Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 57 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    berayyağmur Avatarı

Son Giriş
    07.07-2009
    Saat
    02:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba benm dogustan gözlermde nistagmus var ayrca miyop ve astigmatta mevcut gözmdekii titremeler küçüklügüme oranla farkedlr biçmde azalldıı yallnızz son bir haftadr grme kaybı var sanrmm bulankk görüyorumm .. ve bu sene össye gricem sınava hazrlnyrmm ...moralim çokk bozulduu yazlara bakamyorumm bi iki cmleden sonraa gözümm gidioo tatamamenn on dkk gözümü kapatmadnn açlmioo...ne olcakk bu halimm ve nistagmus yüzündenn lazer tedavisi göremiyorumm... bu nistagmusunn kesinn çözümü yok mu yalvarırım bilen varsa mail mesaj yollasınnn......ilgilenirseniz sevinirmm herkese allahtan sifa diliorumm ve bunada sükür diyorum ...

Üye
    dzdr Avatarı

Son Giriş
    21.08-2009
    Saat
    23:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slmarkadaslar bende de doğustan nistagmus we bende össye hazırlanıyorum ben sunu merakediyorum acaba bu rahatsızlığın ameliyatı falan yok mu warsa ne kadar netice weriyor bunları öğrenmek istiyorum nistagmuslu birileriyle iletişim kurmak isterim msn : bjk_ceza1234@hotmail.com

Üye
    nistagmus Avatarı

Son Giriş
    07.11-2009
    Saat
    20:56
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

müge;
    slm msjınızı okudum tanışmak istedim .2 yaşından beri nistagmus hastalığım var. şuan 29 yaşındaym. adım emine. öğretmenim. Allah oğlunuza bol sabır ve kolaylıklar versin. sizin desteğiniz çok önemli tabii.

görş.dilğ.iyi akşamlar

Üye
    müge Avatarı

Son Giriş
    06.01-2010
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aysel_35 sanırım siz MSN den bana yazan arkadaşsınız,öyleyse size merak ettiklerinizi yazmıştım,başka biriyseniz yeniden kısaca yazıyorum...
    Siz gereken her şeyi zaten yapmışsınız,çokta yapılabilecek bir şey yok şimdilik.Ama zamanla çok büyük gelişme oluyor inanın.Görüşünde,kendine yetmesinde,her bakımdan rahatlıyor.Bende sizin gibi çok üzülmüştüm ama şimdi oğlum çok iyi,mutlu,özgüveni geldi.Çok dert etmeyin,her şey yoluna giriyor zamanla...Hoşçakalın..

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mrb bende de bu sorun var doğuştan 32 yaşındayım ne bir düzelme nede ilerleme oldu yüzde 80 civarı görme kaybım var ama hiç görmeyenleri düşünüp motive edin kendinizi ben öyle yaptım ve yapıyorumda allah daha beter sağlık sorunu vermesin

Üye
    okan111 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2009
    Saat
    14:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba ben okan. bugün dikkatle okudum yazdıklarınızı ve artık ben de dayanamadım içimdekini beni en iyi anlayacakların siz olduğunu anladım.birçok ama birçok doktora gittm fakat hiçbir faydalı bişey olmadı. hayat doğduğumdan beri o kadar zor ki. o kadar acımasız o kadar adaletsiz ki bunu bu hastalıkla çok iyi anladım.bir insanın yüzüne bakarak konuşammk ne kadar acıdır, gözlerini bir yalancı gibi hep saklamak hep kaçırmak ne kadar acıdır... az görmek değil beni kahreden işte. az da görsem bi insanın gözlerine korkusuzca bakabilmek isterdim.gittiğim iş görüşmelerinde bi korkak gibi değil bakışlarıyla karşımdakini etkilemek isterdim. ne kadar acıdır ki seni dünyaya getiren annenin bile gözlerine bakamamak. size bişey diyim mi: gözlerinin açık olduğu her an bunun acısıyla yaşamak, gözümün açık olduğu her an içime saplanan bu acıyla yaşamak... eğer bana bi önerisi ya da paylaşmak istediğiniz bişey olursa bekleiyorum.

Üye
    mertbey34 Avatarı

Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bendede görme kaybı var.35 yaşındayım bendede bi düzelme olmadı bunada hamdt olsun.günlük işlerimi kimseye muhtaç olmadan yapabiliyorum... derteleşmek isteyen arkadaşlar..sevdakalesi25@hotmail.com

Üye
    Atilim Avatarı

Son Giriş
    20.12-2009
    Saat
    01:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar,sizin gibi bende nistagmus hastalığı var ona istinaden astigmatta mevcut.Göz doktoruna gittim,ama üzülerek bu rahatsızlığın tedavisinin şuan olmadığını söylemesiydi.Görme kaybımın hiç olmadığını söyledi o beni mutlu etti.Çoğu yazan arkadaşlar görme kaybına sahiplermiş.Herşeyin bir sebebi vardır derim hep.Benim tek isteğim birinin gözüne titremeden bakmaktır

Üye
    boredom Avatarı

Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    08:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba bende doğuştan nistagmus hastasıyım adanada ikamet ediyorum 25 yaşındayım ve benim hastalığımdan olan kimseyle tanışmadım ama çok tanışmak istiyorum adanada ikamet eden varmı ?

Üye
    safranman Avatarı

Son Giriş
    22.11-2010
    Saat
    16:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhabalar
    ben de kendimi bildim bileli bu hastalıkla pençeleşiyorum
    yazılanları okudum ve hepimizin yaşadıkları hissettikleri aynı..
    insan alışıyor böyle yaşamaya, çocukluk üniversite askerlik şimdi de iş hayatı..

Aslında bir eksiklik yok ama şu insanların gözlerine bakarak konuşma daha doğrusu konuşamama olayı varya işte sıkıntı burda ortaya çıkıyor ,kişiliğimle bağdaşmayan bir sonuca sebep oluyor, aslında o kadar girişken konuşkan biriyim ki ama bu durumdan ötürü kendim olamıyorum utanıyorum halbuki utanılacak hiçbir şey yapmadım şimdiye kadar ama gel gör ki bu durumu sizden başka kimse anlayamaz

İnşallah bir çözüm bulunur tek dileğim bu

bağlantıyı koparmayalım

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba. bende de nistagmus, miyop astigmat, ambliyopi var. bu başlığın açılması iyi oldu. hiç değilse derdimizden anlayan onlarca insan var. dediğiniz gibi alışıyoruz. halimize şükrediyoruz. tüm mutluluklar siz kardeşlerimin olsun inşallah. kalın sağlıcakla.

Üye
    safranman Avatarı

Son Giriş
    22.11-2010
    Saat
    16:10
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar selamlar
    bağlantıyı koparmayalım facebookta konu ile ilgili grup var

Üye
    Çakır9 Avatarı

Gerçek Adı
    berk
    Son Giriş
    22.07-2010
    Saat
    16:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba benimde nistagmus hastalığım var aynı zamanda miyop astigmatım var... Ben özellikle büyüklerime soruyorum bu problem araba kullanma konusunda bir sorun teşkil ediyormu? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler...

Üye
    fazlaoglu Avatarı

Son Giriş
    29.07-2010
    Saat
    10:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar selam

Daha once bu platformda yazmismiydim hatirlayamadim ama sizleri bir arada gorunce yazmak istedim.

Ben 30 yasindayim yani 30 senelik nistagmusluyum.Tabiki zor ve tedavisi simdilik mumkun olmayan bir hastalik.Ama yinede Allah'dan umit kesilmez.

Teleskopik gozluk de denedim.Ahmet Temel'den aldigim gozlugun malesef cok da fazydali oldugunu soyleyemiycem.Ozellikle bizim yasimizdaki insanlar icin o igne deligi mercekten bu hizli dunyayi yakalamak cok zor.Ustelik o minicik mercekleden uzun sure gormeye calistiginizda gozunuzun ne kadar yoruldugunu bir dusunun.Belki cocuklarda daha etili olabilir gibi dusunuyorum.

En cok istedigim seydi araba kullanmak ama sanirim malesef bu arzumu yerine getirmek pek mumkun olmayacak.Cocukluk yillari, okul yillari is yasantisi ve evlilik nistagmusunuzu hepsine yavas yava alisitiriyorsunuz simdi ileride Allah nasib ederse bir baba aday-adayi olarak onumde yeni bir bilinmezlik var nistagmusumla birlikte alisagaim COCUK.Bu beni bir parca korkutmuyor degil ama yasamadan goremieyiz degil mi.

Hepinize sevgiler

Üye
    BULENTTUNC Avatarı

Son Giriş
    11.08-2010
    Saat
    08:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar
    ben de kendimi bildim bileli nistagmusluyum diye biliyorum ya da bana yıllarca yalan söylediler
    anlamadığım herkesin anormal görme kaybı olması ve çaresini bulamaması, ben 7-18 yaşları arası yılda 2 defa hacettepe hastanesine kontrole gittim, 1984 yılında hacettepe hastanesinde ali şefik saraç bey tarafından ameliyat edildim, o zamandan sonra görmem çok daha iyi oldu, dikkat etmeyen insan yan baktığımı anlayamıyor, insanların yüzüne bakabiliyorum, sadece araba sürerken 180 -190 ile giderken kafamı iyice yana çevirdiğimi hissediğiyorum ve görmemde azalma oluyor, onun dışında tabi normal insan gibi görüşüm yok, lens kullanamıyorum, miyop veya astigmat ameliyatı olamıyorum. benden tavsiye işi bilen doktorları bulun ve onlara danışın, özel bir durum olduğu için herkes anlamıyor, dünya göz hastanesinde var biliyorum, ankara hacettepe'de de olması lazım (25 sene önce vardı) bence iyi bir doktora gidilmesinde fayda var, bilgime göre %100 çözüm yok ama %70 görme kaybı vs de hiç olmadı, geömiş olsun (bbbb1921@yahoo.com.tr)

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

LinkBacks (?)

Başlığın Etiketleri