Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MilenGonca Avatarı

Gerçek Adı
    Merve Gonca
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Öncelikle hikayemi anlatiyim. Ben 22 yasindayim. Birgun isten eve geldigimde yemek yedim, dus aldim, dustan ciktim ve dünya ayaklarimin altindan kayiyor gibi hissettim. Konusamiyorum, seslenemiyordum, kardesim tesaduffen hemen o anda gormus beni ve annemleri cagirmis. Sonra hemen hastaneye gittik. Hastaneye gider gitmez bilincim kapanmis ve bayilmisim. Gece 1 de oluyor bu olay. Hemen MR a falan soktuyorlar. Ve annemlere hastayi kaybediyoruz, yogun beyin kanamasi haber vericeginiz yerlere haber verin diyorlar. Hastaneden beni istiyor annemler, vermiyorlar. Baska bi hastaneye sevk etmiyorlar. Cunku ölücük gözüyle bakmislar. %1 yasama sansim varmis ve ben suan o %1 lik sansla yasiyorum. Sabah 6 ya Bakirkoy Devlek Hastanesine sevk etmisler. Hemen ameliyat olmusum orda. İlk ameloyatim 5 saat surmus. Doktor annemleri cagirip bi konusma yapmis. Kizinizim beyninde AVM var. Acilen ikinci bi ameliyata almamiz lazim demis. Tabi risk hala devam ediyor. Gorme engelli olabilir, zihinsel engelli olabilir falan diye sayiyorlar. Almislar.
    O ameliyatim Bulent Timur Demirgil tarafindan gerceklesmis. 12 saat surdu. Bitti. 21 gun hastanede kaldim. Beynimde ufak bi parca kalmis ve gamaknife olmam gerekiyormus. Gamaknife oldum Acıbadem Hastanesinde.
    Simdi birtek felcim kaldi ve konusmamda birazcik problem. Herseyi konusabiliyorum ama bi musteri temsilciai olamam. Merak ettigim sey AVM ameliyati olduktan sonra felc olan varmi? Yüzde kaçi fizik tedaviyle gecti?

Tesekkurler

Üye
    Lasagne771 Avatarı

Son Giriş
    18.03-2016
    Saat
    10:33
    Yaşadığı Yer
    Yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok geçmiş olsun. AVM hastalığı olan kişi sayısı çok az olduğu için böyle bilgilere ulaşmak biraz zor oluyor. Benim abimde büyük bir beyin kanaması geçirdi öldü dediler sonra yaşadı dediler. O arada başka hastahaneleri ayarladık. Göztepe medikal park Prof. Türker Kılıç beye ulaştık orada 10 günlük tedavi sonrası ameliyattan var geçildi. Damarlara embolizasyon yapıldı ve so ra gamma knife yapıldı. 1 sene içinde damarların küçülmesi bekleniyor ama 1 sene içinde tekrar kanama riski var. Şuan biraz unutkanlık sorunu var bütün işlerini kendi görüyor yürümesinde çok az bir problem var merdiven çıkamıyor. Umarım en kısa sürede normal yaşantınıza dönersiniz. Çok geçmiş olsun tekrar.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: MilenGonca Mesajı Gör
    Simdi birtek felcim kaldi ve konusmamda birazcik problem. Herseyi konusabiliyorum ama bi musteri temsilciai olamam. Merak ettigim sey AVM ameliyati olduktan sonra felc olan varmi? Yüzde kaçi fizik tedaviyle gecti?
    AVM ameliyatında elbette felç riski vardır. Ama asıl önemli olan AVM nedeniyle kanama geçirenlerin çok azının hastaneye yetişip yaşamasıdır. Siz de bu şanslı kısım içindesiniz.

Yaşınız çok genç. Bahsettiğiniz felcin ne seviyede olduğunu bilmiyorum ama yaşınız en büyük avantajınız. Tümüyle olmasa bile ciddi miktarda düzelme olacağını düşünüyorum. Yazmanız ve ifade tarzınız oldukça düzgün olduğu için konuşmanızın da düzeleceğini düşünüyorum.

Çok çalışın, umudunuzu kaybetmeyin. İlk 6 ay çok önemlidir. Bu sürede ciddi yol kat edebilirsiniz. 2 Yıla kadar da iyileşme devam eder.

Geçmiş olsun.

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Felcinizin duzeyini bilmiyorum benim babamda beyin kanamasi gecirdi hic bir sekilde ameliyata alamadilar yani masada kalir dediler.Babam cok cok kotu bi haldeydi halada tam anlamiyla toparlanmis degil AMA bizim umdumuz var. Tabiki sizin hastaliginizla ayni diyebilecegim bi durum yok AMA genede siz mucadelyi birakmadan ugrasin insallah sagliginiza kavusursunuz

Üye
    yasin erdoğan Avatarı

Son Giriş
    10.05-2016
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MilenGonca kardesım ALLAH sana sifa versin tez zamanda ılk 6 ay cok onemli dıye bılıyorum doktor arkadaslardan. gecmıs olsun

Üye
    MilenGonca Avatarı

Gerçek Adı
    Merve Gonca
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Guzel dilekleriniz icin tesekkur ederim @yasinerdoğan ve @kaderortaklari
    @yasinerdoğan

Üye
    Mathmen Avatarı

Son Giriş
    12.11-2017
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Burda her gün yeni bir bilgiyle karşılaşıyoruz...Allah insanı sağlığıyla imtihan etmesin...inşallah kısa bir vakitte sağlığınıza kavuşursunuz...

Üye
    MilenGonca Avatarı

Gerçek Adı
    Merve Gonca
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ah insallah @Mathmen