Sayfa 79 / 80 İlkİlk ... 2969757677787980 SonSon
Toplam 1199 mesajın 1.171-1.185 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tukara Avatarı

Son Giriş
    22.03-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3-4 ay önce elimde ve bacaklarımda güçsüzlük ve halsizlik şikayeti ile muayene sonucu miyasteni rahatsızlığımın olduğunu öğrendim. Mestinon kullanmaya başladım . Ankaradaki bir nöroloji dr önerdiler ona gittim. Muayene sonucunda miyastenin türünü öğrenmek için ankarada bulunan bir labaratuvarda test yapıldı. (568 tl )Yaklaşık 10 gün sonra cevabı geldi. Benimkinin türü tedaviye cevap verebilen bir türmüş. Dr ameliyat olmamı söyledi.( tümüs'ün boyutu 23*27 mm idi). Yaklaşık 20 gün önce 5 gün ivig tedavsi görerek yarı açık timüs ameliyatı oldum. Boğazın altından 10*15 cm bir dikişle kurtuldum. Salı ameliyat oldum perşembe sabahı taburcu oldum. Şimdiye kadar Durumum gayet iyi sormak istedğiniz birşey olursa yardımcı olurum.

Üye
    Bipolarmiyasteni Avatarı

Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle herkese acil şifalar dilerim.. bana henüz teşhis konmadı ancak takip altındayım şüpheleniliyor... bir süredir bacaklarda ve kaba etlerde titremeler oluyor, böyle bir şikayeti olan var mı? Ve sanki kaslarım yumuşadı eskisi gibi değil...

Üye
    emrea Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi akşamlar yaklaşık 9 ay önce sağ göz kapağı düşüklüğünden dolayı myastenia gravis teşhisi konuldu bir anda göz kapağımda aşırı bir düşüklük oldu 2 ay göz doktoru gezdim en son karadeniz teknik üniversitesinde bir prof beni nörolojiye yönlendirdi ve hastalığı öyle farkettim mestion kullanıyorum günde 1 kesin duruma göre 2 tane alıyorum göz kapağım dışında herhangi bir yerimde halsizlik hissetmiyorum ama az uyuduğum zamanlar ve çok yorgun olduğumda göz kapağım aşırı düşüyor şişiyor.. en önemlisi mestion kullanmadığım zamanlar yada kullandığım zamanlarda da görüşümde farklılık hissediyorum bazen mestion u yuttuğumda iki gözüm farklı farklı görüyor gibi bazen yutmadığım zaman sağ gözümde görüş kaybı hissediyorum umarım anlatabilmişimdi benimle aynı durumda olanlar varsa yada benim gibi göz kapağında başlayanlar ileriki dönemlerde nasıl sonuçlar oluyor paylaşırsanız sevinirim

Üye
    SELDOŞ Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    21.04-2017
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar 5 yıllık sürecin sonunda 2011 yılında teşhisi koydular. tecrübeli bir doktora düşmek gerçekten önemli düşünün kas hastasısın ve nöroloji sizi fizik tedaviye yönlendiriyor kas gevşetici ve kum torbası veriyor kullan 15 gün sonra gel diyor. kullanıyorsunuz ve sonuç tüm kaslar nakavt. göz kapağınız düşüyor çift görüyorsunuz elinizde iğne dahi tutamıyorsunuz yürüyemiyorsunuz . tekrar nöroloğa gittiğinizde de bana niye geldin diye konuşuyor. sonra internet araştırmama göre ben mg olablirmiyim diyorsunuz ve aaaaaa evet olabilirsin diyorlar. sonrada teşhis koyuyorlar. 7 ay hastanede yattım timektomi ameliyatı oldum şuan nasılsın derseniz eskiye göre gayet iyiyim ama tüm vücutta halsizlik var tabi çift görme ve pitoz. şimdi engelli raporu alabilmek için doktorlarla savaş içindeyim. hepinize saygılar geçmiş olsun

Üye
    Bipolarmiyasteni Avatarı

Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorlara ben de burda sağlam saydırabilirim.. bende hala teşhis yok gerçi ama sizin sürece benZiyor.. kendi araştırmalarımla doktor doktor geziyorum ve doktorlar burunlarından kıl aldırmayan egolarıyla zaten buna baştan direniyorlar... işin kötüsü ben bipolar bozukluk hastası olduğum için benim şikayetlerimi gğvenilir de bulmuyorlar, ben ilk gözkapağı düştüğü gibi gittim ve nöroloğa gittim direkt bu hastalıktan haberim yoktu ama mantıken nöroloğa gittim. Adam bipoları duyunca direkt beni incelemeden paikiyatriste gönderdi. Günde 6 lityum kullandım bi buçuk yıl ve zaman zaman antipsikotikler ve antianksiyetikler baktım hepsi miyasteni tetikleyici... öyle öyke bütün vücuduma yayıldı.. ben yine peşini bırakmadım tekrar bikaç ay sonra nöroloğa gittim kadın beni ciddiye dahi almadı, azarladı resmen beni oyalıyosun diye... doktorların eline düşürmesin ALlah kimseyi...iyi doktor gerçek doktor az çok az bulunan bi şey...sonra ben bunsefer gerçekten kendimden şüphe etmeye başladım ve belki de ben abartıyorm, normaldir bu diye bıraktım peşini, ve bi buçuk yıla sonra yine düşme oldu ve ağrılar belirginleşti ve gittğm nörrolog yine miyasteni düşünmedi ama ben bu sefer hazırlıklı gitmiştim fotoğraf gösterdim bakın bi düşme var eskiye göre dedim ve adam yine araştırmacı bi doktormuş test istedi.. ha ne oldu testlerden bi sonuç çıkmadı ve doktor yine psikiyatriye bıraktı... ama ben artık direniyorum, bu basmakalıp tıptan bedenimi zihnimi haşat ettiler...testlerin her zaman her hastada pozitif çıkmadığımı öğrendim, nasıl kestirip atabilirler? Psikiyatristin buna verdiği cevap şu "ben de mr a girdim bi şeyim çıkmadı ben de yüzde1 kanser olabilirim. "...ben hala doktorlarla mücadele veriyorm,göz kapağı minimal düşse de bedensel şikayetler var, hatta öyke noktaya geldi ki ben yazın gayet yüzen, 6 ay önce egzersiz yapan biriyken, şimdi en basit yavaş egzersizi yapayım dedim30 kilo kaldırmış gibi oldu vücudum her yanım ağrıyor acı çekiyorm şu an... gözümde siyah bir nokta görüyorum bana bunu açıklasınlar nasıl psikolojik olabilir? Kaslarım titriyor ara ara,anlık titremeler hissediyorum, güçsüzleşti iyiden iyiye... belki bulber sınırlı kalacak bi şeyi beni dinlemeyen kibirli doktorlar tüm bedenime yayılmasına neden oldular.. bir hayat çalıyorlar bizden, bu mekanizmasını bilmedikleri ilaçları bedenimize yüklerken... ben yıllardır ilaç kullandım belki miyasteni altyapısını hazırladılar, bilmiyorlar ki bu hastalığın nedenini.,, bipoların da ortaya çıkma nedenini bilmiyorlar.., öyle cahiller ki aslında bedenin kimyası karşısında, ama kibir dorukta, dinlemezler, ben miyasteni şüphesi var diye ilaçlarımı sorguluyorum, tartışma biraz uzayınca o zmn başka doktor bul diyolar... o aldıkları eğitimle bizi böyle eziyolar..ya ama ellerine düştük işte... yapçak bi şey yok... basit hastalıklarda yazarlar bi torba ilaç, sonra başına ciddi hastalık gelir onların çözemezler çareleri biter, düşünce gücü bedenin tamir etmesi vs felsefesine girerler.. soğuk algınlığına min 5 ilaç yazma ozmn bedenime bırak... neyse arkadaşlar, benden daha ciddi zorluklarla mücadele edenler hoşgörsünler lütfen, herkesin ağrısı acısı kendine çok geliyor işte, hepinize acil şifalar, bi de düşünce gücü önemli evet ve ruhumuzun güçlü olması bi de👍🏽

Üye
    SELDOŞ Avatarı

Gerçek Adı
    SELDA
    Son Giriş
    21.04-2017
    Saat
    11:04
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bipolar teşhis konulamaması kadar kötü bir şey yok. hastalığın ne kadar şiddetli olursa olsun netleşmesi lazım sende kendini ona göre hayata hazırlarsın. inş en yakın zamanda teşhis koyulur acil şifalar

Üye
    Bipolarmiyasteni Avatarı

Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim gerçekten, böyle burdan dertleşmek çok rahatlatıcı geldi içim bir ferahladı, gerçekten öyle hissediyorum, hayat planı yapamıyorum, çünkü böyle ciddi bi hastalığım varsa ailemden çok uzaklaşmamam gerekir mesela, ya da işimi ona göre seçmem gerekir, ben şu an yalnız koşturuyorum bu işi, ailem de anlamıyor, size de acil şifalar dilerim, hasta olsak bile inşallah bununla barışık üretken bir hayatı yaşayabiliriz, herkese acil şifalar🙏

Üye
    Engellektuel Avatarı

Gerçek Adı
    Aykan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    06 - ( 35 )
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    20
    Blog Mesajları
    21

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaslar
    Sizlerle ayni rahatsizliga sahip bayan arkadasim var
    Durumu oldukca zor
    Bu donemde ona kendisi gibi ayni rahatsizliga sahip tedaviler ve hastalik hakkinda sohbet arkadasi aramaktayiz

Arkadasim türkiyede yaşamiyor ancak Türkçesi cok iyidir

Olumlu cevap verirseniz cok sevinirim Teşekkürler

Üye
    ugurcelik Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, öncelikle herkese geçmiş olsun. Benim şikayetim ilk olarak 2007 yılında başladı ve sadece sol göz kapağımda düşüklük oldu ptozis amelıyatı oldum ve düzeldi ta ki 2016 yılı temmuz ayına kadar sonra gözümdeki sorun nüksetti ve yine amelıyat oldum ama başarısız oldu.Doktorum MG olabileceğimi düşündü ve bunun için emg, antimusk, Asetilkolin reseptör antikoru testı, ilaçlı mr ve bazı kan testleri yaptırdım ilaçlı mr ve antimusk testi negatif cıktı,kan testlerınde de sorun cıkmadı emg ve achr için sonuc beklıyorum fakat beynımde gormeyle alakalı 3 sinirin felç geçirmiş olduğunu söyledi bendeki tek şikayet sol göz kapağım düşük ve bazen çift görme oluyo onun dışında bı sıkıntım yok çok şükür sizde sadece bu belırtılerı yaşayıp mg olan var mı acaba merak ettim? yardımcı olursanız çok sevinirim

Üye
    BuAşkFazlaSana Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

@ugurcelik
    Bende de sadece gözde problem vardı. Hemen ameliyat olup timusu aldırdım. Daha fazla ilerlemedi neyseki.

@Engellektuel
    Bana yazabilir istiyorsa elimden geldiğince yardımcı olurum.

Üye
    ugurcelik Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    @BuAşkFazlaSana teşekkür ederim cevap için.Doktora gittim myastenıa belirtisi olmadıgını ama yinede son kez emın olmak ıcın mytelase isimli ilacı yazdı suan onu kullanıyorum duymuş muydunuz bu ılacı daha once ben genelde arastırmalarımda Mestınon,Prednisone,Azathioprine,Cyclosporine duydum o yuzden merak edıyorum

Üye
    BuAşkFazlaSana Avatarı

Son Giriş
    20.04-2017
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Duymuştum. O da mestinonun bir çeşidi heralde ama türkiyede yok diye biliyordum.

Üye
    Çiğdemce Avatarı

Son Giriş
    14.04-2017
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese acil şifalar diliyorum.. Sadece myastenia gravis hastaları ile ilgili siteye uyeyim.Bu siteden ve Oradanda bilgilerimizi paylaşabiliriz .. eger üye olmak isteyen olursa bilgi versin.. Teşekkürler..

Üye
    ugurcelik Avatarı

Son Giriş
    06.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba arkadaşlar sizlere bi sorum olacak cevap verirseniz çok memnun olurum mg benım sadece gözümde belirdi ve ilerlemedi ve doktor bana mytelase isimli bi ilaç verdi aranızda bu ilacı kullanan var mı? herkese acil şifa diliyorum

Üye
    mertsasmaz Avatarı

Son Giriş
    19.04-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar,

Eşim myasteni hastası, 3-4 ay önce ameliyat oldu ve ameliyat öncesi durumuna göre çok daha iyi. Biz engelli raporu almak istiyoruz ama bu hastalığa sahip olan herkese %40 üzeri rapor veriliyor mu? Yoksa gerçekten hastalığın çok ileri düzeyde olması mı gerekiyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sayfa 79 / 80 İlkİlk ... 2969757677787980 SonSon

LinkBacks (?)