Sayfa 48 / 82 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon
Toplam 1223 mesajın 706-720 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gülşen_y Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.08-2011
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul-gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben yaklaşık 6 ay olacak cellcep kullanıyorum ama bundan dolayı iyimiyim bilemiyorum çünkü nefes yada grip sorunum olmadığı takdirde hiç sıkıntım yok kortizonlarıda birgün 4 tane birgün 1 tane alıyorum 1 tanesi 5 mg oluyor.Bende test yaptırıyorum iyi çıkıyor.cellcept biraz yan etki yapıyor bende biraz saç dökülmesi ama ilginç yanı bu sefer saç çıkardı.karın bölgemde genişleme,bazen sivilce,günde 3 tane cellcept alıyordum bunlar olunca doktorm 2 ye indirdi öellikle bağırsak sorunları yaşayınca günde 2 tane kullanmamı istedi dikkatimi şu çekti benden başka cellcept kullanan varmı diye sorunca senle beraber birkaç kişi deyince çok şaşırdım şu an iyiyim inşaallah sizde bütün hastalarda sağlığınıza en kısa zamanda kavuşursunuz...

Üye
    Hilal_izmir Avatarı

Gerçek Adı
    Hilal
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    19:02
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Reha 1.5e tabiki üzülmedim Allah'a şükür çok çok daha yüksek olanlar var ben gayet iyiyim daha da iyi olacağım. Herkese de şifa diliyorum.

Müjde Eren, Neşe hanım çok iyi bi doktor bence. Alp inde dediği gibi tüm testlerin tamamlanmadan detaylı bilgiler vermesi beklenemez. İçin rahat olsun. Tabiki sadece Neşe hanımla sınırlı kalmayabilirsin ama önce bi tüm testlerin tamamlansın derim ben. Acil şifalar diliyorum.

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülşen_y;

Şaşırman doğal pek bilen yoktur ondan. Benim takibimi yapan prof.drHüsnü EFENDİ ''Kocaeli üniversitesi tıp fakültesi'' her yeniliği takip eden bir prof bu bir bakıma iyi ama böyle yeni tedaviler önümüze konunca ister istemez şüpheci oluyoruz. Bende'de grip veya enfeksiyon olmadığında sorun yaşamıyorum ama nisandan buyana ivig almama rağmen tam bir düzelme yasayamadım buda endişemi coğalttı celcept başlama zamanıda tam hastalığımın alevlenme zamanına denk gelince acaba işe yaramıyormu endişesi yasıyorum kortizonu kesiyorlar aynı anda bugün tam 4 ay oldu 2 3 ay daha sabır edecem bakalım ayın 21 inde hoca ne diyecek. Be hiç imuran kullanmadım vermediler böyle gidiyor işte şimdilik. Bu atak bi düzelse diye bekliyorum herkese sağlık dilerim

aynı bağırsak ve mide sorunlarını cell cept kullanmaya başladıktan sonra bende yasıyorum. Mide koruyucu olarak helicol 30mg kullanmama rağmen reflüm çoğaldı ozaman mide ilacımı değiştirdiler NEXIUM 40mg adında bir ilaç kullanıyorum ve fayda sağladı midemde düzelme oldu şimdi. Bende günde 2 x500mg sabah akşam olmak üzere cell cept kullanıyorum.
    Hiç 3 almadım ama günde 5 adet de mestinon kullanıyorum atak halinde cünkü hastalığım ve 4 aydır böyle durumum valla bilemiyorum neler olacak bazen moralim çöküyor ama toparlıyorum malum 6 yıldır aynı terani ve 4yıldır alevlenmedi birden böyle uzun süreli atak olunca acaba tekrar atak öncesi hlime dönermiyim endişesi taşımak beni strese sokuyor.

Üye
    gülşen_y Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lütfen hiçbirşey için üzülmeyin bende çok zorluklar yaşadım.inanıyorumki sizde çokçok iyi olacaksınız.Bilgilerinizi ve sağlık durumunuzu yazarsanız sevinirim...

Üye
    gülşen_y Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.08-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlık bakanlığı cellceptti karşılıyor.Bilgi almak için İ.Ü.Çapa Tıp Fakültesi Noroloji bölümü kas hastalıkları sekreter Aynur Hanımdan bilgi rica edebilirsiniz.414.20.00.Dahiliye numarası:325.71.Ben cellcept ile kortizonu kullanıyorum.Kortizonu kademeli olarak azaltıyor doktorum.Senin hocanın birden kortizonu kesmesine bir anlam veremedim.

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim gibi 1 kaç rahatsızlık(MG,sol akciğerde sönme,midede reflü)bir arada olunca bazen cok zorluyor üstünede atak olunca canım cok sıkılıyor ama bunların üstesinden gelirim Allahın izniyle. Bu siteyi bulmam bana iyi geldi en büyük eksiğim olan kendim gibi hastalarla yazışma,konuşma lmkanı buldum. Hem bilgilerimi paylaştım hemde öğrenmek istediğim sorulara cevap bulma lmkanı yakaladım. Hayırlısı Allahtan. Elbette durumum ve hastalığımla ilgili herşeyi burada elimden geldikce paylaşacağım. Sevgiyle kalın. reha_yucel@hotmail.com 05353373611

gülşen_y;
    Yok aniden kesmedi zaten gün asırı 4 mg kullanıyordum ve cell cept le beraber 15 gün kadar kullandım sonra kesti. Cell cept icin yazısalar yapmak gerekiyor endikasyon dışı ilaç kullanımı yazışması. Ve sağlık bakanlığı genelde kabul etmiyormuş capadada olsa başka yerdede kural aynı sistem aynı. Ama cok acil bağırsak sorunları tespit edilir yada benzeri acil durumlarda bazen verebiliyormuş benimki kabul edilmedi ben paramla alıyorum.

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mutlu,sağlıklı haftalar bütün arkadaşlara. Ben gelip yazmasam forum boş kalacak kimseler takip etmiyor ya

Üye
    gülseren Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bende mg hastasıyım 7 yıldır
    bende mestinon kortizonkullanıyorum ama bir kere bıraktırdılar daha sonra aman allahım bir kemik agrısı başladı kolarım bacaklarım omuzlarımdaki kemiklerden ellerimi havaya kaldıramadım daha sonra gitmedigim doktor kalmadı kimi romatizma dedi kimi kemik erimesi dedi ama hiç çare olmadı en son bir doktorkortizon bagımlısı olmuşsunuz dedi yeniden başladım agrılar geçti az da olsa hergün alıyorum inanın nefret ettim kortizon kullanmaktan keçke hiçbaşlanmasaydı merak ettigim varmı böyle agrı çeken hepimize geçmiş olsun allah hepimizin yardımcısı olsun

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülseren;

Bendede aynı ağrılar var dayanamayacak kadar cok değil ama oldukca yaygın kemik ağrısı yaşıyorum. Bu ağrılarımın kortizonu bırakmaktan olabileceği aklıma gelmemisti. Ben haziranın 16sında kestim kortizonu ve cell ceptt e başladımdı. Bu konuda doktorlara danışınca ne dediler yani hiçbirşeymi yapılamazmış?

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malesef kortizondan başka, kortizonun işlevini görecek ilaç yok. Bende ve bazı arkadaşlarda cell cept deniyorlar lakin ondada kortizon eşliğinde kullanılıyor.
    Bende cell cept tedavisi başladıktan 15 gün kadar sonra kortizonu kestiler ama su anda gücsüzlük bacak ve el kolda coğaldı ve büyük ihtimalle bunun sebebi kortizon kesmeleri kemik erimem var 3,2 orta derecede ve buna rağmen tekrar başlayacak gibi görünüyor. özellikle bel kalça ve gögüs kafesimde omurlarda ağrılarım oluyor.
    Hatta bazen kalp ağrısı sanıyorum hastaneye gittim kalbinde sorun yok dediler. Evet keşke hiç kullanmasaydık doğru ama neyapabilirizki zorunluyuz malesef.

Üye
    gülseren Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok gezdim o kadar çok romatizma doktarına gittimki uludag üniversitesi de romatait artirit te bile doktor bir şeybulamıyo birde benim sedimasyonum yüksek çıkıyo sizlerin kaç tabi buda kortizonun etkieri tahlilerim biraz hep oynuyor şu an o kadaraz kulanıyom kio bile bana yetiyor

Üye
    caglarcanagir Avatarı

Gerçek Adı
    daily living
    Son Giriş
    05.06-2017
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

slm millet herkese geçmiş olsun, burada ismim geçmiş ama yalnış biliniyor bizlere faydalı bir ilacın varlığını öğrendiğim anda sizlerle paylaşacağımı bilmenizi isterim. arkadaşımızın ara sırada nefes almasını dilerim.
    SEVGİLİ patron SANA ÇOK ÇOK GEÇMİŞLER OLSUN DİLEKLERİMİ DİLİYORUM SAYGILARIMLA ELLERİNDEN ÖPERİM...

Üye
    reha Avatarı

Gerçek Adı
    Reha
    Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gülseren;

benim tahliller iyi cıkıyor bende 6 yıl kullandım kortzon ama bende orta kemik erimesi yaptı sırtımda sivilcelenme yaptı ama şükür kan değerlerim hep normal cıktı.

Üye
    Anil Avatarı

Gerçek Adı
    Anıl
    Son Giriş
    10.06-2012
    Saat
    11:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben devamlı olarak okuyorum forumu ama birşey yazmıyorum,sebebine gelince kortizon aşamasına geçmedim ben o yüzden sizlerden gelen mesajlara teknik olarak cevap verebileceğimi düşünmüyorum o yüzden. Ancak forumu aktif tutmak konusunda katılıyorum rehaya...

Üye
    MİNE03 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine Özsoy
    Son Giriş
    26.11-2012
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selam arkadaşlar epeydir foruma girmemiştim.umarım herkes iyidir.sevgili caglarcanagir senin de arasıra gözlerinde sorun oluyor mu ?benim hala çift görmem devam ediyor kortizon 60mg oldu 3.haftaya girdim ama çok değişiklik yok hafta sonu doktorumla görüşeceğim bakalım ne diyecek?herkese sağlıklı günler diliyorum......

Sayfa 48 / 82 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon

LinkBacks (?)