Sayfa 12 / 21 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
Toplam 305 mesajın 166-180 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmiş olsun ali bey

Üye
    Alikorkmaz Avatarı

Son Giriş
    06.02-2014
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim hepimize inşallah

Üye
    fyzvtnsvr Avatarı

Gerçek Adı
    feyza vatansever
    Son Giriş
    17.07-2014
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğum sırasında ebelerin dikkatsizliği ve devamında uygulanan yanlış tedaviler yüzünden benimde sol kolumda 15 dercelk bir kapanıklık söz konusu ancak hastalığımın isminin bu olduğunu bilmiyorum.10 yıl önce ankaraya sevk edildim ameliyat olmak istemedim %100 düzelmeyeceği söylenmişti.bazı duyumlardan sonra araştırmaya başladım sanırım benim hastalığımda brakial pleksus lezyonu oluyor.biçok doktor düzelmesinin mümkün olmadığını söylüyor.benim durumumda olan başka kişiler olduğunu hiç düşünmemiştim.zaman zaman bu rahatsızlık üzücü ve rahatsız edici olabiliyor ama halimize şükretmemiz lazım.

Üye
    sabırlı anne Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmişolsun feyza .bu hastalıktan o kadar çok varki bu gidişle daha da artacak gibi görünüyor.sezeryan ameliyatı mecbur kalmadıkça yapılmıcak çünkü (özellikle devlet hastanelerinde).oğlum 2 ameliyat geçirdi mayısta 3. ameliyatını olacak daha kaç tane olur bilemiyom.zorlu bir süreç rabbim herkese yardım etsin.kesin iyileşme vaadi yok zaten olabilceğinin eniyisini yapmaya çalışcaz diyor doktorlar.ama daha ağır ve zor durumda olanlar var onları görünce bizimki hiç kalıyor.şükretmemiz gereken çok şey var.bu da bizlerin imtihanı.rabbim feraha ulaştırsın hepimizi. feyza şuanda kaç yaşındasın? hiç tedavi görmedinmi?

Üye
    fyzvtnsvr Avatarı

Gerçek Adı
    feyza vatansever
    Son Giriş
    17.07-2014
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tesekkur ederim.22 yasindayim.dogumdan sonra tedaviler uygulanmis ama yanlis tedavilerle daha kotu duruma getirmisler hatta dogum belgelerim yok edilmis dava acamayalim diye.sonralari ailem ihmal etmemis cok doktor gezmisler hic ameliyat olmadim ama suan 15derece dirsekte kapanma var ancak bu kadara dusurulmus. 10yil once tekrar bu umutla doktora gittigimde ankaraya sevk edildim %100 duzelmez dediler cesaret edip ameliyat olmadim daha kotu olmasindan korktum.

Üye
    sml88 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar

benim de doğumda ters gelmem ve ebenin hatasıyla oluşmuş sağ kolumda brakial plexus var.

Şu soruma cevap arıyorum: http://www.engelliler.biz/forum/aske...lur-muyum.html
    Konu sml88 tarafından değiştirilmiştir (15.04-2014 Saat 00:07 ).

Üye
    respect Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    18:41
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynrkdrcnr;

Hayırlı olsun bende % 29 aldım ve itiraz etmek istiyorum ama itiraz süreci ve neler yapmam gerektiği hakkında pek bilgi sahibi değilim bu konuda deneyiminizi paylaşmanızı rica edicem şimdiden teşekkürler.

Üye
    clayfinger Avatarı

Son Giriş
    28.01-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ingiltere
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 2003 yılında geçirdiğim motor kazası sorucu brakial pleksus lezyonu oluştu. konyada tıp fakültesinde ameliyat oldu. 3 sinir kökünden kopmuştu. 2 sinirde köprücük kemiğimin ordan. ameliyattan önce kolumda omuzda dahil hiç bir hareket yoktu. aradan 11 yıl geçmesine rağmen hala gelişme oluyor. ilk dönemlerde ciddi ağrılar vardı. şu an kolumu dışarı doğru güçü açabiliyorum. parmaklarımı güçlü kapatabiliyorum. zayıf açabiliyorum. kolumu dirsekten zayıf kapatabiliyorum ki bu 2 yıldır olmaya başladı. kolumda incelme olmuştu. şu an oda düzelmeye başladı.
    rapor kısmına gelince. ben 2004 yılında %55 rapor aldım. işkur sevkiyle bir işe girmiştim. aynı raporla h ehliyetimi aldım. gene aynı raporla 2 kere araba aldım. özürlü kimlik kartımıda aldım. evet sonradan olan arkadaşlar için bu iş çok daha zor inanın. hala düzgün bir yazı yazamıyorum. sağ kolda olması ayrı bir sıkıntı. insanlarla selamlaşırken bile niye sol elini veriyor diye sağ kolunuza öcü gibi bakıyorlar.yaşamaya alışıyorsunuz. ama zor bi durum. allah hepimize kolaylık versin. epostam hark_homen@ hotmail.com

Üye
    RACER Avatarı

Gerçek Adı
    Güray
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul / Çeliktepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı arıza bende var ve Sol kolumda. Motor kazası. 9 sene oldu. Omuzdan itibaren hareket yok ama uzakta olsa hisler gelmeye başladı. Dirsege kadar da kaslar hareketlenmeye başladı. Ne yapmamı onerirsin? Sen ne yaptın da hareket başladı? Beni çok sevindirdin. Bizi de bilgilendir lütfen

Üye
    clayfinger Avatarı

Son Giriş
    28.01-2017
    Saat
    13:19
    Yaşadığı Yer
    Ingiltere
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özel bir şeyler yapmadım. fizik tedavide görmedim. ameliyatımın ağrı kısmında çok faydasını görmüştüm. bileğimi bükemiyordum bile. inanılmaz ağrılar oluyordu. ama her zaman kolumu kullanıyorum. önceliği ona veriyorum. yeni doğmuş bebek gibi düşünün. özellikle sık yapılan hareketlerde zaman içinde kabiliyet kazanıyorsunuz. sağ elimle yazıları yazabiliyorum mesela. araç kullanırken uzu yolda sağ elimle direksiyon hareketlerini yapabiliyorum ki sürekli onu kullanırım. manüel vitesli otomobillerde vitesleri atabiliyorum. omuzdan kaldırma dışında bir çok işimde kullanıyorum. dediğim gibi öncelik hep onda. doktorum Tunç Cevat Öğün. ben ameliyat olduğumda doç. dr idi. şu an prof. oldu diye biliyorum. ortopedi uzmanı. ama el üzerine ikinci bir uzmanlığı var diye biliyorum. para konusuna gelince benden para almamıştı. paracı birisine benzemiyordu. şu an nedir bilmiyorum ama zannetmiyorum isteyeceğini. his kaybı neredeyse bitmek üzere. parmaklarımda dahil her şeyi hissedebiliyorum. özel bir şey yapmıyorum dediğim gibi. ameliyatın faydasını görmüşte olabilirim. 13 saat süren bir ameliyattı. boynumdan koltuk altıma kadar bir kesi var. neden bu kadar uzun dediğimde sinirler aradık demişti doktorum. kopunca kaçıyormuş çünkü. kökünden kopanları başka yerdeki sinirlerle birleştirmişti. detayları bilmiyorum. ama doktorumun konusunda uzman olduğunu düşüyorum. daha iyisi veya kötüleri olabilir. fizik tedaviden çok günlük hareketler çok önemli bence. fizik tedavi 1 saatlik bir çalışma ama gün içinde saatlerce kullanabiliyorsunuz. Allah herkese acil şifa versin.

Üye
    RACER Avatarı

Gerçek Adı
    Güray
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul / Çeliktepe
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler. Bende de arada can acitici ağrılar oluyor. Ama hiç hareket yok bende sadece Omuzdan dirsege kadar olan yerde ki arka kol kasımda hareketler yoğunlaştı. Ama başka hiç bir hareket yok parmaklarım bileğim hiç oynamıyor

Üye
    irmnerkc Avatarı

Son Giriş
    16.10-2015
    Saat
    21:28
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.
    15 yasındayım ve doğuştan beri sol kolumda brakial pleksus var.Açıkcası oranı ne kadar bilemiyorum ancak destek almadan yukarı kaldırabiliyorum tabiki de sağ kolum kadar olmuyor.Yük taşıyabiliyorum ancak saçımı toplamakta biraz zorlanıyorum,kas ağrılarım oluyor.Sağ koluma göre belirli bir kısalık yok,1,5 cm kadar.Birçok sporla ilgilendim yakşlaık 10 tane,ancak artık yoruldum spor yapmak istemiyorum çünkü diğer insanlar benden çok fazla iyi ve imreniyorum.Açıkcası bu hastalığın adını yeni öğrendim ve inanır mısınız Türkiye'de en fazla 50-60 kişide var diye düşünüyordum.Bu hastalığa alıştım diyebilirim,çevremdekiler ben söylemeden anlamıyor ancak ben görüntüsünden fazlasıyla rahatsızım.Tepsi taşırken kötü durduğunu düşünüyorum.Açıkcası engelli grubuna girdiğimizi de düşünmüyordum,araba kullanmak en büyük hayalim.Size sorularım olacak;1.si ileride kolum kısalır mı? 2.si araba için ehliyet alırken engelli ehliyeti mi almalıyım? 3.sü ileride çocuğum olduğunda zorlanır mıyım? Teşekkürler,herkese geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadslar bende brıkel plaxxsusluyum traık kazasından oldu face bukda bızım sayfamız var ordan bılgı aabılırsınızz brekiel plaxxus yazarsanız cıkar saygılarr

Üye
    CACEVIK Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese sevgiler ve selaMLAR . Bende doğuştan sağ kol brexial pleksus lezyonu rahatsızlıgına sahibim . 25 yaşındayım ve çok şükür bir çok işimi kendim yapabiliyorum . Omuzdan yukarıya kaldırmakta zorluk çekiyorum ve sadece diğer kolum gibi tam açamıyorum . Elimi düz döndüremiyorum . 3-4 kez fizik tedavi gördüm fakat bi netice alamadım . B sınıfı ehliyetim var aracta kullanabılıyorum . Şimdi yüzde 46 oranında bir rapor aldım , madem bişeyleri değiştiremiyoruz o halde bu şekılde mutlu olmaya alışın . Ben artık hatırlamıyorum bıle kolumun dıger ınsanlardan farklı oldugunu . Hersey kafada bitiyor ,mutluysanız ve kımseye muhtac degılsenız daha ne isteyebılırsınız kı ...

Üye
    mustafama Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    04:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ben de sag el pleksus lezyonu var (alt turunkus da) askere gittim ancak 30 gun sonunda askeri hast.elverişsiz raporu verdı geri geldim. elim cok ince güc yok vs vs..acaba yüzde kac rapor alırım bilen varmı..

Sayfa 12 / 21 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon