Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 227 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    patrona Avatarı

Son Giriş
    02.04-2009
    Saat
    14:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SELAM;

BEN 25 istanbulda yaşayan bay SPİNA BİFİDALI BİRİSİYİM BENİM GİBİ SPİNA BİFİDALIYIM NE OLACAK BİZİM HALİMİZ NASIL EVLENECEĞİZ BİZ BİLEN VARMI BİZİM GİBİ SPİNALI BULMAKDA ÇOK ZOR

ne olur cemaat olarak soruma cevap verin

SELAM TVETİY bende spinalıyım evlenmeye niyetin varmı

Üye
    hacer koç Avatarı

Son Giriş
    15.03-2010
    Saat
    22:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ben de meninngomyeloselli bir hastayım fizik tedavi ile toparlanmaya çalışıyorum bu konuda bulunan bütün gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum o yüzden mesajlarınızı bekliyorum

Üye
    REİS68 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Patrona rumuzlu arkadaşım, aynı sorunları bende yaşıyorum,birçok spinabifidalı bayan arkadaş olmasına rağmen, tanışıp birbirimizle irtibat kuramıyoruz.

Bizim sevme sevilmeye ihtiyacımız yok mu ?

Üye
    urmaz Avatarı

Son Giriş
    28.10-2010
    Saat
    21:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben dokuz eylül hastanesine ortopedi ameliyatı için başvuracağım dokuz eylülde ortopedi ameliyatı olan varmı: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...i-doktoru.html

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mrhba arkadaşlar bende spina bifida hastasıyım 3 yaşımda belimdeki keseyi almışlar o kesenin alınmaması gerekiyormuş onu alırlarken 2 tane sinir damarım kesilmiş.o yüzden belden aşağısında duyu kaybı var sağ ayağım o yuzden diz altından kesildi.çok acı şeyler yaşadım kanidiyen kulaniyorum rabbim bu günümüzü aratmasın arkadaşlar ALLAHIM HEPİMİZE DAYANMA gücü versin....

Üye
    pusat11 Avatarı

Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    14:57
    Yaşadığı Yer
    ..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

bende spina bifidayım,,

Üye
    Engel_yoK Avatarı

Gerçek Adı
    Abdurrahman
    Son Giriş
    17.02-2017
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar bende bir spida bifidalıyım.benimde belimde kese warmış bebekken alınmış we alınırken sinir damarlarım zedelenmiş halaa izi war ama kapalı şekilde biraz şişlik war yumuşak..ben koltuk değneyi kullanıyorum tekerlikli sandalyeyi tawsiye etmedi bana doktorlar yürüsün sandalye kullanırsa iyice kötü olur dediler bende kullanmadım iyikide kullanmamışım diyorum..2 senedir sonda kullanıyorum.benim sadece ayak bileklerimden aşşağısında his yok.oynatamıyordum kontrolsüz şekildeydi düz duymuyordu geçen sene mersin-tarsus da ameliyat oldum bana dondurma ameliyatı yapıldı şimdi ayaklarım düz duruyor halaa his yok..ameliyattan sonra ayaklarım şişti alçıdan çıkdıktan sonra şişler 1-2 ay sürdükden sonra indi çok şükür..bu sefer ayak bilek kıkırdaklarımda kayma olmuş bileklerim anormal bi şekilde ortapedi ayakkabısız yürüdüğümde iç kısmına basıyorum doktor bununda ameliyatla düzelticekti fakat biz istemedik istanbuldaki doktorlarda kime söylesek iyi halt etmişsniz diyorlar iyi ypmamışız ameliyat olmakla..şuan 14 yaşındayım we istanbulda bu sorunu düzelticek bi hastane bulduk o hastanede çalışan bir doktor benim 3 yaşımda ayaklarımı alçıya almıştı alçının altına topuk koymuştu yatmıyordum o şekilde yine yürüyebiliyordum faydası olur düz durması konusunda diye..şimdi ise tekrar o doktora ameliyat olacağım..Allah'ım herkesin hakkında hayırlısını eylesin..benim hikayem bu ileride ne olacağı hiç belli değil..Hepinize geçmiş olsun diyorum Allah şifa wersin..

Üye
    berraa Avatarı

Son Giriş
    20.04-2011
    Saat
    20:05
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba ve geçmiş olsun.benimde 3yaşında spina bifida-meningomylosel hastası bir kızım var.1haftalıkken kese alındı ve şant takıldı.
    şuan kızımın ayaklarında hareket yok diz kapaklarına kadar hafifde olsa his var ve emekleme pozisyonunu alarak kalakbiliyor bu bizim için büyük bir mucize.
    sormak istedigim uzun bacak kullanabilrimi kızım?yani hareket olmadanda kullanılabiliniyormu?yardımcı olursanız sevinirim.yolun başındayız her umuda ışıga koşuyoruz.

Üye
    ^^fatma^^ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende de spina bifidalıyım arkadaşlar.15 günlükken omuriliğimdeki su toplu keseyi almışlar.yalnız benim kesem omurilikte olduğu için çok tehlikeliymiş ve içindeki bütün sinirler de gözüküyormuş.ameliyattan önce vücudumda herhangi bir hasar yokken ameliyat sırasında sağ bacağımın sinirinin kesilmesi üzerine baağım hissetmemeye başlamış.o gün bugündür sağ bacağım hissetmiyor ama büyümesi normal.Allah a şükür bunun dışında hiçbir problemim yok.hepimiz için şifa tez zamanda gelir inşallah...

Üye
    haticeayaz Avatarı

Son Giriş
    19.11-2009
    Saat
    13:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende meningoselliyim ayaklarım da hiç his yok fizik tedavi görüyorum ama Allah herkesin yardımcısı olsun

Üye
    bekir hamza Avatarı

Gerçek Adı
    erol
    Son Giriş
    02.07-2014
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm dostlar oğlum iki yaşında ameliyat oldu onunki gergin omurilik sendromu şuan iyi fakat sağ bacağı hafif aksıyor fizik tedaviye başladık ciddi kabızlık var lavman yapıyoruz gelecekte ne olacak çok endişeliniyoruz allah herkeze şifa versin erol

Üye
    ömer faruk k Avatarı

Son Giriş
    27.08-2011
    Saat
    02:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam benimde oglum spina bifidalı olarak dogdu birinci gün ameliyat oldu şant takılmadı şu an beş yaşında çok şükür yürüyüp hızlı olmasada koşabiliyo fakat çişini bilmiyo tak kullanıyoruz büyük abdesinide bilip bilmedigini araştırıyoruz seneye okula gidecek okul hayatı beni düşündürüyo tuvalet sorununu nasıl aşacagız okula uyum saglıya bilecek mi.
    Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan görüşlerini almak isterim.ALLAH bizlerin ve çocuklarımızın yardımcısı olsun: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...r-misiniz.html

Üye
    SERDEN Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    25.05-2010
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    izmir / karşıyaka
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim kızımda spina bifidalı 9 yaşında 11 günlükken kese ameliyatı oldu şant takılmadı,sırasıyla omurilik yapışması ameliyatı,ace ameliyatı , mesaneye ve mesane boynuna botoks ameliyatı oldu.yürümesinde problem yok çok şükür.şu anda gergin omirilik var.herkese geçmişolsun.izmirde oturuyoruz.

Üye
    Selcuk Atakan Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk ATAKAN
    Son Giriş
    18.10-2015
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Silivri/İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 18 yasinda spina bifidaliyim dogdugum gun ameliyata alinmisim yanlis ameliyat sonucu ayaklarimda his yok.ama buna sukur nickimdeki gibi kim takar sb yi diyorum.

Üye
    Ahmet Tarık Avatarı

Son Giriş
    19.04-2010
    Saat
    16:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim oğlumda doğuştan spina bifidalı ayrıca hidrosefali olduğu için başına shunt takıldı, Bildiğim kadarıyla beldeki kesenin kapatılması ile sorun ortadan kalkmıyor netice olarak omurilikteki sinirlerdeki kopukluk ve dışarda kalması ile alakalı bir durum sözkonusu ve kesenin kapatılması menenjit olma riskini düşürmek ve kesenin yara olmamasını sağlamak için yapılıyor (enazından 8 yıl önce bize doktorlar tarafından verilen bilgi bu yöndeydi) bu kesenin büyüklüğü, omuriliğin neresinde olup olmaması vucuttaki enlgelin oranını doğrudan etkiliyor, spina bifida rahatsızlığı olduğu için buna bağlı olarak vucutta skolyoz meydana geldi, 6 yıla yakındır fizik terdavi yaptırmamıza ve korse kullanmamıza rağmen birtürlü bu sorunun önüne geçemedik, daha fazla ilerlememesi için dua ediyoruz. tabi bu arada idrarınıda sonda yardımı ile yapabiliyoruz. Bu yıl 1. sınıfa başladı, tekerlekli sandalye ile okula götürüyoruz, şimdiye kadar da okul yönünden herhangi bir sıkıntı yaşamadık, özellikle öğretmeni ve arkadaşları tarafından çok seviliyor, hatta diğer öğretmenlerin kendisini sevmeye geldiğini duyuyoruz bizimde okul konusunda ciddi endişelerimiz vardı o yüzden bu konuda endişesi olan arkadaşların rahat olmalarını tavsiye ediyorum, çoğu zaman bizde yaşıyoruz ama şuda bir gerçek kafamızda nekadar büyütürsek engel biraz daha artıyor...

Sayfa 5 / 16 İlkİlk 12345678915 ... SonSon

Başlığın Etiketleri