Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 194 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hastamiying Avatarı

Son Giriş
    03.08-2014
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Murat alinman icin soylemistim kirildiysan ozur dilerim yazindan oyle algiladim

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastamiying;

yok neden alınayım.yanlış anlaşılma var o kadar için rahat olsun.kaç kişiyiz şurdalandish i merak ediyorum ama mesajlarımıza cevap verse en azından.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    08:36
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar

Geri döndüm - tatildeydim, bu sebeple internete giremedim. Özlemişim sizleri!
    Güzel haberlerle geldim, başımdaki büyük maddi sıkıntı çözüldü çok şükür Ayrıca 3 aylık hamileyim iyi gidiyor şimdilik, dualarınız esirgemeyin lütfen
    Sizler nasılsınız? Murat kendini toparlayabilmişsindir inşallah, biraz kilo aldın mı ? Fizik tedavi dr.una göründün mü? Bence egzersizlerine yeniden başlamalısın. Kız arkadaşınla ilgili olarak ta bu aşamada böyle bir şey ortaya çıkması belki de bir işaretti - seni bir hatadan döndürdü belki de... Allah hayırlısını versin inş.
    Hastamiying sende ne var ne yok?

Şu sıcak yaz günlerinde tecrübelerime dayanarak tüm siringomiyeli muzdariplerine bir uyarım olacak; aquaparka giderseniz çok dik kaydıraklardan sakın kaymayın. Çok dik kaydıraklardan kayarken hızınız cok yükselir ve bu omurilik sıvısında basıncın artmasına sebep olur, o hızla bir de suya dalınca daha fena olursunuz - hem kötü hissedersiniz kendinizi (sırıtnızda başınızda ağrı uyuşma hissedersiniz) hem de syrinksin büyümesine yol açabilirsiniz.
    Su parklarında dönembeçli kaydıraklarda (özellikle de simit üstünde kayılan) fazla dik olmamaları şartıyla kayabilirsiniz.

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hoş geldin landish,bizde seni özledik

Üye
    Selin_ Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Landish,yazdıklarını şuan gördüm ve gerçekten bi an için kendimi rahatlamış hissettim. Ciddi anlamda fazla endişeliydim aslında bakarsan hala endişeliyim ama yinede bunları kendisi gibi insanlarla konusmak rahatlatıyor. Bu arada üniversiteyide kazanamadım yani hayata atılmak için 1 sene daha vaktim var bu sırada sondamı kendim takamıyorum onu öğrenmem gerekiyor artık bunu farkettim bunu halledicem. Biraz korksamda umarım başarılı olabilirim.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selin'cim rahat ol tabii ki, hayatı akışına bırak ,endişelenme ya ilerlerse vs diye. Evet ilerleyebilir, ama muhtemelen bu uzun zaman alacak mesela benim 32-33 yaşımdan itibaren başladı kötüleşme. O zamanlar gelene kadar kendini iyi yetiştirirsn hayatında bir düzen kurarsan (iyi bir eğitim alır, güzel bir işe başlar, maddi olarak tek başına ayakta durabilecek güce ulaşırsan) sirnigomiyeli ilerlese bile cok avantajlı olacaksın daha kolay baş edeceksin.
    Bu yılı iyi değerlendir, sıkı çalış ve seneye güzel bir bölüm kazan derim sana şimdiden başarılar diliyorum, istedikten sonra yapabileceğine inanıyorum.
    Tanıdğım iki kişi var syrnigomiyeli hastası - 2sinde de ağrılar dışında pek belirti yok - normal hayatlarına devam ediyor onlar da..
    TAK meselesien gelince, kolaylıkla kendin yapabilirsin. Özelden kendi yöntemimi paylaşıcam )

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de var S.M ama zayıflama haricinde hiç belirti olmadı.Agrı felanda yok hiç bir şikayetim yok.p.tesi fizik tedaviye başlayacağım.telefonla aradılar mayonu terliğini havlunu kapta gel dediler bir an tatile gidiyorum hissi oluştu

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ay süpermiş, nerede o fizik tedavi merkezi ? Ben de hemen geleyim
    Haftada 4 gün yarımşar saat yüzüyorum gerçi

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fizik tedaviye başladım elekttro şok gibi alet var,sonra mikro dalga cihazı varmış o na girdik eğzersiz ama öğrenci çoçuklar var hergün değişik tipler değişik harekletler yaptırıyorlar pek sarmadı kafam ama dr.git dedi ilginç olan fizik tedavi uzmanı genç oda yenni dr her halde siringomyeli hastalığını duymadım dedi.o nun planı ne kadar sağlıklı olur bilmem.en sonda havuzda 20 dakka bekleme var.yaklaşık 1,5-2 saat sürüyor.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim gecen sene gittiğim fizik tedavi seanslarım ortalama 2 saat 45 dk sürüyordu, öyle yorgun oluyordum ki bittiğinde.
    Egzersizleri doktor değil, fizyoterapistler yaptırıyor, genellikle de cok genc oluyorlar, bazıları stajer. Her gün farklı hareketler yapmak ta iyi bence - şöyle düşün; farklı hareketler öğreniyorsun !
    Siringomiyeli nadir bir hastalık ve evet bazı sağlıkçılar bilmiyorlar - nadir bulunan özel insanlarız ehem ehemmm ))

Üye
    murat1903 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fizik tedaviden sonra sol elim uyuşmaya başladı hiç bir şijkayetim yokken dr.söyleyim p.tesi bari.

Forum Moderatörü
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

Merhabalar,
    Öncelikle hepinize geçmiş olsun,
    Hastalığın ismi nasıl denir bilemiyorum ama sevimli geldi şiringomiyeli gibi.. (kırıyorsam kusura bakmayın)
    Ben nerofibromatozis tip 2 hastasıyım şirin olan hastalık bende yok ama bu neymiş diye netten baktım.
    Omurilikle alakalıymış
    Omuriliğimde bolca tümörüm var 4 tanesini aldırdım ve doktorum çok iyi bir beyin cerrahı.
    Bununla da ilgileniyordur diye düşünüyorum çünkü omuriliğimdeki tümörlerimle ilgileniyor " sinir sistemi "

Hakan Oruçkaptan Beyin Cerrahı - Liv Hastanesi - İstanbul
    Hem doktor olarak hem de kişilik olarak çok iyi bir doktor.
    Allah herkese acil şifalar versin. ( amin )

Üye
    mengus Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    fransa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese iyi aksamlar ben nerden baslayacagimi tam olarak bilememekle beraber bu bilgiyi paylasmak zorunda oldugumu dusundugum icin yaziyorum bir kac ay evvel tamamen tesadufu olarak ARNOULD CHIARI SENDROMU sorunuyla tanistim ve sizler gibi arastirmaya basladim yasadigim ulke olan FRANSA dahil tabiki anavatanim TURKIYE basta olmak uzere butun ulkelerde tek cozum beyin bolgesinde ciddi bir ameliyatti cok sonra ESPANYA'da BARCELONA sehrinde bir clinique ile baglantiya gectim tam adi soyle L´Institut Chiari & Siringomielia & Escoliosis de Barcelona (ICSEB) 1 hafta once gidip ameliyat oldum cok kisa (45 dakika suren)ve SECTION FILUM TERMINALE teknigi ile yapilan ve hic bir riski olmayan bir ameliyat henuz 1 hafta oldu fakat sunu samimiyetle soylemek isterim yeniden dogdugumu dusunuyorum arzu eden arkadaslarin bir goz atmasini (cunku internet siteleri var) ivedilikle oneririm saglikla kalin

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun mengus
    Değerli paylaşımın için teşekkürler, SECTION FILUM TERMINALE yöntemine baktım, Chiari Malformasyonu yanısıra siringomiyeli ve skolyozda da kullanılan bir yöntemmiş ve başarılı sonuçlar veriyormuş..
    BU arada risksiz ameliyat yoktur - genel anesteziye giriyorsunuz onun da riski var en azından
    İnşallah en kısa sürede toparlanırsınız.

Üye
    mengus Avatarı

Son Giriş
    14.03-2017
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    fransa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Genel anestezi almadim 15.07.2014 tarihinde ameliyat oldum ve ameliyatin hemen arkasinda kendimi iyi histemeye basladim bu gun yani uzerinden henuz birkac gun gecmis olmasina rahmen ne buyuk acilar cekiyormusum o kadar rahattim ki anlatamam buraya yazmamim sebebi bu ameliyatin yasadigim ulke olan FRANSA dahil anavatanim TURKIYE'ye uygulanmayisidir ve insanlik icin (en azindan bu hastaliklardan filum terminale bagli sizinde belirtiginiz gibi 4 ana rahatsizlik) cok onemli oldugu kanatini tasimamdir BILGI GUC VERIR!!! Kuyruk sokumunun hemen uzerinde bir bolgeden girilerek FILUM TERMINAL kesiliyor ve ayni gun ayaga kalkiyorsunuz bana onerilen (ortodoks tib diyelim) yontem direk beyincik bolgesinin rahatlatilmasi munasebetiyle yapilacak bir ameliyatti kac saat surecekti bilmiyorum ama en az 10 gun hastahanede ve en az 6 ay re-education (hayata alisma diyelim) sureci ongoruyordu zaman kaybi enerji kaybi para kaybi hangi birini sayayim ve asla benim hastaligimi durdurmayacak sadece rahatlatacakti ama bu yontemle hastaligin durduruldugu iddaa ediliyor ben ilk TURK hastayim o instutude ameliyat olan bu sorumlulukla ulkeme ve ulkemde yasayan ve bu sorunlardan muzdarip olan insanlara karsi sorumlu hissettigim icin bu bilginin muhakkak yayilmasi gerektigini dusundum saglikla kalin

Sayfa 8 / 13 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon