Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 71 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ona kendini baglamak tamamen acizliktir. biz keyfe keder içiyoruz haftadan haftaya.

Üye
    sencerakis Avatarı

Son Giriş
    04.06-2015
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    Muğla/ Bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sevgili Cdmalp.,

Mesajınızı ve yazılan cevapları ancak görebildim.
    Üzülmemek elde değil.
    O kadar yazdım.
    Bazı değerli arkadaşlar güzel cevap yazmışlar.
    Hatta bu konuyla ilgili bilgisi olmayan, alkolizmin ne kadar ölümcül olduğuna dairde anlatımlarda bulunmaya, anlatmaya çalıştım, çoğu kez yanlış anlaşıldım.
    Bunun ne kadar ciddi bir hastalık olduğuna veya olmadığına dair yardımcı olmak için akıl fikir vermeye çalıştılar.
    Yaşamadıklarından veya yaşadığını sandıklarından dolayı; hepsine saygıyla teşekkür ederim.
    Hep yazdım..!
    Sosyal içicilik ayrıdır , Alkolizm farklıdır ve sadece durdurulabilen ölümcül bir hastalıktır..!
    Babanız istemediği sürece hiç bir şey yapamazsınız.
    Ne yapar eder gene içecektir.
    Dibi bulması lazım.
    Acınızı çok iyi anlıyorum.
    Özel hayatınıza girmek istemem ama ; Sanıyorum üstüne düşmeyin.
    Ne kadar yasaklarsanız o kadar çok içeceğinden eminim.
    Son sıralarda artık dibe vuracaktır.
    Üstüne varmayın ve düşmeyin, içme demeyin.
    Bunun bir aile hastalığı olduğunu unutmayın..!
    Mümkün olduğunca sizin mesajlarınızı takip etmeye çalışacağım.
    Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.
    Yalnız;
    Alkolizmi bimeyen dostlar ; Ltf. yorumlarda bulunmayın. ZARAR VERİRSİNİZ..! Sizler sosyal içici olabilirsiniz ama gerçekten ALKOLİZM ÖLÜMCÜL BİR HASTALIKTIR EN AZINDAN BUNU KABUL ETMEYE ÇALIŞSANIZ NE OLUR.!?
    Bana kızanlar olabilir...Eleştirenler olabilir ama sizlerden ricam bu kadar ciddi bir hastalığı bilmeyenler tavsiyelerde bulunmayın ne olur .
    Sevgili Cdmalp;
    eSKİ YAZILARIMI OKURSAN SEVİNİRİM.
    An ile kalasın.

Sevgili melek_6 .,
    Yazdıklarınıza ; Cevap veya yorum yapmak haddime değildir.

Üye
    uzakadam Avatarı

Son Giriş
    27.05-2014
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bir alkoliğim.2009 senesinde ve ardından 2012 ve 2014 de hastane tedavisi gördüm.En uzun ayıklığım 2,5 seneydi ve o döneme dönebilmek için tüm servetimi vermeye razı olurdum.Alkolizm,tıbbi bir hastalık ve kimi arkadaşların belirttiği gibi kesin bir tedavisi yok.Madde ile yapılan kıyaslamalar için şunu rahatlıkla söyleyebilirim:Alkol,çoğu maddeye göre kurtulması daha zor,daha öldürücü ve insanın kendisine ve çevresine verdiği zararlar açısından çok daha vahim.Üstelik yasal satışı bu tehlikeleri üst boyuta çıkarıyor.Dilerim bu kez başarırım zira maddi-manevi kaybedecek fazla bir şeyim kalmadı.
    Eklemek istediğim son nokta şu:Alkolizmin irade ile,dini inanç sistemiyle veya inatla yenilecek bir yanı yok.Sonuçta diabet,kanser vb. gibi ilerleyici bir hastalık.Herşeyden önce sabretmek ve yeni güne başlanan her gün hayata sıfırdan ve umutla başlamak başarının temeli diye düşünüyorum.Arkadaş çevresini,gerekirse mesleği ve hatta yaşanan muhiti değiştirmek,alkol alınan-satılan yerlerden uzak durmak da çok önemli.
    Sevgi ve saygılarımla...

Üye
    karpas Avatarı

Gerçek Adı
    ABDURRAHMAN
    Son Giriş
    11.02-2017
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

يَسْأَلُونَكَ عَنِ الْخَمْرِ وَالْمَيْسِرِ قُلْ فِيهِمَا إِثْمٌ كَبِيرٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَإِثْمُهُمَآ أَكْبَرُ مِن نَّفْعِهِمَا وَيَسْأَلُونَكَ مَاذَا يُنفِقُونَ قُلِ الْعَفْوَ كَذَلِكَ يُبيِّنُ اللّهُ لَكُمُ الآيَاتِ لَعَلَّكُمْ تَتَفَكَّرُونَ
    Yes’elûneke anil hamri vel meysir(meysiri), kul fîhimâ ismun kebîrun ve menâfiu lin nâsi, ve ismuhumâ ekberu min nef’ihimâ ve yes’elûneke mâzâ yunfikûn(yunfikûne) kulil afve, kezâlike yubeyyinullâhu lekumul âyâti leallekum tetefekkerûn(tetefekkerûne).

Sana içki ve kumar hakkında soru sorarlar. De ki; Onların ikisinde de büyük günah vardır. İnsanlara bazı yararları varsa da günahları yararlarından büyüktür. Sana Allah yolunda ne vereceklerini sorarlar. De ki; «ihtiyaçlarınızdan artakalanını verin!» Allah size ayetlerini bu şekilde açıklıyor ki düşünesiniz.

bakara süresi 219 . ayet

Üye
    kralece Avatarı

Son Giriş
    14.07-2014
    Saat
    04:40
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah hepinize şifa versin arkadaşlarım. Ben alkolik değilim ama çözüm olarak aklıma ilk şu geldi. Sizin yerinizde olsam alırım ailemi çocuklarımı vs. giderim bir ormana bir ay kamp yaparım. Konservemi yiyeceğimi içeceğimi alırım. Orda isteseniz de alkol bulamazsınız. Hem aileyle çok güzel olur ama karavan gibi bişey lazım. Kafanız müthiş rahatlar.

Üye
    sencerakis Avatarı

Son Giriş
    04.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla/ Bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Değerli Arkadaşlar..,

Alkolizm konusunda elimden geleni yazdığım halde bazı arkadaşlar bunun ne kadar ölümcül bir hastalık olduğunun hala farkında değiller.
    Aynı şeyleri tekrar kopyala yapıştır yapmak, yazmak istemiyorum.
    Bir yorum veya bir öneri direkt yazılmadan önce daha önceki yazılar veya fikirler iyice araştılmalı ve anlaşılmalıdır.
    Ama görüyorum ki Alkolizm bu toplumda hala daha bir hastalık olarak görülmüyor..!
    Alkolik olmayan diğer engelli kıymetli, saygıdeğer arkadaşlarım..,
    Burada benim, bizim hastalığımız sizinkinden daha kötü yarışmasında değiliz.
    Geyik yapılan bir forum sitesinde de değiliz.
    Ölümcül bir hastalık olan Alkolizm den bahsediyoruz.
    Fikir veya yorumlarınız yazmadan önce sizi bir kez daha yazılanları okumaya ve idrak etmeye davet ediyorum.
    En azından Alkolizm hakkında ki yazılanları vakit ayırıp okuyabilirsiniz.
    Ne kocakarı ilaçları, ne dualar, ne alkolü bırakmak, bıraktırmak için kullanılan cahilane ortaçağ yöntemleri fayda etmiyor...
    Kişi son evre kanserse, kulaktan dolma tüm yöntemleri iyileşmek için deniyorsa inanın bir alkolik tüm yöntemleri zaten denemiştir.
    Öleceğini bile bile kendini yok etmenin ÇARESİZLİĞİ içindedir.

Ltf..!
    Yapacağınız yorumlar yıkıcı değil , yapıcı olsun benim değerli engelli arkadaşlarım.
    En azından alkolizm hakkında yazmış olduklarımı bir okuyun sonra yazın.
    Şüphesiz bu yazılanların bir gün ; Alkolizmin ölümcül bir hastalık olduğunu ve sadece durdurulabildiğini şu an ızdırap çeken ve alkolizmin ne olduğunu bilmeyen bir alkoliğe ulaşabileceğini ve yardımı olabileceğini unutmayın ne olur...

Saygılarımla

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Adam dertleşmeye gelmiş biri "acizlik" demiş diğeri ayet copy/ paste yapmış maşallah ya : )

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

sende buradakileri eleştirmeye gelmişin keşke sende bi yorum yapsaydın

Üye
    Cym Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayatımda alkol almadım Allah (c.c.) hamd olsun.
    Bir sorum olacak alkol senin derdine çare oluyor mu?

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

aferits;

45 yıl çok uzun bir süre ne güzel ki bunu başara bilmişsiniz bende deniyorum ama en ufak canımı sıkan bir şey olduğunda elime alıyorum bir tane sigara evdekiler tabiki bu konudan mutsuz ama başaramıyorum, belkide gerçekten bırakmak istemiyorum....

Üye
    taarus Avatarı

Son Giriş
    11.04-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba, herkese acil şifalar diliyorum..
    Benim alkolle alakalı sorum olucak, son 1 senedir çalıştığım iş yorucu olduğu için eve geldiğimde 2 tane ekstra içiyorum hem uyumama yardımcı oluyor hemde rahatlamak amaçlı. ancak bu sürekli oluyor son 12 ayın en az 10 ayı içmişimdir. Hafta içinde kan testi yaptırdığımda karaciğerde yağlanma olduğu ortaya çıktı ve hoca çok önemli gözkmediğini söyledi ama yinede iç hastalıklardan randevu almamı söyledi ve haftaya randevu aldım. Ancak aklımda soru işaretleri kaldı acaba siroz olabilirmi gibi. Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum..

Üye
    algaNihat Avatarı

Gerçek Adı
    nihat
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    20:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın @sencerakis Bey Abi sayfaya yazdıklarını ilk satırından son satırına kadar okudum yemin ederimki elimde olsa Alkolizm konusunda dünyanın nekadar ödülü varsa size verirdim. konu hakkında yazmış olduklarına ''noktasından virgülüne kadar'' katılıyorum.
    Yapılan diğerler yorumlara kızarak sakın şefkin kırılmasın, yazmış olduklarınızla 1 kişiyi dahi hayata bağlayabilirseniz bunun mutluluğu ve keyfine doyum olmayacaktır siz bunu herkesten iyi biliyorsunuz. ayda yılda düğünde bayramda alkol alanların ''olayı abartıyorsunuz bende içiyorum ama istediğim zaman bırakabiliyorum'' gibi söylemleri, bekara karı boşamak kadar işin kolayına kaçıyorlar.
    şişenin dışında dolanlar ve şişenin içersine olanları ne kadar anlayabilirki ? Derdi yüreğinde olanları başkası bilemez misali sevgi ve saygılarımla

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3

Yirmi yaşına kadar her boxu içtim.Sonrasında üşütmeye bağlı antibiyotik tedavisi görürken bu kötü alışkanlıklara nefret geldi, sigara ,içki nin tadı zıkkımın kökü gibiydi, 20 sene dir içmiyorum bundan sonrası ne olur bilemem şu an yine antibiyotik alıyorum ters tepmez inş.

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Tiryakilik dediğimiz bir şey var.ben her hafta cuma-cumartesi alkol alıyorum.İçmediğim hafta yok denecek kadar nadirdir.2 tane bira falanda değil oturduğum zaman ya 50 lik vodka yada 70 lik vodka bitiyor.Şu haftalar azaltmayı deniyorum ama zor.Ta ki bir tek alkol olsa yine iyi duman var çekiç var bilmem ne var.Herşeyi denedim sadece alkolde kendimi buldum diyebilirim.Yani diyeceğim içebiliyorsan içersin içince de dağıtıyorsan dışarda kalabalıkda içmezsin.Alkolik olduğumu düşünüyorum.Bu yazarken bile alkol alıyorum siz düşünün

Üye
    sencerakis Avatarı

Son Giriş
    04.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla/ Bodrum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sevgili taarus.., Kimse kimseye '' Sen Alkoliksin '' diyemez...
    Alkol ile bir problemin olup olmadığına ancak sen karar verebilirsin..!
    Ayrıca Alkolizm ayıp bir şey değildir.
    Alkolik olduğunu kabul edenler aslında çok hassas kişilerdir.
    En büyük ortak özellikler aşırı hassasiyet, duygusallık, birilerine zarar verme korkusudur.
    Alkoliğin içmek için bahanesi çoktur.
    İçebilmek için akla hayale gelmeyecek yalanlar üreterek kendini kandırır ve kendine zarar verir.
    Karaciğer yağlanmasına gelince..,
    Siroz birdenbire ortaya çıkmaz.
    Önce Nekrotizan, Fibrozan ve üçüncü en son aşama Sirozdur.
    Karaciğer yağlanması sadece sende değil her 10 kişiden birinde bulunur.
    Ben hastahanede yatarken,
    Namazında niyazında olan bir çok Siroz hastası gördüm.
    Hattta küçücük çocuklar bile gördüm.
    O sebepten Siroz için yazacaklarım bunlar.
    Bir alkoliğe ; birisi : İÇME derse , alkolik daha çok sebep bularak gene daha fazla içecektir.
    Sevgiyle kal..,

Teşekkür ederim algaNihat..,
    Bir deniz yıldızını daha bilinçlendirebilir ve Alkolizmin bir hastalık olduğuna dair ikna edebilirsem ne mutlu bana.
    Sevgiyle kal.

Teşekkür ederim Sevgili algaNihat..,

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon