TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 12 / 12 İlkİlk ... 289101112
Toplam 175 mesajın 166-175 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onerix Avatarı

Son Giriş
    11.05-2019
    Saat
    23:31
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    katılıyorum size... spor hayatımın vazgeçilmez yegane hobisi ve alışkanlığı, hayatımın hiç bir dönemi sporsuz geçmedi, hala spor yapıyorum. fitness, yüzme hemde neredeyse haftanın 5 günü ama maalesef ki hastalık tam anlamıyla iyileşmiyor, ağrı kesici olmadan salona giremiyorum mesela... hastalığın seyrini , ilaçlar, spor herkeste aynı etkiye sahip değil.. keşke spor tek tedavi yöntemi olsaydı 😢

Alpaslan35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmit
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    24

Spor elbette tek tedavi yöntemi değil.

Spor ile sadece hastalık etkileri geciktirilebiliyor ve eklem yerleri daha uzun süre açık kaldığı için ve kaslarımız daha güçlü kaldığı için daha uzun sürelerde hastalık seyrini yavaşlatılmasına yarıyor ve daha rahat kol, el, ayak hareketleri sağlanabiliyor.

Bol bol yürümek, duvara boya yapar gibi kollarımız ile boya yapma hareketi yapmanın falan ben çok faydasını görüyorum.

Hiç spor yapmayan, çok fazla yürümeyen aynı derecedeki hastalar hem ağrı eşikleri çok fazla oluyor hem de çok daha çabuk eklemleri kapanıyor.

Tek ve kesin tedavi değil ama çok çok fazla yararı var.

Sadece ilaçlar ile tedaviye güvenmek çok yanlış. Spor veya bol hareket etmek ilaçlara yardımcı faktör ve mutlaka yapılmalı.

Üye
    Emre854 Avatarı

Son Giriş
    03.02-2021
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sinirlenme oluyormu sizde cobuk sinirlenme gibi bi sorunum var bi ara as yapa bilir dediler inanmadım ama arkadaşlar cok kırıcı oluyorsun diyolar bense nasıl oldunu anlamıyom

Üye
    berk3435 Avatarı

Son Giriş
    12.01-2021
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    8

@Emre854 bende aşırı sinirleniyorum. Karşımdaki kim olursa olsun sinirlendiğim zaman tutamıyorum kendimi. As nedeniyle mi bilmiyorum açıkçası.

Üye
    metin-1970 Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    08.03-2020
    Saat
    13:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

23 yaşında oğluma ankilozon spondilit tanısı kondu..endol ilaç yazıldı 4 aydır kullanıyor...sigarayı bırakması söylendi ama bırakamıyor...sizlerin durumları nasıl seyrediyor, bu hastalıktan kamburluk sorunu yaşayanlar varmı, lütfen yardım...

Üye
    Adıgepsashe Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler bana da 8 ay önce as tanısı kondu 17 yaşındayım. Belimde sadece bu problem yok küçük bir fıtık ve lordoz artışı da var. Doktor salazopyrin verdi aylardır onu kullanıyorum ama pek işe yaradığı söylenemez bu yüzden bi kaç ay önce bir ilaç daha yazdı ama alerji yaptığı ve kan değerlerini bozduğu için kesmek zorunda kaldı. Yaklaşık 1 aydır diz kapağımda da ağrı ve hafif şişlik var bu da hastalıktan dolayı olabilir mi ve ağrılarımı azaltmak için ne yapabilirim.

Üye
    salihttas Avatarı

Son Giriş
    07.01-2020
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar dikkat ile okuyun..
    Bir süredir araştırmalar yapıyordum neticesinde bir tedavi yöntemi buldum ve inanması zor gelecek saf su da hastalığın seyrini oldukça düşürebiliriz şimdilik sadece bu bilgiyi verebiliyorum gerekli testleri bizzat kullanıp yaptıktan sonra hastalığımıza faydası olur ise sonra ailemde deneme yapacağım sonra sizlere önereceğim ve temin etmek isterseniz göndereceğim.

Üye
    Comodor Avatarı

Son Giriş
    07.10-2020
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

23 yıldır A. S hastasıyım 5 sene önce Benim sol kal ama protez uygulacaktı, YÜZME bilmiyordum ve ögrendim hayat kalitem arttı arkadaşlar, kalçam biraz açıldı proteze gerek kalmadı, MUTLAKA BIKMADAN YÜZÜN, YÜZMEK farkını zamanla göreceksiniz

Üye
    Çaykur 08 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2021
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Artvin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Humira pen kullanıyorum.Her hafta bir gün de 6 tane aldığım Methotrexat kullanıyorum. Methotrexat Ebeve 2,5 mg bu ilacı kullanan varmı. 3 aydır yurtdışından girişi yok. 1 aydırda eczadepolarında ve eczahanelerde yok.Kulanan, eczacı olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    Murat manisa45 Avatarı

Son Giriş
    27.05-2020
    Saat
    00:18
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Comodor kardeşime katılıyorum bu hastalıkta insanın kendine çok iş düşüyor eğzersiz ve yüzme çok faydalı ben askerde yakalandım iki güne bir koşarım kambur kalmamak için ip atlamak bire bir

Sayfa 12 / 12 İlkİlk ... 289101112

Başlığın Etiketleri