Sayfa 6 / 9 İlkİlk ... 23456789 SonSon
Toplam 123 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pitonali Avatarı

Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaslar dogustan tek böbrekliyim diğer böbreğimde iflas edince 1 aydır diyaliz giriyorum,kadavradan sıraya girdik ama kimbilir ne zaman cıkar..Allah herkese yardımcı olsun sağlık olsun..morallerimizi bozmayalım cunku yaşamak güzel her ne olursa olsun))

Üye
    liman54 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    16.07-2017
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar uzun süre tedavi görüpte içinizde diyalize giren arkadaşlar varmıdır?süreçle ilgili yazarlarsa sevinirim

Üye
    zaleyna Avatarı

Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    00:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH kimseye dert vermesin benim annem ve teyzem de diyaliz hastası nakil olma durumuda yok onların neler cektigin gördükce böbregimi vermek istiyom ama öyle iletki verilen böbrek vücutta cürürmüş yani vucut cürütürmüş birde genetik bir hastalık belki bende ola bilir...

Üye
    ali_celiker Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    13.06-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Çekmeköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba
    öncelikle hepinize geçmiş olsun dileklerimiz iletiyorum

1997 yılın da geçirdiğim trafik kazası sonucu mesane ( idrar torbası ) tam olarak çalışmadığından bende sizler gibi 01.09.2010 tarihi itibariyle periton diyalizine başladım

tekrardan hepimize geçmiş olsun

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen/duyar;

merhaba selehattin bey. ben ist den mustafa, daha yeni fistül takılacak bana. ancak tırsmaktayım henüz bişey bilmediğim için. ilk diyalize girişte bayılacakmıyım nasıl olacak zor günler bekliyo..ürem 208-kratenın 6,3 nekadar daha giderim..selamlar

pitonali;
    merhaba, diyalize girince???ilk girişte bayılıyomu insan? alışana kadar..

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arasli05 arkadaş.....üç yıl önce yazmış olduğum bir yorum sonucu bugün de bir soru alunca unutmuş olduğum yazıyı tekrar görmüş oldum .

Soruna yanıt ...diyalize girince öyle bayılma ya da acılar çekmek söz konusu değil .Zaten diyalde seni bilgilendireceklerdir .yeter ki yediğine içtiğine dikkat et .ayrıca DİYALİZ NET e üye ol . net den de diyalizle ilgili bilgiler edinmeye çalış kısa sürede toparlanırsın .Çalışıyorsan 1800 günü sgk li çalışmışlığın varsa emekli olmaya bak .(son duyuma göre doğruluğunu bilmiyorum SGKli isen sonradan hasta olduysan 900 günle malülen emekli olunuyormuş )eğer SGKli değilsen ekonomik durumun iyi değilse engelliler için üç ayda bir verilen üç aylık 900 TL civarın da bir maaş var onu almaya çalış ...

Sağlıklı günlere.....

Üye
    bilbuhli Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    10:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba sedef kardeşim. Yaklaşık 2 aydır KBY teşhisiyle diyaliz tedavisi görmeye başladım.Benim hastalığımın belirtisi ve teşhisi 10 gün içerisinde oldu.Daha evveli ise 7-8 aylık yüksek tansiyon tedavisi oldu. Yüksek tansiyonun sebebi >Böbreklermiş.Ama bunu araştırmadıkları için en son evrede belirtileri başladı ve kısa süre içerisinde diyalize başladım. İlk ögrendiğimde inanınki bir kolumda serum bir kolumda kan olmasaydı doktora dogru yataktan uçabilirdim. İnsan bu bakadar mı kötü olur bilemiyorum. Benim için hayat o anda bitmişti. Ama diyalize bağlı olmak her şeyin sonu değilmiş.Diyaliz hastalarıyla görüştükçe alışmaya başladım ve 2 ay öncesine nazaran moralim süper.Benim bir şansımda şöyle var böbreklerimin boyutlarında değişiklik yok.Belkide diyaliz tedavisi iyi gelecek ama zaman gösterecek tabiki.

arasli05;
    Selam mustafa zaten vücudun alışması için ilk bir kaç diyaliz seansını kısa tutarlar.Yani 2 saatle başlarlar.En son noktada 4 saat e çıkar ve devam ederler. Bayılmak söz konusu değil hi merak etme.Zaten diyalize girdigin yerde tüm ekipmanlar ve personel mevcut korkulacak bir şey değil. Fistül takılırken bende çok korkmustum çünkü ben hayatımda hiç ameliyathaneye girmedim o yüzden tırstım.Ama fistul takmaya 2 doktor girdi onlarla sohbet ederek fıstulum takılmış oldu.1 saatlik bir ameliyat.
    Fistul için randevu almadıysan Okmeydanı SSK hastanesini tavsiye ederim.

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanıt için teşekkürler, ssk lıyım selamlar...

teşekkürler faruk kardeş,vallaha iyi dedin bunları şimdi oh çektim haaa saygılarımla...

Üye
    sedef19 Avatarı

Gerçek Adı
    sedef aydın
    Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adres: gebizli mah. termessos blv. no:81 Muratpaşa /ANTALYA
    tel: 0242 312 2232
    www.olbiadialysiscenter.com
    www.olbiadiyalizmerkezi.com

antalyaya gelen gelmek isteyen hemodiyaliz hastalarına tavsiye ederim yaklaşık 8 yılıdr bu merkezde girmekteyim....

Üye
    minimause Avatarı

Gerçek Adı
    fılız
    Son Giriş
    21.08-2013
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmış olsun.ben perıton dıyalız yapıyorum.ALLAH yardımcımız olsun.

Üye
    uday Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kansere bile çare buldular neredeyse
    bu illet hastalığa çare yok
    olsada bulmazlar korkunç rakamlar dönüyor
    rant yani

Üye
    Sertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    Sertuğ Bakırcı
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar, ben 25 yaşındayım, Tekirdağ'da yaşıyorum, son 1 yıldır böbrek yetmezliği çekiyorum, henüz fistülüm açılalı 1,5 hafta oldu, kesin bir tarih belirli olmasa da ailemde böbrek vericisi olabilecek biri bulunmadığından yakın gelecekte diyalize gireceğimi biliyorum, takibim böbrek vakfının tekirdağ şubesinde yapılıyor, diyaliz merkezine yaptığımız ziyaretler esnasında gördüğüm kadarıyla hastaların geneli orta yaş ve üzerinde ama tüm tekirdağda benim akranım olabilecek diyaliz hastalarınında olabilmesi gerektiğini düşünüyorum ve henüz diyalize başlamadığım için sistemin nasıl işlediğini kesin olarak bilmesemde diyaliz merkezimizi ve diyaliz saatlerimizi seçebilme hakkımız olduğunu sanıyorum, bundan hareketle tekirdağda benim yaşıma yakın diyaliz hastaları varsa tanışmak ve mümkün olduğu ölçüde birlikte diyalize gitmek istiyorum, malum diyaliz merkezinde geçen süre yolculukla beraber 5 saati buluyor, en azından 1-2 akranımızla olabilirsek diyalizde geçen sürenin daha az sıkıcı olacağını düşünüyorum, uygun zamanlarımızda da bir yerlerde buluşup birşeyler yaparak arkadaşlığımızı sürdürebiliriz, bu amaçla msn adresimi profilimden alıp ekleyebilirsiniz, msn daveti göndermeden önce bana özel mesaj olarak msnimi eklediğinizi bildirip kendi adresinizide yazarsanız davetlerinizi kabul ederim

Dipnot: Sayın Yöneticiler, bu mesajı ayrı bir başlık olarak açmayı düşünmüştüm fakat hangi forum altına yazacağıma karar veremediğim için buraya yazıyorum, dilerseniz uygun gördüğünüz forum altında yeni bir başlık olarakta yayınlayabilirsiniz. Herkese sevgi ve saygılar...

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sertuğ,geçmi,ş olsun aynı kaderi paylaşıyoruz, 34 yaşındayım, mustafa araslı facebooktan beni ekle..tabii ben istanbuldanım . halkalı diyalize giriyom..kabul edersen hoşçakal geçmiş olsun.....

Üye
    nurullah baytekin Avatarı

Gerçek Adı
    Nurullah
    Son Giriş
    26.05-2015
    Saat
    10:49
    Yaşadığı Yer
    Kayseri-Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İÇİNİZDEN BİRİ OLAN DİYALİZCİ OSMAN ÖZDEMİR GÖNÜLLÜ ORGAN BAĞIŞI SAYESİN DE İNŞAALLAH DİYALİZDEN KURTULACAK....yapılan çalışmalar sonucu kan gurbu uyumu olmayan anna ve babasın dan GENEL VERİCİ :>0 RH KAN GURUBU OLAN BABASINDAN ALINAN BÖBREKLE HAYATA YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLDU..
    kendisi 6 yılı aşkındır DİYALİZE girmek suretiyle yaşamına devam etmektey di... kendi kan gurubu B RH + ailesin de uyan bulunamayınca... yeni gelişmeler sayesin de babasının kan gurubu > 0 RH + olması genel verici olarak verebileceğini ögrenin ce bu işi takip ettik..içimizden biiri olan Hülya Aydın arkadaşımızın da aynı süreçten geçtiğini ögrenin ce...bu özel hastaneye baş vuruda bulunduk..yeni çıkan torba sayesin de hiç bir bedel ödemeden ""ORGAN NAKLİ:>"" olunacağını belirttiler...yapılan bu süreç sonu şu an yeni böbrek sahibi olarak hastanede yatmakta olan bir vatandaş olmuştur..sıradan biri olarak... şu an böbrek yeni beden ve sisteme geçen bu arkadaşımız için çok mükemmel bir incelikte MAŞAALLAH çalışmaktadır...RABBİM KİMSEYİ DARDA BURAKIP DERMAN ARATMASIN..ŞU ANDA BABA OĞUL HASTANEDEN ÇIKILACAK GÜNÜ ÖZVERİ İLE VERMEKTEDİRLER....HAYDİ GEÇMİŞ OLSUN.......................<<<<<<MUTLU SON<<<<

"""""""""HEP BİRLİKTE ORGAN NAKLİNE EVET DİYELİM........GÖNÜLLÜ ORGAN BAĞIŞI İÇİN BİRLİKTE HAREKET EDELİM.......""""""

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşımıza geçmiş olsun,,darısı bizim başımıza,,,gerçenten ücretsizmi oluyor,, torba yasasında buda varmı??? selamlar..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sen/duyar Mesajı Gör
    Ben de 22 yıldır böbrek hastasıyım.40 aydır diyalize giriyorum .Yaz ayları iyi de kış ayları çok çile çekiyordum .Malülen emekli oldum.şimdi de Mersin Ünv.de bilgisayar programcılğı ve tekn .okuyorum .
    Okumanın yaşı yoktur .43 yaşımda öğrenciyim .
    Ayrıca 3 yaşımdan bu yana işitme engelliyim de .....
    cümle aleme sağlıcakla........
    selahattin abi merhaba,,malulluk için çok bekledinmi..ben 2 aydır beliyorum malum prosüdür yavaş işliyo...bu arada 22 yıl nasıl idare etin böbrekleri maaşallah,,selam

Sayfa 6 / 9 İlkİlk ... 23456789 SonSon