Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yanki Avatarı

Gerçek Adı
    yankı ruzgar
    Son Giriş
    25.03-2017
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar ben kendi doktorumu size onermek isterim bu konuda bir bulus buldu koah hastalarina bronskopi ile kapali loplara stent takip aciyor buyuk faydasi olanlari gordum hatta su siralar dunyaya bu bulusu tanitiyor arada hastanede muane aciyor istanbul yedikule gogus hastaliklari hast si ismi erdogan cetinkaya kendisi profosor int randevu aliniyor alamazsaniz hast gidin giris katta poliklinik aciyor kapisi hep doludur girip kaseli imzasini alin size kayit actiriyor cok iyi ilgileniyor

Üye
    ysmslck Avatarı

Gerçek Adı
    YEŞİM
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, bende Yedikule göğüs hastalıkları hastanesine gittim. doktorum gülfidan Aras. teşhisi koyan da kendisi zaten. alabilirsem Erdoğan beyden randevu almaya çalışacağım. teşekkür ederim.

arkadaşım ben bir şeyin peşinde değilim. allah şifa versin babana her şeyden önce geçmiş olsun. şunu unutmayalım ki doktorların hastalıklarla ilgili bilgi vermedikleri sen busun sen şusun deyip eline birkaç rakam ve harften oluşan bir kağıt parçası verdikleri bir ülkede yaşıyoruz. insanların bir çoğu hastalıkları ile ilgili bilgileri internetten bulmaya çalışıyor. doğal olarak öğrendikleri neticesinde araştırma yapıyor tabi ki. ben asla neden ben yada ben çok kötüyüm beden kötüsü yok demedim hayatımda, her zaman benden her konuda daha kötü olabilecek insanları düşünürüm. ayrıca annemde de kalbe giden damarlarda tıkanıklık var, kalbi delik. 30 senedir damar tıkanıklığı tedavisi görüyor sürekli son anda kurtardı kendisini kesilmekten. sigaraya gelince bırakacağım tabi 2 gündür zorlansam da içmiyorum. dünya da o kadar kötü şeyler var ki buda dünyanın sonu değil doğru, ancak insan psikolojisi böyle , bir şeyi daha yeni duyduğunda ağır olur özellikle bayansan daha duygusal olabilirsin. belki yarın trafik kazasında öleceğim oda Allahın bileceği iş. yalnız senin söylemek istediklerini söyleme şeklin ne kadar hoş olmuş onu anlayamadım.

Bir türlü randevu alamadım Erdoğan beyden, sanırım senelik izin alıp direk hastaneye gidip bekleyeceğim kapısında, şans yüzüme gülerse, çok hasta var şehir dışından da kendisine gitmek isteyen, özel muayenehanesi yok. zor olacak.

Üye
    ergun_ Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    5

ben..

Üye
    Yanki Avatarı

Gerçek Adı
    yankı ruzgar
    Son Giriş
    25.03-2017
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ysmslck : erdoğan hocaile ben sık görüşüyorum whatsap face vs tatile çıksa bilgi veriyor çıkmamış henüz o genelde yazın çıkar ama şu sıralar çok yurt dışına çıktığından mhrs açmıcam dedi bana tek şans kapısına git ztn biliyon 50 100 kişi bekler onlar da biliyor işleyişi sen de kaşeli kağıt alıcam muane fişi içn de tmm derler kapı açıldığında gir hocam muane olcam kaşeli kağıt verebilirmisiniz de verir al fişini çıkarttır çık gez akşam 5 6 doğru anca gelir sıra merak etme hast kapansa erdoğan hoca hiç bir hastasını muane etmeden üzgün yollamaz

Üye
    ysmslck Avatarı

Gerçek Adı
    YEŞİM
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim. gidip şansımı deneyeceğim. açıkçası 1 doktorun teşhisi bu, ama hiç bir bilgilendirme vs vermedi. sadece Koah başlangıç dedi. bu ilaçları kullan 1 ay sonra kontrole gel bana dedi, elime verdi kağıdı çıktım. bu kadar. birde onun için işinde uzman birisine görünmek istiyorum. ilgin için çok teşekkür ederim..

Üye
    Cancan06 Avatarı

Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babamda denedik hiç bir faydası olmadı para tuzağı bunlar malesef bu koah çok pis bi hastalık Allah kimseye vermesin ben korkudan sigarayı bıraktım babam gözümün önünde oksijen siz kaldı şuuru gitti morardı zor yetiştirdik şu an yoğun bakımda Rabbim herkese sağlık versin

Üye
    ysmslck Avatarı

Gerçek Adı
    YEŞİM
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok geçmiş olsun, umarım iyidir babanız şuanda. sarmallarımı denediniz faydası olmadı ?

Üye
    tamzamanı82 Avatarı

Son Giriş
    01.02-2016
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı akşamlar. Göğüs hastalıklarına öksürük şikayeti ile gittim, röntgende bronşlarımın dolduğunu, koah olduğumu söyledi doktor. Sigara kullanıyorum şu an bırakma tedavisi görüyorum. Solunum testi sonuçlarımı aşağıya yazdım. Doktorum derece vs söylemedi akciğer filmimi istedim verilmiyor dedi. Başka doktora gideceğim fakat şu an sigorta problemim var ve zamana ihtiyacım var ve bu süre zarfında ne kadar kötü durumdayım merak edip, stres olacağım eminim. Bilginiz var ise yardımcı olursanız çok sevinirim. Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar.

ÖNGÖRÜLEN ÖNCE SONUÇ
    FEV1 3,,49 2,67 77%
    FEV1/FVC 83 77 93%
    FEV1/VC 83 77 93%
    PEF 7,53 3,24 43%
    MEF75 6,41 2,80 44%
    MEF50 4,62 2,68 58%
    MEF25 2,12 1,78 84%

Üye
    ysmslck Avatarı

Gerçek Adı
    YEŞİM
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba tamzamanı82 sft sonuçlarından görüldüğü üzere orta dereceye yakınsınız ancak bu enfeksiyon nedeniyle de çıkmış olabilir. malum kış ayı ve enfeksiyon kapmamak zor İstanbul gibi bir yerde hangi hastaneye gittiniz. bir de röntgende koah belirtisi bulunmuyor zaten. asıl belirleyen hastalığı sft ve doktor muayenesi. bende İstanbul'dayım ve burada temiz hava bulmak imkansız. şartlar elverse de başka yere gidilse keşke. bir de sigara kullanıyor musunuz. kullanıyorsanız kaç senedir kullanıyorsunuz. yaşınız kaç bunlar önemi. çok geçmiş olsun.

Üye
    Sedat0541 Avatarı

Gerçek Adı
    Sedat
    Son Giriş
    30.01-2016
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babam 4 yıldır terminal dönem KOAH hastası trakeostomisi var ( 4 yıldır ) ventilatör + oksijen kondansatörü + nebulizatö kullanıyor

KOAH konsunda kendimde sağlık çalışanı olmamdan dolayı baya tecrübelerim var ilerde sizlerle paylaşmayı düşünüyorum ama hastalığından yeni haberdar olan arkadaşlar hemen bir uyarıda bulunayım ilaçlarınızı düzgün kullanın
    Konu Sedat0541 tarafından değiştirilmiştir (30.01-2016 Saat 13:07 ).

Üye
    tamzamanı82 Avatarı

Son Giriş
    01.02-2016
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ysmslck

Öncelikle cevabınız ilginiz için çok teşekkürler. Aslına bakarsanız doktora gittiğimde gribi yeni atlatma evresindeydim, hatta solunum testinde burnumun tıkalı olduğunu söyledim sorun yok dediler. Okmeydanı ssk da muayene oldum. Doktorum koah olduğumu söyledi ama dediğiniz gibi grip olmam aklımı karıştırmadı değil, 34 yaşındayım 18 yaşından beri sigara kullanıyorum maalesef. Şu sıralar şehir değişikliği yaşıyoruz istanbul dan gidiyoruz daha temiz hava, sigarayı da bırakırsam biraz olsun durdurabilirim hastalığı diye düşünüyorum. Yeni bir doktorada muayene olmak istiyorum açıkçası. Tekrar çok sağolun orta dereceli olduğumu bilmiyordum, umarım grip etkeni ile öyledir. Sizlere de çok geçmiş olsun.

Üye
    Bir zerre Avatarı

Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    04:31
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben 23 yasında basarılı bir üniversitesi öğrencisiyim. Bana yakın zamanda koah teshisi koydular. Inanın dünyam başıma yıkıldı. Aldığım nefesten yasadigim hayattan zevk alamiyorum. Biliyorum tedavisi yok, muhtemelen cok uzun yillar bulunmayacak da... Bu kdr genc yasta bu hastaligin pencesine dusmek beni bitiriyor psikolojik olarak.. Galiba 5 senedir iliskim olan kızdan da ayrılmam gerekiyor cunku biliyorum ki hastaligim giderek kotulesecek ve ben ona sadece zulmetmis olacagm... Biz koah hastalari icin inanın sürünmeden erkenden ölüm kadar iyi bir secenek yok... Ötenazi günah olmasaydı, bu psikolojiyle yasamaktansa bin kere ölmeyi tercih ederim. Acaba ne zaman yataga bagımlı kalacagm dusuncesi henuz hayatinin baharinda olan bana cok agir geliyor... Allah hepimize hayırlı ölüm nasip etsin

Üye
    Ruudy Avatarı

Son Giriş
    12.03-2016
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim benim babamda koah hastası bende dün astım oldugumu ögrendim insan hakikaten duyunca kendine konduramıyor deni çok iyi anlıyorum

Üye
    SİNEM78 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNEM KATRANCIOĞLU
    Son Giriş
    28.07-2016
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba bana ukasirmisin 05427424545

Üye
    Süleyman Bahagelmez Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    koah berbat rezalet bir hastalık.kesinlikle iyileşme olmaz,ancak ilelememek için tedavi oluyorum.daha ramazan ayında ve 10 gün önce iki defa alevlenme geçirdim.hastanede yattım.berbat bir hastalık

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon