Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon
Toplam 194 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mengus Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    fransa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Israrla yazmayi surdurecegim elimden geldigince internet uzerinden buldugum tum beyin-sinir cerrahlarinada yazmayi surduruyorum fakat ne yaziktir ki bilim insani diye guvenip vucudumuzu teslim ettigimiz insanlarin bilim insani gibi degil de (kasiyerleri tenzih ederim tesbihte hata olmaz) kasiyer gibi davranmalari beni cileden cikariyor yazdigim tum doktorlara tibbin hizmetinde olacagimi kendi imkanlarimi kullanarak onlara KOBAYLIK yapmaya hazir oldugumu bildirmeme ragmen bilim insanina uygun olmayan meraksiz duyarsiz tavirlar icindeler biri onlara size KOBAYLIK yapacagim beni inceleyin ve bu sikintilari ceken hastalara yardim edin diyor bir tanesi gel kardesim bakalim eger hakikatten ise yariyorsa bizde bu agir gereksiz teknikten vazgecim kisa suren ve hemen sonuc veren bu teknigi uygulayalim demiyor ve hatta bu teknigin hastaligi ortadan kaldirdigi iddiaasi da cabasi son soz kendinizi birine teslim etmeden once hepinizden rica ediyorum arastirin okuyun ve en son gerekiyorsa teslim olun ama ne olur once OKUYUN .

Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok sevindim landish murat insallah fayda gorursun fizik tedaviden yeni gelen arkadaslar hos geldiniz sizlerede gecmis olsun

Üye
    Hemşire21 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende sirongomyelin hastasıyım yaşım 20. doktorum bana shunt takmamı söyledi fakat riskli bir ameliyat olduğu için buradan bilgi almak istedim daha önce bir ameliyat yaptılar boyun bölgesindeki kemiği genişletiklerini söylediler böylelikle suyun azalacağını söylediler fakat ameliyat başarısız geçti ameliyat sonra el titremelerim daha da arttı baş parmağımda istemsiz hareketlerim var el ve ayaklarımda sürekli uyuşma var shunt öneriyormusunuz?yapan varsa lütfen benle irtibata geçsin

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    08:36
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Hemşire21,

Burada da bahsetmiştim, shunt ameliyatından önce cok tereddüt yaşadım, hatta 5 yıl erteledim !! BU süreçte de maalesef hastalığım ilerledi, bastonsuz yürüyemez oldum, kolumdaki ağrılarımı arttı.
    Bu arada syrinksin boyutu da artmış oldu. İki doktorun fikrini aldım, evet shunt takmak riskli bir ameliyat - her omurilik ameliyatı riskli zaten. Ama shunt takmak yapılacak müdahalelerin içinde en masum olanı olduğunu söyledi her iki doktor.
    Cerrahpaşanın Prof. dr. Murat Hancı'ya muayene oldum en son, önümdeki şıklar şunlardı:
    A. shunt ameliyatı olmayıp öyle devam edersem - hastalığım kesin olarak kötüye gitmeye devam edecekti kendiliğinden veya ilaçla iyileşme şansı yok
    B. shunt ameliyatı olacaktım , bu durumda riskleri şöyle özetledi doktorum
    - %40 durumumda iyileşme olacaktı
    - %50 olduğum gibi kalacaktım
    - %10 shunt ameliyatına rağmen durumum kötüleşecekti.
    Ben de gözümü karartıp shunt ameliyatını oldum. Sonuc :
    Artılar: Syrinks cok önemli oranda küçüldü, kolumdaki ağrılar yok denecek kadar azaldı, hapşırırken öksürürken oluşan elektrik çarpma gibi şiddetli ağrılar uyuşmalar tamamen kayboldu, sağ elimin iki parmağındaki uyuşmalar kayboldu.
    Değişikli olmayan: Bacağımdaki kuvvet kaybında maalesef düzelme olmadı aynen kaldı,
    Eksiler: Her iki bacağım dizden aşağı sürekli uyuşuk halde ameliyattan beri -ameliyattan önce böyle sıkıntım yoktu

Şİmdiki fikrimi sorarsanız; keşke bu hocaya 5 yıl önce shunt ameliyatı olsaymışım - belki de baacağımdaki kuvvet kaybı gelişmeyecekti...

Son olarak, her müdahale her hastada farklı etkiler bırakabiliyor... Bu hem hastanın durumuna, ameliyatın yapan doktorun bilgi becerisine göre ve de şansa göre değişiyor sanırım.

Üye
    Hemşire21 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim landish. Bende iyi bir doktor bulup olmayı düşünüyorum..

Üye
    mengus Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    fransa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba
    Israrla yazacagim 15.07.2014 SECTION FILUM TERMINALE teknigi ile 0 riskli kisa suren hastaya hic bir zarari olmayan bu teknikle ameliyat oldum su an bulutlarin uzerinde yasiyorum lutfen hemen birleri ya da direkt soyleyeyim LANDISH bir dernek kurun ve bu teknigin TURKIYE'de uygulanmasi icin bir mucadele milli bir dayanisma yaratin ve goreceksiniz ki basarili olunacak yapilacak sey saglik bakanligini bu konuda bilgilendirmek duyarli vatandaslardan ve hatta once hasta yakinlarindan yardim toplayarak herkesin bu DEVRIM niteligindeki teknikten faydalanmasi saglanabilir emin olun arkadaslar benim sahsi hicbir cikarim yok zaten oyle olsaydi benimle baglantiya gecin falan gibi seyler yazardim aksine instutunun internet adresini veriyorum kendiniz gorusun aranizda ingilizce veya ispanyolca bilenler vardir arayin IRM bilgilerinizi internet uzerinde kolayca gonderebilirsiniz para falan taleb etmiyorlar FILUM TERMINALE insanoglunun dort ayak uzerinde yurudugu varsayilan donemlerde kuyrugu olarak nitelendiriliyor donemle insanoglu iki ayak uzerinde yuruyor ve vucudunun bu bolumu yok oluyor ve fakat omurgamiz hizasinda varligini surduruyor ve unsur ne kadar gerginlesirse omurga o kadar cekistiriliyor cuvalin bir ip tarafindan sikistirilmasi gibi ve burum skoliyoz ,siringomeli ,chiari (beyincik sarkmasi)ve butun bel boyun fitigi hadiselerini ortaya cikariyor bu unsur kiminde gergin kiminde kalinlasmis kiminde omurgaya yapismis oluyor sonuclar gerginlik omurgada kistler (ki bu kistler bildigimiz kistler gibi degil doktorun tanimi soyle hani eliniz yanarya ve su toplar icindeki sivi asitlidir iste kistlerimiz boyle bulunduklari bolgeyi tahrip ediyor hucreleri olduruyor )yani kaptan kosku istila altindan beyin basta olmak uere sinir sisteminiz harap oluyor ve siz artik ne yapilirsa yapilsin (sizden kasttim vucudunuz) kendini tamir edemez hale geliyor agrilar agrilar sertlikler his kayiplari yuruyememe idrar kacirma ve en guzeli DEPRESYON ,MUTSUZLUK,COZUMSUZLUK kendine ve cevresindekilere hayati cehennem etme bunlarin hic birini isteyerek yapmiyorsunuz sinir sisteminiz kendine yonetebilecek durumda degil iste bu kadar tekrar ve israrla dil bilen arkadaslar bilmeyenlere rehberlik ediniz DAYANISMA ile uzerinden gelemeyecegimiz hicbir sorun yok sevgiyle kalin

Üye
    Hemşire21 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba salı günü ameliyat oldum.fakat ameliyattan sonra sağ bacağımda sürekli uyuşukluk var geçmedi.o zamanla geçer mi sizce ?

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun, inşallah çok güzel sonuçlar alırsınız.
    Benim ameliyattan sonra her iki bacağımda uyuşukluk vardı (ameliyat öncesi öyle bir sıkıntım yoktu). Ameliyattan sonra sol bacağım kalçaya kadar, sağ tarafım ise neredeyse belime kadar uyuşuk durumdaydı. İlk 2-3 gün tuvaletimin gelip gelmediğini bile hissedemiyordum. Zamanla uyuşukluk azaldı, önce diz altı seviyesi, sonra her iki bacak diz altının biraz aşağısından başlayacak şekilde uyuşuk kaldı. Ameliyat olalı 1 sene oldu ama maalesef geçmedi benimki.
    Doktorlara defalarca sordum ama kesin birşey diyemediler; 5-6 haftada da geçebilir 5-6 ayda da geçebilir hiç geçmeyebilir de demişti.
    Dua edelim seninki tamamen geçsin arkadaşım...
    Sürekli uyuşukluk hiç hoş bir his değil sürekli yaşıyorum, ama buna da şükür diyorum - kuvvet kaybı olsa hayatını daha çok etkiler.
    Umarım çok güzel sonuclar alırsın ameliyatından, Allah yardımcın olsun.

Üye
    Hemşire21 Avatarı

Son Giriş
    26.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok sağol landish . hemşirelik okuyorum ilerde mesleğimi etkilememesi için ameliyat oldum evet biraz azalma oldu ama hala ayak bileğinden aşağısı devam ediyor buna da şükür daha kötü şeylerde olabilirdi. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Azalmasına sevindim, umarım tamamen gecer seninki, can sıkıcı bir his. Ama dediğim gibi, kuvvet kaybı veya acı olmasın da.
    Buna da şükür.

Üye
    canacan Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    23:25
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar
    sryngomyeli hastası olupta tuvalet ihtiyacını giderirken sıkıntı yaşayan var mı?

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar uzun zaman aradan sonra bir uğrayayım dedim,nasılsınız inşallah herşey yolundadır.Birde sorum olacak göz sorunları yaşayan var mı aramızda kendimi biraz sıksam gözlerim yanıyor,sizde de oluyor mu acaba.

Üye
    hayret Avatarı

Gerçek Adı
    hayrettin öztürk
    Son Giriş
    21.11-2014
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye oldum. 2001 yılında syringomyeli rahatsızlığım samsun tıp fakültesinde tespit edildi. hastalığımın ameliyatının riskli olduğunu öğrenince ankara ibni sina hastanesi doktoru prof. dr. HALUK DEDA nın hastası oldum. altı ayda bir kontrol verdi, tabi özel muayenesinde. 2005 yılında ameliyata karar verdi ve ameliyat oldum. ameliyatımın başarılı geçtiği söylendi. ameliyat öncesi yürümek için herhangi bir aparat kullanmıyordum. 2007 yılında bir baston yardımıyla yürümeye başladım. taşrada yaşadığımdan doktorumla telefonla görüşme taleplerim karşılanmadı. sonrasında doktorumla irtibatı kestim. Türkiye de isim yapmış ünlü bilim insanının ameliyat yaptığı kişiyi takip etmemesi yaptığı ilimle hiç bağdaşmıyor. onlar bize para getirecek kişi gözüyle bakması yaptığı ilimle hiç bağdaşmıyordu. dolayısiyle başka doktor arayışına girdim. Hacettepe tıp fakültesi öğretim üyelerinden SELÇUK PALAOĞLU ile karşılaştık. muayenesindeki tetkikleri sonrasında ilk ameliyatımda takılan şanstın tıkanmış olabileceğini tekrar ameliyat önerdi ve kabul ettim. 2009 yılında 19 mayıs hastanesinde ameliyat oldum ve ameliyatımım başarılı geçtiği söylendi. ancak arada iki sene geçtikten sonra hastalığım ilerledi ve iki bastonla kısa mesafeler yürüyebiliyorum. ne yazık ki ikinci doktorumda aradan geçen zamanda arayıp sormadı. iki doktorumda Türkiye de isim yapmış hocalar olmasına rağmen hastalarının takibini yapmayan yaptıkları bilime aykırı tutum takınmışlardır. sağlık durumumda yine kötüye gitti, iki bastonla da yürümekte zorlanıyorum, yine Ankara da doktor arayışındayım. doktor önerecek arkadaşlar var mı.

Üye
    güneşsu Avatarı

Son Giriş
    11.02-2015
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mengus yazdıklarınız bana umut oldu.2 yaşında kızım var.teşhis bu hafta kondu siringohidromyeli.harika şeylerden bahsediyorsun ama kimseyi heyecanlandırmıyor nedenini anlamıyorum.bizimkinin sebebini anlaşılamadıģınıdoğuştan olduğunu ama hafif olduğunu söyledikleribir skolyozla birlikteolduğunu söylüyorlar.iki haftadır doğru dürüst uyumuyorum söylediğiniz yeri araştıracağım bir şekilde sizle de irtibata geçmek isterim.Söyledikleriniz doğruysa şüphem yok tabi ama tıbbi anlamdayı kastediyorum tabi
    Türkiye de uygulanması için tüm Eforumu sarfederim inanın

Üye
    mengus Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    fransa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Gunessu tabiki soylediklerim dogru cunku ben temmuz ayinda gittim ve ameliyat oldum benden sonra 2 ayri fransa'da yasayan Turk hasta (bunlar benim cevremden tanidigim insanlar)gittiler biri kasim ayinda digeri ise bu ay yani 15 aralikta ameliyat oldu onlar icin henuz yeni fakat ben cok net ifade ediyorum hicbirsey eskisi gibi degil sizde eger yabanci diliniz varsa baska internet sitelerinden okuyunuz goreceksiniz ki bu teknik hakikatten devrim yaratacak nitelikte bir kac video gonderecegim izleyin lutfen https://www.youtube.com/watch?v=iiy4mO6459A https://www.youtube.com/watch?v=DroLDDXjQ9A https://www.youtube.com/watch?v=iEQtpuus3k4 https://www.youtube.com/watch?v=KyVxNyqlebI

Sayfa 9 / 13 İlkİlk ... 5678910111213 SonSon