TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 80 / 88 İlkİlk ... 3070767778798081828384 ... SonSon
Toplam 1314 mesajın 1.186-1.200 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    24.12-2019
    Saat
    07:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %40 üzerinde rapor alabilirsiniz

slm kardeşim ve patron

mestinon' un yerine kullanılan bir kaç ilaç biliyorum ama kullanmadım, kullananları tanıyorum mestinon kadar etkili olmadığını söylüyorlar, bu nedenle ilaç gereksinimine çare arıyorlar.
    ben hepinize şunu söyleyim; tavsiye edilen ilaçlardan başka ilaçlara yönelmeyin ve bağlı kalmayın, hastalığınızla yaşamanızı birleştirin bir parçası haline getirerek keyfini çıkartın

Üye
    mertsasmaz Avatarı

Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler, İstanbulda herhangi bir hastane öneriniz var mıdır?

Üye
    pesimit.1 Avatarı

Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende 19 yaşındayım yaklaşık 2 senedir göz kapağımda düşmeler vardı sürekli göz doktoruna gittim geçer dediler en son gittiğim doktor beni nörolojiye sevk etti oda tıp fakültesine ve yaklaşık 8 ayda falan tanı anca konuldu çok zor geliyor halada en çokta doktorun çocuk sahibi olmayı düşünürsen evlenecek olursan haber ver demesiydi başkaları eşine sorar ben doktora soracaktım aileme bile tam olarak açıklayamadım kendime bile açıklayamadığım bişeyi başkalarına nasıl açıklayacam ki bu hastalığa sahip olupta bebek sahibi olan varsa bana yazabilirse yada ameliyatla veya ilaçla tedavi olanlar yazabilir mi

Üye
    zesin Avatarı

Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    13:49
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    ben varım uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım... ben timektomi ameliyatı olup bir daha hiç bu rahatsızlığı yaşamayanlardanım... 2015 yılında bebeğim oldu çok sağlıklı hem o hem de ben doktorunuzun sizi çocuğun olması konusunda uyarmasının sebebi doğum sırasında kullanılacak anestezi yöntemlerinin önemli olması...aynı zamanda çalışıyorum rehber öğretmenim bir lisede... sorularınızı cevaplayabilirim...

Üye
    pesimit.1 Avatarı

Son Giriş
    01.04-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler benimde size çok fazla sorum var ama burdan mı sormam gerekiyor

Üye
    SELDOŞ Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    19.03-2019
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@pesimit.1 merheba 6 yıl önce mg teşhisi konuldu , timektomi ameliyatı oldum 40 gün hastanede yattım ve doktorum hamile kalman tehlikeli doğum sırasında kasların tutmayabilir demesine rağmen hamile kaldım ve doğum yaptım ayrıca hamileliğim boyunca mestinon kullanmaya devam ettim. şükürler olsun oğlum sağlıklı bende göz kapağı düşüklüğü tüm vücutta halsizlik ve çift görme var. yardımcı olmak isterim

Üye
    Ayseünsal Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    16:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb zesin tecrübeli bir hasta olarak yardımcı olabilirmsn.aklımda biçok soru var.timüs bezinin alınması gerekiyormuş bende.doktorum açık ameliyat daha etkili olur ameliyatlarda diyor senin timoma ameliyatı olmasına ragmen kapalı olmuş.oysaki timoma biraz daha teferruatlı imiş.düşüncelerini öğrenebilirmiyim

benim de ameliyat olmam gerekiyor hangi doktor kontrolündeydiniz açık ameliyatmıydı 7ay süreç çok değilmi hastanede yatmak için.genelde sitede 3gün içinde taburcu oldum die karşılaştım

mrb ameliyat ile ilgili bilgi alabildinizmi bende araştırıyrm

mrb diğer arkadaşlarla edindiğiniz bilgilere ve kendi hastalığınıza göre ameliyatla ilgili tecrübeleriniz varsa bilgi almak isterim

Üye
    zesin Avatarı

Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ayseünsal ben kapali timektomi oldum doktorum kapali yontemi onerdi... doktorum yeşim parman ameliyatimi yapan da Alper Tokerdir o zaman Capa Universitesi hastanesinde ameliyatimi oldum. Yesim hanim suan ozel bir klinikte calisiyor diye biliyorum. Ameliyatim cok basarili.gecti ameliyattan sonra hic bir sikayetim kalmadi. Bu rahatsizlikta moral ve motive cok onemli. Ben hastaligi unutarak yoluma devam etmeyi tercih ettim sadece bir doktora gittigimde ve ilac kullanmam gereken durumlar oldugunda doktorlara mg hastasi oldugunu soyluyorum ve buna cok dikkat ediyorum.

Üye
    Ayseünsal Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@zesin çok teşekkürler ilgin için.ankarada kapalı ameliyat önerdi doktorum kapalı ameliyatlarda elle dokununca daha etkili olur daha sağlıklı geçer diye bilgi verdi.benim sıkıntım şimdilik yürümekte merdiven iniş çıkışlarında,yukarıdan eşya indirip kaldırmakta zorlanma ve senin önceki 2009lardaki msjlarını okudum benimde aynı senin gibi balgamda sıkıntı var.bunların belirtileri 4 yıl önce çok az yok denecek kadardı.o zmn doktorlar bilemedi ben diyrm bende bişey var.onlar diyor bişeyin yok.psikiyatri fln..snra ben doktora gitmekten vageçtim heralde benim birşeyim yok diye ama içimi hep bir şüphe kemirdi.taaki ii bir doktora denk gelene kadar bilinmedi.başlangıcı olan arkdaşlar varsa ihmal etmesin araştırsın diye yazıyrm uzunca.doktorum mestinon verdi onu kullanıyrm 2 aydır.sıkıntılarımı hafifletti.ameliyata hala karar veremedim.araştırmadan içim rahat etmedi.ben kapalı ameliyat taraftarıyım.bi yorum okudum açık ameliyat olunmuş kemik uçlarım yerinde tutmamış heralde fln diyordu bunu duyunca iice uzaklaştım açık ameliyat fikrinden.birde biri ameliyat hastalığı tamemen geçirmeyebilir açık ameliyat ile risk almayın sıkıntılarını boşa çekmeyin kapalı ameliyat olun yazmış.doktorum yüzde 35 geçebilir die bilgi verdi açık ameliyata gerek yok diye düşünüyrm.günümüzde artık teknoloji ilerledi önemli olan teknolojiyi ii kullanabilen doktora denk gelmek.bunun için uğraşıyrm.umarım doktorumu dinlemeyip kapalı ameliyat fikrim beni yanıltmaz

Üye
    zesin Avatarı

Son Giriş
    12.03-2019
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Ayseünsal bu ameliyatların bizim hastalığımızı tamamen geçirmediği bizim rahatsızlığımızın süreğen bir rahatsızlık olduğu doktorum tarafından bana söylendi yaptığım araştırmalarda bu yönde... mestinon mucizevi bir ilaç içince düzeliyor insan sihirli değnek gibi fakat sonra vücut bağışıklık kazanıyor ve daha fazlasını itiyor belli bir süre sonra o da yetmemeye başlıyor ben kortizon tedavisi de gördüm ve izmirdeki ilk doktorum ameliyatın olduğunu bana söylemedi sürekli kortizonu arttırdı. Yeşim hanım la tanışmamla dünyam değişti. Benim de ilk başlarda anlamadılar hep psikolojik dediler... Annem benim ne kadar pozitif bir çocuk olduğumun farkındaydı ve hiç inanmadı... ben halkoyunları oynuyordum. bir nöroloji doktoru annem mg den şüpheleniyorum deyince mg olsa halkoyunları oynamaz demişti... Halbuki mg herkete farklı şekilde başlayan ve seyreden bir hastalık... Bu hastalıkta doğru doktor ve cerrah coook önemlii çok geçmiş olsun.

Üye
    Ayseünsal Avatarı

Son Giriş
    27.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet aynı şekilde doktorum tamamen geçmesi az bi ihtimal dedi.ben iyi bir cerrah bulmaya çalışıyorum.kapalı ameliyatımı yapabilecek.ankarada oturuyrm.ankaradaki doktorlara ameliyat olan varmı benim burda yazdığım herkese görünüyormu yada senin bildiğin ankaradaki doktorlara ameliyat olan.istanbula da gelirim fakat burda var ise benim için daha rahat olacak.yakın zamanda ankarada timusu alınan varsa yazabilirmi.birinin yorumunu okudum.kapalı ameliyatta dünyada 5 türkiyede 1 doktor var demiş türkiyedeki alper toker demiş

Üye
    sadri Avatarı

Gerçek Adı
    fevziye özkan
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba uzun bir zaman sonra tekrar buradayım benim bütün tetkiklerim ve emg temiz çıktı sadece ilaca alınan yanıtla Sadi konukta ve ýeşim parman mg sin dediler ama gözlerimde bulanık görme dışında bir şikayetim yok sadece çabuk yorulma solunum güçlüğü kollarda halsizlik yutmada güçlük var ve yorulduğum da sesim kısılıyor bu şekilde olan varmı acaba çoğu doktor psikolojik olarak baktığı için bende sanırım hastalığı kabullenemedim uzun zamandır iyiydim dün akşam metacartin isimli bir ilaç içtim ve sonrasında esneme krizleriyle başlayan solunum güçlüğü yaşadım bana verilen yasaklı listesinde yoktu şikayetler sonrasında internetten baktığımda bir hekimin sayfasında yasaklar listesinde olduğunu gördüm acile gittim doktor diazem yapalım dedi nöbetçi hemşireye sakın dedim duymamış olsaydım ne olacaktı bilmiyorum benim gibi olanlar varsa cevap bekliyorum arkadaşlar

Üye
    BuAşkFazlaSana Avatarı

Son Giriş
    26.01-2021
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

Bulanık görme dışında hiç problemim yok demişsin ardından çabuk yorulma solunum güçlüğü kollarda halsizlik yutmada güçlük var ve yorulduğum da sesim kısılıyor demişsin. Daha ne olacaktı kardeşim. Bunların hepsi miyasteni işte.

Üye
    sadri Avatarı

Gerçek Adı
    fevziye özkan
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    çanakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Genel olarak çift görme göz kapağı düşüklüğü ile başladığını söylüyorlar o yüzden çünkü bunlar yok bende sadece bulanıklık oluyor ve tüm tetkikler negatif olunca kafam karıştı

Üye
    Hayat08 Avatarı

Son Giriş
    20.09-2017
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bana önce 2 ay önce GATA sonra da peşine Hacettepe Üniversitesinde Myastenia teşhisi koydular,ilk önce bu hastalık için GATA ya gitmeyin,çünkü GATA Şuan yeni yapılanmadan dolayı karma karışık,Ankara'da iseniz Hacettepe'de Prof.Dr.Ersin Tan hocamız mükemmel, GATA da yutkunma ve konuşma kaybı nedeniyle 5 gün İVİC ve kortizon tedavisi gördükten sonra Özel bir laboratuvarda yapılan testlerin sonuçlarının 2 si negatif gelince Musk Antikoru istendi,sonuç Almanya'dan beklerken (sonucun gelmesi 3 hft sürüyor) Ersin hocaya ulaştım fakat sonuçlar gelene kadar ben bu seferde Solunum krizine girdiğim için Hacettepeye yatırıldım 8 gün kadar İVİC ve imuran tedavisi gördüm,bu arada musk antikorum pozitif geldi,Hacettepede bir bebeğe nasıl bakıyorlarsa size öyle bakıyorlar,ayrıca nöroloji bölümünün myastenialı yatışlı takipli hastaları için düzenlediği pilates Eğitimine de davet ettiler,kendi araştırmaları yanında yurtdışındaki en ufak gelişmeyi dahi takip ediyorlar,bana GATA da 60 mg kortizonu dayandıkları halde burda kortizon asla vermediler.Şuan 4 mestinon ve günde 2 imurana hayata yeniden başladım,Solunum krizine girmiş bir Myastenia hastası olarak lütfen Ersin hocamızla ve Hacettepe üniversitesiyle görüşmenizi tavsiye ediyorum...
    Sadece boynumda bir uyuşma var hocama sordum kesinlikle stresten ve hastalığın kaygısından lütfen hastalığınızı unutun ilaçlarınızı için ve hayatınıza stres ve aşırı yorgunluktan uzak bir şekilde devam edin Dedi.
    Ayrıca belki sizler biliyorsunuzdur ama beni hastaneden şiddetle uyardılar mestinonu Myastenianın Ağrı kesicisi gibi düşünün ve özellikle bu ilacı 1 dk dahi geciktirmeden alın,yanınızda su taşımanızı öneriyoruz diyecek kadar saati önemliymiş.
    Herkese çokk geçmişler olsun diyorum...
    Şifanın herkesin kendi beyninde olduğunu lütfen unutmayın...

Sayfa 80 / 88 İlkİlk ... 3070767778798081828384 ... SonSon

LinkBacks (?)