Sayfa 1 / 14 1234511 ... SonSon
Toplam 198 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    keziban Avatarı

Gerçek Adı
    kezban
    Son Giriş
    05.12-2010
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    varsa benle irtibata geçebilirmi

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

baben'e cevap: şöyle bir şey: Sirengomiyeli | www.1doktor.com

Bende sirengomiyeli var, bu ara ilerleme oldu gibi hissediyorum ve İstanbul'da çok iyi bir cerrah tavsiyesi arıyorum arkadaşlar.

Hastalığı duymadıysanız, omurilik tümörleri tedavisinde (yani sinir cerrahi) iyi olan bir cerrahın, bu hastalıkta da iyi olması lazım. Zira yine omuriliğe müdahale; gerektiğinde drenaj vs. yapılması lazım.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    13:51
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba,

Bende siringomiyeli var, tomografi ile tespit edildi. İlk görüştüğüm doktor hemen ameliyat etmek istedi ben istemedim. Ikinci görüştüğüm nöroşirurji uzmanı ise ameliyatı tavsiye etmedi. Sana cok fazla yarar getirmez ama ameliyat esnasında daha fazla zarar görme ihtimali var bu sebeple tavsiye etmiyorum dedi.

Siringomiyeli, omuriliğin ortasında bulunan kanalın genişlemesi ve buna bağlı oluşan hastalık. Doğuştan ve edinsel formları bulunmaktadır. Bulguları hastanın yaşı ve tutulan omurilik seviyesine göre değişiklik göstermektedir. MR görüntüleme tanıda yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi: Lodging - Home Page

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Landish, sende semptomlar ne?

Ben en son 4 yıl önce kontrole gitmiştim. Nörolog yaza ameliyat ol demişti; sinir cerrahı ise ameliyata gerek yok demişti. Daha önce de cerrah sürekli ameliyata gerek yok dediği için, ben de, e tamam deyip boşverdim bir süre ; hata böyle yapmak tabii.. Şimdi, bir elimde hafif uyuşukluk var, yüzümün bir tarafında da hafif uyuşukluk var.

Tekrar kontrole gideceğim, de doktor arıyorum...

Sana önerilen ameliyat, drenaj torbasıyla syrinksi boşaltma ameliyatı mıydı?

Bu hastalık, bazen ilerliyor, bazen ilerlemiyor galiba. Kontrol altında olmak gerekiyor hep...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba Cekirdek,
    Ben dayanılmaz kol ağrısı şikayeti ile gittim, aynı zamanda bu ağrıyan kolumda his kaybı var, sıcağı soğuğu pek hissetmiyorum. Onu araştırırken ortaya cıktı siringomiyeli. Ama kol ağrın bundan kaynaklanıyor diye bir şey söylemediler. Hemen ameliyat diyen beyin cerrahisi uzmanı ise ne tür bir ameliyat ve neden gerekli olduğu konusunda bilgi vermedi! Maalesef böyle, devlet hastanesine gittiğinde hastalığın hakkında gerektiği gibi bilgilendirilmiyorsun.
    Tomografi sonuclarımı okuyarak öğrendim ki; bende spina bifidanın yanısıra (bunu zaten biliyordum) tethered cord (gergin omurilik sendromu), siringomiyeli (Omurilik boşluğunun genişlemesi ve sıvıyla dolması) ayrıca lipom (yağ bezesi) varmış.
    Doktor dikkat etmemi, kendimi zorlamamamı söyledi (fazla ıkınmamak gerekiyor mesela).
    Siringomiyeli anladığım kadarıyla cok nadir bir hastalık. Sana tavsiyem cok iyi araştırma yapman. Omurilikle ilgili tüm ameliyatların cok riskli olduğunu düşünüyorum. Internette omurilik ameliyatı yapılmadan önce hastaya imzalanan onama formunu buldum okudum. Orda olabilecek riskler hakkında ayrıntılı bilgi verilmiş: Lodging - Home Page Okuyunca benim gözüm korktu doğrusu.

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağol landish; anlıyorum, inşallah ilerlemez hastalığın. çok sağol anlattığın için.
    bende de omurilikte tümöre bağlı felç (çok ilerlemişti zamanında, bir bacak çok güçsüzleşmişti; büyük bir müdahale yapıldı yıllar önce, o zaman), bir de yüksek derecede skolyoz-kifoz var. bendeki bunlarla bağlantılı olabilir demişlerdi.

şimdi, yakın zamanda bir kontrol yaptıracağım; bakalım ne diyecekler...

haberleşiriz, çok geçmiş olsun...

Üye
    keziban Avatarı

Gerçek Adı
    kezban
    Son Giriş
    05.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 6ay oldu amelıyt olum

Üye
    cekirdek Avatarı

Son Giriş
    12.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun keziban. Ameliyattan önce şikayetlerin neydi? Ameliyattan sonra şikayetlerinde azalma oldu mu? Ameliyatı nerede/ kime oldun? Ve ameliyatta ne yaptılar, biliyor musun?

Tekrar çok geçmiş olsun; umarım iyisindir şimdi.

Üye
    keziban Avatarı

Gerçek Adı
    kezban
    Son Giriş
    05.12-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk...benim bacaklarımda kollarmda aşırı güçsüzlük,idrar problemim,his yoktu solda komple.
    azalma oldu ewet.konya tıp fak.oldum.beyin cerrahı yaptı.sıvı boşltılıp şunt takıldı.doktor çok yavaş ıyılşicemi söyledi.

Üye
    pulph Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    19.01-2011
    Saat
    19:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

landish mereba.. ya bendede siringohidromyeli hastalıgı varmış.3.5 sene kol agrısı vardı boyun mr çektirince çıktı.sende boyutları nedir?ne gibi sıkıntılar çekiyosun?4 tane dr gözüktüm 2 ameliyat dedi 2 side bekle dedi çorba gibi oldu kafa anlıcagın...

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    29.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba Pulph,

Benim de sağ kolum ağrıyor, nerdeyse her zaman, sağ elim parmaklarım, omzum... Uyuşukluk ta oluyor ve sıcağı soğuğu pek hissetmiyorum. Onu araştırırken yapılan MR'lardan tespit edilmişti siringomiyeli. Kaç cm olduğunu hatırlamıyorum, omuriliığın olduğu kesede genişleme var ve sıvı dolu.
    İlk doktor hemen ameliyat dedi,boşaltacakmış içindeki sıvıyı. Başka bir uzmana gösterdim sordum O böyle idare edebilirisin dedi. Özürlülük raporu alırken MRlarımı gösterip nöroşirurji uzmanına da sordum (Şİşli Etfal Hastanesi'nde) o da ameliyat tavsiye etmedi. Hatta yarardan çok zarar getirebilir dedi. Ben de böyle idare ediyorum işte.
    Daha önce de yazdığım gibi, omurilik ameliyatları riskli...
    Geçmiş olsun, umarım ilerlemez!

Üye
    pulph Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    19.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anladım landish çok tşk edrim...allah herkezin yardımcısı olsun..benim öle çok şiddetli agrım yok ama mesela 3 aylık çocugumu fazla taşıyamıyorum hemen agrı ve kasılma oluyo..sıcak soguk gibi bi problemimde yok çok şükür..işallah ilerlemezde böyle idare edriz...çok tşk tekrardan...

Üye
    serdin Avatarı

Gerçek Adı
    erdin
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba çekirdek . Bende de siringomiyeli var. Onbir cm kadardı.11 ay önce Ankara'da ameliyat oldum.Şant takıldı.Oldukça küçülmüş olduğu söylendi.Uyuşukluk ve his kayıplarım azaldı. Sadece sol ayağımda biraz sertleşme var. Tüm siringomiyeli hastalarına şifalar diliyorum. Moral ve dinlenme çok önemli. Kendinize iyi bakın.

Üye
    pulph Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    19.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serdin çok geçmiş olsun...ne zamandan beri hastasıydın siringomiyelinin ??ameliyatını hangi hastanede ve hangi dr oldun rica etsem sölermisin..bende 5 cm civarında sadece agrım var.

Üye
    serdin Avatarı

Gerçek Adı
    erdin
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ameliyatımı Gazi Üniv. de Prof. Şükrü Bey yaptı. En az 5 yıldır rahatsızdım. Bir buçuk sene önce tespit edildi. Dr altı ay sonra bir daha bakalım dedi. Bu arada daha fazla büyüdüğü için ameliyata karar verdi. İnşallah sana da faydalı olur.Çok geçmiş olsun.

Sayfa 1 / 14 1234511 ... SonSon