Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon
Toplam 159 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bukalemun.56 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    17.09-2015
    Saat
    11:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar fransız bir ilaç firmasının cmt1a için ilaç geliştirmeye çalıştığını öğrendim. pxt 3003 koduyla denemeler ve analiz bu yılın sonunda bitecekmiş inşallah faydalı olur. bu bilgiyi paylaşmaya çalışıyorum duaların müşterek olması için.

bulent;

clinictrial.gov buraya bir göz atın bütün klinik çalışmalar burda yayınlanıyor

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bukalemun.56 ben kuki fransa da yapılan çalışmayla ilgili yazınızı okudum inş hayırlı haber gelir bu konuyla ilgili gelişmeleri bu şekilde paylaşmanız büyük incelik sağolun

tekrar haberleşmek ümidiyle.

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kuki arada sırada ağrılarım artıyor kendim tens aletiyle fizik tedavi uyguluyorum yeni haberleri bekliyorum sağlıklar.

Üye
    bukalemun.56 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    17.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cmt nin birçok türü var cmt1a türü için tedavi aşamasına gelindi sayılır. pharnext.com sitesinde bilgi var.

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginize çok teşekkür ederim . hemen o siteyi ziyaret edicem . sizler faydalanıyormusunuz bu sitedeki tedavi önerilerinden?????

Üye
    bukalemun.56 Avatarı

Gerçek Adı
    erkan
    Son Giriş
    17.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rahatsızlığım hakkında genetik tanı yaptırmadım daha cmt1a olduğuNu zannediyordum ama cmt1b olma ihtimali de varmış kesin tespit edilmesi için ege üniv. aracılığıyla boğaziçine kan örneği gönderecem daha. özel firmalar 1620 lira para istiyorlar tanı için inşallah cmt1a çıkar diye ümid ediyorum 2017/2018 de İlacının piyasaya sürülmesi planlanıyor.

R&D Pipeline

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erkan bey duyarlılığınıza çok tşk ederim aslına bakarsanız bende genetik tanı yaptırmadım. daha doğrusu bana bu tanıyı koyan dr.lar böyle bir tanı konulmasını bile söylememişlerdi
    şu an 55 yaşındayım bende hastalık 17 18 yaşlarında ortaya çıktı çok yavaş seyretti fizik tedavisi.spor yürüyüş derken bu zamana kadar geldim ayaklarım hep normalden ince kaldı hiçbirzaman topuklu ayakkabı giyemedim ama olsun inanın bunları hiç dert etmedim şu anda emekliyim öğretmen emeklisiyim ank.dan datça ya taşındım burada yaşlanayım )) diye. ama hastalıkla ilgili gelişmeleri yakinen takip etmek ve öğrenmek istiyorum. arada benide bilgilendirirseniz çok sevinirim.tekrar tşkler allaha emanet olun.

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben evlendiğim zaman bu hastalık pek tanınmıyordu dolayısıyla drlardan herhangi bir uyarı almadım 2 çocuğum var sonradan öğrendiğime göre onlarda olma riski %50 imiş. Kalıtsal bir hastalık olduğu bir gerçek ağbimdede çıktı 40 lı yaşlarda çıktı ve çok çabuk ilerledi şu anda tek başına yürümekte zorlanıyor. dedimya bende çıktığı zaman ben 16 17 yaşlarındaydım şu anda 55 yaşındayım. inş şu andaki gibi kalırım diye dua ediyorum. sizi anlıyan seven ve kabullenen birisi varsa hiç beklemeyin evlenin inanın bana çocuk yapmadanda yürüyen çok düzeyli evlilikler var. ille çocuk diyorsanız dr.za danışın sevgiler.

cmt 1a ilel cmt 1b arasındaki fark nedir birde bu tanılar niye lazım bir tedavi şeki yok diye biliyorum. bende ank.ya gidip yaptırayımmı?

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

POLİNÖROPATİ: cmt 1a ile 1b arasındaki farkı bende bilmiyorum benim söyleeyecelerim şunlar kalıtsal polinöropati herediter polinöropati cmt(charcot marie tooth) hepsi aynı hastalık bende çapa da dr beklerken kağıtlara bakmıştım orada gördüm dr.lar fazla bir şey söylemiyor onlarada hak vermek lazım o kadar insana her şeyi anlatmak zor iş nasreddin hoca hesabı bilenler bilmeyenlere anlatacak. genetik araştırma için kan alındı boğaziçine tahlile gitti cmt tip 1 genine bakıldı bulunamadı RAPOR şöyle Hastanın laboratuvarımızda yapılan DNA analiz sonuçları aşağıda verilmiştir. Analizler hastanın Charcot-Marie-Tooth Tip 1’e (CMT1) neden olan 17p11.2- 12 duplikasyonunu veya HNPP’ye neden olan aynı bölgenin delesyonunu taşımadığını göstermektedir. CMT’ye neden olan genlerde mutasyon taraması yapılması önerilir.

*STR-PCR analizi;
    STR-4A: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)
    STR-9A: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)
    STR-9B: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)
    STR-20: A/A (belirleyici değil)
    STR-26: A/B (belirleyici, duplikasyon veya delesyon yok)

Esra battaloğlu

İleride bizim hastalığa başka isim verilirse şaşmayın kalıtsallarda ağrı fazla olmazmış ailede duyma problemleri olur arkadaşların bazılıları çok ümitsiz konuşuyor ümit her zaman var.
    RABBİMİZDEN GELEN MEKTUPŞLARA BAKIN rabbimizden gelen mektuplar rüyalarımız rüya deyip geçmeyin rüyaları analiz edip tedavi eden dr.larımız var benim rüyalarımda bunlar tek olarak gördüklerim incir ağacı yaprakları var üstünde meyvesi yok bir rüyamda ise üstünde bir yeşil incir vardı, kiraz ağacı üstünde hem meyvesi hem yaprağı vardı, dereotu,asma ağacı üstünde yaprak var üzümü yok, ceviz ağacı üstünde hem yaprağı hem meyvesi vardı, bir çift balık hangi cins bilmiyom, birde koyu yeşil yaprraklı bir ağaç bilmediğim ağaçlar.net bakıyorum ama bilemiyorum birde haberci rüyalara buda girermi bilmiyorum zencinin elinde sumak a benzer kırmızımsı birşeyler var künnar gibi bir isim söylediler internete baktım çam fıstığınada künnar diyorlarmiş rüyamdakine benzemiyor çam fıstığına.gelelim bunların faydalarına incir rabbimiz tin suresinde incirin zeytinin üstüne and veriyor zeytinin faydaları sıralanıyor yaprağınında faydaları var incir üstüne okadar çok araştırma fazla yok soğan kürü yaptım şekerim düşüyor diye endişemde vardı dr elif guveloğlunun bir yazısında şekeri dengeleyici özelliğinden bahsetmiş bende soğan kürü yapınca günde 1 tane yedim çay gibi demlemesi zor geldi yeşilken yedim suyla yuttum kuruda 1 veye 2 tane yedim onu yutması zor oldu şekerim düşmedi soğan kürünü fazla yapmadım 6 gün yaptım bıraktım taze incir yaprağını üstüne sıcak su döküp 15 dk dinlendirip içtim içimi zor değil ne olcak diye merak ediyorum yiyerek yaptığım zamanlar b.abdeste çıkma olayı olmadı 2, 3 gün sonra bu sefer kurusunu denedim 3 dk kaynattim 15 dk kadar sonra içtim sicaktı yine. ertesi günü laksatif etkisi oldu büyük abdeste çıkarttı 2 gün yine yaptım bu sefer 5 dk kaynattım bu sefer ilığa yakın içtim bazı yapraklar üste kalmış 1+ yarım yaprak yaptım içimi zor oldu nerdeyse kusacaktım acı oldu biraz 3 gün yine yaptım 5dk kaynattım bu sefer içimi kolay oldu acı olmadı yine b.abdeste çıkarttı bir şey farkettimki bizim ailede gaz sorunu çok var tabir i caizsse bazen taramalı tüfek gibi oluyor)) gaz olayını fazla yaşamadım yoğut ve k.mercimek çorbası içtim içerde gaz vr f akat az az farkettirmeden çıkıyor sağlıklı insanlarda gaz yapan şeyler yediğinde az az çıktığı için pırt pırt sesi çıkmıyor bizde ise gaz yapıcı şeyler yemesekte gaz oluyor. haftada 1 veya 2 b.abdeste çıkıyorum ben çok sorun etmiyorum ama dr.lar günde 1 kez çıkılması gerekli diyor rüyada da bazen görüyorum iğrenç geliyor demekki çıkması gereken şey çıkmayınca rüyaya sirayet ediyor.

hastanede polinöropatili bir kızla konuştuk evde sürekli temizlikle uğraşıyormuş bu yüzdenmidir temizlikle uğraşmalarımız gücüm yetse yapıcam moralim iyi olunca yapmaya çalışıyorum 2 haftadır bitkindim incirdenmidir bilmiyorum 2 gündür kendimi iyi hissediyorum bugün 4 gün taze incir yaprağından yaptım kuruttuklarım bittiği için 3 dk kaynattim kimyasını bilmiyoruz ne kadar kaynatmak lazım bilmiyoruz ezbere yaptım bilmiyvorum sizede faydası yah ut zarı olurmu ibrahim saraçoğlunun veya başka bilenlere dnışmak lazım.kuısura bakmayın yoruldum diğer şeyleri sonra yazarım kusurum yanlışım varsa düzeltin yarına incir kürü yapmam artık

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bir önceki yazımda laksatif kelimesini yanlış olmuş laksatif =ishal,cırcır demekmiş dışkı yumuşak kıvamlı sulu değil inciri fazla yapmaya korkuyorum her şeyin fazlası zarar ölçüyü bilmiyoruz i.saracoğluna ziyaretçi dft.yazdım fakat hocanın görüp onayladık tan sonra deftere yazılır daha cevap yyok. dereotu ise troidi dengelemesi + bakteri öldürmesi ağızdan su akmasına neden olanı cevizin meyvesini söylemeye gerek yok yaprağından nasıl faydalanırız ntcernettce bel k ide sizde g örmüşsünüdür kas hastası ol an oğlunu cevizin yaprağını k aynatıp bu suyla banyo yaptıran anneyi dahilden f avydası nasıl olur hiç denemedim çiğ 1 tane yedim dili az yakıcı tadı var bu sitede ise fayda ları var Ceviz ve Ceviz Yağının Faydaları | 7 Gün Sağlık Portalı kirazın ise faydalarını meyvesinin ve sapının biliyoruz yaprağının ise bilmiyoruz gördüğüm rüyalardakiler bakteri öldürücü ve kanı temizleyicikanı temizleyici bunlarda iltihapla savaşanlar İltihapla Savaşan 14 Besin Önerisi | 7 Gün Sağlık Portalı rüyamda domtes çekirdeğide g örmüştüm şimdi yemek zamanı

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bu bitkilere neden bu kadar dikkat çekmeye çalışıyorsun derseniz gerçmişteki bir rüyamda ise nilgün kasapbaşoğlu papatyam dizisindexki oyuncu arkadaşıyla konuşuyor ben bu biktkilerden sıkıldım artık diyor istihareye yatıcam diyor o ruyayı ben görüyorum mevlana celaleddini ruminin sesini duydum eczaneden ilaç alma bitkilerine devamet diyor.kardeşlerim bana kızıyor hatta dalga geçiyorlar ama yinede söylenselerde istediklerimi alıyorlar.ben yapabildiğimi yapmaya gayret ediyorum bazi ağrı kesiciler diklofenak içerikli kalp hastalık larına yol açıyor bu sadece bilineni ya bilinmeyener fransız ilaç firmasınada bence güvenmeyin derim çünkü tv de bir hoca anlattı karısı kansermiş tedavi görmüş kanser iyileşmeye yüz tutarken bir dr gelmiş yeni bir ilaç geldi bunu deneyelim demiş bu ilaç çok pahalıdır ama demiş hocada bu parayı karısı kurtulucak umuduyla vermiş ilacı kullanmışlar karısının iyileşmeye yüz tutan kanseri akut hale çevirmiş hoca karısın ı kanserden toprağa vermiş meğer bu firma bu yeni ilacı deneme yapılsın diye bu hastayı kobay olarak kullanmış hem parasını hem canını almışlar bu firmada fransız firması bırakın onlar kobay olarak kendi insanlarını kullan sın siz kendiniz, kullandırmayın sakın. canınız gitse belki daha iyidir sürünmekte var hele bakanınız yoksa çok daha kötü.gerçek olaylar daha eğitici öğretici. ağızdAN SU AKMASI YASTIĞA interneten baktım bu bakterri tuvalet sonrası hijyenik olmayan ellerden ağıza girmesi ile oluyormuş bizim ailede su içme isteği hiç yok teyzemin oğlu oda pek su içmezmiş onunda saçı erken beyazlayanlardan kız kardeşim içiyor fakat ona bebekken komşumuz 1 kere sütünü vermiş o komşumuz şeker hastası su içme ihtiyacı h issetmeyen çok kişi var bir sebebide bu olabilir ben
    geçen sene ramazanda dereotu kürü 1 HAFTA belki kullandım belki belki kullanmadım su akması durdu fakat ben yine o ramazanda iftarda suyu ya çok az ya hiç içmedim çay ,kola,kompomsto içtim ama su içmedim 5 gün incir yaprağınnı yaptıktan sonra oruçta çok susadım 2 demette dereotu aldırdm onuda bittiği zamana kadar yedim aç karnına. inciri yaptıktan sonraki değişiklikler hareket oldu

yavaş yvaptım eve biraz tertip düzn vermeye çalıştım,idrar tutmasın çok iyi oldu hareket oldu aklımda biraz unutkanlıklar oldu mutfağa niye girdiğimi unuttum bu durum kızkardeşimdede oluyor kafası dalgın gerçi çoğu kadında bu dert var. beynimi zorlayınca hatırlıyorum neden olmuştur diye düşünüyorum yaprağı gündüz toplamıştım üstü toz luydu yıkayıp kuruttum. üstündeki g itmiştir ama
    ya içindeki bitkiler gündüz karbondioksit emiyor gece bunu salıp oksijen emiyor sabah erken toplamak lazım bol oksijenli öncedn çok uyuyordum şimdi uykuyu azalttım kafam fıldır fıldır hep bir şeyler peşinde asma yaprağıda yedim i.saraçoğlu tazesinde olan kurusnda olmayan 1 maddeden bahsetti daha önce aç k arnına yiyordum bu sefer tok karnına yedim oksijenlisinden hem sırasını bekleyene kadar pişsin kimyası oluşsun düşüncesiyle çok sık idrara çıktım idrar sorunu yaşadım bizim asma ağacı siyah iri çekirdekli hava almadığı için üzüm büyümüyor kuruyup kalıyor üstü beyaz noktalar var bu hastalıkmış bende tereddütte kaldım fazla yemedim yeni incir yaprakları kurutuyorum incir ağacının yaprağı 5 parmak gibi inciri yeşil büyüyünce poposu çatlıyor.ALLAH İNSANA BİLMEDĞİNİ ÖĞRETENDİR bir şey keşfettim dokunmatik telefonumU yaprak üstünde incir olan dalı olan yere koydum alınca kendi kendine hareketlendi acaba yapraktanmı dedim yok o değil inciri denedim harekete geçti parmak yerine g eçiyor incir elimden elektrikmi alıyor diye bezle tuttum dokunmatiği çalışıyor düşünen akıl sahipleri çok şey ifade ediyor cmt tip 1a geni ol anlara 1 sorum olacak siz kanı vermeden önce kiraz sapı kürü yaptınızmı? yaptınınzsane kadar zaman önce yaptınız?ben kanı verdiğim zamanda kiraz sapı kürü yapıyordum benim sonuçlar çok geç geldi arıza olmuş benim kanım bozmuşmudur) hatta esra battaloğluna sordum yok dedi ama g en olayı yeni teknolomji öğrenecek çok şey var. yapmadıysanız kiraz sapı kürü yapıp kanınızı tekrar tahlil yaparlarmı.aynı anne baba bazı evlatlar iyi durumdayken bazınl arı çok k ötü yediklerimiz içtiklerimiz bu hastalıkları bir sonrak i nesile geçiriyor veya geçirmiyor. dünyada şans yada şansızlık diye bir şey yok rabbimiz her şeye sebeplerle hukmediyor hz.musa a.s. başı ağrıyınca ilaçsız direkt rabbimizden ´şifa istedi rabbimizde ben senin için kendi koyduğum kuralı kendim bozamam dedi.ilacını iç şifanı bul dedi. incir yaparken gazx sorunu geçti fakat bırakınca tekrar başladı inciri ypmadan önce fareyi idare edmiyordum 2 haftadır bu böyle idi inciri yaparken tutabildim bırakınca yine tutamamaya başladım
    bir rüyamda ise koyun ve koç yanyana dişisi karşı tavandan benim olduğum tavana atlıyor en son dolmabiber gördüm d.biderde c vitamini fazlaymış dr çorba yaparken onu kullanmalarını tavsiye ediyor c vitamini başka şeylerdede çok var ama o c vitaminin arkadaşları önemli onu girmesi gereken yerlere sokacak arkadaşları asıl mesele. Daha haber yok kimseden inciri yine başlasam diye düşünüyorum incir ğacı ile ceviz ağacının altı ağırlık yapar diyorlar bu bence şifa gücünden kaynaklanıyor bu hafta benim için faydalı geçti geçen hafta levrek yedim dereotu yaptım d biber kavurup yedimcevizdende fayda göreceğimi tahmin ediyorum ceviz kabuğu reçelini yiyen varmı arkadaşlardan buraya yazmaya çekinen olursa özel mesaj atın ilim paylaştıkça çoğalır recep ayının ilk pazarı pazartesiye bağlayan g ece rüyamin içinde rüyada peygamber efendimizden br söz işittim yüzünü görmedim bu sözü söyledi -umulanlar ile beklenenler cennet içindedir umulanlar cimrilik etmese beklenenler ise cesaretleri olsa-

rabbim şefaatine nail eylesin belki bilmeyenler olur sen nasıl olurda g örmedğin peygamberini tanırsın diye metrak ederlerse kimse sana onun peygamber efendimiz hz. muhammed a.s olduğunu söylemez kalbin tanır çünkü kalbimiz allaha ait peygamberini dostunu tanımıyacakta kimi tanıyacak bu rabbimin bu yetime tek ihsanı değil buda link salya ile başkalarrını siz bakarsınız Ağızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.comAğızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.comAğızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.comAğızdan Salya Gelmesinin Nedeni Nedir?- haber365.com

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu hastalıkla ilgili olan ilaçlar kürleri bir umutla kullanmak istiyor insan hep bir umutla ,

Umut çok önemli tabiki , çünki insan umutsuz yaşayamıyor ,

Benden daha da iyi yaşayabilmek için kendimede hepinizede tavsiye kaliteli beslenme kesinlikle spor bıkmadan yılmadan ve en önemliside stresden uzak durmak en önemli tedavi unutmayın kimyasal olan değil maneviyatla olan tedavidir bunu hiç abartmıyorum inanın.

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Hherkes merhaba
    ben ölmedim hayattyım O kadar şeyi bir cesaret yasptın hayattamısın diye merak etmişsinizdir nerde bu diye öncelikle peygamber efendimizin sözünü eksik yazmışım onu düzeelteyim yarım bilgi olmasın yoksa çok hata yanlışa düşüyoruz UMULANLAR İLE BEKLENENLER CENNET İÇERİSİNDEDİRLER UMULANLAR CİMRİLİK ETMESE BEKLENENLER İSE GÖNLÜ ZENGİNDİR FAKAT CESARETLERİ OLSA . incir yaprağına ara ara bırakıp gene kullandım erdem yeşilada yeditepe ünv. ecz fklt .hoca belki duymuşsunuzdur o bir bitkiyi kullanırken en az 1 ay kullanılmalı diyoro yüzden gene devam ediyorum. ben erdem hocayada yazdım geçen hafta bir haber yok ben çok sabırsızım biran önce araştırılsın hastalıkgeçmese bile süründürmesin insanları hayalarını devam edebilsinler kimseye sıkıntı dert olmasın. erdem hocamızın ve diğer hocaların kendi araştırmaları var her şeye yetemezler kendi başımayız şimdilik anlaşılan o. yazmak zor ben hocamıza yazdığımı kopyala yapıştır yapıcam İŞTE E-POSTA erdem hocam ben incir yaprağının etkilerini merak ediyorum bu konuda bilgi bulamadım öğrenciniz elif guveloğlunun yazısında bir şekeri dengeler bir şekeri düşürür yazısı var rabbimizin and verdiği incirin faydalarını merak edyorum zeytinin faydasını az çok biliyoruz incir yaprağını ben 5 dk kaynatıp bir cesaret içtim 5 gün kadar biraz cesaret ve hareket oldu bırakıp dereotu kullandım sonra yine 5 gün kadar yine kullandım bir zararını ayağım üşüdüğü için siyah hardal tohumunu tavsiye etti ben 1sefer sarı hardal tohumunu 1 çay k. yuttum o gün beyin damarı zorlandı gibi uykuya geçmekte zorlandım ve hardalı bıraktım beynimde fıdır fıldır bilgiler dolandı durdu incir yaprağı damar açıcı etkiyemi sahip beyin içi akımımı hızlandırdı bilemiyorum beynimin sağ yarım kürede hareket yoğunluk iğne batması vardı sol yarımkürede bu işler yoktu oradada biraz hareket başladı sizin kulağınız deliktir bu konuda araştırma yapan kişileri tanırsınız incir yaprağı yapmadan önceki halimle şimdiki halim arasında fark var espri yapıyorum biraz daha sağlıklı düşünüyorum bir sıkıntıda ceviz yaprağında yaşadım ceviz yaprağını 5 dk ya yakın kaynattım böbreklerin bölgesinde kaşıntı oldu galiba üreyi süzemedi bıraktımvede sinirleri sıkıştırdı ellerim uyuştu kol bileğim biraz zayıfladı gibi geldi bunu 2 kez yapmıştım 3 dk.lıkta böyle bir sorun yaşamadım egzemadan dolyı saç dökülmesi vardı azaldı burundaki kılcal damar çatlaması biraz oda azaldı bu ncir yaprağını elif güveloğlunada sordum geri dönüş olmadı ben polinoropati kalıtsal olanı cmt ağır kronikti antidepresan ilacı bıraktıktan 1 sene sonra çöküntü oldu hastalık daha ağırlaştı şiddetli duyusal motora çevirdi çapa tıpta drlar kortizonu tavsiye etmedi fizik tedavi önerdi b vitamin haplarını faydası olmaz dedi ben yeri geldi sarı kantaron limon kokulu melisa daha bir sürü şey denedim faydaları oldu fakat geçici ama hiçyoktan çok daha iyi oluyor öğrencileriniz ne yapıyor sizinde dediğiniz gibi şu dünyadaki 8 milyar insan çok zeki olsalarda bunları araştırsa yinede bitmez öğrenilecekler bir sorunuz olursa ben burdayım başka neyi anlatmadım bilmiyorum kusurum olduysa bir terbiyesizlik ettiysem affola rabbim ilminizi anlayışınızı arttirs ın BUDA 2 E-POSTA hocam incir yaprağının yan etkilerinde el titremesi oldu yani tabak bardak çok kırdım ceviz yaprağınının fazla kaynatmakla oluşan uyuşma biraz lavanta yağıyla ovdum yine 10, 15 gün kadar sürdü geçmesi. şu ara yine yapıyorum uyuşma olduğu için belki sinirlere iyi gelir diye siz bitkiyi denerken 1 ay yapılmalı diyorsunuz buna cesaret edemiyorum bu bitki kürlerinin her hastalıkta farklı etkileri var mesela ibrahim s.oğlunun lahana kürünü bir vesileyle yapan bir kişi yüksek tansiyon hastalığından kurtulmuş dolaşım bozukluğuna bağlı yüksek tansiyon hastalığı olan hastalığı geçmiş havuç kürü yapan bir yaşlı bey cinsel performansının gençlikteki halinden çok daha iyi olduğunu yazmış ziyaretçi defterinde, mesela ben ağızdan su akması sorunuda vardı dereotu kürü yaptım gerçi geçen sen1hafta yaptım bu su akması dışkı bakterisi sebebi ilede olabiliyormuş bir süre su akması olmadı birde rüyalarımda hep büyük abdest yani dışkı görüyordum pek ondan sonra dışkı olayını gördüğümü hatırlamıyorum idrar yaparken görüyorum hastalıkların rüyalara etkileri işte bu incir yaprağı diğer beyin sorunlarında kullanımı ve sonuçları nasıl olur.MS gibi parkinsonu gibi beyin damar tıkanıklığı olan hastalıklar gibi belki bana kızabilirsiniz bu deneyleri yaptığım için dr .larında hasta olup bu araştırmayı kendi üstünde yapmasını beklemek zorundamıyız

bu bitki deneylerini yapaken neye dikkat etmeliyiz PSİKOLOJİK etki dedikleri şey bende genelde ister bitkisel ister kimyasal ilaç olsun o ilaç bana iyi gelecekse ilk başta pek tepki göremiyorum etkisi sonra oluyor iyi gelmeyecekse ilk başta tepki veriyor bu araştırmayı nasıl değerli hale getirebilirim YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ nin hekim yetiştirirken hastayı para için kesip biçmeyi amaç edinmeyen ilkesi öğretisi olduğunu okumuştum bu hala geçerlimi size başka yardımım olurmu
    gen için kan verdiğimde o zaman kiraz sapı kürü yapıyordum CMT TİP1A GENİ bulunamadı dendi mutasyona uğramış olma ihtımali olabilir bu yönde araştırma yapılmasını önerdiler CMT TİP 1A geni bulunan kişiye bu test tekrar yapıldığında sonuç değişirmi bunu elif güveloğlunada sordum bu hastalığın genetik düzeyde bir tedavisi bulunmadı henüz dedi bu hastalıklar bazı çocuklarda var bazısında yok bu nasıl açıklanır. şans diye şansızlık diye bir şey yo1 / 19
    cleardot - Charcot Marie Tooth Sendromu (CMT) olan kim var?
    cleardot - Charcot Marie Tooth Sendromu (CMT) olan kim var?

Üye
    ayshe Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul /güngören
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

arkdşlr ceviz yaprağı ile ilgili deneyimimi yazdığım şu sayfayıda okursanız ben yorgunum şimdi fazla yazacak halim yok http://www.engelliler.biz/forum/sagl...onerileri.html bu yazılar brezilya dizisine döndü ama )

Üye
    mbkmustafa Avatarı

Son Giriş
    21.09-2014
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    https://www.facebook.com/groups/254917081607/
    F
    acebookda cmt lilerin buluşma adresi

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 4567891011 SonSon