Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 175 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    elfse Avatarı

Gerçek Adı
    elfse
    Son Giriş
    24.01-2016
    Saat
    19:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese Merhaba
    Ben yaklaşık 5 yıldır chron hastasıyım. Gerçekten çok illet bir hastalık.Allah daha beterlerinden saklasın tabiki ama gerçekten bu hastalık bana çok acı verdi vermeye de devam ediyor. Çok sık sindirim sorunu yaşamıyorum.Ama şiddetli ağrıları var. Ağrılar ardından şişkinlik getiriyor.Ağrı dediğim de hani dayanılır ağrılar değil. Ataklar diyelim.Eğer ayaktaysam mesela ağrı giriyorsa o an kendimi yere falan atıyorum.Biryere oturmam rahatlamam gerekiyor . Immuran kullanıyorum 4 yıldır. Bağışıklık sistemini düşürüyor. Saç dökülmesi falan yapıyor.Nebiliyim çabuk yoruluyorsun.Bu süreç özellikle ailene çok yansıyor. Hem seni anlamıyorlar ,üzülmekten başka ellerinden birşey gelmiyor.Onları üzgün görünce ben kötü oluyorum.Kötü olunca karnım ağrıyor.Yanı böyle garip şeyler..Ağrı girerken çok sinirli oluyorum.Allahım neden diyorum neden? Heleki o agrı anında kimse bana dokunmasın. Ben bir kenara geçiyim agrı geçene kadar duriyim.Sadece bunu istiyorum.Budenofalk asacol iste bazı antibiyotikelr falan hepsini kullandım.Ustelik ozamanlar üniversiteye hazırlanıyordum.Ne çektiğimi ben biliyorum. ARKADAŞLAR BENCE BU HASTALIK YÜZDE 70 STRESS. Onları çok seviyorum.Onları uzuntulu görmek bana okadar dokunuyorki.Ağrılarımı odama çekilip yaşıyorum.Belli etmedikçe daha çok belli ediyorum aslında.Arkadaşlar stress hayatın her alanında.Ama bu hastalığı taşıyanlar emin olun diğerlerine oranla daha az stres yaşayacak bir hayat seçmeliler.Mesela nasıl oluyor biliyormusunuz arkadaşlar.Belki abartıyor bu kız diceksiniz ama bende aynsı.Diyelim olumsuz ve benı uzen bir olay aklıma geldi.Direk karnım agrıyor.Yada annemle tartıştım hemen o an agrı giriyor şişkinlik oluyor.sanki karnınızda bir çuval pirin. taşır gibi ağırlaşıyor. Mesela biriyle tartışsam o günkü stres bende o gunun akşamı fitil fitil çıkıyor agrılarla.agrı olunca mide bulantısı bazende ateş oluyor. Bu şekilde kısaca bu hastalık heralde minnoş yaşamayı gerektiren hastalık.Hani böyleee heeerşeyden uzakk kimseyi insanları arkadaşları patronu haberleri ailenizi bile takmayacağınız bir yaşam stili seçmeye zorluyor sanki bu hastalık.Mumkun mu? Değil.Ben bıktım artık.Ama mumkun değil.Bunu başardığım gün asıl tedavım başlamış olacak .Herkeze geçmiş olsun.Hoşçakalın.

Üye
    UMUDUM_86 Avatarı

Gerçek Adı
    saliha
    Son Giriş
    11.04-2015
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tanercan Mesajı Gör
    tuğbatuğba;

Merhaba. Çok geçmiş olsun. Daha yolun başındasın ama hiç birşey seni umutsuzluğa düşürmesin, moralini yüksek tut lütfen. Sana belki bir faydası dokunur, İş yerinde bir arkadaşım bu hastalığa yakalandı onun yakalanma sebebi Bağışıklık sisteminde meydana gelen hasarlar bu hastalığa yakalanma riskini arttırması olabilir miş. O şimdi fitoterapi uzmanı bir doktor tarafından takip ediliyor ve ona probiyotik takviyesine başlamışlar. Sende istersen doktoruna danış ve probiyotik tedavisine başla...Arkadaşımın doktoru İstanbul'da... Tekrar çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.
    mrb ümit beye giden arkadaşınızın durumu şu anda nasıl memnunmu

Üye
    Yaprak34 Avatarı

Son Giriş
    14.07-2014
    Saat
    13:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Merhaba,
    Ben henüz 6 aylık crohn hastasıyım yani öyle diyorlar.Karnımın en çok sağ tarafında olan karnımda gezen ve beni iştahtan düşüren ağrıyı önemsemiyordum..Ocak ayının ortalarında ayağıma basamadım morardı kızardı mantar dedi ama hiç belirtisi yoktu. yürüyemedim 1 hafta istirahat aldım. Ayın sonlarına doğru ise normal bir günde gülüp söylerken sahilde, birden üşüme ve titreme aldı ayak ağrım bacağıma vurmuştu yürüyemiyordum.Yüksek ateş, mide bulantısı ,eklem ağrısının yarattığı yürüyememekle 2 saat kendime gelmeye çalıştırdılar .Gelmeyince acile gittik. Yerlerdeyim çizmelerimi ağrının verdiği stres ve acıyla hastanede sağa sola fırlatmışım.Mideme ve karnımın sağına giren kramplarla avaz avaz hastaneyi ayağa kaldırmıştım.Acil doktorları bilgisiz gerçekten. Hiç ayrıntıya girmedi. İğne vurdu soğuk algınlığı dedi ilaç verdi gönderdi. 3 Gün arka arkaya acile gittim tam 5 gündür ağzıma tek lokma koyamadım.En son 4.cü gidişimde 14:00 de acile giriş yaptım akşam 22:30 da çıktım. Emar, ilaçlı tomografi, ultrason,rötgen,kan,idrar vs vs daha aklıma gelmeyen bir çok teste tabi tutuldum.Şansıma ameliyat doktoru şirin bir hanfendiye denk geldim. Bana ailede kanser olup olmadığını sordu. Bende babannem bağırsak kanseri dedim.Bazen doktorlar çok patavatsız oluyor. O gün tam teshisi koymadan bizi ağlaya ağlaya mahfetti. Neyse sonra 18 gün sonraya kolonoskopi ve endoskopiye randevu verdi. İmkanı yoktu o kadar bekleyemezdim. Ogün yorgun bitkin bir şekilde eve geldik.Kolumda rahat 10 tane iğne deliği vardı yorgundum ne olacaksa olsun evime gideceğim dedim. Sabah Bir kaç hastane daha dolaştık.En son haydarpaşa numuneye gittim. Ordaki doktorlardan Allah razı olsun hastaneye adım attığım andan itibaren ilgi alaka çok iyiydi. 7 gün dahiliye servisinde ,9 günde Gastroentoloji servisinde yattım.Toplam 16 günüm hastanede geçti. Bırakmıyorlardı ama düğünüme sayılı günler vardı.Gittikten 2 gün sonra kolonoskopi yapıldı.herşey en baştan yenilendi.Kolonoskopide alınan parçada girişte yara olduğu bunun henüz başlangıç evresinde olduğu için bana 6 ay boyunca hiç bir ilaç içmememi yaranın büyüyüp büyümeyeceğine bakılacağını ve bilgimiz olmadan çocuk yapmamam gerektiğini söylediler. 4 ağustosta kolonoskopim var.Gün almak için hastaneye gittiğimde doktoruma 8 kilo verdiğimi,ağrımın çok olduğunu ve günlerce aç kalsam acıkmayacağımı söyledim.Günde sadece 1 kaşık dolusu yiyecek mideme giriyordur.direk şişkinlik oluyordu. Doktorum ilk kolonoskopimde büyük ihtimal crohn ama bunu sana direk söylemek istemiyorum çünkü ciddi kronik bir rahatsızlık,2.ci kolonoskopinden sonra buna kesinlik kazandıracağız demişti. Ağrımın geçmediğini ve kilo verdiğimi görünce dediğim çıkıyor crohnsun muhtemelen ama sonuca bakalım dedi.Henüz 2 aylık evliyim. İş stresi ve ev sorumluluğu omuzlarımı iyice çökertti.Zaten en ufak şeye üzüleyim sıkıntı yapayım direk ağrım oluyor. ağrım varken kendimi zorlayıp evde temizlik yaptığımdada ağrı belime vuruyo şu 2 haftadır.Yorgunum bitkinim yol uzun ben yorgunum Gerçekten çok zormuş. Allah kimseyi sağlığıyla sınamasın. Allah hepimize şifa versin.

Üye
    pelin uygar Avatarı

Son Giriş
    03.10-2014
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 5 yildir crohn hastasiyim ve hayatim kararmisti.Dogumdan sonra ortaya cikti ve 2 yil surundurdu ameluyat oldum simdi cok iyiyim

Arkadaslar bu hastalik hamile kalmamiza engelmi

Bende 5 yildir crohn hastasiyim ve hayatim kararmisti.Dogumdan sonra ortaya cikti ve 2 yil surundurdu ameluyat oldum simdi cok iyiyim

Imuran diye bir ilac kullandiniz mi?

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Sizlerdeki belirtileri neler arkadaşlar...bende 3 aydır geçmeyen bir ishal var..son 20 gündür ise karın ağrıları oluyor çok şiddetli derecede..Bayramdan sonra numune gastroentolojiye yatıracaklar...

Üye
    duyqii Avatarı

Gerçek Adı
    duygu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende chorn hastasıyım doktor % 70 engel verdi ama saglık kurulu heyeti % 25 e düşürdü.

bende chorn hastasyım ve abarttıgını düşünmüyorum cünkü aynı seyleri bende yaşıyorum en basitinden ufak bi heycanlanmada bile aynı sorunlar bende de oluyor ne yazık ki seni cok iyi anlıyorum

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Yaprak34;

BU HAYDARPAŞA NUMUNE istanbuldakimi?

Üye
    pelin uygar Avatarı

Son Giriş
    03.10-2014
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hastalikla bebek sahibi olunabiliyormu

Heyecana karsi bendede ayni sikayetler oluyordu tedavimi antidepresan la yurutuyorum

Doktorunuz kim acaba

Üye
    roccox Avatarı

Son Giriş
    18.01-2015
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aranızda croh hastası olup askerden muaf olan var mı , hastane süreci nasıl işliyor bana bilgi verir misiniz:

http://www.engelliler.biz/forum/aske...f-olur-mu.html

Üye
    mugeym Avatarı

Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,
    2 sene önce hastalığımın ilk belirtileri başladığında doktora gittim ve psikolojik denilip gönderildim. Bende hastalığım ilerlemesine rağmen psikolojikmiş diyerek bir sene boyunca bağırsak problemlerimle zor günler geçirdim. Artık kilo kayıplarım ve tansiyon düşmelerimle beni daha ciddiye alacak bir doktora gittim. Kolonoskopi endoskopi onlarca tahlilden sonra crohn teşhisi konuldu. Herkes gibi internetten hastalığımı yazdım ve günlerce ağlayarak benim gibi teşhis konulan hastaların yorumlarını okudum. Yoğun diyet kortizonlu ilaçlar ve sonumun kötüye gideceğini söyleyen yazılar ile bu hastalığa alışmaya çalışıyordum. Derken midemin üzerinde göğüs kafesimin altında yavaştan bir ağrı belirdi. Yine doktorumu aradığımda doktorum ağır ilaçtan yemek borumda mantar olabileceğini ya da midemde ve bağırsaklarımda çokça bulunan yaralarımın yemek borumda da çıkmış olabileceğini düşünüp başka ilaçlar önerdi, kullandım daha da ilerledi. Artık daha az yürüyebiliyordum nefes darlığı da çekiyordum. Bir gün kalp krizi geçiriyorum sandım acile gittim yine onlarca test tahlil ve sonrasında anlaşıldı ki crohn hastalığı bu tarz yalandan ataklara sebep olabiliyormuş. Bir çok yöntem denedim, akupunktura kadar yaptırdım, tüm iyi gelen bitki çaylarını içtim, ilaçlar, rejimler hangisi iyi geldi bilmiyorum ama kimseyi yanlış yönlendirmek istemem belki zararlıdır ona bile emin değilim ama annemin dalından toplayarak yaptığı kara dut reçelini sabahları aç karna 1 kaşık yemem etkili oldu diye düşünüyorum. Hayatımda beni üzen strese sokan her şeyden bir şekilde uzaklaşmaya çalıştım. Çıkaramadıklarımı da kafamdan çıkarmaya çalıştım Başkaları için üzülerek asıl hakketmeyen insanlarında bundan etkilediğini düşününce biraz kendi psikolojimi düzeltme kararı aldım ve Allah'a şükürler olsun ki daha sonraki kolonoskopi ve endoskopilerimde yaralarımın yok denilecek kadar azaldığını gördük. Bir gün tekrardan uyanabilecek bir hastalığımız var biliyorum ama uyutabilmesini bile bilmek güzel

Üye
    onore Avatarı

Gerçek Adı
    onur
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben dw aranıza yeni katıldım. Teşhisim resmi olarak bugün yapıldı. Ama 2 hafta öncesinden ben teşhisi koymuştum zaten. Ağrılarım hhenüz hayattan bezdirecek türde değil. Haliyle yeni başladı hastalık. Bugün Budenofalk ve Pentasa verdi doktorum. Haseki hastanesinde takipli hastayım. Hepimiz için Allah'tan şifa diliyorum. Umarım bir gün çözümü bulunur bu illetin. Bir de 5-6 yıl önce yazan kişiler şu anda ne durumda onları merak etmeden duramıyor insan. Arada yeniden bilgi paylaşımı yaparlarsa sevinirim.

Üye
    yusuf1 Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    10.03-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba 9 yıldır bende crohn hastasıyım.Geçmiş olsun

Üye
    onore Avatarı

Gerçek Adı
    onur
    Son Giriş
    16.01-2015
    Saat
    00:03
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nedense hep 5 ila 10 yıldır bu hastalığı yaşayanlar var forumlarda. Ben Allah ömür verirse 20 yıl sonra bu hastalığın aşağı yukarı ne durumda olacağını merak ediyorum. Canlı bir kaç örnek hikaye duymak istiyorum.

Üye
    gccankaya Avatarı

Son Giriş
    05.02-2015
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babam 26yıllık crohn hastası Şuan 50 kilo bir haftadır ağrıları daha çok arttı sürekli serum takılı yatıyor.Yaklaşık 24saattir uyuyor.Salofalk,imuran,buscopan kullanıyor.Barsaklarından sesler geliyor ve Karnı garip bi şekilde şişiyor.Bilgili biri varsa iletişim kurabilir mi bizimle ne yapmamız gerekiyor? Yardım edin

Üye
    semih8408 Avatarı

Son Giriş
    25.02-2015
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba gccankay, kurtköy de emsey hastanesi var orda bu hastalıkla bilgisi olan doktor var istersen oraya git gastroentroloji profesör.

Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon