Sayfa 8 / 43 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 642 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah şifa versin hayattar..
    Bende KBY oldum bir hafta içinde öğrendim ve nakil oldum babamdan.İlaçlarla belirli süre durdurulabilsede KBY de diyaliz veya nakil kaçınılmaz..Sana tavsiyem nakil araştırmalarına başla eş dosttan.Hazır olsun.Diyaliz e girmeden Nakil olursan daha iyi olacaktır.Diyet ve ilaçlarını aksatmazsan bir müddet daha gidebilr böbreklerin(inşallah ömür boyu sağlıklı kullanırsın)..Ama dediğim gibi herşeye hazırlıklı ol ve ön araştırmalarına başla..Ben 3 ay 10 gün kadar oldu nakil olalı.
    Hayatımın dönüm noktası sağloğımın zirvesindeyken başıma geldi ve şükür şimdi iyiyim.. sanada geçmiş olsun..

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sertac06 Mesajı Gör
    ALlah şifa versin..inşallah önemli bir şey değildir..Güzel haberlerini bekliyoruz...
    aaaahhhaaa..anam diyemmm..ameliyatsız şöyle oldu,ultrasonda yapamadılar,bt girdim önden bi şiş batıracaktı yer bulamadı.sonra sağ kalçamdan bi tel yittiler yeni böbreğe doğru bu arada hissettim varyaaaa,,,,uyuşturdukları hallde içinde bişey dolanıyo sonra enson işte diren gibi bişey bağladılar,,1 su bardağı sıvı çıktı aynı idrar gibi..lab...göderildi biraz idrarmı ne diye..tekrar böle olurmu bilmiyom şu an sonda gibi takılı duruyo ağrısıda cabası...gelişmeleri aktarırım...

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Büyük geçmiş olsun..İnaşllah tez şifanı bulursun arkadaşım..Bende de iki gündür ameliyat yerinde batmalar ve kasılmalar oluşuyor nabız atışı gibi ama çok küçük iğne batar gibi anlık.Geri kalan herşeyim normal..Doktoru aradım cerrahi doktora yönlendirdi..bu arada da kesildi şikayetim.haftaya kontrolum.tedirginliğim var her hafta kontrole gidiyordum ilk defa 25 gün de bir olacak kontrolüm zaman uzun bi sakatlık olması endişelendiriryor. eğer devam ederse hemen gideceğim.. etmezse kontrole gittiğimde gitmeyi düşünüyorum...Böyle birşey yaşayan oldumu hiç...

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

var hafiften öle ağrı benimde var ara ara vuruyo bazen..başkalrıda..ben şunu anladım ameliyatla iş bitmiyo sertaç..ama 1 yıl bi geçse allahın da izniyle daha iyi olcaz gibime geliyo..birazda yeni oldumuza pipirikleniyoz hemen zaman geçtikçe daha rahat davranıyo nakilliler görüyorum...grşmk üzre.....

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlarım hepinize geçmiş olsun. bende iki buçuk nakilliyim. İgne batarmış gibi hisler bende de oluyor ara ara ama çok rahatsız edicek derecede degil. İlk oldugunda bende çok korkmuştum kontrol e gittigimde sordum doktoruma olası bir durum oldugunu söyledi ve degerlerimi etkileyen bir şey olmadıgını da gördüm ve korkum gitti . Eminim senin ki de öyle bir durumdur ama yinede metebozlizmaya göre faklılık gösteren bir durum da olabilir hocalarına sorarsan içinde rhat etmiş olur.

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arasli ve sanem teşekkürler...Ben cuma(bu mesajı yazdığımın sabahı olacak) günü için henüz bir haftası olan rutin kontrolüme gideceğim.Varsa birşey geç kalmak istemiyorum..Ama aksiliktir ya şimdi de gayet iyiym.Her zamanki gibi hastane nin adındanmıdır nedir gitmeden önce hiçbirşeyim kalmıyor
    Hayırlısı Mevladan hepimiz için...Herkese sağlıklı sıhhatli günler....

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halahastanedeyim malum sıvı kesilmedi..ameliyat sonrası oluşan sıvı bu..arkasının kesilmesi bekleniyo..kesilince( sıvı) içeri batikon falan salacaklar..sonra tekrar takip..işte böle..insanlar 2 yıl olmuş nakill olalı hasta olmuşlar kreatin yükselmiş biraz,,hemen yatırıyolar..arkadaş ameliyatla iş bitmiyo dedim yaa..2. evimiz nakil oldumuz hastaneler...bu arada bişey soram fistülünü durduran oldumu 1 yıl vs vs sonra...sağlıkla kalın...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

arasli arkadaşım çok geçmiş olsun....
    fistül konusunda çok bilgim yok ama bir zaman sonra çıkarılması gerekir diye düşünüyorum, ben periton diyalizi yaptım ve bnm kateterim 3 ay sonra çıkarılmıştı hatta geç bile kalındı daha önce çıkarılması gerekirdi demişlerdi ama hemodiyaliz için bilmiyorum

arkadaşlar, pazartesi günü kontrolüm vardı, haftasonu da misafirlikteydim akrabalarda istemesem de tuzlu ve karbonhidratlı şeyler yemiştim değerlerin fırlamasından da korktum açıkçası ama umduğumun tam tersi oldu, kreatinin normalde 0,85 civarındadır işte 1-2 puan oynar, bu sefer 0,78 çıktı, tüm değerlerim normal, hatta potasyum sınırın altında bile çıktı, yani muz yemek için ekstradan bir nedenim daha oldu
    bugun de 12. yılımı kutluyorum, Allah herkese benim gibi uzun yıllar nasip etsin, inşallah nakilli organlarımız uzun ömürlü olsun...
    hepinize sevgiler...

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araslı tekrar geçmiş olsun..İnşallah tez zamanda herşey eskisinden de çok çok iyi olacak...
    Gül senin içinde çok sevindim..İnşallah hepimiz nice uzun seneler sağlıklı yaşarız..
    Bende geçen hafta gitmemde kolestrolüm çıkmış yeni bir kollestrol ilacı başladılar...Ve uzun soluklu olacağını öğrendik..Hayırlısı bunda da bi hayır var...Yarında holter takacaklar sanırım sonucunda da tansiyon ilacı başlarlar,çünkü tansiyonumda yükselmeler oluyor ara ara...Birde gariptir kreatinin hastaneden ve hastaneden çıktım çıkalı 1,32 nin altına düşmedi..Bakıyorum 0, lı rakamlarda çoğu...Biraz moralim düşüyo bu sebepten ama dedimya HER HALİME ŞÜKÜR...Hepinize sağlıklı ömürler diliyorum..

Üye
    Pardon Avatarı

Son Giriş
    03.04-2015
    Saat
    18:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araslı fistül durdurma kararını sana bırakmazlar seni çok rahatsız ediyorsa uzman deil Hoca muayene eder ve son kararı o verir.. Benim kapatıldı ama 1 seneye yaklaşırken kapatıldı..

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oke...cevaplar için teşekkürler arkadaşlar...ben dün eve geldim,,yani dr gitmek istersen yollayam ama dirhemle dedi böle evde dolaşıyom..ayrıca araçta kullanıyom annem 62 yaş oldu için kraetın 1.5 kafa takmıyom anca alışmaya başladım böle yaşıycaz 4-4 lük olmuyo..yinede hamd olsun..diyalizsiz 46 gündür saltanat sürüyom sertaç 1.32 maşallah sağlıklı spor yapan insanların bile..kreatın 2.buluyo kasların yorulmasından dolayı..gül, allah nice 12.yıllara ulaştırsın seni.pardon sanada sağlıklar dilerim...fistül kalpten kan çalıyo diye bişey duydumd a sormuştum..hoşçakalın görüşürz....

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Amin Allah herkese şifa versin...
    Araslı kreatin 1.42 ye çıktı.enfeksiyon kapmışım sanırım CRP 50 lerde.... şuan yatıyorum medicana da ...Böbrek de sıkıntı yok diyorlar ama endişeliyim...akciğerden şüpheleniyorlar... İnşallah benim içinde herkes içinde herşey iyi olur...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sertac, geçmiş olsun Rabbim şifa versin
    gönlünü ferah tut, drlar işini bilir sen kendini onlara emanet et, inşallah herşey düzelir, bizleri de haberdar etmeyi unutma

Üye
    sirinbaba Avatarı

Gerçek Adı
    şirin avcı
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun, geçici kreatinin yükselmesidir.
    sirinbaba-şirindede

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    4 gün yattık arkadaşlar.CRP 50-60 ları gördükten sonra 8 lere düştü ve taburcu olduk 5. gün.Meğerse bronşit olmuşuz ondan olmuş.Kreatinin de 1.33 e düştü geri.Zaten nakil olduktan sonra 1.32 den aşağısını hiç görmedim...Çok panikk yaptık ama gereksizmiş..Erkenden doktora gitmek çok ama çok önemli sanırım...Allah herkese sağlıklı mutlu nice uzun yıllarda sevdikleri ile birlikte yaşamayı nasip etsin...

Sayfa 8 / 43 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon

Başlığın Etiketleri