Engelsiz Yaşam Fuarı'nda TEKSAN İnovatif/Engelliler.Biz standına davetlisiniz
Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon
Toplam 129 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Allah herkese şafi ismiyle Sifa versin inşallah,ben annemi kaybettim 1.5 sene önce araştırmalarımla derneklere üye oldum çok yardımcı oldular face grubu var çok deneyimli hastalar ve yakinlari var herkonuda yardimci oluyorlar facede kanserle dans yazın üye olun gerçekten desteklerini esirgemiyorlar bi çok Dr Prof hersey var emeklilik hakkında SGK uzmanı psikolog psikiyatrist elinizden tutuyorlar herkese çok geçmiş olsun allahtan acil şifalar dilerim allaha emanet olun

Üye
    mustafa58 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maşallah arkadaşlar ne güçlü adamlarsınız ya Allah hepinize acil şifalar nasip etsin. günümüzde medya öyle bir abartıyor ki bu illeti hiçbir bulgu olmamasına rağmen her an hepimizin aklında şimdi kanser oldum şimdi olacam endişesi...

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese acil şifalar diliyorum. Hepimiz bir şekilde bu hastalığa yakalnmış atlatmış yada tedavi sürecindeyiz. Unutmamamız gereken en önemli şey Moral Yüksek Moral. Moralimizi yüksek tutup bir şekilde yaşamm sevincimizi kaybetmediğimiz sürece herşeyin üstesinden geliriz evelallah arkadaşlar. Sağlıklı mutlu günler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye
    cnraslan44 Avatarı

Gerçek Adı
    caner
    Son Giriş
    29.04-2017
    Saat
    08:40
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende 2012 papiller tirod calsinum teşhşisi koydular İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ KULAK BURUN VE BOYUN CERRAHİ ANA BİLİM DALI BAŞKANI VE SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZIN DOKTORU AHMET KIZILAY TARAFINDAN 18 aralıkta 7 saatlik bir ameliyatla troidlerin hepsi alındı ve sağ boyun diktektomi yaptılar 3 kavanoz nodül falan çıkartmışlar ameliyat esnasında sağ ses telime deymiş sağ ses teli felç kaldı boyunda 32 dikiş vardı çok şükür dikişleri güzel atmışlardı hiç belli etmedi ocak 2013 100 ml ATOM aldım 2 sene falan ses çıkmadı yavaş yavaş açıldı ama fazla bağıramıyorum yine çatallanıyor sesim sol boyun altında halen 4-5 adet nodül var 2 ml den küçükler hocam ikinci bir ameliyat dedi ama ses teli tam düzelsin dedi yoksa sol ses teline de zarar verirlerse boğazda delik açabilirlermiş o da ne zaman kapanırsa ben gelemedim buna hiç kimse gelemedi buna, ve 2013 te çıkan kanunla malülen emekli oldum onkoloji %80 verdi EKPSS ye girdik atamamız olursa istanbulda veya ankaradaki bir kaç yer var ışınla tedavi falan birde manisanın akhisar ilçesinde bir amca var haberlerde çıktı 20 günde kanseri tedavi ediyormuş bir kaç akraba vardı gönderdim yanına ot falan varmış illede hasta gelecek demiş illa ben gidecem bakalım gidecem orayada

Üye
    Erdogmus34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba bende 37 yaşında kanserle tanışdim hep duyardım hiç benim olacagim aklıma gelmezdi mide kanseri tabi öğrenir öğrenmez ameliyat midenin tamamını aldılar yapılan biyopsi falan evre 1 olduğu görüldü çok sukur şimdi iyiyim ama bir 35 kg gitti.ama bunada sukur şimdilik kontrollere devam 7 ay oldu. Ama bunada sukur allah herkese sağlık versin gerisi olup gidiyor...

Üye
    rugu Avatarı

Son Giriş
    08.05-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    01
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Gectigimiz ekim ayinda mide kanseri teshisi konuldu. Ameliyat oncesi 4 kur kemoterapi yapildi ve ocak ayinda ameliyat ile total gastrektomi yani midemin tumu alindi ve ameliyat esnasinda sicak kemoterapi yapildi. Ameliyat olali 1 ay oldu ama yeni duruma alisamadim simdi radyoterapi ile kemoterapi yaptirmam isteniyor ben bu duruma alisamamaktan korktugum icin yaptirmamayi dusunuyorum. Aranizda midesinin tumu alinip hayata tutunabilen var mi lutfen bana yazsin:/

Üye
    Erdogmus34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@rugu

Öncelikle çok geçmiş olsun bende nisan 2016 da aynı şekilde ameliyat oldum. ILK 6 ay zor geçiyor oldukça fazla kilo verdim ama ben ne ameliyat önce si nede sonrası kemoterapi falan almadım evre 1 olduğu için şimdi iyiyim ama karın ağrısı çok fazla oluyor biraz sabırla geçecektir..

Üye
    srhthsnglu Avatarı

Gerçek Adı
    Serhat
    Son Giriş
    03.04-2017
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de şuan 3. evre akciğer kanseri olarak Prof Ahmet Fırat Güngör diye bir hocadan lutesyum tedavisi ve radyoterapi alıyorum. Şuan iyi gidiyor ama stresi yetiyor bilirsiniz. Acaba lutesyum tedavisi gören oldu mu daha önce? Hoca da şu adam tanıyanınız var mı https://www.facebook.com/drahmetfiratgungor/?fref=ts

Üye
    akar_ahmet Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet akar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    21

Merhaba buraya yazan arkadaşların çoğu uzun zaman önce siteye giriş yapmış çok azı güncel acaba kansere yenildiler mi yoksa işden güçden vakit mi yok ? Ben ahmet rektum CA hastasıyım şimdilik birşey çıkmazsa iyimişim kontroller devam etmekde hayatta olanlardan bir selam alırım..

@OturanBoğa yardımcı olurmusunuz fikrinize ihtiyacım var.
    Mehmetsecnur için gereğini yapmışsınız teşekkürler

Üye
    emnshn Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    71

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cesar39 Mesajı Gör
    Eeee hanı mıllet bu kadarcıkmı KANSER hastası var yaa hanı nerdesınız kanserzedeler))))
    Yok be paşam o kadar olu mu hiç. Ben 2003 te doğum yaptım 4 ay sonra overinde kitle var dediler ameliyat ettiler .Sonra mı ? Patoloji sonuçlar temiz dedi. 6 ay sonra aynı şikayet gittim a aaa doktrum dedi sen kansersin hemi de yuvarlak hücreli 3. evre bak seen dedim e ne olacak tüm organların alIncak amaaaaan dedim alın ne varsa .Ama bütün vücuda yayılmıştı 6 ayda .Şu anda yaşıyorum 14 yıl oldu .Doktrum kabak gibi oydum seni dedi .3 YIL SONRA DOKTOR BENİ GÖRDÜĞÜNDE SEN DAHA ÖLMEDİN Mİ DEDİ YOK KAZIK KAKCAM DEDİM .Sezar kardeş valla doğru dedin az önce kanser mi o da ne .öLÜMÜN NE ZAMAN NE ŞEKİLDE GELECEĞİ BELLİ DEĞİL DEDİM BEN.Hazırdım hep ama kanserden ölcem mi bakalım belki daha erken ölcektim.Belki de daha geç.Ama geçen yıl kontrollerimde doktorum bana Bu sana tanrının verdiği hediye dedi iyi değerlendir. Valla yuvarlak hücreli yaşamazmış dediler .Yanlış demişler.

@irate
    onkoloji doktorunuzla konuşun bana o verdi raporu.

@mustafa58
    Korkunun ecele faydası yok bunun için kanser ya da herhangi bir hastalıktan korkmayın .Aynı köpek gibi korkarsan sana saldırır.Sakin olursan yenersin .Fazla doktorlara bel bağlamayın .Kanseri nasıl beynimizle yok ediyorsak emin olun ki onu büyük ihtimal beynimizle üretiyoruz.Moralimizi yüksek tutup bu illeti yenebiliyorsak.Moralimizi bozarsak da olabiliriz.Demek ki neymiş kanser olmamak için daima moralimizi yüksek tutmalıyız.Örneğin ben ilk duyduğumda.Bu kanser insanların balına gelmiyor mu eee dedim ben de insanım sorun yok ne yapcaksak yapalım dedim.Doktorum alnımdan öptü sen bunu yenersin dedi olay bu.

Üye
    trky Avatarı

Gerçek Adı
    Hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    82

Allah şifa versin hepinize
    Ben babamı çok seneler önce bağırsak,karaciğer kanserinden kaybettim, çok seneler geçsede her şey dün gibi, babam ölümünden 10 sene önce bir rahatsızlık geçirdi aslında doktorun demesi başlangıcı oymuş lakin babamın dirayetli bir bünyesi vardı ağrılara,acılara of demeyen biriydi,bağırsak,karaciğer ama yediğine içtiğine çok dikkat eder öyle her şeyi yemez yemez dediğim taze olcak her şey öğlen yemeğini akşama yemezdi ve yemek yapmayıda iyi bildiği için bekarlık yıllarında öğrenmiş,sık sık tekrar ettiği "çok yiyen ölmüş az yiyen ölmemiş" az yer her şeyden yerdi,
    sakınan göze çöp batıyor bazen tabi moral en önemlisi

ölümünden 5 6 ay önce ufak ufak başladı halsizlik eve geliyor hemen yatıyor birşey yemiyor biz bir doktora götürdük
    günde 2 3 paket sigara içiyor tabi doktor sormuş sigara varmı bırak demiş akciğerde duman var sorun var ilaç vermiş
    kullandı iyiye gitmiyor kilolu değil zayıf ama bir yapısı var zayıfladı biraz oram buram ağrıyor hiç bir şey yok demiyor hiç duymadık
    doktoragidiyoruz geliyoruz mahallenin eczacısı ilaç alırken görmüş şüphe etmiş söyledi bir doktor hastane doktor adı verdi gittik yanılmamış kanser çıktı iyice sarmış lakin 2 3 paket yıllarca sigara içmiş biri olarak akciğerleri tertemiz sağlam çıkmış
    akciğerlerinde sorun var diyen doktor anlamasada zaten yapılacak bir şey yoktu
    teşhisle çlümü arası tam 40 gün ve boyu uzun bir endamı var 40 günde bir insan bir anda bu kadar erirmi
    ölümünden 10 yıl önceki o rahatsızlık başlangıçmış doktor öyle demiş ve sonrasında hiç bir rahatsızlık geçirmedi bir grip bile olmadı sinsi sinsi ilerlemiş, o son 40 günlük hali insan bir of demezmi

Herkes gibi sevdiğim çok kişiyi kaybettim.

akciğer kanserinden vefat eden bir arkadaşım vardı yine akciğer kanersi olan bir adamla hastane ortamlarında karşılaşmışlar
    arkadaşım sigara içerdi ama yıllar öncesinden azaltmıştı günde bir kaç taneve hastalıktan sonra hiç içmiyordu,o adam hastane kapılarında tüttürüyormuş hiç bırakmamış sigarayı o adam kanseri yenmiş arkadaşım şaşıyordu,adam ölürsem ölürüm hiç umrunda değilmiş
    biraz teslimiyetçi olmak lazım heralde

kimin kansere yakalanacağı hiç belli değil çoğalıyor ve tedavi yok yediklerimiz içtiklerimiz kimyamızı bozuyor
    şehir hayatı kalaballık olan yerlerde zaten stres eksik olmaz morali yüksek tutmak zor böyle yerlerde

Allah sonumuzu hayır etsin,

Üye
    emnshn Avatarı

Gerçek Adı
    emine
    Son Giriş
    20.08-2017
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    71

@trky

Ben de kullanıyorum annem onkoloji doktoruma şikayet etti beni o da rahat hissediyorsa içsin dedi valla hala devam seviyorum nabayım

Üye
    trky Avatarı

Gerçek Adı
    Hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    82

@sonbahar.44 Allah şifa versin
    birilerinin şunu bırak demesi ancak kafa şişirir zaten onu bırakılması gerektiğini en iyi sen biliyorsun
    doktor içme dese yine içeceksin oda biliyor

Üye
    erkan medeni Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    17

Hepinize gecmis olsun arkadaslar
    Benim bir akrabam (halam) gogus kanseri ve kemoterapi aliyor %90 engelli raporu aldi
    Merak ettigim aldigi ilaclarin tamamini devlet karsilamiyormu veya prosedor nedir bilgisi olan yardimci olabilirmi

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @alobar

Kaderdaşım nasıl gidiyor hayat?

Sayfa 8 / 9 İlkİlk ... 456789 SonSon

LinkBacks (?)

1. 07.03-2011, 20:46