Sayfa 9 / 43 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 642 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SphiNX Avatarı

Gerçek Adı
    isa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nakil olan arkadaşlara Geçmiş olsun.... nakil bekleyenler de inşallah en kısa sürede nakil olurlar... Allah sağlık sıhat güç versin... benimde yakın arkadaşım Akdeniz Tıp Fakültesinde 2. naklini oldu şükür şuan iş başı yaptı çalışmaya başladı...

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk sphinx. Arkadaşının ilk nakli ne kadar süre gitti ve rejeksiyon sebebi ne oldu acaba bilgin varmı...
    Bu arada yukarda yazmadım az bi protein kaçağım,yeni 60 mg lık tansiyon ilacım,bıraktığım bactrim den günde 2 adet ve beyaz hücrelerimin azalması sebebi ile bıraktığım valcyte yerine folibol isimli vitamin ilacım da oldu...

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    23:30
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bnde ikinci nakilimi 1 sene önce oldum şkür iyiyim..sorularınız olursa seve seve cevaplarım...allahım herkese saglık versın

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun . kullandığınız ilaçlar nelerdir. karşılaştırmak istiyorum.
    nakil canlıdan mıdır. bağış mıdır.
    sirinbaba-şirindede

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deltacortil kullanıyorum 5 mg. prograf alıyorum 1mgden x4 .....cellcept alıyorum günde 1500mg ...mide koruyucular fln var ve guatr ilacım var babamdan aldım kreatinim 0.9ve 1 arası değişiyor...bu arada sizlere tek tavsiyem zorda kalmadıkça kan almayın..benim ilk böbrek verilen kandan dolayı attı..

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun . ikinci şans ı yakalamanız çok iyi birşey.inşallah uzun seneler sağlık sıhhatli yaşarsınız ve yaşarız...İlk nakliniz kaç yıl sürdü acaba..

Kullandığım ilaçlar.sabah 2,5 akşam 2,5 prograf.valccyte(bırakmıştım geri başladık) cellcept 2 şer tane sabah akşam,3x5 mg deltacortil.Bıraktığımız bactrime de geri başladık günde 1 adet.Kollestrol çıktı lipitol başladık,,Tansiyon başladı adalat başladık bunlar daha yeni... Kreatin hiç 1.32 den aşağı düşmedi 3 ay oldu nakil olalı. en son 1.47 idi. o arada gidip geliyor...

Herkese çok büyük geçmiş olsun..

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sertaç sık sık idrar yolunda enfeksıyon geciriyormusun bu süre içerisinde....benim ilki 3 sene gitti önce buzda düştüm tehlikeye girdi ...durdurdular atmasını ama kanım cok düştügü için verilen kan böbreği bitirdi..icinde antikorlar varmış maalesef...herseyın hayırlısı...ilaclar dşer zamanla merak etme sertaç cok geçmiş olsun

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

henüz bu 3 ay içerisinde hiç idrar yolu enfeksiyonu yaşamadım hexe. yalnız crp yükseldi işte oda bir defa 50 -60 ları gördü bronşit başlangıcı dediler ama bende sinüzit var tedavi ettiremedim bir türlü gitmiyor yani ben ona bağlıyorum.. ilaçlar düşmüştü işde bi ara kanda beyaz hücrelerim azalmış tüm ilaçları geri çoğalttık ....inşallah hepimiz için herşey iyi olur...

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet şükür bugunumuzee...moralini hep yuksek tut...vucuttaki şuan en cok etkilenen organ böbreğimiz...benim moralim bozulsun sancılanıyor bzen...allahım bir daha eski günleri göstermesin...şükr bu gunumuzeeee

Üye
    gurbettekikuzeyli Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    16:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 yıl kronik böbrek yetmezliği ve sonrasında nakil oldum. Bu yıllarda safra kesesi, 2 kez tiroid adenemu, ieostomi gibi ameliyatlar geçirdim. ayrıca hipertiroidim ve bacaklarımda venöz yetmezlik var. Bu rahatsızlıklardan herhangi birini geçiren varmı?

Nakil tarihim 2009 Ben de cerrahpaşa da nakil oldum.

Üye
    sinannn Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    16:07
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 5 aylık nakilliyim ankara gazi üniverstesinde oldum çok şükür çok iyim.kreatin de 1.44.nakilden sonra 0.9 du zamanla 1.44 kadar yükseldi.insallah daha fazla yükselmez ya .

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaşlarım allahım o gunleri bir daha göstermesin...kuzeyli arkadaşım bende troid ve safra kesesı amelıyatları oldum...en önemlı tüm nakil olanların dikkat etmesi gerekilen sey kalsiyum..o yuzden süt ayran yogurtu eksik etmeyinn..çünkü kortizon kalça kemik başını eritiyor uzun zamandan sonra ve protez takılması gundeme geliyor bu yuzden en çok dikkat etmeniz gereken şey kalsiyum...ve ben nakilden 6 ay sonra katarakt amelıyatı oldum ...göz kontrollerinizi mutlaka yaptırın...kortizon (prednol yada deltacortil) katarakt ve göz tansiyonuna sebep oluyor..sinan arkadaşım kreatının o civarda olmasına kafanı takma ..tehlıkelı bır yukselme olmadıgı sürece kafana takma ve benım yaptıgım birseyde var belkide komik gelcek size ) ben böbregimle konusurum arada çünkü 1 ay calısmadı nakilden sonra 1 ay diyalize girdim ama şükürrr bu günlerimizee

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MErhaba arkadaşlar son 25 gündür geçmeyen bir bagırsak problemim var. Çok çalılıyor bagırsaklarım sürekli ishal im. İlk 5. nci gün hastaneye gittim testler yapıldı. Böbrek degerlerim gayet iyiydi diger kültür, gaita vs testler de temiz çıktı. Doktor um cipro( antibiyotik) ve maflor( ishal giderici) ilaç verdi. ilkin düzelir gibi oldu ama maflor u bitirdikten sonra tekrar başladı. sonradan bir kutu daha aldım ama düzelmedi hala fena bagırsaklarım . Tekrar gidecegim hastaneye fakat pazar günü olacak sınav ın bitmesini bekliyorum. Sizce neden olabilir? Başına böyle bir durum gelmiş arkadaşım beni aydınlatırsa çok mutlu olurum.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sanem çok geçmiş olsun, benim de midem hep hassastır herşeyi yiyemiyorum mide ilacı da kullanmaktayım ama ishalle ilgili bilgim yok maalesef, ama tahlillerinin temiz çıkmasına sevindim, inşallah biran önce sağlığına kavuşursun
    sevgiler...

Üye
    ogn Avatarı

Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim de belimde ve kemiklerimde ağrı oluyo arkadaşlar. 6 küsür senedir nakilliyim uzun süreli kortizon kullanımına bağlı olarak kemik erimesi oldu doktorum d vitamini verdi şu an kalsiyum değerim normal. bu kemik ağrılarının tamamen geçme şansı var mı ? Ayrıca nakilden sonra ciddi saç dökülme oldu hala da oluyo kelleşme var benden başka nakilden sonra saç dökülme sorunu yaşayan var mı veya saç ektiren

Sayfa 9 / 43 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon

Başlığın Etiketleri