Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hafikli Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp Şahin
    Son Giriş
    19.11-2014
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Slm. sumerr

Bende Marfan Sendromuyum raporunu hangi hastaneden aldığını öğrenebilirmiyim?

Üye
    sumerr Avatarı

Son Giriş
    15.05-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kartal Dr.Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma'dan aldım. Geçmiş olsun.

Üye
    hafikli Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp Şahin
    Son Giriş
    19.11-2014
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üstadım sizinle görüşmek isterim benimde 29.12.2014 tarihinde Kartal Lütfi Kırdar hastanesinde randevum var. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum da o yüzden
    Saygılarımla

Cevabınızı bekledim ama gelmedi bana marfan sendromu teşhisi koyarken aort yetmezliğimin olduğunu, skolyozum olduğunu, gözümle ilgili bir sorun olduğunu ve akciğerlerimde anfizem olduğunu belirttiler. Sizde bunlardan hangisi vardı.

Üye
    Yasinakda66 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    23.12-2015
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ben de dün göz doktoruna gittim bende marfan sendromu olabileceğimi söyledi kardiyolojiye yolladı EKG yapıldı ve aort damarında genişleme var denildi 4,3 cm ama herhangi bir tedaviye başlanmadi sadece izlemeye aldılar kalp kapakciklarinda da sorun çıktı mineral yetmezlik sol gözde lens subluksasyonu sağda santral seroz Korea retinapati göğüste şekil bozuklukları deride bazı yerlerde çatlama var sorum şu olacak 22 yaşındayım kpss çalışıyorum ve eğer atanirsak tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu isteniyor ve bu sorunlar anlaşılırsa hakkım elimden alınır diye korkuyorum doktor beni genetik bilime servisine yolladı şimdi ben ne yapayım rapor alayım mı eğer alırsam engelli kpss sine çalışmaya başlayacağım birde yüzde kaç alırım askerlikten muaf olur muyum deneyimli bilgili arkadaşların cvplarini bekliyorum psikolojim de çok bozuldu o kadar bozuldu ki intiharı dusunuyorum yardımcı olabilecek arkadaşların gerek burdan gerekse yasinakda@gmail.com hesabından yardımlarını bekliyorum Allah razı olsun hepimize şifa versin

Üye
    KVCCRH Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende Marfan Sendromlu bir hastayım.Hastalığı tıp okuduğum zamanda öğrendim ve hemen endokrine gittim.Kalp açısından birçok teste girdim.Eko`da Aort kökümün normal sınırlarda olduğu ortaya çıktı. Tabikide doktorlar hemen marfan testi yapmadılar.Uzun boyun etyolojisinden marfana ulaştılar.Marfan sadece kalp damarlarında anevrizma yapmaz.Beyinden tırnaklara kadar. Eğer anevrizmanız varsa Prof.Dr.Esat Akıncıya gidin kendisi kalp damar cerrahisidir kvc cerrahtır ve ekibi ile anevrizma ameliyatlarında oldukça başarılıdır.

Üye
    Taner35 Avatarı

Gerçek Adı
    Taner YAZAN
    Son Giriş
    07.07-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

09.05.2014 Tarihinde Asendan Aort Anevrizması Sebebi İle Aort Kapağı ve Asendan Damarı Operasyonu Geçirdim. Ege Üniversitesinde Yapılan Operasyonda Marfan Olma Riskim Olduğundan Bahsedildi Fakat İzmirde Bu Araştırma Yapılamadığı İçin Araştırma Konusu Yarıda Kaldı Siz Nerede Teşhis Koydurdunuz Bilgi Verebilirmisiniz.

Üye
    KVCCRH Avatarı

Son Giriş
    15.09-2015
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Marfan Sendromlu kişiler burdamı?

Üye
    Mrfn Avatarı

Son Giriş
    10.03-2016
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Canakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar ben de marfan sendromlu bir hastayim, ileri derece mitral yetmezlik nedeni ile temmuz 2015 te mitral kapak onarim ameliyati gecirdim , hepinize cok gecmis olsun.

Üye
    fatihkraL Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    02:52
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben tıp fakültesi genetik cerrahi bölümüne başvurdum gerekli tahlilleri yaptılar sobuç 6 ay sonra belli olur dediler bekliyoruz bakalım sonuç belli olunca yazarım

Üye
    Otsumban Avatarı

Son Giriş
    08.05-2016
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar merhaba. Bende marfan sendromluyum. teşhisi 17 yıl önce Ankara ulucanlar göz hastenesinde göz doktorum Orhan Zilelioğlu koydu. Sosyal hayatımız gerçekten büyük ölçüde kısıtlanıyor. Bir çok şeyden kendimizi korumak adına uzak duruyoruz. Emin olun en son orta okul son sınıfda koştuğumu hatırlıyorum. İşin kötüsü ülkemizde bu konuda uzmanlaşmış doktorların olmaması.

Sizlere şunu danışmak istiyorum: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...r-verilir.html

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12