Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bne 14 yıldır sol femur kronik osteomiyelit hastasıyım
    benim gibi rahatsızlığı olanlarla burada buluşmak isterim.

Üye
    sigma Avatarı

Son Giriş
    16.01-2010
    Saat
    01:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben de 2006 yılından beri osteomiyelit hastasıyım kolumda sorun var ve hala geçmedi her yolu denedim olmadı ((
    bir tülü iyileimiyor bilgilerine ihtiyacım var ne yapmalıyım

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun arkadaşım.Eğer kolun belli bir noktasında ise lokalize ise yani o kol kemiği boyunca yaygın değilse o zaman o enfekte bölge ameliyatla alınıp uzatma yapılabilir.Tabi gerekli antibiyotik ile desteklenerek.Bu ameliyatları genelde en iyi Baltalimanı Kemiik Hastanesi gibi hastaneler daha iyi yapar.Tavsiye ederim ayrıca sizinki yeni başlamış bence tamamen düzelme şansınız var .bende ise malesef tamamen düzelme şansı yok.Buradan Yazışmaya devam edelim.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mtunc52,sigma,
    kronik osteomyelit ile geçirdiğim tedavi,uygulamaları yararı olabilir diye düşünüyorum. aşağıdaki linkten görebilirsiniz..

Osteomyelit kemik enfeksiyonu ve tedavisi..?

Üye
    zoorbey Avatarı

Son Giriş
    03.07-2010
    Saat
    13:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar 16 yıldır sol femur kronik osteomiyelit hastasıyım bu rahatsızlık hakkında bayagı bilgim tecrübem var bildiğimi anlatmamı isteyen olur ise seve seve yaparım selamlar geçmiş olsun

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşım şu an durumun nasıl nerde tedavi görüyorsun biraz anlatırmısın.Bende sol femur osteomiyelit hastasıyım 15 yıldır.

Üye
    ardarda Avatarı

Son Giriş
    15.07-2010
    Saat
    10:56
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merabalar bende yaklasık 1 yıldır kronik osteomyelit (sol femur) hastasıyım ..öncelikle endokardit(kalp kaslarının iltahaplanması) hastalığı geçirdim yaklasık 1 yıl önce..bu rahatsızlık ardından osteomyelit tanısı konuldu.. 6 ay antibiyotik aldım çekilen sintigrafide iltahabın aktif olmadı cıktı ve ilaç kesildi... ancak 2 ay sonra tekrar başladı ve ilaca baslandı..bir çok doktora gittim ve çoğu ameliyatı son çare olarak düşündü ama son gittiğim hacettepedeki profesör direk ameliyat dedi..doktorların birbirne zıt kararları benim kafamı karıstırıyor bu konuda bana yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim..şimdiden teşekkürler

Üye
    SEVVAL2003 Avatarı

Gerçek Adı
    berrin özdemir
    Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba bende sağ femur 9 yaşından beri bu hastalığım var 10 yıl ara ile tekrarlıyor benim sormak istediğim 4,5 cm kısalık mevcut uzatma işlemi yapmak istedim fakat doktorum riskli dedi acaba olursam uzatma ameliyatı ne olur

arkadaşım hiç bekleme ameliyat ol ben 9 yaşından beri bu hastalıkla uğraşıyorum ameliyat geç kalındığı için bacağım da kısalık ve
    incelik oluştu ameliyatla temizlesin o bölgeyi ilerde kronik değilse tekrarlamaz kronik ise tekrarlar gene ameliyat olursun

Üye
    ali_celiker Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Çekmeköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba bende 1997 yılında trafik kazası sonucu sol pelvis kemiğime platin takılmış yaklaşık 5 yıl iltihap vardı ayağımda

ayrıca kronik böbrek yetmezliği hastalığı var. nefroloji doktorum marmara üniversitesi ortopedi servisinde ki doktor arkadaşlarıyla görüşüp kısa bir zaman için de ayağımdaki platini alıp kemiği temizlediler ve enfeksiyon hastalıkları bölümünde 3 ay gibi bir süre antibiyotik tedavisi gördüm çok şükür şu anda ayağımda iltihaptan eser kalmadı eğer istanbul da olan arkadaşlar var ise aranızda marmara üniversitesi hastanesine gitmelerini tavsiye ederim

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimki kronik olduğundan malesef tedavisi yok.Sadece geçiştirici amleliyat ve ilaç tedavisi ve 5-6 ay istirahat yaptırıyorlar tedavi beni 1-2 sene idare ediyor.Sıcak hava bu hastalığın dostu söyleyim sıcakta iltihap artış gösteriyor.
    Bende 7 cm lik kısalık var ve uzatma işi hayal.Çünkü kemik geri kaynamıyor. 6 kez ameliyat oldum 7. sırada ve baltalimanı Hastanesi bu durumdaki hastaları asla geri çevirmiyor diğer bir çok hastane ve doktorlar uğraşmak istemiyor.Baltalimanında ise sıra bulmak çok zor ,ameliyat sırası 6 aydan önce gelmiyor.

Üye
    berat56 Avatarı

Gerçek Adı
    berat
    Son Giriş
    19.09-2010
    Saat
    01:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben berat siirten katılıyorum 2008 de kolumdan kist amelyat oldum siirt özl bir hastahanede amelyatan sonra ufak bir elik kaldı ondan sonra iltihap akmaya başladı 2009 da gene amelyat oldum gene akıntısı durmadı okadar doktor gezdim bri bana bir çare bulmada ve hala akıntısı var en son adanada bana kemik iltihabi kronik ostomelit oldugunu soledi baya yardımcı olacak biri varsan bana yazsın lütfen yada bana telefonumdan bana çağrı yada arasalar çok sevinirim 05433678530 lütfen bekliyorum bazen intihar etmek istiyorum yardım edin bana lütfen

Üye
    mtunc52 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Tunç
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dur kardeş ne yapıyorsun canını sıkma bende 14 yıldır çekiyorum bu hastalığı.Hemde bacağımda sekel bıraktı tüm kemik boyunca ilerleyip çürüttü femur kemiğini ama ben zamanında önemsemedim ondan kaynaklandı.Şimdi sen eğer siirtte yeterli tedavi olamıyorsan istanbul baltalimanı hastanesine gel sana ben cepten ulaşıp dr ismi vs veririm muayene olursun gerekirse ameliyat ederler.SGK vs .. varmı

Üye
    berat56 Avatarı

Gerçek Adı
    berat
    Son Giriş
    19.09-2010
    Saat
    01:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abe ALLAH SENDEN RAZI OLSUN YA BANA SEN YARDIM EDEBİLİRİSN ÇÜNKÜ İST BİLMİYORUM VE BENİ ARASAN YADA SEN NUMARANI BIRAK BEN SENİ ARAYAYIM EVET SSK VAR İNANKİ OKADAR DOKTOR GEZDİMKİ PARA ÇOK HARCADIM MADİ DURUMU OLSAYDI BU HALE DÜŞMEZDİM BENDE ÖZL BİR ŞİRKETE ÇALIŞIYORUM İNANKİ VERDİGİ MAAAŞ 4500 YT VE SİGORTALIYIM YARIN SENİ TELEFONDAN BEKLİYORUM ABE NOM 05433678530

Bu arada abe ikinci amelyat oldugumda kemik zarar görmiştü ve kemigi oydular sonra platin koydugunu soyledi ve bazen ağrısıda oluyor

selam sevval2003 2008 de kolumda agı vardı doktora gitigimde amelyat olacksın ve iyleşeceksin dediler amelyat oldum kist vardı sonra iyleşmeden iltihap akmaya başladı ve ogunden beri gen amelyat oldum kemigi oydular sonra platin koydular hala iltihap akıyor yardımcı olursanız sevinirim kemik iltihabı var bende rica ediyorum senden ben şüan siirteyim bana yardımcı ol abe nom 05433678530 cvp bekliyorum bende şüan siirteyim ve istanbula gelmek istiyorum yarımcı ol banan ne olur?

Üye
    kasiman Avatarı

Son Giriş
    03.08-2015
    Saat
    00:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gençler, osteomyelit kesin tedavisi olmayan zor bir hastalıktır. Hasta kemiğin kesilip çıkarılması, kaynağın kurutulması için tek kesin çözümdür. Bunun dışında sadece antibiyotiklerle tedavisi ise mümkün olmayıp zaman kaybından başka birşey değildir. Cerrahi müdaheleye ise kesin teşhisten sonra uzman doktorlar tarafından verilmelidir. İstanbul Baltalimanı Kemik Hastanesi veya İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Hastanesi bu işin çözümü için önerebileceğim yerlerdir. Ben Çapa'da şifa buldum. Gittiğim tüm hastaneler tedavimin mümkün olmadığını söylemişti, oysa Çapa Hastanesinde gördüğüm tedaviden sonra (4 ay yattım ve bir dizi operasyon geçirdim) antibiyotik takviyesi ile iyileştim ve şu an süratle toparlanıyorum. Hepinize acil şifalar dilerim.

ardarda;

Osteomyelid, sadece antibiyotiklerle tedavi edilemez. Ederim diyen hastaya eziyet ediyor demektir zira kaynak kurutulmadıkça nüksetmesi önlenemiyor. Kaynağı kurutmanın tek yolu ise hasta kemiğin kesilip çıkarılması, başka yolu yok. Kesin ameliyat diyen hoca doğru karar vermiş bence onu dinle, acil şifalar dilerim.

Üye
    omur torpusu Avatarı

Son Giriş
    02.12-2011
    Saat
    10:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,

Bende 1993 yılda sağ femurda osteomyelid geçirdim.3 defa ameliyat oldum son ameliyatımda femur başı iltihapdan çürüdüğü için tamamen alındı.Bacağım 6 cm kısa kaldı. O gün bugündür bir daha dışarı iltabi akıntım olmadı. Bünyem zayıf düştüğünde bacağımda ağrılar oluşuyor. CRP ve sedimantasyon değerlerime baktırıyorum. Bu değerler yükseldi ise antibiyotik tedavisi görüp enfekte durumu ilerlemeden önlüyorum. Hiç bir zaman vücüt bu durumdan tamamen kurtulamıyor malesefki bu bir gerçek. ama her zaman erken tedavi en iyi çözüm şakaya gelmiyen bir hastalık. En az zararla kurtulabilmek için uzmanına gitmek lazım . Doktorumun nerde çalıştığını iletebilirim. İstanbul Bostancı Central Hospital hastenesinde çalışmaktadır. Burası özel bir hastanedir ama ssk ile anlaşması vardır. Doktorumun ismi Tuğrul Berkel 17 senedir hastasıyım. Son ameliyatımı 1993 de Tuğrul Bey de yaptırdım. 17 senedir dışarıya hiç akıntım olmadı, enfeksiyonlarımı erken tedavi ile durdurmayı başardık, darısı başınıza....

Bu hastalıkda en önemli şey moraldir buna özellikle dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Bunun yanı sıra proteinli yiyecekler yemenizi öneririm.Süt, bal, tereyağ, peynir, yoğurt ve mümkünse et sofranızdan eksik olmasın. Hayat şartlarının zor olduğunun farkındayım ama beni ameliyat eden doktorun babama söylediği cümleyi söylemek isterim size. Sofrandan bu yiyecekler eksik olmasın bu yiyecekler eksik olursa sofraya harcamadığın parayı operasyon ücreti olarak bana verirsin demişti

Sevgiler
    Elif

Sayfa 1 / 3 123 SonSon