Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon
Toplam 234 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatma_blk Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    10:39
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar..ben de spina bifidalıyım..23 yaşındayım..15 günlükken almışlar belimdeki keseyi.yalnız keseyi alırken sağ bacağımın sinirini kesmiş doktorlar.aslında bacaklarım çalışıyormuş.şu an sağ bacağımda uzun yürüme cihazı kullanıyorum.

Üye
    semihfaruq Avatarı

Son Giriş
    16.06-2011
    Saat
    02:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gerçekten çaresiz bir hastalık kendimi bildim bileli yürüyemedim ve böyle kalacağımada eminim şimdi 19 yasımdayım bir 19 sene sonra da bu halde kalacağıma eminim bu hastalığın çaresi yoktur gitmedigim doktor kalmadı hatta hacısı hocası gibi alternatif yolları bile denedik ama olmadı.Artık ümidin kesildiği yerdeyiz zaten hiç bir doktor bu hastalara belki yürüyebilirsin diyemiyor sadece yok fizik tedavi bilmem ne diye diye kandırmaya çalısıyorlar.Lanet olsun.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

beterin beteri var genede lanet okuma kardeş ALLAH derdi verene caresini verir sonuçda şükür etmek lazım halimize geçmiş olsun

Üye
    remizi Avatarı

Gerçek Adı
    ahmetcan demir
    Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

twettygirl hangi hastane de muayene oluyosun acab a

Üye
    honor Avatarı

Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

semihfaruq;

Bu hastalıkta standart bir sonuç olmuyor, herkes kendine özel sıkıntılar yaşıyor. Adına bakıyorsun spina bifida ama birisi yürüyor başkası yürüyemiyor. Yani söyleyeceğim şu: Durumunu bilmiyorum ama ben de aynı hastalığa rağmen yürüme cihazlarıyla ve koltuk değneği ile yürüyebildim ki o sayede çok sıkıntının üstesinden geldim, kolay mı oldu? tabi ki hayır fizik tedavi vs. uğraştım ama işe yaradı. eğer doktorlar olur diyorsa denemekten bi zarar gelmez tabii bu benim düşüncem.Yürüyemezsen ne olacak yine mücadeleye devam yapacak başka bi şi yok. Lanet okumakla hayat geçmez.

Üye
    mustafasen Avatarı

Son Giriş
    09.12-2014
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba bende spina bifidayım. yaşım 28.. öğreneli daha 20 gün oldu. ben palio sekeliyim sanıyordum kendimi.

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mrhba bende 2 yaşında belimdeki kese alındıktan sonra sipina bifida hastaı oldum o keseyi alırlarken 2 sinir damarımın alındığını söyledi doktrlar..
    o yüzden sağ ayağımı diz altından kestiler sol ayağımı bilkten dondurdular..spina bifida hastalar lütfen hangi dkrtlr iyi bana mail atarsanız çok sevinirim...her kese geçmiş olsun demiyeyimde allah kolaylık versin diyeyim rabbim yardımıcımız olsun..

Üye
    hatic09_1984 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    24.03-2017
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    aydın/incirliova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende spina bifidayım

Üye
    nazanq Avatarı

Gerçek Adı
    nazan
    Son Giriş
    25.11-2011
    Saat
    21:46
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam aranıza bugün katıldım, bende spina bifidalıyım ama bu hastalığı yıllar sonra tesadüfen öğrendim gibi oldu; doğduğumda belimde kese varmış ve bacağımın biri kısaymış ailem köyde olduğundan pek ilgilenmemiş açıkcası öyle kabul etmişler amaaaa bir gün o kese yok olmuş ve bacak düzelmiş Allah tarafından neyse ben yıllar sonra evlendim hatta bir kızım oldu kızım 3-4 yaşlarında iken bel rahatsızlandı dr gittik ve hastalığı öğrenmiş olduk doktorlar şaşırdı mucizesin dedi neyse şükür iyiyim 3 yıl evvel yine tesadüf tek böbrekli olduğumu öğrendim, oda çok şükür sağlıklı imiş hatta normal böbreğe göre boyutu büyükmüş bende takılıyorum ne anaç bir böbreğim var diğerinin görevini üstlenmiş diye, neyse benim hikayem bu Allahıma çok şükür sağlıklıyım umarım herkes sağlığına kavuşur..

Üye
    bilen.45 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2011
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benimde 3.5 aylık bebeğim var belinde su toplaması gibi kese var ilk farkettiğimde küçüktü ve önemli birşey olmadığını düşündüm sonra büyüdü ve doktor spina bifida dedi ve ameliyat diyor. ne olur bilgisi olanlar bana biligi versin. emar sonuçlarında Th12-L 3düzeyinde bilgisi olan varsa bu değerlere göre kötü spina bifidamı ameliyat günü alacağım haftaya ayrıca doktorum lazerle ameliyatı öneriyor. şuan ayaklarını hareket ettiriyor yukarıya kaldırıyor görünüşte bir sıkıntı yok gibi acaba ameliyattan sonra sıkıntı yaşarmıyız. ayrıca doktorum prof. yusuf erşahin rabbim herkese şifa versin. allah yar ve yardımcımız olsun dualarınızı eksik etmeyin ne olur benim evladıma ve herkese dua ederseniz sevinirim

Üye
    snglmlk Avatarı

Son Giriş
    03.05-2012
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar. öncelikle hepinize çok geçmiş olsun.konuya nasıl başlıycağımı bilmiyorum kusura bakmayın. araştırma yaparken buldum burayı. ben şu 19 haftalık hamileyim. herhangi bir hastalığım yok,gebelikte yapılan 3'lü test sonucunda AFP değerim çok yüksek çıktı. yani bebeğimin spina bifida hastalığını taşıyo olma riski var. hafta sonu detaylı ultrason için bir perinatoloji uzmanına görünecem. bugüne kadar rutin kontrollerimde yapılan ultrason muayenelerinde bebeğimle ilgili herhangi bir şekil bozuklugu görülmedi. hatta ultrasonda kollarını ve bacaklarını oynattığını bile görebildik. omurgasına bakıldığında da doktorun tabiriyle tren rayları gibi gayet düzggün diyor. size sormak istediğim şu. özellikle de henüz iki üç yaşında bu hastalığı taşıyan çocuğa sahip olanlar, sizin de hamilelik sürecinizde bu riskinizin olduğu ortaya çıkmışmıydı. veya detaylı ultrasonda ya da amniyosentezde tüm bunlar görülebiliyor mu. kısacası demek istediğim ben bu hafta sonu doktorda ayrıntılı muayenelerimi yaptırdığımda doktor herşeyin normal olduğunu söylerse bu kesin tanı olur mu olmaz mı. yaptığım araştırmalara göre detaylı ultrasonda bu hastalığın teşhisi %75-80 oranında konulabiliyormuş. şimdiden hepinize teşekkürler. bu konuda bilgisi olan varsa ve cevaplarsa çok sevinirim. iyi günler.

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    08:36
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilen.45;
    mesajınızı yeni gördüm, sanırım bu süreçte bebeğiniz ameliyat olmuştur. Spian bifidanın getireceği sorunalrın ağır olmaması türüne göre değişir; en fafifinde zaten bir belirtisi olmaz. Sizin bebeğiniz belinde kese olduguna göre meningosel (kapalı kese) veya meningomiolosl dir (acık kese). Meningomiyoloselin etkileir daha ağır olur. Omurliğin hangi bölümünde bulunduğu ise hangi bölgeyi daha cok etkileyeceğini beliler, mesela aşağı taraftaysa (sacral S1-S2 gi) ayaklarda yürüyüşte hiçbir sorun olmayabilir küçük/büyük abdest sorunları olabilir.
    Yapılacak ameliyatta cevredeki sinirlere hasar verilmemesi cok öenmli, benim ameliyatımda hasar evrilmiş ve ameliyattan sonra şu an var olan sorunlarım başlamış. İnternette hahstalığımızla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. (spinabifidaturkey sitesine bknz.)

snglmlk;
    Kendim spina bifida hastası olduğumdan bu konuyu araştırmıştım, yapılan testler ve ultrason ile hamilelikte tespit edilebilen bir hastalık ama sizin dediğiniz gibi %75-80 oranında, yani spina bifida olduğu halde anne karnında teşhis edilememe olasılığı da var.
    Umarım bebeğinizde yoktur, sağlıklı bi şekilde kucağınıza alırsınız.

Üye
    snglmlk Avatarı

Son Giriş
    03.05-2012
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum.size de geçmiş olsun diliyorum. 18 şubatta almıştım sonucumu. o günden beri yani 5 gündür araştırmadığım yer kalmadı haliyle. ihtimalleri de aklımdan çıkarmıyorum. araştırma yaparken başka bir siteye daha yazdım aynı sorumu. sağolsunlar orda da ilgilenenler oldu. hamilelik süresinde yapılan ultrason muayenelerinde görülmüş onlarda. tabiki bu hastalığın derecesine göre de değişiyordur diye düşünüyorum. bazılarında kendi belli etmeyebileceğinin farkındayım anne karnındayken. bakalım artık cumartesi günü detaylı ultrason için randevu aldık. kafamıza takılan soruların cevabını o gün alacağız sanırım. şu an dua etmekten başka bişey gelmiyo elimden. allahım inşallah yavrumun yazısını güzel yazar.

Üye
    yeşimnida Avatarı

Son Giriş
    24.06-2012
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle merhabalar. Ben kızım için burdayım. Kızım şuan 8 yaşında spina bifida hastalığı daha yeni anlaşıldı. Doğduğunda kalçası çıkıktı onun için bakıldı hep sadece sorun kalçasında sanıldı. Ortopedi doktorlarına gittik. Ayağının yamulduğunu söylediğim halde kaçlasındandır denildi ve ilerleyen yaşlarda düzeliceği söylendi ve ayak iyice yamulup aksine şekilini bozmaya başladı. Bu arada ürolojik ve ateşli hastalıklar da geçirip hastanelere gitmemize rahmen hiç bir şekilde anlaşılmadı. Göztepe doktorunun özel muayenesine gittik. Ayağına iyne batırıp his yok deyip ayağında ameliyat olucağını söyleyip sıraya soktular(ameliyatı kas naklı olucaktı). Yasalar dolayısıyla doktor emekli oldu ve ameliyat ertelendi. Biz bu arada başka doktorlar aradık. Marmara Üniversiten emekli olan(Ortopedi.PROF.SELİM YALÇIN)özel muayenesine gittik. Bu doktor ayağını tutar tutmaz bu çocuğun belinde bir boşluk ve kabızlık sorunu olup olmadığını sordu.Evet cevabını alınca bizi hemen Mr çekmemizi söyledi. Bizde Marmara Üniversitesi Hastanesi Beyin Cerrahı bölümüne gittik ve cocuğumun spina bifida olduğu tam olarak anlaşıldı. Biraz geç kalmış olsakta kızımın ameliyatı Doç.Dr.YAŞAR BAYRI sayesinde bu açıklık ameliyatı bir ay önce oldu. Şimdi tetkiler devam ediyor. aynı anda fizik tedaviyede başlandı..
    Allah hepimizin yardımcısı olsun ve bütün hastalara şifa versin.

Üye
    yeşimnida Avatarı

Son Giriş
    24.06-2012
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    snglmlk
    moralınızı bozmayın inşallah bebeginiz saglıklıdır benim kızım spina bifida anne karnında annaşılıyormuş ama her zaman afp testi yuksek çıktı diye bu hastalık olmuyormuş

Sayfa 8 / 16 İlkİlk ... 456789101112 ... SonSon

Başlığın Etiketleri