Sayfa 20 / 48 İlkİlk ... 1016171819202122232430 ... SonSon
Toplam 711 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yakamoz2106 Avatarı

Son Giriş
    25.06-2014
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mrb Akın , nakilden sonra bir süre idrar çıkışı takip edileceği için sonda takılıyor , aldığın sıvı ile çıkardığın takip edilecek normal ise ve herşey yolundaysa bir kaç gün sonra çıkarılır, yani bana böyle olmuştu

Üye
    efegenc Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hazırlıklı gıtmekte fayda var.pek bı mahremıyet kalmayacakmıs gıbı gozukuyor.Allah ne dusursun nede mahrum bıraksın bu hastahanelerden bızı.herkeze acil sifalar

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

amin efegenç, amin...
    sen inşallah hayırlısıyla naklini ol, sağlığına kavuş gerisi öenmli değil, düşünme o kadar

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen hazırlığını yap elbette efegenç )) İnşallah tez vakitde şifana kavuşursun..

Arkadaşlar bende de son 3 aydır boğazlarım hemen şişiyor. az ılıktan soğuk olsa bile yediğim içtiğim hemen ertesi sabaha yutkunamıyorum. biraz çektiriyor.. o kadar da hassalaşamam diye düşünüyorum 6 ayım tam dolsun onun içinde gideceğim kbb ye bir. sizlerde öyle bir şikayet oluyormu..

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sertaç,
    ben de soğuk bişey yesem direkt etkiliyor
    hatta yazın ortasında bile ılık oda sıcaklığında su içiyorum
    dondurma yedikten sonra mutlaka ılık su içerim yani bu bir şikayet bile değil artık benim için, bünyem böyle deyip alıştım
    benim de boğazlarım hemen şişer hatta azıcık biraz moralim bozulsun hemen boğazlarıma vurur, sesim kısılır falan...
    tabii kbbye gidip bir görünmende fayda var
    herkese geçmiş olsun

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Bana bişey olmuyor kışın biraz eziyet çektim oda işten eve giderken 1 metre karda otobuse falan binene kadar biraz soğuk yedim

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar merhaba kız arkadaşım da kby hastası 24 sayfa böbrek nakli olanların yazılarını okudum peki verenin durumu hakkında bilgisi olan var mı eğer evlenirsek ona böreğimi seve veririm onun makineden kurtulması fikri bile hoşuma gidiyor ancak beni bekleyen zorluklarıda düşünmüyor değilim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Şurada tek böbrekli arkadaşların açtığı bir konu var, aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulabilirsiniz: http://www.engelliler.biz/forum/yasa...tml#post188800

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

dunyalı,
    bu konuda sana bilgilendirmeyi özelden yazmaya çalışacağım elimden geldiğince... malum sayfa epey ilerledi...

bacıbey,
    vermiş oldugunuz link hastalık nedeniyle tek böbreğini yitiren insanlara atfen açılmıştır, nakil için donör olanların sorunları o linktekine göre daha azdır,
    bilginize...
    Saygılar...

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dünyalı evlenecek olmasan bile verebiliyorsan ver.pişman olmayacaksın emin ol.hatta gururunu yaşayacaksın. kaldı ki evleneceğim diyorsun bu durumda hiç düşünme.bana babam verdi 3 gün sonra işe başladı eski halinden hiçbir farkı yok.6 ay oldu sağlığında hiç bir eksilme bozulma olmadı. olanı da duymadım bu zaman kadar...doktorlar sana çok daha iyi bilgilendirme sunacaklar. sen burda saçma sapan olumsuz yorum yapanlar olursa kulak asma git doktorlardan bilgi al daha iyi...

Üye
    pasazade Avatarı

Gerçek Adı
    pasazade
    Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar bende beylikdüzü medicanada oldu şükürler olsun çok çok iyiyim .içinizde olmak isteyenlerde var inş istekleriniz gerçekleşir ve sizlerde mutlu bir hayat yaşarsınız .olacak olanlara yardım edebilirim hastane ve doktorlar hakkında . herkeze acil şifalar dilerim

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

pasazade;
    Bende medicanada oldum

Üye
    efegenc Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ameliyat hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba yatıstan cıkısa kadar olan süreci acaba bizlerle paylasırmısınız özellikle medicana beylikdüzü hakkında bilgi edinmek istiyorum gercekten ıyı bır hastahanemı bu ameliyatı her hastahanede ucretsız olarak olabılıyormusum ve olmusken en ıyısı olsun ıstıyorum.çapadaki doktor yönlendırdı benı medıcanaya ınsallah dogru bır tercıhtır.bu hafta ıcı tekrardan kan testlerı yapılacak bazı problemlerden oturu 1 ay gecıkme oldu nakılde ve 1 ay dolmus testler yenıden yapılıyormus ama koordine eden sahıs anıldı sanırım ısmı uzun suredır nakılı kovaladıgımızı bıldıgınden oturu ıslemlerımızı cok cabuk bır sekılde halledecegını soyledı.10 gun ıcerısınde nakıl olmus olacagım.ama endıselerım var bı yerdende acılıyetı var neredeyse 2 aydır boyun kateterıyle dolasıyorum ve enfeksıyon belırtılerı olmaya basladı artık antıbıyotık kullanıyorum.bakalım hakkımızda hayırlısı neyse o olur ınsallah.bu arada verıcı olmak ısteyen arkadas doktorlar tek böbregını vermenın böbrek yetmezliğine ileride yakalanma riskinin sağlam ıkı bobreklı ınsanla aynı oldugunu soylenıyor bu konuda endısen olmasın ama yinede riskler var herhangı bır kaza anında tek böbregını kaybetsen bıle yedegı mevcut ama bu durum da ne yazıkkı sende bır dıyalız hastası olabılırsın ama cok dusuk bır ıhtımal yanı ona bakarsan kaza yaptıgında komple olebılecegınde bır gercek hayat bır rıskten ıbaret bunun dısında böbrekler aynı zamanda vucut ıcerısındekı elektroit dengesini sağladıgından yani vücut enerjısınınde düşüş olabilir.yanı antremanlı sporcu bır ınsan 1 saat futbol oynayabılıyorsa sen yarım saat ıyı bır sekılde oynayabılırsın yinede bütün bunlardan sevdıgın ınsanın senın sayende hayatını kazanmasında sağladıgın mutlulugun onune gecemez.sunuda unutma böbregını verecegın kızdan bu dunyada sana daha cok sevgı duyabılecek baska bır ınsan olamayacagınıda bıl heryer karanlıkken sen ona ısık olacaksın bunun degerını ve onemını bılıyor olacaktır.

Üye
    sertac06 Avatarı

Gerçek Adı
    Sertaç
    Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Efegenç Ben Ankara medicana da oldum.Ama kurumsal bir kuruluş olduğu için hizmetleri standart ve üst seviyede..Zaten öyle çok özel bi ilgiye ihtiyacın olmuyor.iki gün sonunda kalkıp geziyorsun yavaş yavaş. Bir hafta sonrada taburcu oluyorsun genelde.ben 8.günde oldum hafta sonuna denk geldiğinden.Ücret demişken evet bütün hastanelerde ne senden ne vericiden para alınmıyor hiç bir işlem için.Sadece refakatçi bulundurursan (ki alıcıya ameliyattan sonra refakatçi yasağı var vericinin de ihtiyacı olmuyor) ona refakatçi ücreti talep ediliyor.(ankara medicana da öyle idi).Babam verici idi 5. gün taburcu oldu ameliyat sonrası.
    Eğer testlerinde bir sorun olmazsa (ki inşallah olmaz) yatıştan 2 gün sonra en geç ameliyat olmuş olursun.ilaçlarını hemşireler saatli veriyor.sana nakil sonrası eğitimi veriliyor(diyet,günlük yaşam,enfeksiyondan uzak durma vs gibi).Aklıma daha başka birşey gelmiyor kafana takılanı sor elden geldiğince yardım edelim.Allah şimdiden şifanı versin.Cümlemize inşallah..

Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende beylik duzu medicananada oldumAvrupa standartinta bir hastsne memnun kalacagindan eminim

Sayfa 20 / 48 İlkİlk ... 1016171819202122232430 ... SonSon

Başlığın Etiketleri