Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokhanşaffak Avatarı

Son Giriş
    26.01-2017
    Saat
    00:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slmlar bende 2004 de damar darlığından aort koarktasyonu geçirip yapay damar taktıranlardan oldum.enesharun arkadaşın yaşadıklarını bende yaşadım aynen.şimdi kalp kapakçığı ve damar genişlemesi probleminden tekrar ameliyat olucam bu bi kaç ay içinde.allah kimseye dermansız dert vermesin arkadaşlar.ayrıca arkamda 27 cm iz ve bu olucağım ameliyatlada komple göğüs kafesim açılıcak fakat inanın izden daha önemlisi yaşama sevinci.herkeze allah şifa versin!!!

Üye
    buraklk Avatarı

Son Giriş
    30.07-2012
    Saat
    12:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benimde aort yetmezliği var.Bi doktor ilerde sorun yaşayacaksın demişti.Sorun yaşamamak için ameliyat olmak istiyorum.Ameliyat olduktan sonra ne gibi olaylar oluyor?Yani kaç ayda yürürsün,yine ameliyat oluyor musun gibi.

Üye
    tcomert Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay cömert
    Son Giriş
    17.08-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam :
    herkese geçmiş olsun
    2007 mart ayında aort diseksiyon benthal ameliyatı oldum aynı zamanda aort kapak değişti metal kapak takıldı şu an iyiyim sorun yok efor sarfetmek önerilmeyen bir durumdur
    herkese acil şifalar dilerim

ameliyat olmuş iseniz acil şifalar dilerim.
    ameliyat öncesi birden fazla dr la görüşüp ortak karar almakta fayda var doğru dr doğru merkez çok önemli her şey bir defada olup bitmeli 3 gün yoğun bakım ortalama 5 gün servis sonra taburcu olursun enfeksiyona dikkat ederseniz ailenizin yardımı ile 1 ay sürede oturup kalkabilir ve de uzanabilirsiniz(bu süre içerisinde kesinlikle refakatçinizin dışında insanlarla bir arada olmayın derim)
    bir ay sonra kendi ihtiyacınızı karşılayacak duruma gelebilirsiniz 2,5- 3 ay sonra efor sarfetmeden ağır ağı yürüyüşlere başlamakta fayda var
    acil şifalar dilerim

Üye
    aybaroğlu Avatarı

Son Giriş
    01.05-2011
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 6 yaşında kalp ameliyatı oldum bypass katater şans ameliyatı kalp pili ameliyat ne varsa oldum şükür iyim hepimize geçmiş olsun...

Üye
    nwmnmht Avatarı

Son Giriş
    12.08-2011
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.bende geçen sene ameliyat olduminfektif endokardit geçirdim mitral aort trikuspit kapaklarım değişti.infektif endokardit geçiren varmı aranızda.

Üye
    Ahmet GÜREL Avatarı

Son Giriş
    02.11-2011
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Coumadin ayarlandıktan sora uzun nsüre aynı ayar gidiyormu ? Bende hafif ATRİAL FİBRİLASYON var . BU durumdaki arkadaşlar siz ne yapıyorsunuz . Sizde sıkıntı Yapıyormu ?

Üye
    AYBAROGLU Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi by-pass olanlar şanslı ameliyat olduktan sonra vücüda korse takıyorlar bizim zamanımızda nerde korse amaleiyattan sonra durak yğun bakım sonra servis düzelinceye kadar ne yaparsan yap

Üye
    Ahmet GÜREL Avatarı

Son Giriş
    02.11-2011
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın kalp ameliyatı olan arkadaşlar lütfen bu siteyi canlandralım

Üye
    tuncaykahya Avatarı

Son Giriş
    20.07-2012
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Memik kardeşim, aynı operasyondan bende geçirdim. Ben 1995 de operasyon geçirdim, Site olarak Yeni katıldım aranıza. Herhangi bir işlem yaptınmı o gün bugündür.
    Vergi indirimi, erken emeklilik gibi,...

Üye
    tuncaykahya Avatarı

Son Giriş
    20.07-2012
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buraklk;

Buraklk kardeşim ameliyat oldunmu? Nedir durumun?

Üye
    Silifkeli Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle bütün arkadaslarıma gecmis olsun..17 agustos 2011 tarihinde bypass ameliyatı oldum ve 4 damarım değişti,degişen damarları bacaktan ve koldan aldılar,genel anlamda iyyim fakat ameliyatımın üzerinden 1 yıl gecmesine ragmen gögsümdeki agrılarım (uyusukluk)ve damar alınan sag bacagımın şişi bir türlü gecmedi ,varis corabı giymedigim gün anında balonluyor bacagım ,zannediyorum ömür boyu bu can sıkııcı corabı giymek zorunda kalacagım ..

esen kalın..

Üye
    hayalet73 Avatarı

Gerçek Adı
    Atakan
    Son Giriş
    10.08-2013
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Göğüsteki ağrılar kolay kolay geçmez. Zaten ağrı dediğiniz en ufak üşütmede oluyor. Yazın arabanın kliması bile çarpıyor. Nedeni ise tahminimce göğüste kesilen kemiğin metal telle dikilerek sabitlenmesi. Bu durum o bölgeyi çok hassaslaştırıyor. 5 Sene önce ameliyat olup hala aynı sıkıntıyı yaşayanlar var. Alışmak lazım. Diğer konu için doktorunuzla konuşun. Bir dolaşım problemi olabilir. Bende hastaneden çıkmadan şişlik inmişti ve çok ayakta durmak haricinde şişme ya da ağrı sızı olmuyor. 2 bacaktan alındı bende 4 bypass için. Sizde neden koldan da alma ihtiyacı hissettiler acaba?
    Birde genel bilgi olarak şunları paylaşayım:
    Bypass ameliyatında ilk öncelikli olarak meme atardamarı kullanılır. Kalan damarlar ise bacaktan ve yetmediği durumlarda koldan alınıyor. Koldan alınan damarın tıkanma süresinin bacağa göre daha uzun olduğu söyleniyor. Ayrıca günlük konuşmada bypass yapılan damarlarla ilgili değişti diyoruz ama gerçekte değişen birşey yok. Mevcut damarlar tüm tıkanıklığıyla yerinde duruyor fakat yeni damarlarla aorttan tıkanıklığın bittiği yere köprüleme yapılıyor.

Üye
    apprentice Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim ritm bozukluğum vardı banada 2005 yılında kalıcı DDR2 pil takıldı. Şükür iyim lakin yorulunca hemen halsizleşiyorum

Üye
    Silifkeli Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayalet73;

benim ameliyatım zor bir ameliyat oldu ,akcigerlerdede sorun oldugu icin nefes problemi cektim gunde 3 paket sigara kullanıyordum ve içten içe beni mahfetmis,ameliyattan sonra üfleyerek topları oynatma işinde takılıp kalmıstım ,ilk üfledigim zaman sadece üfledigimi hatırlıyorum akabinde kalbim durmus ve 4 gun uyutmuslar beni ,kendime geldigim zaman mütiş bir bir gügüs agrısı ve sancısı cektim nedeni ise kalbimin durması nedeni ile elektro şok verilmis ve gögsümü yani ameliyat yerini parcalamıs,belli bir süre sonra bu toplara üfleme olayını tekrar yapmamız gerektigini ve heyecan yapmadan hazır oldugumda üflememi söylediler,tabi ben hazırım dedim ve üflememle kalbim bir daha durmus bu sefer 9 gun daha uyutmuslar ve tabi bu arada hortumla akcigerim temizlemisler,bogazıma delik acılmasına karar verildi ve bu olay benim icin kurtulus oldu diyebilirim,delik acılıp hortum yerlestirildi ve gerek nefes almam gerekse akcigerimin hortumla temizleme işi bogazımdan yapılması ile rahatladım...velhasıl 29 gun yogun bakımda kaldıktan sonra taburcu oldum fakat halen gögüs agrılarım ,nefesim ve bacagımın şişi inmedi ,doktorlar gececek sabret diyorlar ,3 defa kalp krizinden sonra ameliyat olmam ve sigara denen zıkkım akcigerimi mahfettigi için saglıgımın düzelmesi biraz zaman alacak,gögüs agrısından ziyade sol gögsüm devamlı şiş ,sag gögsümden baya bi büyük ,zennediyorum bütün ameliyat oolanlarda aynı sorun oluyormus...

Üye
    hakanmemik Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba bende by-pass oldum aort ve orta kapakçık değişti çok şükür hayattayız eskisi gibi değiliz ama yaşıyoruz.... ve inadına yaşıyacağımm.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon