Sayfa 36 / 43 İlkİlk ... 26323334353637383940 ... SonSon
Toplam 642 mesajın 526-540 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gulcem Avatarı

Gerçek Adı
    GÜLCEM
    Son Giriş
    30.07-2014
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba ben de çapa tıp fakültesinde böbrek nakli oldum. annemden böbrek aldım.
    bizim bir grubumuz var. adres linkini sizinle paylaşmak istiyorum. seviyeli, dürüst bir grup. hastalığımızla ilgili paylaşımlar yaparken birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. ben de grubun kurucusu ve yöneticisiyim.
    sizlerin de paylaşım ve eleştirilerinizi bekleriz

https://www.facebook.com/groups/ayla1/

s
    ağlıkla kalın...

Üye
    huseyin Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin göktan
    Son Giriş
    29.09-2013
    Saat
    12:18
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben denizlide oldum püv annem vedi sagolsun allah razı olsun.

Üye
    niyazi akturk Avatarı

Gerçek Adı
    niyazi
    Son Giriş
    21.01-2017
    Saat
    15:29
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

alah yardımcınız olsun zor işler sağlık işleri.

Üye
    ahmedd29 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    09.02-2017
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Böbrek naklinden sonra kalp anjiosu yaptıran var mı?

Benim yaptırmam gerekecek galiba...Anjiyodan veya stent takılırsa ondan sonra kreatinde yükselme oluyor mu?

Üye
    UMOZTURK Avatarı

Son Giriş
    13.11-2015
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Arkadaşlar, ben 12 yıllık nakilliyim ve cerrahpaşada takip ediliyorum. Benim nakilli böbreğimde 9 mm. taş gözüktü ve beni değerlendirmesi için üroloji servisine yönlendirdiler. Orada da tomografi çekildi ve ve doktorlar taşın yerini tam ve net görebilmemiz için kontrastlı film çekilmesi gerekir dediler ve büyük ihtimallede taş kırma yapmayı düşünüyorlar. Kontrastlı film içinde transplantasyon servisi kan değerleri normal olduğundan çekilebilir dediler ve 1 Ağustas a randevu aldım sonrasında üroloji taş kırma yapacağız diyecek büyük ihtimal ama ben biraz tedirgin oldum taş kırdırma işine transplante böbreğin zarar görmesinden ve böbreğimi kaybetmekten korkuyorum açıkçası. Takip edildiğim servisde bugün doktorla konuştum taş küçük olduğu için fazla bir sıkıntı olmaz dedi ama üroloji önce bir karar versin sonra burada bizim hocayla da konuşuruz dedi. Üroloji doktorları da nakilli böbrekte taş kırmanın biraz zor olabileceğini söylediler bu arada. Benim öğrenmek istediğim nakil olupta sonrasında nakilli böbreğinde taş çıkan ve kırdırma işlemi yapan varmı acaba aramızda varsa bana bilgi aktarabilirse sevinirim...

Üye
    yakamoz2106 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2014
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamun aleyküm .. Merhaba arkadaşlar.. herkes iyidir inşaallah .. Ben dün bir haber duydum, eminim sizlerde duymuşsunuzdur.. organ nakli ve kronik bazı hastalıklar malulen emeklilik kapsamına alınacakmış.. Bu haber doğru mu, doğru ise nasıl olacak? Ben işe başladığımda diyalize giriyordum. Sonra ameliyat oldum. Eğer böyle bişey varsa malulen emekli olabiliyor muyum? Şartları neler? Konu hakkında bilgisi olan varsa cvplarsa sevinirim.. Sağlıklı huzurlu günler duasıyla hayırlı akşamlar...

Üye
    veda Avatarı

Son Giriş
    17.11-2015
    Saat
    19:43
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işe başladıgında diyalize giriyorsan bildigim kadarıyla 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 prim günü isteniyor ama diyalize girmeden sigortan olsaydı 1800 gün 10 yıl sigortalılık süresi yeterliydi

Üye
    yakamoz2106 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, teşekkür ederim Veda .. Durum böyleyse çok üzüldüm .. Haberi duyduğumda çok sevinmiştim.. Hayırlısı çalışacaz artık ne yapalım..
    Selametle kalın..

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yakamoz2106;

tam olarak öyle değil. daha iyi araştırmanı öneririm.durumunu BİMER e yazıp kesin sorularla kesin cevaplar alman daha yararlı olacaktır arkadaş..

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar benimde abim diyaliz hastası 20 yıla yakındır giriyor. Karaciğerinde bir madde yüzünden nakil olması biraz daha zor oluyor eğer karaciğer ve böbrek nakli olursa normal yasantısına devam edecek. Hafta da 3 kez giriyor. Karaciğerindeki maddenin tam ismini bilmediğim için yazamadım aram aranızda bilenler mutlaka vardır..

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah sifa versin selcuk.insalllah tez zamanda sifaniza kavusursunuz.su mubarek gunlerin yuzu suyu hurmetine Allah herkesin yar ve yardimcisi olsun insallah

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

30 yıl böbrek sorunu ile uğraşıp,9 yılda hemodiyalize girip ;65 gün önce akdeniz ünv.de kadavradan nakil oldum .eşimle diyalizde tanışıp evlenmiştik ..inşallah tüm nakle ihtiyaç olan kişiler gibi eşime de nakil şansı olur inşallah ..Adeniz ünv.hastanesi süper ....herkese tavsiye ederim ...

yaşamını ,bir türlü böbrek yetmezliğinden dolayı benim gibi düzene sokamamış,bölük börcük bir hayat sürmüş,zorla emekli olabilmiş ,eline geçen fırsatları hastalığı nedeniyle değerlendirememiş kişilere ,nakilden sonra bir umut doğar inşallah ...

bundan sonra eğer sağlığım iyi giderse ,bir hukuk fakültesine kazanıp kaydımı yaptırmak istiyorum ..içim de kalan ukde de çok yıllar önce veteriner fakültesine devam edemememdir...halen bir okulun bilgisayar programcılığında kayıtlı olsam da devam edemediğim için soğudum .yaş geldi 50 ye .. halen içim de bir ümit dalgalanıp gidiyorum ..........

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağolun hocam cümlemize Allah şifa versin

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gul2011;

aslen denizli'liyim.2011 de akdeniz üniversitesinden kaydımı paü.aldırdım .akdeniz nv.kılı kırk yararak ve her 6 ayda bir tahlil yenileyerek işi garanti altına alırlarken ,denizli'liyim diye paü.kaydımı aldırınca ,hiç bir tahlil istemeden dosya hazırlandı ,bir işlem için sanırım doku testi mi pra hatırlamıyorum ,ege ünv .gitmem istendi .rendavu alın dedim .kendin gideceksin dediler.diyaliz yorgunluk onca sıkıntı beni huylandırdı .iki kez nakil içinde çağırdılar .. gelseydim onca tahlili yeniden yaptırmak gözüme korku saldı .can havli ile akdeniz ünv .dönüş yaptım .yaptırmış olduğum düzenli tahlillerle hemen işlemlerim başladı ve akdeniz ünv.kadavradan nakil oldum .

Üye
    yakamoz2106 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sertac06 Mesajı Gör
    yakamoz2106;

tam olarak öyle değil. daha iyi araştırmanı öneririm.durumunu BİMER e yazıp kesin sorularla kesin cevaplar alman daha yararlı olacaktır arkadaş..
    Merhaba Sertaç,

Bu konuyu araştırıyorum ama net bişey bulamadım. birkaç gazete'de organ nakli olan hastaların koşulsuz malulen emekli olabilecekleri yazılmış. Mesela : Emekliye 971 lira-Sabah - 30 Ağustos 2013 , Malulen emekli maaşları ne zaman yatacak? haberi , Malulen emeklilik kapsamı genişletildi Bazı yerlerde de 1800 günden söz edilmiş oldukça karışık yani bana göre 1 eylülden sonrasını beklemek daha iyi olacak sanırım.

Sayfa 36 / 43 İlkİlk ... 26323334353637383940 ... SonSon

Başlığın Etiketleri