TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 12 / 18 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
Toplam 264 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yurtsever Avatarı

Gerçek Adı
    Ayhan
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    14:47
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    14

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam bende crohn hastasıyım 2009 da teşhis kondu ve teşhisten 2 ay sonra hastanede yatarken bağırsağım delinmesi sonucu 20cm bağırsağım alındı bu ameliyat esnasında sol bacağımda pıhtı attı pıhtı 6 ay sonra geçti ama 2014 sonunda tekrar pıhtı attı ve şuan crohn ile birlikte emboli çıktı bu iki rahatsızlık sonucu 9 eylül tıp fak. Hastanesinde heyete girdim crohndan %50 genel cerrahiden %10 ve kalp damardan %20 üzerinden %64 sürekli rapor aldım bu sene kullandığım ilaç crohnda salofak 500 tablet ve kan sulandırıcı hazır iğne claxaen 89 sigorta girişim ve 8 bin küsur günüm var yazın malülen emeklilik için başvurdum ama sgk %64 engelli raporumu indirdi kabul etmedi emeklilik başvurumu bende şimdi vergi indirimi için başvuruda bulundum buradan gelecek yanıtla sanırım olumsuz olmayacak (vergi indirimi için en az%40 şartı var) bu indirimi alınca emeklilik için önümde engel kalmayacak

Üye
    hichephic Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gastroenteroloji Bilim Dalı

http://gastro.uludag.edu.tr/eski-site/k1004.php crohn ve uk arasındaki fark ve benzerlikleri anlatıyor

Üye
    ezel33 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    16:54
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba öncelikle herkese acil şifalar diliyorum.yazılanları özenle okudum henüz 2 aydır croh teşhisi konulmasıyla birlikte ara ara belirtilerini yaşıorum önceden çok önemsemediğim belirtilerin şuan hastalığımdan kaynaklandığının farkındayım.çok doktor gezmiş bi şekilde tanı konulamamış arkadaşların yazdıklarınıda okudum.doktorum tek seferde anladı ve budenofalk 3 mg kullanmamı söyledi.ilaçlardan ve bu hastalığın sonrasından çok korkuyorum.dam düşeni damdan düşen anlar demişler lütfen bana bu hastalık hakkında önemli gördüğünüz yerleri paylaşın şimdiden çok teşekkür ederim

Üye
    aTılla Avatarı

Gerçek Adı
    atilla
    Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Crohn hastalarına acil şifalar diliyorum.
    Ben de crohn hastasıyım.
    ben 2012 yılında ameliyat oldum. Bağırsağımdan 20 cm alındı.
    O zaman öğrendim.
    şu anda ilaç kullanıyorum fakat şikayetlerim devam ediyor.
    Ilaçlar çoğu zaman fayda etmiyor.
    Neler yenir içilir pek bilmiyorum. Doktor bile net bir şey söyleyemiyor.
    Yenilmesi ve içilmesi faydalı veya zararlı olanları ve
    yeni tedaviler varsa buradan haber verirseniz sevinirim.

Üye
    ploot71 Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan
    Son Giriş
    02.11-2020
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

63 yaşında yakalandım..son araşırmaları takipediyorum kan temizleme metodü varmış..yüzde 75 tedavi..başarısı var.crohn için çalışmalar var.

Üye
    Emretumer Avatarı

Son Giriş
    18.03-2017
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam. Bana da 1 hafta önce crohn teşhisi konuldu. Geceleri uyuyamıyorum çok ağrı yapıyor. Ağrı kesici de alamıyorum henüz 16 yaşında bir lise öğrencisiyim devamsızlık hakkım dolduğu için hastanede yatamıyorum. Evde kendi yöntemlerimle ağrıyı dindirmek için ne yapabilirim ? Cevaplayanlara teşekkürler. Hepimize geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Üye
    ploot71 Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan
    Son Giriş
    02.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

zaten ağrı kesiciler bu hastalığı yapıyor..sakın içme.teşhisi koyan doktor sana ne dedi.onu yap

Üye
    emretti Avatarı

Son Giriş
    26.03-2017
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Herkese öncelikle geçmiş olsun. Bana da 15 gün önce crohn teşhisi kondu. Yaklaşık 2 yıldır aşırı şişkinlik ve günde 8 defaya kadar büyük tuvalete çıkma şikâyetlerim devam ediyordu. Daha önce 2 ayrı doçent tarafından muayene edilip (endoskopi yapıldı) şikâyetlerimin helicobacter kaynaklı olduğu söylendi. Helicobacter ilaçlarına alerjim olduğundan tedavisi de tam olarak yapılamamıştı. Ancak son doktorum sağolsun ggk testi istedi ve sonuç pozitif çıkınca malum kolonoskopi oldum. Kolonoskopi sonucu crohn teşhisi konuldu. Şu an Budenofalk ve Salofalk kullanıyorum. Ancak çok şükür bende anlık sancılar dışında çoğu arkadaşın belirttigi ağrı atakları olmuyor. Bir de geceleri aşırı terleme yaşıyorum.

Üye
    ploot71 Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan
    Son Giriş
    02.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

helico crohn yapmaz.gastrit ülser yapar. bakteri 15 günde ilaçla yok olur.crohn ise kolonoskopi ile ortaya çıkar.crohn tedavisini en iyi teşhis eden doktor bilir.ilacını iç.geçmiş olsun..

Üye
    diyetisyennn Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AYDIN
    Son Giriş
    21.03-2017
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar 2 hafta önce sulu gevşek dışkılama şikayetiyle kolonoskopi oldum.Ağrım felan olmuyor, günde 1 ya da 2 kere dışkılıyorum.O da sulu gevşek ishal gibi oluyor.Doktor patoljide chronu destekler bulgular yazmış ama yine de tam emin olamadı gibi geldi bana bir de patolojide rektum iltihabı yazıyor.Şuan budenofalk ve pentasa kullanıyorum. Yalnız benim ishalim dışında hiç bir şikayetim yok.Hatta ishal için ilaç kullandığım zaman (loperamid) çok rahat hissediyorum kendimi.Bu hastalık hakkında tecrübesi olan arkadaşlar bana bilgi verebilir mi ? Acaba belki başlangıç olduğu için mi bu kadar az belirti veriyor.Çok takıyorum kafama ,ilaçlarımı düzenli kullanıyorum diyetime dikkat etmeye çalışıyorum ama yine de hep kafamda soru işaretleri var..

geçmiş olsun dostum,bana da 2 hafta önce chron tanısı koyuldu.Muhtemelen aynı zamanda tanı almışız benimde sana benzer belirtilerim oluyor. Bana patoloji raporunda ne yazıyor ,özel değilse paylaşabilir misin?

Üye
    99.kaymak Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben 37 yaşındayım 16 yaşından beri Crohn hastasıyım teşhis 2002 yılında konuldu çok çektim halada çekiyorum şu anda remiceyt kullanıyorum ilaç kullandığım için hamilede kalamıyorum aranızda hastayken hamile kalan oldumu çocuk çok istiyorum ama risk alamıyorum Allah yardımcımız olsun.

Üye
    Srhteem Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Chron hastalığında beslenmede nasıl bir yol izlemem lazım . Nelere dikkat etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    99.kaymak Avatarı

Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb kişiden kişiye değişiyor hastalık aktifken su bile dokunuyor bana baklagiller süt ve süt ürünleri yağlı gıdalar peynir yoğurt yiyorum ama, bol su iç spor yap kilo almak için hamur işi çok yedim kızarmış yiyecekler değilde ızgarayı tercih et bana balık dokunuyor ton balığı yiyebilirsin onu sen kendin belirleyeceksin bi defter yap kendine o gün ne dokunuyorsa yaz en güzeli bu Allah şifamızı versin işallah ☺

Üye
    Srhteem Avatarı

Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar geçen Ağustos ayında pendasa ( 2x3 ) ve Budenofalk (1x3) kullanmaya başladım 3 ay sonra ağrılarım kesilince doktorum Budenofalkı her ay 1 er tane azalttı ve Chron olmayabilirsin dedi ama budenofalkı azaltmaya başlayınca ağrılar tekrar başladı bu ilaçları ömrüm boyunca kullanacakmıyım? Yorumlarınız için şimdiden tşkler

Üye
    ploot71 Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan
    Son Giriş
    02.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    crohn olmıyabilirsin ne demek anlıyamadım.budenofalk ilacı kolonoskopi sonucu verilir..ilacı neye göre verdi..geçmiş olsun

Sayfa 12 / 18 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon