Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon
Toplam 298 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    93emre Avatarı

Gerçek Adı
    emre uslu
    Son Giriş
    30.07-2013
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    http://www.facebook.com/groups/apcombilgisayar/ burayı beğenin arkadaşlar brakial pleksus facebook grubu

Üye
    000123000 Avatarı

Gerçek Adı
    esma gülener
    Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kolunuzu acıdığı için mi kaldıramıyorsunuz neden ?

Üye
    OnurcanG Avatarı

Gerçek Adı
    Onurcan
    Son Giriş
    11.09-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

000123000;

acıdığı için değil kaldıramadığımız için kaldıramıyoruz

Üye
    000123000 Avatarı

Gerçek Adı
    esma gülener
    Son Giriş
    03.04-2013
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Açıkçası çok merak ediyorum hani diyelim bir şeyi alıp yukarı koyacaksınız nasıl yapıyorsunuz ağır bir şeyi iki elinizi de kullanmanız gerekiyor mesela hani çok kötü birşey açıkçası genelde çoğu şeyi yapamıyorsunuz etrafta dikkat çekiyorsunuz peki kolunuzu neden kaldıramıyorsunuz ağırlık mı geliyor açıkçası merak ediyorum alttarafı diğer kolunuz gibi kaldırıcaksınız yani

Üye
    FatihKa Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih Kaya
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba ..

Adım Fatih ..Alanya'dan yazıyorum.Bende doğum esnasında Brakial Plexus lezyonu olanlardanım.Dünyaya geldikten bir gün sonra anneannemin farketmesiyle başladı maceram.İlk önce Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne götürmüş annemler.Orada herhangi bi umut verilmemiş fizyoterapi haricinde ama "yaşı 18 olunca bi daha getirin tıp gelişiyor" denmiş.Biraz bilgisizlikten olsa gerek,meşhur Isparta/Eğirdir deki kırık-çıkık hastanesine götürülmüşüm.Oradada "antalya tıp'a götürdüyseniz buraya gelmenize gerek yoktu" denmiş.Çocuklukta farkında bile değildim kolumdaki sorunun.Ancak yaş ilerledikçe sol kolumdaki kısalık daha da belirginleşti.18 yaşında bir daha Antalya-Eğirdir turu yaptım.Ama sonuç yine hüsran.En son GATA'ya gittim askerlik muayenesi için.Orda muayene olduğum doktor da yurtiçi-yurtdışı bir umut vermediği için artık durumu kabullendim.Üniversiteye başlayınca ister istemez biraz daha araştırmacı oluyor biraz daha fazla kafa yoruyorsunuz herşeye.Ben kafamı koluma yordum Üniversite'de amatör olarak boks yaptım,yüzdüm.

Sizlere tavsiyem...

1-Şimdiye kadar bu hastalıktan %100 kurtulabilen olmadığı için durumunuzu kabullenip,can sıkmak yerine,bu engellede mutlu yaşayabileceğinizi unutmayın.

2-Herkes doktor isimleri saymış ama bir kez dahi fizik tedaviye gitmemiş biri olarak söylüyorum bu hastalıkta fizyoterapistiniz kendinizsiniz.Ne kadar çalıştırırsanız o kadar gelişir.(lisede elimi çeneme götüremezken,üniversitede spor sayesinde elimi gözüme kadar çıkarabiliyorum artık)

3-Sağdan soldan gelen dikkatli bakışları ve "aa kolun sakatmı?" tarzında cümleleri umursamayın.Tabi bu biraz yaş ile de alakalı. "-aa kolun sakatmı?" "-sensin sakat"

Merak edenler için söyleyeyim doğalı beri kolumda herhangi bi ağrı yok hiçbirzamanda olmadı.Sağlam olan sağ kolumla 30 kg. kaldırabiliyorsam,plexuslu sol kolumla da 20 kg. kaldırabiliyorum.Sadece sağ kolumdaki manevra kabiliyeti sol kolumda sizde bilirsiniz ki kısıtlı.Yukarı kaldıramama ve bazı açma germe hareketlerinde sorun var.
    Çocuğunda Brakial Plexus olan anneler babalar..çocuklarınızın kolununun gelişmesi sizin çabalarınızla mümkün.bunu bilmenizde fayda var.

Bir doktorun bana söylediği gibi esasında.. "En kötü uzuv,uzuvsuzluktan iyidir"

Saygı ve sevgi dileklerimle..

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

FatihKa aramıza hoşgeldin yazdıklarınızdan ve mücadelinizden ötürü sizi kutluyorum supersin bu işin peşini bırakmayalım bende 2 yıldan beri amatör fitness yapıyorm ve faydasını elbet alıyorum önceleri 10 kg -20 kg - 30 kg derken şuan tam 45 kg tek kolumla kaldırabiliyrom ve kaslandım bu sayede diğer kol ile arada bir fark yok şunuda unutmayalım her şey zamanla oluyor arkadaşlar

Üye
    ikram kasapoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    ikram
    Son Giriş
    16.04-2013
    Saat
    10:29
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bendede brakial plexus rahatsızlığı var 27 yaşındaym 3 kez ameliyat oldum.ilgilenenler için izmir 9 eylülde kadir bacakoğlu ameliyatımı yaptı.müthiş bi doktor.platin ve kemik nakli yapıldı.öncesinden daha iiyim.kafayı takmayalım arkadaşlar ne kötü durumda olan insanlar var.ben çocuğum büyütebiliyorum ve mutluyum.söyliycek çok şey var ama yazsam sığmaz.kib

Üye
    qQkHaN60 Avatarı

Son Giriş
    20.04-2013
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkdaşlar bende de brakial plexus rahatsizliği var.... benimde doğum esnasinda olmş bu rahatsizliğim. çok arayıpta bulamadiğım ebenin yüzünden.. ben 1997 yılında. Ankara İbn-i Sina Hastanesinde op.dr.Mehmet DEMİRTAŞ tarafindan ameliyat edilmiştim. çok şükür şu anda ii durumdayim diyebilirim diğer bi akrabamizda kine bakaraktan en azindan dişardan bakıldığında fark edilmediğini sölüyorlar... bu arada 24 yaşindaym.... tıp bu konuda ilerlemiş durumda hiç tedavi olmayan arkadaşlara söylüyorum mutlaka bu dalda uzman bi doktora gitmenizi tavsiye ediyorum... Fizik Tedavinnde bu konuda büyük bi yarari var.
    Ameliyattan sora çok faydasini gördüm.... ßu konu hakkinda bana ulaşmak isteyen arkdaşlar. Gökhan YÜZBAŞIOĞLU 'nu facebook tan ekleyebilirler. SAygılarmla

Üye
    aynrkdrcnr Avatarı

Son Giriş
    26.02-2017
    Saat
    07:41
    Yaşadığı Yer
    ÇANAKKALE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynrkdrcnr;

sonunda % 25 lik rapora itiraımın sonucun u aldım ve yeni raporumun sonucu % 59 çok ugrastım ama olum lu sonuç almak beni mutlu etti.darısı diger haksızlıga ugramış arkadaslara...

Üye
    doğaperest Avatarı

Son Giriş
    06.08-2013
    Saat
    01:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese hayırlı geceler öncelikle.benimde 7 yaşında oğlum var.doğum anında onunda sağ kolundaki sinirleri zedelediler .Oğlum kilolu doğdu .zor bir doğumdu nerdeyse oğlumu kaybediyordum solunumda bile sıkıntı yaptılar.bize kolundan hiç bahsetmediler.solunumu sıkıntılı olduğu için 9 gün solunum küvezinde kaldı.beynine oksijen dahi gitmemişti.ALLAHAşükürler olsun beyninde bir hasar oluşmadı.12.gün küvezden çıktı ve ilk muayenemiz çapada fizik tedavi merkezinda oıldu.orda hareketlerini gösterdiler ve bende evde hareketlerini yaptırdım bu her 3 ayda değişerek devam etti.oğlumun kolunda hiç hareket yoktu bu hareketlerle 3 ay sonra omuzunda ilk hareketleri başlamıştı.aylar geçti çapanın toplantı salonları oluyor orda profösörler doçentle drlar toplanıp çocuk hakkında karar veriyorlar ameliyat gibi.4 yaşına geldiğinde kas transferi olması gerektiğini söylediler.oğlum 4 yaşına gelmişti ozamanlar doçent olan doktorumuz atakan aydın bu ameliyatı belirli para karşılğında yapacağını söyledi o zaman 6 ila 8 milyar arası olduğunu söyledi bizde durumumuzun olmadığını söyledik .doktorun umurunda bile değildi.o parayı toparlamamız mümkün değildi.maalesef olamadık.o oğlum 4 yaşında iken yüzmeye başladı.ve etrafta artık sıkça gördüğümüz fizik tedavi merkezlerine yazıldık .bu arada bunları devlet karşılıyor.özürlü sağlık kurulu raporu çıkarttırıyorsunuz .ve devam ediyorsunuz.3 senedir oğlum yüzüyo fiziğe gidiyo çapa artık değişti fizik tedavi doktorlarımız yok artık orda. oğlumun yüzdesi 49.kolunu gövdesinin yarısına kadar kullanabiliyo.parmakları daha hasarlı bilek hiç dönmüyo .ameliyat için vakıflara başvurdum bizi 1.5 sene oyaladılar bir sürü hastaneye gittik .herkesin önerdiği tek yer çapa ama doçent doktorumuz atakan aydın artık profösör oldu şimdi 30 milyar istiyormuş.vakıflar önce tamam dediler o anki sevincimi anlatamam .bi umut diyorsunuz evladım için ama olmadı.vakıfın bize söylediği asistanlara bu ameliyatı yaptırtmak olduğu ortaya çıktı.benim oğlumun kolu ndaki hasar ağır ve benim bu durumu kabul etmem mümkün değildi %100 lük bir ihtimal söz konusu bile değil zaten ve ben oğlumu asistanların eline veremezdim.bu ameliyatın işin ehlinde olması çok önemli.türkiyede zaten sayılı kişiler var.ama hep maddiyat.ALLAH hepimizin yardımcısı olsun.inanın iş adamlarına nasıl ulaşırım yada acun ılıcalıya nasıl ulaşırım diye çırpınıyorum.yardım edicek birilerini bulmam lazım 12 yaşına kadar olmalı bu ameliyatlar.gelişim tamamlanmadan yani allah içinde merhamet duygusu olan doktorlarla karşılaştırsın herkesi.

Üye
    keremfuruncu Avatarı

Gerçek Adı
    kerem
    Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkdaslar şu sayfayı buldum ya dünyada benim gibiler de varmıs diyorum artık sizlerin yazılarını okurken gözlerim yaşardı . sağ kolumda var aynı problem sosyal acıdan cok etkiliyor allah herkese şifa versin sabır versin ebelerin hatası yüzünden hayatımız altüst olmus vaziyette ama herne olursa olsun şükretmemiz gerekiyor arkadaslar

Üye
    sabırlı anne Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun.durmunuzu anlıyorum ben de sizinle aynı şeyleri yaşadım ama şükürki benim imkanım vardı oğlumu ameliyat ettirdim.oğlum 2 ameliyat geçirdi ilki özelde 2. hacettepe ihsan doğramacı çocuk hastanesinde oldu ve ek ücret almadılar.karnenizle orada ameliyat oluyorsunuz,doktora ücret ödemedik.oraya bizim gibi türkiyenin heryerinden insan geliyor,tavsiye edrim biz memnun kaldık doktorumuzdan. dr. akın üzümcügil..allah evlatlarımıza şifalar versin inşallah..rabbim size de kolaylıklar versinn

Üye
    Canver Avatarı

Gerçek Adı
    İlkay
    Son Giriş
    22.01-2017
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun. 11 temmuz gecesi motor kazası yaparak 42 gün yoğun bakımda kaldım ve travma sonucu beyinden akan sıvılar sinir köklerini yapıştırmış. Bu nedenle sol kolum çalışmıyordu yoğun bakımda da yatınca kaslar olduğu gibi eridi. Yoğun bakımdan çıkar çıkmaz kolum için emg'ye girdim ve brakial pleksus tanısı konuldu. 1 ay önce ameliyat oldum doktorum sinir köklerini açarak kopuk var mı diye baktı ve beyinden akan sıvı ve kistleri temizledi sonuç olarak c5 ve frenik sinirin sağlam olduğunu fakat diğer sinirlerin çok inceldiğini kanamaya başladığını söyledi bu yüzden alt tarafa bakamadan ameliyat sona erdi. 3 ay boyunca yoğun fizik tedavi uygulayarak kasları güçlendireceğimi söyledi. Şu anda dirseğe kadar his var, omzumu hareket ettirebiliyorum ve çekme hareketi geldi. 2 yılda anca iyileşeceğini, moral ve fizik tedavinin iyi geleceğini söyledi.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    2

08 aralık 2013 Yılı itibari vergi indirimi başvurusunda bulundum Ümraniye Eğitim ve araştırma hastanesinde doktor mevcut cetvele göre %45 vericeğini söyledi son aylarda maliye raporları düşürmüyor olduğu gibi kabul ediyor bir kaç brakial pleksuslu arkadaşımda vergi indirimi hakkı kazandı sizlerden ricam burda birbimize faydalı olmak bilgi alışverişi yapmak sizde rapor durumlarınızı mutlaka belirtin devlet artık bu hastalığı 4 ay önceki yeni maluliyet yasası çerçevesinde kabul etti ve şuan da uygulamalırı görüyoruz sizlerde burda bilgi birimkimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorm

Üye
    Alikorkmaz Avatarı

Son Giriş
    06.02-2014
    Saat
    17:40
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    weziriazam;

Bende aynı durumdaydım soruların varsa memnuniyetle cevaplarım.ben ameliyat oldum

mesajlarımı alıyorsan bu konuda fikir alışverişi yapabiliriz

Sayfa 11 / 20 İlkİlk ... 789101112131415 ... SonSon