Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 194 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iktisat70 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Landish inşallah lokomat faydalı olur.Bildiğim kadarı ile İstanbulda 70.yüzyıl hastanesi,Romatem ve Darülacezenin Kayışdağ tıp merkezinde var.SGK na bağlı iseniz Darülacezede fark alınmıyor,romatemd geçen yıl 80lıra fark alıyorlardı.1 saat için.Sgk yoksa Darülacezenin ücreti çok düşük.Orada yatarakta tedavi olunuyor.Ama nasıl,ben bilmiyorum.Kimseye mühtaç olmamak için devamlı hareket,devamlı bıkmadan çalışmak.Yoksa iş işden geçiyor.Hiçbirşey fayda etmiyor.Lokomat bile

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    08:36
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İktisat70, verdiğin bilgiler için sağol, lokomat olan merkezleri biliyordum ama ücretlerini bilmiyordum. Lokomat, İbrahim tatlıses'in tedavisinde kullanılmasıyla medyada yer aldı ve bundan dolayı talep artmış, hastanede bekleme süresi uzamış. 70.c, Yüzyıl fizik tedavi hastanesindeki fizik tedavi doktorumu sevdim, daha önce de o hastanede ameliyat olup 1 hafta kalmıştım, bu sebeple bu hastaneden çağırılmayı bekleyeceğim. Tahminim lokomatın yanısıra egzersiz tarzında bir tedavi de uygulanacak, bakalım...
    Söylediklerinde çok haklısın, devamlı hareketli olmamız lazım, durduk mu duruyoruz... Kendi adıma hafta 3 gün spora gidiyorum, yaklaşık 1 saat 15 dk süren bir programım var (15 dk bisiklet + 40 dk ağırlık istasyonalrında sırasıyla tüm vücut kaslarını çalıştırma + 20 dk yürüyüş bandı veya bisiklet veya yüzme). Arada sadece yüzüyorum, suda hareketler yapıyorum.
    Çalışmaya devam ediyorum (masabaşı iş).
    benim de tek derdim kimseye ihtiyaç duymadan kendi başıma hayatımı idare etmek...

Üye
    ronayi Avatarı

Gerçek Adı
    bir isim
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    ığdır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

landish aralıkta ayında amalyat oldum şöyle demiş rexplorsyon media sukboccıptal krnıektomı genişletmesı c2 arcusunun alınması granulasyon dokusu temizlemesı duroplstı led takılması yapıldı ek postop ek norolişik olmayan diye yaziyor kavitenın çapı en geniş yerde c2 duzeyınde yaklaşık 15 mm oluşmuştur c4 c7 arası bos masefesıile ilişkili şant kataten izlememektedır ayrıca böbreklerde hidronefroz demiş ozaman şant için mr çekildı bos akım mr normalmiş

iktisat banada şant takıldı amalyatan sonra sol ayağımı his etmiyordum 1.5 ay sonra tek başıma zorda olsa evi içi ve avin önünde dolaşabiliyorum yavaş yavaş hareket ediyorum

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ronayi, pek anlamam ama seninki de genişmiş kistik yapı (syrinks).
    Ameliyattan önce nasıl yürüyordun peki, ameliyattan sonra hareket kabiliyetinde ilerleme mi oldu yoksa daha mı kötü oldu?

Üye
    ronayi Avatarı

Gerçek Adı
    bir isim
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    ığdır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

landish bende tahmini 7 .8 sene önce kafamın arka kısmı beyncikte üşüme ve üyüşma oluyordu doktor bana kafaya takma bişe yok 2010 ayaklarıma atı bel fıtığı teşisi kondu durumum giderek kötuleşiyordu vana norolijiye gitım beyncik sarkması teşisı kondu hemen amalyat olmamı söyledı bende televizyonda marankiyı görmüştum istanbola unun muyanesıne gitım bana bitkisel ilaç tetavisı verdı bana amalyat olma demıştı zaman gectı sol ayak sol kolum tam harektsız kalmıştı once 2011 de beyncikte amalyat oldum 6 ay sonra hem beyncıkte hem omirliğe şant takıldı 2 ay öncede yine beyncikte amalyat oldum amalyatlarda sonra durum dahada kötu oldu

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İnşallah bundan sonra daha iyi olursun ronayi. Senin ilk rahatsızlığının adı Chiari Maliformasyonu (beyinciğin omuriliğe doğru sarkması). Chiari Maliformasyonu sıklıkla syringomiyeliye sebep oluyormuş. tedavisi için ameliyat şart, ancak ameliyattan sonra iyi bir fizik tedavi gerekiyor, fizik teavi de maalesef en çok ihmal edilen şey oluyor Ameliyat edip gönderiyorlar, gerisini takip etmiyorlar.
    Bir mesajımda bahsetmiştim, Amerikada Chari Maliformasyonu ve Syringomiyeli derneği var ve onun internet sayfası : ASAP » American Syringomyelia & Chiari Alliance Project
    Arasıra girer bakarım, hastaların emsajlarını okurum, bilgilenirim.
    Chari Maliformasyonu ve Syringomiyeli dikkat etmesi gerekenler diye başlık vardı, en kısa zamanda türkçeye çevirip buradan paylaşacağım.
    Sen de fizik tedaviye başlamalısın bence, en kısa zamanda.

1. Hapşırmayı ve şiddetli öksürüğü önlemeye çalış. Hapşırmakve öksürmek hava basıncından dolayı syrinksin büyümesine sebep olabilir.
    2. Öksürük için öksürük şurubu alabilirsin. Bağışıklıksistemini güçlü tutarak hastalığı önle
    3. Roller-coaster, kayak, ata binmek, motorsiklet vb.. yasak. Başını ve / veya omuriliği zorlayanherşeyden uzak durmak gerekiyor.
    4. Su kayağı, buz pateni, paten, dalış, bungee-jumping , takımsporları (voleybol, futbol vs)İki kişi yapılan sporlardan ( karate, tenis,vs..) uzak dur.
    5. manuel terapiden uzak dur ( sırta yapılan )
    6. Birşeyi almak için uzanma
    7. Ikınma ( kabız olmamaya dikkat etmek gerek)
    8. Mobilyalaların yerini değiştirme/ kaldırma. Asla ağır kaldırma
    9. Karanlıkta hareket etme
    10. Moral bozucu durumlar, stresli bir ilişki uzak durman gerekenler arasında
    11. Omuriliğinin kıvrılmasına engel ol, omuriliğin doğru duruşta olmasında dikkatetmelisin.
    12. Aşağı eğilmekten kaçınmalısın. Yerden birşeyalmak için dizlerini büküp almalısın.
    13. Saçını havada cevirme, döndürme, saçını digger tarafa atmak için parmaklarınıkullan.
    14. Ani hareketlerden kaçın
    15. Kendini kötü hissettiğin günlerde vücuduna kulak ver ve dinlenmeye çalış.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    Bilglendirme yapmak istedim, olabilecek sonuclarından korktuğum şant ameliyatını olmaya karar verdim. Prof. Dr Murat Hancı'ya muayene oldum, şant takılmasının zorunlu olduğunu söyledi.
    Dualarınızı esirgemeyin lütfen. Gelişmeleri buradan paylaşacağım.

Üye
    iktisat70 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herşey hkkında hayırlı olsun.Allah inşaallah ameliyatını iyileşmene vesile kılar.Şafi olan rabbimiz şifa verir.Allah doktorunun yardımcısı olsun.Onu başarılıkılsın. Meslek hayatının başarılı ammeliyatlarına sana yaptığı ameliyatıda eklemeyi Allah ona nasib etsin.
    ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Duaların desteğin için çok sağol iktisat70, cümlemize şifa diliyorum.
    Yanlış hatırlamıyorsam sen şant ameliyatı olmuştun ? Ameliyatı nereden yapıyorlar - hem sırttan hem de karından kesiyorlar diye okudum bir yerde.

Üye
    iktisat70 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim ben T12 L1 omur bölgesinde laminektomi ile şant kondu.Bu omurlar alt bölge omurları.Sadece arkadan kısa bir kesi yapılıyor.Birc hafta sonrada dikişleri alıyorlar.Ön taraftan hiç bir işlem yapılmıyor.Sen hangi omurlardan ameliyat olacaksın?Ameliyat omurlara uygulandığı için ön taraftan bir kesi olmamalı.Allah senin de doktorunda yardımcısıv olsun

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktora sordum nereye yapacağını, kaburgaların bittiği yere denk gelecek dedi.
    İşin aslı benim syrinksler boynumdan başlıyor kuyruk sokumuna kadar devam ediyor, sırt bölgesinde 10 mmye kadar genişliyor. Doktor, boyun kısmında cok genişlememiş oraya takmayacağız, böylece ameliyattan ellerinin kollarının etkilenme riski olmayacak dedi.
    Benim de sırta yapılacak, kaburgaların bittiği kısım aşağı yukarı senin şant takılan omurlara denk geliyor olmalı.
    Allah hepimize yardımcı olsun, sağlık sıhhat versin inşallah.

Üye
    iktisat70 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

AMİN Allah tüm dualarını kabul etsin.Nerede,ne zaman ameliyat olacaksın?

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tam gün yasasından dolayı profesör dr. üniversite hastanesinde ameliyata girmesi yasakmış. Aksaray Vatan Hastanesinde ameliyat olacağım, yaklaşık 10 gün sonra. Prof.Dr. Murat Hancı, o hastanenin beyin cerrahisi uzmanıyla beraber yapacaklarmış ameliyatı. Dün en son MR sonuclarımı aldım, eskiden en geniş yerinde 10mm iken son MRda 14mm genişliğe ulaştığı yazıyor, son bir yılda büyümüş
    Vatan hastanesinin doktoru geç kaldığımı coktan ameliyat olmam gerektiğini söyledi.
    Yüzümüzü güldürür inşallah.

Üye
    iktisat70 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah doktorlarının yardımcısı olsun.Senin şifa bulmana vesile olsunlar.

Üye
    iktisat70 Avatarı

Son Giriş
    09.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İnşallah ameliytn çok iyi geçecek.Allahın izni ile doktorlar sana sağlıklı ve güzel yaşamın kapısını açacaklar.Uyutulmadan önce Allahım sana sığınıyorum de.Doktorundanda ''lütfen besmeleyle ameliyata başlayın'' de.Sağlık haberlerini bekliyoruz.

Sayfa 3 / 13 İlkİlk 1234567 ... SonSon