Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 103 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    HÜSEYİN KARABAL Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ne çok epilepsi hastası varmış site de bende epilepsi hastasıyım.ve facebook da grubumuz var.. Bekleriz..
    Herşeyi paylaşıyoruz.üzüntülerimizi kaygılarımızı https://www.facebook.com/groups/28790285953/?fref=ts

Üye
    @dilek_ Avatarı

Gerçek Adı
    Dilek
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    The City of Angels
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayshe;

Çok geçmiş olsun arkadasım...

Üye
    creedy07 Avatarı

Son Giriş
    12.04-2013
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle merhaba.

22 yaşındaki ablam doğuştan epilepsi. Artık ailecek dayanamıyoruz.Tedavisini bilen ve ya nöbetleri durdurabilecek doktor vb. bilen biri varsa lütfen bana ulaşsın...

Üye
    sesi Avatarı

Gerçek Adı
    Seçil Çeven
    Son Giriş
    02.05-2016
    Saat
    09:12
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun.. istanbul Cerrahpaşa da prof.doktr naci bey var. ablanı ona götürmeni tavsiye ederim. benimde nöbetlerim oluyordu. teşhis koyulamadı. daha önce nere gittiysem psikologa yönlendirdiler. ama naci bey sorunu sadece uykuda yapılan ekg ile buldu. şiddetle tavsiye ederim.

Üye
    myst13 Avatarı

Gerçek Adı
    Gizem
    Son Giriş
    15.04-2013
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mb21;

Epilepsi belirtilerim ellelerimin uyuşması ve sonra bayılmam dün akşam 6 aydan sonra tekrar oldu... Bayılmadan sonra bayılmamla ilgili ve öncesini hatırlamıyorum malesef ama ağrı olmuyor veya hatırlamadığım için olmadığını düşünüyorum...

Üye
    icvammet Avatarı

Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    13:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Bursa'da epilepsi hastaları olarak birbirimizi hiç tanımıyoruz bir araya gelmeye tanışmaya ne dersiniz.? GÖRÜŞEBİLECEĞİMİZ BİR YER ÖNERİN OLMAZMI????

Üye
    İKRANUR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Karabay
    Son Giriş
    12.07-2013
    Saat
    23:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu rahatsızlıkta en dikkat edilmesi gereken husus ilaç tedavisine başlandığında dozların neredeyse dakikası dakikasına her gün aynı zamanda ve atlamadan alınmasıdır. Çünkü dozları düzensiz kullanmak veya atlamak ilacın sağlayacağı faydayı etkilediği gibi sıkı bir düzen takip edilmemesi rahatsızlığın “ilaca dirençli epilepsi”ye dönüşmesine neden olur. İlaca dirençli epilepsinin ise tedavisi ömür boyu sürebilir. Bu hastalık için bir çok ilaç üretilmiştir. Bunların en çok kullanılanı Eptantoin olmakla beraber doktorunuzun vereceği diğer ilaçlarında faydasını görmek istiyorsanız düzenli kullanmaya dikkat edin.
    Bu rahatsızlıgın tedavisi imkansız değildir. tedaviyi imkansız hale getiren bu ilacı kullanan kişi veya kullandıran ebeveynin ilacın düzenli kullanılmasına dikkat etmeyip "Dirençli Epilepsi" haline getirmeleridir. Düzenli bir ilaç tetdavisinin bera düzenli beşlenmeylme, Tv Bilgiksaayar izlemede dökkatli olunması olumlu sonuc verir.

Epilepsi uygun ilaç tedavisi (kullanım dozuna, çok düzenli ve atlamamaya çok dikkat ederek) ile birlikte epilepsiyi tetikleyen unsurlardan hastanın uzak tutulmasıyla (aşırı tv seyretmek, beslenme düzeni bozukluğu, aşırı yorgunluk, uykusuzluk ve üzüntü) iyileşmesi mümkün olan fakat ilaç düzenine dikkat edilmemesinden dolayı İlaca Dirençli Epilepsiye dönüşmesiyle ömür boyu sürebilen bir hastalıktır. Asla normal bir hayatı olmayacağı kanısına kapılması hasta için en zararlı unsurlardan biri olan üzüntü ve sitresi beraberinde getirdiğinden hasta kendi bacağına kurşun sıkmış olur. Asla iyileşmeyecek bir hastalık olduğu kanısı zaten toplumda yerleşmiştir, birde hasta yakınları ve hastanın kendisinin bu kanıya kapılması ömür boyu bu hastalıkla yaşamasına sebep olmaktadır. Asla tedavisi veya iyileşmesi mümkün olmayan bir hastalık değildir.

myst13;
    Şu an itibariyle bir çok epilepsi hastasından çok daha şanslısınız. Bu hastalık düzenli ilaç kullanımı (gerekirse telefonun alarmı) ve krizi tetikleyen unsurlardan ( aşırı tv, aşırı uykusuzluk, açlık, sitres ve üzüntü) uzaklaşarak rahatlıkla kurtulabileceğiniz bir aşamada; "artık kriz geçirmiyorum" diyebilmeniz için en az altı geçmiş olması gerektiği gibi bu sürenin sonunda kullandığınız ilacı doktorunuzada danışarak düzenli bir şekilde azaltmaya başlamanız gerekir. Yavaş yavaş azaltarak ilacı kesmezseniz en başa dönersiniz. Böyle bir yol izleyerek epilepsiden kurtulmak için her şeyini vermeye hazır bir çok epilepsili olduğunu unutmayın ve bu fırsatı değerlendirin.

Üye
    Esilya Avatarı

Son Giriş
    27.11-2013
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kış ayında yan etkileri olan bir hap kullandım 1ay kadar. Hemen arkasından sık sık dejavu (bi anı daha önce yaşamış gibi olma hissi) başladı. Normalinde 2 3 saniye süren bu olayı ben 30 35 saniye içinde yaşıyorum ve kalbim deli gibi atıyor , bilincim açık oluyor ama hiç bir şekilde tepki veremiyorum konuşamıyorum donakalıyorum. Daha çok uykuya dalarken ve uyandığımda oluyor. Hemen arkasından mide bulantısı ve kusma oluyor ve geçiyor... İlk nörolojiye gittiğimde eeg ve tomografi istedi. Sonuçlarım normal çıktı , diğer ilaca bağladı zaten çok yan etkileri olan bi ilaçtı. İlacı kestim. Her şey normal giderken 2 ay sonra yeniden aynı duruma girdim. Tabi o duruma girince 4 5 gün boyunca hep tekrarlıyor. Sonra önemsemedim. 3.e tekrar olmaya başladı bugünlerde 2gün önce yine aynı doktoruma gittim mr ve uyku akt. eeg ,istedi. Sonuçların normal çıksa da epilepsi tedavisine başlatıcam dedi. 2gündür sürekli ağlıyorum , psikolojim bozulmuş durumda yemek yiyemiyorum konuşamıyorum uyuyamıyorum çok kötüyüm

Üye
    halil16 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    25.06-2014
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun allah kolaylık versın bence takma kafana bu kadar bende düğünüme bir hafta kala doktor lenfoma hackıng hastasısın dedı kemoterapiye başlamamız lazım dedı duğunumu boğazım şiş bir sekılde yaptım ayın 2de son kemoterapiye gitcem 1 yıldır nerdeyse ewde yatıyorum bunada çok şükür

Üye
    CANONURCAN21 Avatarı

Gerçek Adı
    ONUR BAYAR
    Son Giriş
    05.12-2013
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seni cok iyi anliyorum kardesimm alismak zor kac yil gecmesine ragmen ben daha alisamadimm. Ama aglamak sadece seni yipratir. Bu cozum degill herseyden once bundan sonra kendine daha iyi bakman gerek. Ne olursa olsunnn Cunku malesef hersey nobeti tetikliyor hem kalici oldugu kesin degildir belki duzenli tedaviyle atlatma sansinda vardir belkii boyle dusunnn maleseffff benim kalici ve omur boyu kisaca uzme kendini beterin beteri var diyorumm

Üye
    Esilya Avatarı

Son Giriş
    27.11-2013
    Saat
    16:53
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

CANONURCAN21;

Sizin sonuçlarınız da kesin tanı konulmuş muydu ? benim normal eeg ve tomografide bir şey çıkmadı. uyku akt. eeg ve mr istedi doktor.

Üye
    metin_25 Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kendim 22 senedir bu hastalıkla mücadele ediyorum.2000 yılına kadar nöbetlerim gece oluyordu. Ondan sonra özel bir hastaneye gittim tedavi süreci asıl o zaman başladı. İlaç olarak KARAZEPİN ve EPİX kullanıyorum.Düzenli kullandığım zaman hiç nöbet geçirmiyorum. fakat bir kaç kez unuttum zaman parsiyel nöbetler başlıyor. İlaç düzeyini sürekli kontrol etmek lazım. Doktorun tavsiyesinden çıkmamak lazım

Üye
    kazmut Avatarı

Gerçek Adı
    gazel
    Son Giriş
    02.06-2014
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç korkma bende 9 yaşından beri epilepsivar şuan 23 yaşındayım bildiğin en iyi doktora git zaten mutemelen depakin 500 lük kulanıyoyusundur yanında ek ilaçlar yane bide karaciğerine dikat et benden tavsiye

Üye
    yeekici Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    İZİMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben epilepis engellisiyim 21 seneden beri. Dokuz eylülde tedavi görüyom ama ameliyatı PAU DE YAPIYOR BEN PAU DE 3 BEYİN AMELİYATI OLDUM.OYÜZDEN SEN DENİZLİDESİN SANŞLISIN.

Üye
    bbahar Avatarı

Gerçek Adı
    bahar
    Son Giriş
    18.12-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    mugla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba, oglum dogumda oksijensiz kaldi doktorumuz en basinda potansiyel bir epilepsi hastasi oldugumuzu soylemisti 9 aylikken tanistik epilepsi ile ve hemen tedaviye basladik. Igne ve ilac tedavisi goruyoruz ve ilk igneden sonra nobetlerimiz durdu tabi hala tedavimize devam ediyoruz. Doktorumuz nobetleri hemen durdurmamiz gerektigini soyledi yoksa omur boyu hastayiz dedi. Bizi nasil bir gelecek bekliyor?

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon