Sayfa 10 / 48 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 710 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ogn;

ogn, ben de 12 yıllık nakilliyim ve benm kemik erimesi 17 yaşındayken başladı, suda eriyen ilaçlardan veriyorlar zar zor içiyorum, asitli geliyor çünkü, ben de asitli içecek daha içemem, buna bağlı olarak eklemlerim ve bel kemiğim ağrıyor, bunun geçmesi söz konusu mu bilemiyorum, ben yıllardır çekiyorum artık yere eğilemiyorum bile kimi zaman, bel ağrısından, maalesef kortizonun yan etkiler...
    saçla ilgili ise, benim de ilk zamanlar dökülüyordu hala da çok dökülür ama saçlarım uzun ve gür olduğundan çok sorun teşkil etmiyor ama bu durumda olan diğer arkadaşlar yardımcı olurlar sanırım
    geçmiş olsun

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok tşk ederim gül inşallah çıkmaz bir sorun . 2.5 yıldır nakilliyim daha öncesinde hiç bagırsak problemi yaşamamıştım o yüzden baya korkutuyor beni.

ogn ;
    Bende de kemik erimesi oldu malesef. Sürekli devam eden ağrılar degil ama biraz fazla yürüyünce bacak tutulmaları oluyor topallıyarak ancak yürüyorum . Bunun için ortopedi ye gittim fakat bunun kortizon dan kaynaklı olası bir durum oldugu söylendi. Yanlız sıcak uygulayınca geçtigini fark ettim . Artık tutulma oldugu vakit sıcak uyguluyorum o bölgeye ertesi güne kalmadan geçiyor. Kendisinin geçmesini beklesem 1 ay yakın sürüyor tutulma.

Saç dökülmesi de yeni başlanan rapamune nin yan etkisi olarak başgösterdi. Dermatoloji kontrolünde bahsetttim bu durumdan onun da olası bir neden oldugu söylendi durdurucu önlem olarak ketarol özlü bir ilaç tavsiyesinde bulundu doktor hanım ama ben kullanmadım açıkcası zaten saçlarım gür benimde çok fazla göze görünmüyor dökülmesi sadece bilgi amaçlı sormuştum.

Üye
    gurbettekikuzeyli Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

HEXE06;

sizde troid operasyonundan sonra paratormon seviyesi normale düştü demek. benim 2. operasyon sonrası da 250 civarında ve kandaki kalsiyum 11 veya biraz üstü. en son göğüs kafesi altında bir parça nükler tıpta sintigrafi ve diğer cihazlarla tesbit edildi. göğüs kafesi açılacaktı ve ameliyat günü haftalık konsültasyon da hocalardan biri mimpara diye bir ilaçla(bakanlık müsadesiyle) bir şansım olabileceğini söyleyince uzun bir beklemeden sonra raporu çıkarttık ve 5 aydır kullanıyorum.kalsiyum'u tam olmasada normal seviyelere çektik. paratormon 200 lerde. sizin yoğurt için söylediğiniz çok doğru ama ben anlattığım sebeplerden 3 senedir hiç bir süt ürününü yiyemedim. yiyemediğim halde kandaki kalsiyumum 11 ler civarındaydı. aynı operasyonları olmuşuz hemen hemen. kortizonun göz tansiyonu ve katarakt yaptığı konusunda bilgilendirilmemiştim, tavsiyenize uyacağım. sağlıcakla kalın.

Bu arada böbreğinizle konuşmanız bana komik gelmedi. Bir şekilde bir bağlantı kuruluyor nakil böbrekle. ben de her akşam yatarken dua ediyorum ölenin ruhuna rahmet okuyorum ve bağışlayan aileye minnet duygularım artarken bir damla gözyaşı akıtıyorum. sağlıcakla, esen kalın.

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

gurbet benım direk paratroidler alınmıştı...düşmeyen inatçı fosforum direk düstü o zaman..nakilden sonrada düzelmemesi tuhaf

Üye

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet paratiroidler alındı ama değerlerim düşmedi. (fosfor hariç, o düştü) her operasyon sonrası doktorlarda bende bunu bekledim. ama bazı insanlarda kanserli hücreler de paratormon yüksekliğine sebep olabilirmiş. onuda araştırdılar temiz çıktı. bu seferde milyonda bir görülen bir durumdan kuşkulanıldı. kulak arkasında ve göğüs bölgesinde gezen bir (adenom)bir parçada sebep olabilirmiş ve göğüs kafesinin altında medasten denilen bölgede bir kitle tesbit edildi. dediğim gibi ameliyat günü ucuz kurtuldum şimdilik. yoksa o parçanın alınması için göğüs kafesinin açılıp, kalp ve bilumum ciğerler dışarıya çıkarıldıktan sonra o parça çıkarılacaktı. ooooofff! anlatırken bile o günleri hatırladım. ayrıca benim durumumda olan bir hastayı da gördüm cerrahpaşa da. o da 3. ameliyatını olmuştu. Allah dağına göre kar verir derler 'ya; benim başıma gelenlerde milli piyango gibi, hep büyük ikramiye bana çıkar(hastalıklar) bunu söylediğime bakmayın. öyle kolay pes edecek biri değilim. çok daha beter durumda olanlar var. şükrediyorum. sağlıcakla ve esen kalın.

Üye
    serkanmalkoc Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan MALKOÇ
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli (Aslen 61)
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Selam arkadaşlar sağlıklı günler 30.05.2006 tarihinde nakil oldum çapada şuanda durumum gayet iyi sadece kilo problemim var oda sorun olmaz sanırım

Üye

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sanemm, sürekli ishal vakasını hastane de yattığım süreler içerisinde çok gördüm. genellikle my fortic denilen ilaç yapabiliyor. tabi bu ilacın sizin kullandığınız benzeri nedir bilmiyorum. dozunu ayarladıklarında düzeliyor. inşallah kısa zamanda düzelirsin. sağlıklı ve güzel günler dilerim.

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gurbettekikuzeyli ;
    Tşk ederim öncelikle.. Naklimin ilk günün den beridir my fortic ile aynı görevdeki Cell Cept i kullanıyorum fakat daha önce böyle bir sorun yaratmamıştı. Acaba azaltılma zamanı mı geldi sizin de dediginiz gibi. Pazar günü ki sınavdan sonra bir kez daha gitcem bakalım hastaneye inşallah sonucu sizinle de paylaşırım bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımız olursa faydalanmışta olurlar benim başıma gelenden. . YAnlız sizin dediginizden sonra bagırsak problemine sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. O kadar çok ilaç alıyorum ki çünkü az da olsa azaltılması sevindirici bir haber olur benim için.

Üye
    HEXE06 Avatarı

Gerçek Adı
    hülya
    Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    AYDIN -Kuşadası
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

serkan Ahhh zaten hiç söyleme o kiloları ..kortizon denilen ilac nakilin ilk haftasında aldırıyor ve senelerce gitmiyor...gurbet Allahım kimseye kaldıramayacagı yükü vermiyor ..dediğin gibi çok şükür bugunumuze

Üye

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sinannn; benim de nakilden sonra 3 yıldır aynı 1.4-1.5 arası. boşver, sorun yapma her şey yolunda gider inşallah. yediğine içtiğine dikkat et, hayatın düzenli olsun. sağlıklı ve esen kal.

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

serkanmalkoc;

o kilo sorunu bende de var merak etme, 12 yılda vermeye çalıştıkça ya zar zor kilolu halimi korudum ya aldım, şimdi ise vermeye çabalıyorum inşallah gitcek, tabii yol uzun ama olsun azmin elinden bişey kurtulmaz, kilon kendine dikkat ettikten sonra pek sorun olmuyor tabii yine de vermek gerek, ileride sorun çıkmaması adına...

Üye
    serkanmalkoc Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan MALKOÇ
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli (Aslen 61)
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

HEXE06 ben inat ettim vereceğim o kiloları ) arkadaşlar bende daha tecrübelileri var bide kilosu olanlar var bide bu yaz evlenecem

Üye
    mehmet36 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2012
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de 15.02.2011 de göztepe mp de oldum. Bası oluştu sağ bacağım mos mor oldu,18.02.2011 de ikinci operasyon yapıldı . İlk altı ay kreatinin 1,1-1,4 arası gitti geldi. Ancak altıncı aydan sonra tansiyonla kreatinin doğru orantılı artışa geçti. Biyopsi yapıldı bir şey çıkmadı . Yaklaşık üç ay önce kontrole gittiğimde kreatinin 2 lerdeydi ,dopler ve ilaçlı anjiyo yapıldı böbrek damarında darlık tespit edildi. Tansiyon 12,13-18,20 aralığı seyirlerde operasyon günü kreatinin 2,40 . Bir ay önce darlığa stent takıldı. Ancak krea hala 2,10 larda tansiyon 13-19 +- 1 seyretmekte. Bu arada gözlerimde bazen kararma-ağrı oluşuyor,baş ağrısı çekilir gibi değil. nakilden sonraki ay 12 klio aldım,böbreği annem vermişti yaşı 65 üstü , doktor zılgıtı basınca 15 günde ,yine günde 2 saat spor yaparak 7 kilo verdim. Tabi zamanla kortizon miktarı azalınca vucudun tuttuğu sıvı da azaldı . şu an kilom 59 . Diyaliz kilom 64 girip 60 çıkıştı.

Üye
    arasli05 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şimdi saçlarımızda mı dökülecek!!!??? zaman geçtikçe..ben daha çaylak) 3 aylık nakil. hiç duymamıştım saç dökülmesini kemik erimesini biliyorum da. üstelik sandimum tüy çıkartıyo ilk zaman. Tamam saç ektirelim de bu defa enfeksiyon riski yokmu?? diş yaptırırken bile 10 defa düşünesim var yapılacağı zaman..sağlıkla kalın....

Üye
    sanemm Avatarı

Son Giriş
    02.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araslı;
    SAndimum kullanıyorsan saç dökülmesi konusunda endişelenmene gerek yok. HAtta o kadar gür oluyor ki gören maşallah diyor. Benim saçlar belime kadar uzadı ki öncesinde ne kadar uzatmaya çalışsam da o kadar uzamamıştı. .

Sayfa 10 / 48 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon

Başlığın Etiketleri