Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 100 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OZAN026 Avatarı

Gerçek Adı
    İSMAİL
    Son Giriş
    23.12-2014
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bende epilepsi hastasıyım yaklaşık 2002den beri sormak istediğiniz konular varsa cevaplayabilirim elimden geldiğince. Acil şifalar

Üye
    HÜSEYİN KARABAL Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

uzun meşakatli ilaç denemeleri.depresif ve önyargılı bir toplum inşallah bebek yaşta geçer de benim çektiklerimi çekmez

Üye
    korkut Avatarı

Son Giriş
    28.10-2015
    Saat
    19:34
    Yaşadığı Yer
    tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, bende epilepsi hastasıyım doktor ve doktor kontrollerını aksatmamak çok onemlı ılaçları saatınde ıçmek uyku duzenı vs... ama ne olursa olsun stres yapmamak en onemlı sey, ben 14 yıldır ılaç ıçıyorum doktorunuz amelıyat olsun dıyorsa bence olçup bıçıp amelıyatı dusunun bır omur boyu ılaç ıçılmıyor ben 14 yıldan sonra amelıyat olmaya karar verdım çok geçmış olsun

Üye
    ahmet1994 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    Hakkari
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm bn epiepsi (sara) hastasıyım 12 yıldır var. başka epilepsi (sara) hastalığı olan var mı??

İlaç dost arkadaş gibi oluyo insanla bnde aynen öyle. Ama herseye rağmen hayat güzrl be arkadaş

Üye
    emrah86 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2015
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamün aleyküm yorumların bir kaçını okudum gerçekten yaşamayan bilemez Allah hepimizin yardımcısı olsun..! Ben 1986 doğumluyum 11 yaşimda beyin ameliyatı geçirdim ondan sonra epilepsi hastalığın başladı ilk zamanlar ebdabdyn diye epileptik ilaç kullandım bu beni aşırı derecede rahatsız ediyordu sonra tegratol 200 mg kullanmaya başladım biraz daha iyi geldi ama bundada azda olsa sersemlik hissi verdiği için biraktim ameliyattan 1 sene sonra nöbet geçirdim sonra tedavi felan derken durum normale döndü tekrar ilacı biraktim 16 yıl sonra tekrar nöbet geçirdim ben bilinçsiz bir şekilde gözlerimi hastanede açtım annemin o endişeli tavrı beni çok etkiledi kendim için değilde çevremdekiler üzülmesin diye tedaviye devam edecem yinede herşeye rağmen Rabbime hamdu senalar olsun herkese geçmiş olsun arkadaşlar!

Üye
    cengizhn Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    27.04-2016
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yedi yaşında bu illete yakalandığımda Kasılmalar, ağızdan köpük gelmesi, şuur kaybı ve bazen alta kçrm şeklinde 10-15 dakika süren krizler geçiriyordum. Hacettepe'den Fevzi Öztekin'le karşılaşana kadar ilaçlarımı düzenli kullanmada gevşek davrandığım için olumlu bir gelişme olmadı; fakat bu dr bana "ya ilaçlarını çok düzenli kullanırsın ve dediklerime uyarsın iyileşir yada ömür boyu sürünürsün" dedikten sonra:
    1- ilaçlarımı hiç aksatmadım, (aksattığınız her öğün ters oranda etki eder)
    2- Yorulmamaya özellikle zihinsel olarak yorulup bitkin kalmamaya dikkat ettim,
    3- Kesinlikle uykusuz kalmadım,
    4- Çay,kahve ve asitli içeceklerden uzak durup aşırı sıvı tüketmemeye dikkat ettim,
    5- Bilgisayarla, Televizyonla, cep telefonuyla parlak ışığa maruz kalmamaya çalıştım,
    6- Kesinlikle aç kalmadım,
    7- Belki de ennn önemlisi moral bozan her şeyden uzaklaşmaya çalıştım, (çok zor oldu)
    zamanla krizlerin şiddeti azaldı, eğitim hayatımı ön lisans diploması alacak seviyeye getirdim, yirmi yaşıma geldiğimde krizler artık 5-10 dakikalık şuur kaybı ve nadiren kasılmalar şeklinde ayda bir oluyordu, bir zaman sonra ki iş bulup çalışmaya kendi başımın çaresine bakacak kadar olmaya başlayınca krizler artık 2-3 dakikalık şuur kaybı şeklinde iki ayda bir oluyordu, Evlendikten sonra ise çok daha azaldı. En büyük moral kaynağım yedi yıl okul birinciliğinin ardından fen lisesini kazanarak beni onurlandıran oğlum oldu. Size tavsiyem yukarıdaki 7 maddede belirtilen şartlara eksiksiz uyun mutlaka iyileşme sürecine gireceksiniz ve dirençli epilepsinin direncinin kıracaksınız. Allah şifa versin.

Üye
    yasemingurkan Avatarı

Son Giriş
    10.10-2015
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba nisanlimin epilepsi hastasi oldugunu yeni ogrendim endiselerim var bana yardimci olabilir misiniz?

Üye
    cengizhn Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    27.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yapmanız gereken ilk şey; Parlak ışıklı cihazlardan (Televizyon, bilgisayar, cep telefonu, playstation) uzaklaşmak mümkünse tamamen hayatınızdan çıkarmak olmalıdır; Uyku dengenizi mutlaka günlük 7 saatin üstünde tutun, yemek saatlerinizi aksatmayın ve düzene sokun tüm bunları yaptıktan sonra durumunuzda iyiye doğru gidiş olmazsa (ki mutlaka olacaktır.) Krizler sınırlı hale gelip git gide azalacaktır. Tamamen 6 ay kriz geçirmeden bir süre geçtiği aşamada ise uyku ve yemek düzeninden asla taviz vermemek şartıyla cep cep telefonu, televizyon, bilgisayar v.b. elektronik cihazları zururi olanları ölçülü olmak şartıyla parlak ışıktan maksimum sakınarak hayatınıza tekrar alın. Bütün bunlara rağmen krizler aynı şiddette sürüyorsa bir nöroloğa görünün ve ilaçları mutlaka düzenli kullanın maharet hangi ilaç sorusundan çok düzenli ilaç kullanmaktır. Geçmiş Olsun.....

Üye
    cengizhn Avatarı

Gerçek Adı
    Cengizhan
    Son Giriş
    27.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yapmanız gereken ilk şey; Parlak ışıklı cihazlardan (Televizyon, bilgisayar, cep telefonu, playstation) uzaklaşmak mümkünse tamamen hayatınızdan çıkarmak olmalıdır; Uyku dengenizi mutlaka günlük 7 saatin üstünde tutun, yemek saatlerinizi aksatmayın ve düzene sokun tüm bunları yaptıktan sonra durumunuzda iyiye doğru gidiş olmazsa (ki mutlaka olacaktır.) Krizler sınırlı hale gelip git gide azalacaktır. Tamamen 6 ay kriz geçirmeden bir süre geçtiği aşamada ise uyku ve yemek düzeninden asla taviz vermemek şartıyla cep cep telefonu, televizyon, bilgisayar v.b. elektronik cihazları zururi olanları ölçülü olmak şartıyla parlak ışıktan maksimum sakınarak hayatınıza tekrar alın. Bütün bunlara rağmen krizler aynı şiddette sürüyorsa bir nöroloğa görünün ve ilaçları mutlaka düzenli kullanın maharet hangi ilaç sorusundan çok düzenli ilaç kullanmaktır. Geçmiş Olsun.....

Ben yedi yaşında bu illete yakalandığımda Kasılmalar, ağızdan köpük gelmesi, şuur kaybı ve bazen alta kçrm şeklinde 10-15 dakika süren krizler geçiriyordum. Hacettepe'den Fevzi Öztekin'le karşılaşana kadar ilaçlarımı düzenli kullanmada gevşek davrandığım için olumlu bir gelişme olmadı; fakat bu dr bana "ya ilaçlarını çok düzenli kullanırsın ve dediklerime uyarsın iyileşir yada ömür boyu sürünürsün" dedikten sonra:
    1- ilaçlarımı hiç aksatmadım, (aksattığınız her öğün ters oranda etki eder)
    2- Yorulmamaya özellikle zihinsel olarak yorulup bitkin kalmamaya dikkat ettim,
    3- Kesinlikle uykusuz kalmadım,
    4- Çay,kahve ve asitli içeceklerden uzak durup aşırı sıvı tüketmemeye dikkat ettim,
    5- Bilgisayarla, Televizyonla, cep telefonuyla parlak ışığa maruz kalmamaya çalıştım,
    6- Kesinlikle aç kalmadım,
    7- Belki de ennn önemlisi moral bozan her şeyden uzaklaşmaya çalıştım, (çok zor oldu)
    zamanla krizlerin şiddeti azaldı, eğitim hayatımı ön lisans diploması alacak seviyeye getirdim, yirmi yaşıma geldiğimde krizler artık 5-10 dakikalık şuur kaybı ve nadiren kasılmalar şeklinde ayda bir oluyordu, bir zaman sonra ki iş bulup çalışmaya kendi başımın çaresine bakacak kadar olmaya başlayınca krizler artık 2-3 dakikalık şuur kaybı şeklinde iki ayda bir oluyordu, Evlendikten sonra ise çok daha azaldı. En büyük moral kaynağım yedi yıl okul birinciliğinin ardından fen lisesini kazanarak beni onurlandıran oğlum oldu. Size tavsiyem yukarıdaki 7 maddede belirtilen şartlara eksiksiz uyun mutlaka iyileşme sürecine gireceksiniz ve dirençli epilepsinin direncinin kıracaksınız. Allah şifa versin.

Üye
    dozeroski Avatarı

Gerçek Adı
    ozer
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese merhaba,

Sizlerle paylaşmak istediğim bir vidyo var. CNN'in Weed isimli bu belgeselinde epilepsi hastası 3 yaşında bir kız var. Kızın yaşadıklarını izlemek beni sarstı açıkçası. Etrafımda çok şükür böyle bir hastalığı olan kimse yok ama olanların mutlaka bakması gerektiğini düşünüyorum. Lütfen bir süre için önyargılarınızı ve korkularınızı bir kenara kaldırıp vidyoyu sonuna kadar izleyin.

ps: Vidyonun Türkçe altyazısı yok. İngilizce bilen birisinden yardım isteyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=jp-2nT81igc

Üye
    Alp Fuat Avatarı

Son Giriş
    16.04-2017
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2006 yilinda tanistim epilepsi ile. Kendisi ile duzenli bir iliskimiz var. Ortalama 3-4 ayda bir gorusuyoruz Tabi bunun en buyuk sebebi duzensiz bir yasam. Yetersiz uyku, alkol, gece hayati vs...

Üye
    Arzuyldrm54 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    17:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

6 yıl oldu epilepsi tanısı konulalı kesinlikle düzensiz yaşamdan kaynaklanıyor uyku düzeni yemek düzeni kesinlikle etkiliyor, sinir stres en büyük sebebi aslında çok çabuk tetikliyor. İlk evresinde nöbet geçireceğimi anlamıyordum sonrasında hissetmeye başladım çok kısa süren bu his 5-6 saniye kadar önce anlaşılıyor. Gece nöbetleri daha tehlikeli oluyor. Düzenli ilaç kullanımı nöbetleri erteliyor ama hiç nöbet olmadığı anlamına gelmiyor. Şimdiler de ise ameliyat çözüm fakat odak noktasının belli olması gerekiyor benim odak noktam belli olmadığı için bu tedaviye uygun değilim %96 kesin çözüm ve ameliyat ertesi ilaç kullanmaksızın hastalık geçiyor.

Üye
    yeekici Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    İZİMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arzu hanım ben üç beyin ameliyatı oldum ilk önce sağ temporal bölgeden ameliyat odum sonra soldandaoduğu tespit edlince vns pili takıldı ,benvida 200 mg ile lamictal 400 mg kullnıyom bedeki sinir uyku bozuklu vns ninetkisiyle daha artı nöbet de bi değişiklik olmadı sinir bozukluğu içi veriln ilalar psikiatriden ben nöbet sayısını azalmaya başadı sizde eğer benim gibi çabuk sinilenen (bosboun ve tranko busks) uyu bozukluğunuzda varsa (en etkili imovan , yada ataax,unisom , mitaron gibi uyu ilaçlrı var) uyku bozkulugu ve sinir bozukuğu için birde psikiatriye görünün derim ben tam 25 senelik epilepsi hastasıyım

Üye
    Ezgiyy Avatarı

Son Giriş
    12.02-2017
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar benim 10 yaşında orta düzeyde zihinsel engelli bi kız kardeşim var bi hafta önce nöbet geçirdi ve çok korktuk epilepsi tanısı konuldu ilaç kullanıyoruz ama bir daha olacak diye çok korkuyorum her an tedirginim uyuyamıyorum ilaç geçiriyor mu epilepsiyi

Üye
    MuTanG Avatarı

Son Giriş
    06.09-2017
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba muhterem kardeşim epilepsinin düzeyine göre tedavi düzeyi değişir.İlaç bastırarak nöbetin oluşmasına engel olur geçirme söz konusu değildir ama daha başlangıcı işse düzelebilir bunu doktorunuz daha iyi aydınlatır..

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon