Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 28 mesajın 16-28 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dertliler Avatarı

Gerçek Adı
    nazlı
    Son Giriş
    01.06-2011
    Saat
    12:58
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    allah acil şifalar versin inş şuur açık değil sanırsam?bakışları falan nasıl peki ellerde kollarda hareket var mı?beyin hasarı ne kadar hücreler ölmüş mü?bana bunların cevabını verseniz size daha iyi yardımcı olabilirim..benim kardeşimde epeyce hareket var bakışları falan güzel bilincide yüzde yetmiş açık bizde inanıyoruz kesinlikle kalkacak eski hallerine dönecekler inş......

Üye
    SERPOL79 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2015
    Saat
    13:05
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçen günlerde bu haberi okudum. Benim kızımda aynı durumda.bu tedaviyi uygulayan başka arkadaşlar varmı.bilgi verirseniz teşekkür ederim. Ellerle gelen mucize - Superonline.com Kadın

Üye
    sibel kurt Avatarı

Gerçek Adı
    sibel kurt
    Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar
    benim babamda bundan iki sene önce kalp krizi sonucu beyni oksijensiz kaldı.Yaklaşık iki ay yoğun bakımda yattı çok zor günlerdi ölümünü bekledik adeta çünkü bize umutlanmayın dediler. Babamı hastaneden taburcu ederken yatalak olarak aldık ne yiyo ne içiyor ne tanıyor ..Anlatılmaz yaşanır sapasağlam babam gitmiş yerine bize muhtaç bi baba gelmişti...Şu anki durumu mideyi delicez ordan besleyin dediler hayır dedim babam öğrenecek yemek yiyor şimdi kendi diil ama çiğniyor yutuyor tatlı istediğini sölüyor yürüyorr koşuyorrr bunlar çok güsel dimi ..İşin acı tarafı babam ne yaptığını bilmiyor bizi tanımıyor eline bi şey versek tanımıyor tuvaletin yolunu bulamıyor bile evin içinde ..Ve bazen oldukçada sıksık atakalr geçirip bize şiddet bile uyguluyorr..Bizim düşmanı olduğumuzu falan sanıyor hayaller görüyorrr ..Bir keresinde dışarı çıkcam diyip balkondan attı kendini kaşla göz arası şükür bişe olmadı..Anlıyacağınız ne yaptığını bilmeyen yardımsız bişe yapamayan bi babam varr..Tedavi için çok uğraştıkk çalmadık kapı bırakmadık akupunktur bile yaptırdık .Ama olan zavallı anacığımın üç kuruşluk emekli maaşlarına oldu ..Para yemekten başka bi adım atamadık.Halada bi umut diyoruz ve arıyoruz şimdi bana sölermisiniz bu hiperbarik oksijen tedavisi nedir ne kadara mal olur işe yararmı bilgisi olan varsa lütfenn..Hastalığımızın adı tıp dilinde Hipoksik Ensefalopati kalp krizine bağlı beynin oksijensiz kalması ..Şimdiden saygılar

Üye
    dertliler Avatarı

Gerçek Adı
    nazlı
    Son Giriş
    01.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sibel kurt?

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben varım
    doğumda 15 gün geçmiş oksijensz kalmışım 6 yaşımda yürüdüm bu yaşıma kadar annem ilgileniyordu bnimle artık ben her işimi görüyorum hamdolsun yiyorum içiyorum konuşuyorum en önemlisi rabbime kulluk etmeye çabalıyor çalışıyorum hamdolsun
    rabbim yar ve yardımcınız olsun umudunuzu asla yitirmeyin

Üye
    dertliler Avatarı

Gerçek Adı
    nazlı
    Son Giriş
    01.06-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deniz yıldızı?peki beyin ne kadar zarar görmştü beyn hücreleri ölmşmüydü

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim hastalığımın adı cerebral palsy anne karnında 15 gün geçmiş oksijensiz kalmışım beyin hücrelerim ölmemiş öyle bi durum yok hasar sadece sinir sistemi bölümnde zekamda hiçbirşey yok kasılmalarım oluyo ama ara sıra çok önem teşkil etmiyor

Üye
    sibel kurt Avatarı

Gerçek Adı
    sibel kurt
    Son Giriş
    17.02-2011
    Saat
    00:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım babamın hücrelerinde zaiyat var..Babam eski babam deil anlayacağın..Fiziksel olarak babamı geri dönderdiysekte beyin olarak çok sorun yaşıyoruzz..çünkü babam bizi hatırlamıyor algılama problemi var eline bir nesne verildiğinde ne olduğunu bilemiyor..halüsünasyonlar görüyorr..ajite oluyor sıksık bize şidet uyguluyorvelhasıll durumu epey ciddi ..çalmadık kapı bırakmadıkk para yemekten başka bişey yapmadılarr bize saldırganlığını önleseler yetecekk..Özel bir hastane buldukk orayada mkanlarımız yetmiyorr kısaca durum buu (
    babamınki hipoksik ensefalopati deniliyor ama aldığı ilaçların reçetesine doktor epilepsi major depresif yazıyo çünkü bu hastalığın adına birebir ilaç yokk (

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm iki yıl önce ra fenedial (urundan yapılan beyin aeliyatı) hipofiz meliyatı oldum bir gün ara ile iki kez tan akromegali yani kontrolsüz büyüme.allah hepiizin yar ve tardımcısı olsun bn atlatım ama daha olmamş olanlara avsyelerde bluna bilirim.ilk olara endesopik olmaya çalışın daha başarıı tümörü daha ne göüp teizleyen bir yöntem imkanım yo diyorsanız enimgibi olun dr.cengiz acar iyi bir cerrah haseki de görev yapıyor. eyincerrahi böl hasta bakıcısına kadar çok itn insanlar.bire ranskırınal deilen yötemden kaçınn alından girilyo ve kör olma riski çok yüksek.

Üye
    kanatsız Avatarı

Gerçek Adı
    ilker
    Son Giriş
    22.08-2013
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar.
    annem geçen yıl ağustos ayında kalp krizi geçirdi. ilk müdahal evde yapıldı. beynine ir süre oksijen gitmediğini söylediler. yaklaşık üç ay tıp fakültesinde bir ay kadar da özel hastanede kaldı. sonra eve getirdik .çünkü doktorlar yapacak bir şey olmadığını söylediler. fakat eve getirdiğimizden beri gözle görülür bir iyileşme var. midesinden besleniyor, boğazında aspire dedikleri bir delik var oradan soluk alıyor. önceleri ağzını hiç açamazdı şimdi ağzını açıp kapatabiliyor.
    raporunda %99 özürlü yazıyor, teşhis ise hipoksik beyin...
    benzer hastası olan var mı? lütfen yardım edin biz zamanla düzeleceğine en azından birazda olsa konuşabileceğine inanıyoruz... allah herkese şifa versin, yardımcımız olsun...

Üye
    anl_tkt Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ggg
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncellikle allah tüm hastalara şifa yakınlarına güc kuvvet versin...

Babam 03.03.2013 tarihinde kalp krizi gecirdi. iki ay kadar yogunbakımda kaldıktan sonra doktorların "artık yapacak birsey yok" sözüne karsılık yogunbakımdan eve naklini gerceklestirdik. İlk zamanda tepkilerinde hiçbir sey yokken bir iki aydan itibaren gözlerini acmaya bir nebzede olsa konusmaya calısmaya (anlamsız sesler cıkararak) el ve kollarında hareketler basladı... Şuan itibaren bizce ufakta olsa gelişmeler mevcut olup doktorlara göre halen durum stabil görünüyor. Ama glasgow scalası 3 ile baslayıp 10 - 12 arasına kadar cıktı... durumu gün gectikce daha da iyi oldugu tarafımızca gözlemleniyor. Suanda kadar bır cok doktora basvurmamıza ragmen malesefki beklemekten baska care olmadıgını kabullendık. Ama bir psikoloji ögrencisi olarak ve arastırdıgımız kadarıyla bu tur hastaların ( orneklerı bır cok yerde mevcut) bılıncının acık oldugu ve cevresınde olup bıtenlerın farkında oldugunu söylenmekte ve bir nebze ıspatlanmaktadır ( Yogunbakımdan cıkan ve kendıne gelen bazı hastalarca ) O yuzden bu tür hastaların yakınlarının yapmaları ve dikkat etmeleri gereken en önemli sey hastanın yanında onun hasta oldugunu hissettirmemek...!! Hastanın yanında sanki hersey normalmiş gibi devam etmek günlük konulardan konusma ve hastanın sadece ufak bır rahatsızlıgı varmıs gibi sık sık " sen biraz daha dinlen daha iyi olacaksın zaten " gibi basit ama motive edici cümleler kullanmak daha iyi sonuclar verecektir... Hasta bir kez hasta oldugunu hisseder ve bunu kabullenir ise iyilesmek için hiç bir caba göstermeyecek ve iyilesme süresi daha cok uzayacaktır... ( Bence )

Allahtan umut kesilmez... Allah tüm hastalara acil şifalar versin.. Bu konuda yardımcı olabilecegim hersey için bana anl_tkt@hotmail.com dan ulasabilirsiniz..
    Saygılar..

Üye
    Mızaryop Avatarı

Son Giriş
    28.09-2016
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@excerement
    Ne gbi duzelmeler oldu acaba

@ersin584
    Smdi nasl kardesnz benm bebegmde bnzer bu durumda ltfn cvp yazin

@SERPOL79
    Merhaba kızınız nasil oldu benim bebegim de aynı durumda lutfn cvp

Üye
    runkli Avatarı

Son Giriş
    23.01-2017
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @SERPOL79

merhba benim kızımda aynı sizin yazdığınız gibi aynı durumda kızınız suanda nasıl çok merak ediyorum benim kızım 3 yasında 7 aydır bilinç tam açık değil bu sekilde yatıyor kasılmalarıda var sol bacak lütfen haberleşelim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12