle doğruladılar ama kimse yat ameliyatını yapalım demiyordu. Git, gel, ağla, sızla, D ö r t S e n e geçirdim.

Hastalığın seyrinden bahsetmem gerekirse- ha bir çınlama, tıkanıklık, işitme kaybı, bazen diplerde ağrı, tiz sesleri fena yüksek, rahatsız edici miktarda duyma-duyarlılık. Kısaca kısık ve uzak sesleri duyamıyordum. Her harfin (yani her sesin) bir frekans değeri olduğunu öğrendim. Buna bağlı olarak bir kelimenin içindeki harflere göre bir frekans değeri oluştuğunu öğrendim fark ettim. Bazı insanların bazı seslerin mat bazılarının tiz olduğunu fark ettim. Dudağından konuşan genizden konuşan midesinden konuşan insanlar olduğunu fark ettim. Bazen birisi kulağıma eğilip bir şey söylerdi hiç duymazdım. Komik oluyordu.

Toplantılarda kimin dudakları kıpırdıyor ona bakardım çünkü özellikle toplantı odaları, makam odalarında insanlar daha kısık konuşuyorlar (gibime geliyor çünkü hiç duymuyordum). Son 2 yıl insanlara duyamıyorum, bir daha söyle, yüksek sesle söyle, bende işitme kaybı var vb demekten canım çıktı. Sağlam görünüyorsunuz insanlar anlamıyor ve alışmıyorlar (eşimden ve iş arkadaşlarımdan biliyorum). Bazen 3-4 kere söyletiyordum yine de duymuyordum.

Çınlama kafasına göre seyrediyordu. Olmayan sesleri duyma, duyduğun sesin sonsuz tekrarı, çınlama sinleme, tinleme, düğün kornası modeli, batery, rüzgar, şelale vb şeklinde ve sessiz ortamlarda ve açık havada (özellikle köy, orman, arazi gibi yerlerde) artan miktarda sürekli denecek kadar oluyordu. Yalnız şiddeti çok fazla değildi sanırım. (forumda bazıları çok fazla tarif ediyor).

En son tekrar gitme ve ameliyat için doktora baskı yapmaya karar verdik. Ve öyle yaptık. Balcalı da bir doçent dr muayene etti ve ameliyat için gün verdi. Lokal anestezi ile ameliyat oldum. Anladığım kadarıyla Üzengi kemiğini değiştirdi. Üzengi kemiği 3 mm imiş. Seramik ve platin karışımı protez miş (benzer birşeyler de olabilir). En zor üretilen protez miş. Sağ kulağım şimdi çok normal çok iyi. Sol kulağımdan da 6-7 ay sonra ameliyat olabilirmişim.

Ameliyat pek güzel geçti hiçbir sıkıntım olmadı. Şu an sağ kulağım sıfır kilometre yani. Sesleri biraz yüksek duyuyorum. Seslerin yankılarını da duyuyorum. Çocukların ve eşimin konuşmaları rahatsız olacak kadar yüksek duyuyorum. Sanırım diğer kulağım da sağlam olunca ve biraz zaman geçince normale dönecek.

Bilgi bu aşağıdaki linkte ve daha aşağıdaki sitede 3 resim var 2.sinde üzengi kemiğinin kireçlenmiş halini güzel göstermişler.

Otoskleroz (İç kulak kireçlenmesi) nedir? - Doç. Dr. Gediz Murat Serin | Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı

https://www.anatomica.com.tr/orta-ku...lenmesi-nedir.

Son olarak Adana Çukurova Tıp Fakültesi (BALCALI) KBB Bölümüne ve Doktoruma çok teşekkür ediyorum.

İsmini paylaşmak doğru olup olmayacağını bilemedim o yüzden paylaşmıyorum.

Geçmişolsun.
    Konu selamikaya tarafından değiştirilmiştir (04.07-2017 Saat 21:51 ). Gerekçe: hatalı yazım düzeltildi

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12