TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 18 / 18 İlkİlk ... 81415161718
Toplam 264 mesajın 256-264 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ogorken Avatarı

Son Giriş
    02.12-2019
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Chill13
    Malulen değil engelli emekli olursunuz. Zaten daha avantajlı. Ben crohn hastasıyım 14 yıldır. Bir kez ameliyat oldum muhtemelen yakında yine ameliyat olacam çünkü bagirsagimda yine tıkanmalar oluştu. Remicade kullanıyorum ama o da pek işe yaradı denilemez. Ben engelli emekli oldum siz de olabilirsiniz. Öncelikle tam teşekküllü bir devlet Hastanesi'ne engelli raporu almak için başvurun. Ünv hastanesi de olur farketmez. Tüm sonuçlarınızı ameliyat raporlaarinizi vs sunun heyete. %40 alırsanız en az bu raporu kurumunuz araciligiyla Ankara da bulunan kamu emeklileri daire başkanlığına yollayıp emekli olup olamacaginizi sorun. Orada sgk sağlık kurulu raporunuzu onaylarsa ki onaylaması çok yüksek ihtimal hastalığınız sebebiyle gelen yazıya binaen emekli olursunuz. Emekli maaş ve ikramiye çalıştığınız yıla göre değişir. Siz ameliyat olduysaniz ve biyolojik ajan kullanıyorsunuz en az %50 engelli raporu zaten alırsınız. Benimle aynı durumdasiniz.hatta sedef ve romatizmada da eklenir. Hiç durmayın başvurun ve engelli emekli olun. Malulen değil engelli emekli olacaksınız. Malulen etmezler o başka bir prosedür

@Chron
    Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız ve askere alinmazsiniz. Crohn hastaları kesinlikle askere alınmaz. Endişe etmeyin

Üye
    ADEM2336 Avatarı

Son Giriş
    17.02-2020
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba yaklaşık 2 yıldır kemer bölgesinde sancım vardı.Bu süreçte 2-3 kez doktora gittim ama Gaz sıkışması teşhisi koydular ve ilaçlar kullandım fayda etmedi.Sonra Gastroentereloji bölümüne yönlendirdiler ve kolonoskopi istedi ve Crohn teşhisi konuldu. Budenolfalk 3 mg ilk 4 ay kullandım pek etki etmedi şimdi Pentasa 500 mg günde 6 adet yemeklerle beraber ikişer adet alıyorum.Yaklaşık 4 aydır aynı doktordan Randevu alırım tam 3 kez gittim ama her seferinde farklı doktora denk geldim.Randevu aldığım doktor doçent.doktor ama ben 3 kez gittiğimde doçent olmayan genç 3 farlı doktora denk geldim.yaklaşık 5 yıl bu ilacı kullanıp tekrar kolonoskopi olmam söylendi.Sonuca görede ilacın azaltılacağı bilgisi verildi.Acaba farklı doktorlarada görünmem gerekirmi.HAstalık süreci konusunda bilgisi yada deneyimi olanlar varmıdır acaba.Ayda en fazla 5-6 kez sancım oluyor oda sürekli oturduğum zamanlarda oluyor.Bunun cerrahi bir çözümü yokmu acaba baz hastanelerin hastalıklı bölgeyi kesip diğer uçları birbirine diktiklerini dıuydum.

Üye
    mevam Avatarı

Gerçek Adı
    perihan akca
    Son Giriş
    16.03-2020
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

crhon hastası arkadaşlar merhaba anti tnf kullanan arkadaşlar var mı? anti tnf nasıl sıkıntılar yaratıyor merak ediyorum.

Üye
    ploot71 Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan
    Son Giriş
    02.11-2020
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

istanbulda çok şanslısın..hastanelerin İBH servisi olan kısmına git..birden çok doktor ve heyet var.ishal değilsen şanslısın..geçmiş olsun..

Üye
    etheson Avatarı

Son Giriş
    27.05-2020
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    aydin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babam yaklasik 2 senedir crohn hastasi ilk baslarda aydinda ozel bir doktora gittik ilaclari baslangicta iyi gelsede daha sonra gelmemeye basladi agrilari ve kilo kaybi basladi suan 50 kilonun altina dustu doktorundan memnun degiliz izmir bolgesinde bu hastaligi en iyi tedavi edecek doktor onerileriniz var mi?

Üye
    Nirrez Avatarı

Son Giriş
    16.08-2020
    Saat
    20:40
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. 4 ay önce Crohn hastaligi teshisi kondu. Pentasa prednol ve imuran kullaniyorum. Yazi ve yorumlari okuyunca korktum acikcasi. Beni nelerin bekledigini bilmeden. Ben esimin işi geregi sık sık aksam yemeklerine giden biriyim. Acaba sosyal içicilik anlaminda bu ilaclarla alkol almam mumkun mudur? Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Üye
    Esir Hayat Avatarı

Son Giriş
    11.08-2020
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar crohn hastaligi sebebi ile malulen emekli olan yok mu ?

@Nirrez
    Ben alıyorum sıkıntı olmuyor ama bünyeden bünyeye değişir mi bilemiyorum sıkıntı olacağını sanmıyorum

Üye
    turan3570 Avatarı

Son Giriş
    13.02-2021
    Saat
    05:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yaklaşık 6-7 aydır crohn hastasıyım.Kullandığım ilaçlar Pantpas(günde 2tane), pentasa(günde 6tane), budenefalk(günde 3tane) ve İmuran(günde 1tane) bunları kullanıyorum. Ve 10 seans aferez tedavisi gördüm. Şuan bi şikayetim yok Allaha Şükür. Halsizlik oluyor sadece o da ilaçlardan sanırım.doktorum izmirde bir Prof. Adı hakan yüceyar araştırın isterseniz alanında uzman biri.

Kardeşim izmirde doktor sormuşsun Prof.Doktor Hakan Yüceyar
    @etheson

Üye
    turan3570 Avatarı

Son Giriş
    13.02-2021
    Saat
    05:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: konnektor Mesajı Gör
    15 yıldır ilaç kullanmiyordum
    Hocam hiç mi ilaç kullamıyorsun hastalığın başından bu yana

Sayfa 18 / 18 İlkİlk ... 81415161718