Sayfa 35 / 43 İlkİlk ... 25313233343536373839 ... SonSon
Toplam 642 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Özürlü kimlik kartı alabilmeniz için aşağıdaki belgelerle bulunduğunuz ildeki İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurmanız gerekmektedir.

Belgeler:
    1- Sağlık kurulu raporu (Aslı ya da onaylı örneği, 18 Mart 1998 tarih ve 23290 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Yönetmelik’e göre),
    2- Özürlü kimliği bilgi formu (gittiginiz İl Sosyal Hizmetler Müdürlüklerince veya hastanelerce doldurulacak),
    3- Tasdikli nüfus cüzdanı fotokopisi,
    4- 2 adet fotoğraf.

Üye
    beyaz3434 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nakilden sonra kesi yeri fıtığı olan var mı?

Üye
    ENfER Avatarı

Gerçek Adı
    Ener
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Esk.-Erz.-Ant.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok şükür benim öyle bir derdim yok. komşum da cigerlerinden ameliyat olmustu da onda fitik olmuş, ağir kaldirmamalı ve yatıncaya kadar korseyi cikarmamalisiniz...

Üye
    beyaz3434 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2014
    Saat
    17:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ağar kaldırdım sanırım ondan oluştu.2006 yılında oldum. yavaş yavaş büyümeye başladı. Doktorlarım baktı. Endeşelenecek birşey olmadığını estetik olarak kötü gözüktüğünü söyledi.Bende risk almamak için aldırmadım.

Üye
    simurganka Avatarı

Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ENfER;

Idrarda azalma var gibi geliyo ama odem yada kilo artisi yok tansiyon da normal ama emin olmak icin giren cikan miktari olcmeye basladim emin olmak icin emin oldugum an doktorlarimi ariycam insallah yaniliyorumdur

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankara medicanada nakil olmak isteyen yada olan arkadaşlar herşeyi ücretli yapmışlar bilginize dün ordaydım giderken hazırlıklı gidin

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sonsuz sevdam Mesajı Gör
    ankara medicanada nakil olmak isteyen yada olan arkadaşlar herşeyi ücretli yapmışlar bilginize dün ordaydım giderken hazırlıklı gidin
    Bu ne keyfiyettir anlamadım.Bi ara ücretli idi sonra ücretsiz oldu şimdi yine ücretli..Bunun bi dayanağı varmı araştıracağım.
    Not : Ülkemizde organ nakli ruhsatı sağlık bakanlığınca verilmekte olup bu ruhsatı almış bütün kurumlarda organ nakli,ulaşım,yemek ve konaklama hizmetleri ALICI ve VERİCİ için ücretsizdir.Özel hastanelerin talep edebilecekleri tek ücret otelcilik ve konaklama masrafları adı altında olup sadece refakatçilerden refakatçi sayısına göre talep edilebilir.Ücretli sanıp kimse organ bağışından yada nakilden vazgeçmesin.

Üye
    sonsuz sevdam Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sertac06;

valla sertac ayın 5 de gittim 103 tl ödedim orda iki adam daha vardı onlar bir hafta önce gelmiş doktor 5 gün sonra tekrar gelin demiş onlardam 103 + 65 tl aldılar 10 gün içerisinde tekara gelirsen sadece muane ücreti alınmıyomuş tahlil ücreti 65 tl ayrıca enfoksiyon kapmış biri daha vardı onlara sordum ücret verdinizmi diye annesi 1 gün kaldık 1 .500 tl hesap cıkardılar dedi böle sacma bir iş görmedim ben

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Sağlık reformu henüz oturmadığı için ve sağlık bakanı yeni değiştiği için olabilir. Sonuçta sağlık bakanımız yeni değişti ve özel hastanesi olan bir şahıs?

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hasan_06;

konusu açılmışken merak etmeden alıkoyamadım kendimi..83-86 yılları arasında 3 yıl VATANSIZ yaşayan, yunanistandan kaçarak türkiyeye sığınan tıp fakültesi okumuş biri nasıl olura 3 adet özel hastanenin sahibi olur.Sadece yarım dönem Tayyip Erdoğan ile aynı imamhatip sınıfı paylaşmış olmak mıdır işin sırrı acaba.Siyaset değil kastım ama nedir bu işin sırrı.çalışmak desek o da olamaz ama neyse..

Üye
    an_ka Avatarı

Son Giriş
    31.08-2013
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ben 21 yaşındayım ve ege de eğer vericim uygun görülürse böbrek nakil olacağım.Nakil olan arkadaşlarımdan ricam nakil sonrası kaç ay sonra sosyal hayata dönülüyor(güz döneminde okulum varda iki buçuk ay yeterli mi?), özellikle ilaçların etkileri nasıl (özellikle kortizonu nakil boyunca mı kullancaz?),vücudumun reddetme olasığı nedir sizce??? Yaşadıklarınızı anlatır ve sorularımı yanıtlayabilirseniz çokk memnun olurummm.Şimdiden teşekkürler....

Üye
    NZL Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beniim annem nakil oldu. 6 ayda iyice toparlandı. Mikrop kapmaması için çok dikkat etti tabiki. İlk sene önemli.

Okula giderken maske kullanman doğru olur. Vücudunun reddetmemesi için ilaçlarını düzgün alacaksın, kontrollerine düzenli gideceksin ve asla mikrop kaptırmamaya çalışacaksın. Gözün korkmasın annem şu an maşşallah 8 yılı geride bıraktı.

Üye
    an_ka Avatarı

Son Giriş
    31.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun annenize sevindim adına...Peki ilaçlardan ,kullanım dozları hakkında bilgi verir misiniz?

Üye
    Harputlu Avatarı

Son Giriş
    26.01-2015
    Saat
    04:57
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli kardeşim rabbim acil şifalar versin,tüm böbrek hastalarına nakil olmayı nasip etsin,siz daha gençsiniz rabbimin izniyle önünüzde inşallah uzun yıllar var,fazla endişe etmene gerek yok,ilk 3 ay abartmadan hijyene dikkat et,ilaçlarını düzenli kullan,hareketli ol,rahat ol,suyunu 2-3 litre içmeye gayret et,az tuzlu ye,doktoruna danışmadan hiçbir ilaç kullanma,dişlerinde sorun olursa doktoruna danışarak ön tedbir antibiyotik kullan,kortizonu ve 1-2 ilacı böbrek sizde durduğu sürece kullanacaksın,endişe etme 6-12 ay içinde tüm ilaçların en asgarisini içeceksin o da sorun yaratmıyor,bunları düşünme böbreğinin ve hayatının geri kalan kısmını hep rabbine ve vericine dua ederek iyi geçir,tahlillerini belirtilen vakitlerde yaptır ve dr.kontrollerini ihmal etme,ilk 3 ay çok önemli sonraki 3 ay yine dikkat daha sonra böbrek vücuda adepte oldukça sorunlar azalıyor,bunlara dikkat edersen red ihtimali çok düşük,olsada hemen hallediyorlar endişeye gerek yok,geçmiş olsun.

Üye
    an_ka Avatarı

Son Giriş
    31.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    güzel bir yazı olmuş kafamdaki sorulara yanıt bulmama yardımcı oldunuz teşekkür ederim..Umarım vericim uygun olur ...

Sayfa 35 / 43 İlkİlk ... 25313233343536373839 ... SonSon

Başlığın Etiketleri