Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
Toplam 159 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Çirkin Bey Avatarı

Gerçek Adı
    Beyefendi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar bende Cmt hastasıyım benimkisi doguştan.evet zor bi hastalık ama şöyle düşünmek gerekir hayatta kolay bişe varmı ki ben şuan 20 yaşındayım benim en büyük sorunum yürürken rahat bi şekılde denge saglayamıyorum onun dışında rahat şekılde kendi işlerimi karşılayabiliyorum bildigim kadarıylada bu hastalıgın şuanlık tedavisi yok doktorum çapadan piraye oflazer bi yazıda okudum cmt hastası ehliyet alabilirmi diğe EVET ALABİLİR ben 2 yıllık ehliyet sahibiyim bu konuda yüreginizi ferah tutun ....
    AllAH yardımcımız olsun

Üye
    Mustafa Z Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    01.09-2012
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam...
    internette hastalığımı araştırırken forumdaki yazılarınız çok hoşuma gitti. inançlı olmanız gayet iyi.
    cmt 2k hastasıyım. Yaradan affetsin kendimi lanetlenmiş gibi hissediyom. lütfen mesaj atın.
    selam...

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yıllardır bu rahatsızlığı yaşıyorum böyle bir sitenin varlığını yeni keşfettim hastalık bende çok erken yaşlarda başladı yani 17 18 yaşlarnda. şu anda 54 yaşındayım emekliyim. Zaman zaman fizik tedavi uyguluyorum iğnelerim var böylece geçinip gidiyorum. Selamlar.

Üye
    susuşum'B'aşkaydı Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet ÖZKARA
    Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    Bodrum /MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Bende Charcot Marie Tooth hastasıyım... ilk teşhis 1994 Samsun tıp fakultesinde emg sonucunda teşhıs kondu... hızlı koşamamak yururken zorlanmaktan dolayı şıkayetçıydım o zamanlar... dr. fizik tedavı gerektiği konusunda uyarmıştı... pekl kulak asmadık o zamnlar... okul bitsin dedık derken askerlik durumu rapor verdiler askerede alınmadık... sürekli ayağımı burgmaya kırmaya kemikleri çatlatmaya başladık son o zamanlar ki mubalasız 2 yıl içerisinde 4 sağ 4 de sol ayak alçıya alındı kırıktan çatlaktan dolayı... ama ben gene akıllanmadım birde genliğin verdiği enerjı dıyelım kendim sökerdım alçıyı dr bıle gıtmezdim...
    ama ıyıce ayak seklim bozuşlmuş yururken yan basmaya başlamıştım ve oldukçada zorlanmaktaydım... 8 saatlık çalışma sonrası 16 saat evde ayaklarımı dınlendırdiğimi bilirim yaş ilerledikçe bu durumda ilerleme başladı...
    2004 senesınde Trabzon kemik hastahanesınde bır mudahele yaptırdım 1 yıl kadr rahat ettım ortopdık ayakkabı v.s... ama 1 yılın sonunda gene aynı oldu öğrendimki kemiğe mudahale ettırmek doğru değilmiş... yada çözum değilmiş...
    Şu an aynı zamanda diyabet hastasıda oldum ıkısı bır araya gelmesi daha çok zorlamaya başladı beni...
    ama genede şükürler olsun ki kendi ihtiyaçlarımı kendim göruyor ve evımızden memleketımızen uzaklarda gurbetçilik yapıyoruz...

Özel yaptırdığım ortopedik ayakkabılarla normal hayatımı yurutmekteyim... ssk çok çüzi miktarını karşılamakta...

Yıllardır anladığım bir şey var bu rahatsızlıkta...
    Takmayacaksın... üzülmeyeceksin... düşünmeyeceksin... stres yapmayacaksın... yuruyuş spor kendını yormadan... ve en önemlisi kendinle barışık olacaksın...
    söylemesi kolayda inanın ben bile başaramıyorum bunu

ılk teşhıs konduğunda bu hastalığın bindebir ortaya çıktığını irsi olduğunu soylemişti doktorum... bende dr'a şunu demiştim o zaman...
    TÜRÜMÜN BİR ÖRNEĞİYİM demekki dedim...
    evlenırsen ve erkek çoçuğun olursa oğluna geçme olasılığı %90 dır demişti... Onada bir cvp vermiştim )
    hocam oda kolay iş erkek çoçuk yapmayız madem oyle )

Bunlarişin latifesi tabiki... ama gerçekten kendinizle barışık olursanız sıkıntı manen azalmış oluyor...

heee bu arada hala evlenmedim )) aslında evde kalmışım de diyebilirim ))

herşey gönlünüzce olsun... ALLAH HERKEZE ŞİFA VERSİN...

Üye
    tanju6129 Avatarı

Gerçek Adı
    tanju
    Son Giriş
    25.09-2012
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle selamın aleyküm arkadaşlar benim rahatsızlığımda CMM büyük ihtimal ayaklarımda bilateral pes cavus var bu babamda ve ailemde var genetik bir hastalık ama benim sadece ayaklarımda şekil bozukluğu ve parmaklarımda cekiç parmak var bu ayaklardaki sorun aslında cmt hastalığının vermiş olduğu dıştan cmt hastalığının bir belirtisidir fakat bu pes cavus un olmasının sebebi topuğumuzun arkasında bulunan aşil tendonu dur ben bu pes cavus hastalığını ve ameliyatını nezamandır araştırıyorum bu işi türkiyede yapacak olan doktor çok azdır arkadaşlar gelelilim bu ameliyata sakın ola bu pescavus ayaklara ortapedicilere bakıldığınızda bu duruma normal bir ortapedi sorunu ile bakarsa sakın o doktora ne ameliyat olun nede dediklerini takın bu rahatsızlığa norolojik bir sorundan ötürü oluştu diye bakarsa bir ortapedici o doktor iyi bilgili doktor demektir ben TRABZON DA ismini vermek istemediğim bir doktora annem beni kücüklükten buyana muayene ettirirdi kemik hastanesinde bir doktor görünüşte yürüyüşte birşey yok derdi ama ergenlik dönemimde vucudum büyüdü fakat bu hastalık sonucu ayaklarım büyümesine izin vermedi bedenime kısa gelen aşil tendonum bu pes cavus ameliyatında cekiç parmak ameliyatını yaptığın da ve ayağın kavsinin düzeltildiğinde eğer topuğun arka kısmındaki AŞİL TENDONU uzatılmaz ise bir zaman sonra ayak yine eski haline gelir cünki ayaklarda oluşan pes cavus normal bir ortapedi sorunu değil norolojik bir rahatsızlık sorunu sonucu ayaklarımız bu hale geldi ben bugün TRABZON DA yeni acılan bir hastanede norolojik olarak bakıldım doktor bayandı baya bi anlattım durumu EMG cekildim ve doktora bu bilgilerimi anlattım doktor bana şaştı inan ki sen bu konuda benden çok bilgi sahibisin dedi ve benim düşündüğüm gibi ameliyat olacağın ortapedi uzamanına bu EMG sonucunu göster ve ameliyat sonrası ayakların tekrar bu şekle gelecekse ameliyat olmanı tavsiye etmiyorum ama ameliyat olacağın ortapedi uzamanı derseki bu tür cmt hastalığı sonucu bu pes cavus olan birisi ameliyat sonrası sağlıklı ayaklara kavuşa biliryor derse ameliyat ol yoksa bu duruma normal bir ortapedi sorunu gibi bakarsa olma bu konuda doktor çok önemli bu işte din kardeşlerim allah şifalar versin bu atacağım linke girin ve doktorum programına katılan selim muğrabiyi sonuna kadar dinleyin bu linkteki videoyu ben bu doktora ameliyat olmayı düşünüyorum Ayaktaki kemik neden büyür? / Ayak Sağlığı / Ortopedi / Doktorum.kanald.com.tr

arkadaşlar karamsar olmayın allah sağlık versin bende bugün EMG cekildim tokrum çok iyiydi büyük ihtimal sebinde dediğin gibi bu Charcot Marie Tooth Sendromu hastalığın var ama benden bazı tahliller istedi kalpbini baktırmamı istedi kan testi yaptırmamı istedi gözlerimi baktırmamı istedi KBB doktoruna bakılmamı istedi ve kardiyolojiye bakılmamı istedi ve üç aşşa beş yukarı karar verebilmemizde yardımcı olacaktır bu testler ama en önemlisi biyopsi testinde cıkar bu hastalığın hangi CMT grubunu taşıdığın şuanlık beni sadece ayklarımdaki penceleşmiş parmaklarım ve ayak kavsim yoruyor yürürken ayak kavsimi tam gercekleştiremediğimiz için çok rahatsız oluyoruz muhakkak pes cavus ameliyatında ortapedi uzamanızını iyi secin ve muhakkak ameliyatta topuğun arka kısmında bulunan AŞİL TENDONU UZATILMASI LAZIM AŞİL TENDONU CMT hastalığı sonucu gerektiği kadar uzun değil ve ameliyatta bu AŞİL TENDONU UZATILMAZ İSE doğal olarak bu AŞİL TENDONU ayağa tekrar kısa geleceği için ayağı tekrar aynı şekil bozukluğu yaratacaktır yinede iyi bir hekim tarafından duyduğunuza göre hareket edin bilateral pes cavus ameliyatı olanınız varsa ameliyatta yapılan işlemi tüm detayıyla anlatabilirse çok iyi olur yani hiç bir bilgisi olmasa bile ayaklarının neresinde neşter izi dikiş izi var bunları yazsın çok iyi olur ve bu pes cavus dan dolayı %de kaç heyet raporu olan var ?

Üye
    sive_57 Avatarı

Gerçek Adı
    hikmet
    Son Giriş
    23.09-2012
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: yesimcan Mesajı Gör
    cmt olan arkadaşlarla temasa geçmek isterim.bilgi alışverişinde bulunmak iyi olur.ben tekirdağda yaşıyorum.
    slm bende cmt hastasıyı.tekirdağlıyım.ama mersinde yaşıyorum.benim sağ ayak bileğimi tuttu 3 yıl önce diz protez ameliyatından sonra düşük ayak olmamla birlikte bu hastalık anlaşıldı.siz ameliyat oldunuzmu veya nörolojik bir destek alıyormusunuz.şimdilik sanırım bu kadar yeter ama ben ameliyat olmaktan vazgeçtim ileride bunun nedenlerini söyleyebilirim.şimdilik bu kadar yeter sanırım

slm.bende cmt hastasıyım.benimde sağ ayak bu hastalığa tutuldu.sağ orta ayak çökmüş.çekiç parmak var ve ayak dışarıya doğru basıyor.tabii buda yürürken zorluyor.ben araştırdım marmara üniversitesinde bir dr lada irtibata geçtim.ameliyat gerektiğini söyledi ama ameliyatın başarı oranı en fazla %60 oluyormuş bunu da söyleyen dr umdu herşeyi açıkladı.1 seansta 4 ameliyat yapılacaktı.önce aşil uzatılacaktı bacakta 1.5 cm kısalma olmuş topuk içe doğru o düzeltilecekti ama %40 başarısızlık riski var ve ayak tutmazsa 2 cibir ameliyat olabileceğimi söyledi hatta ayağın düz olarak çivilenip dondurulabilmesine kadar gidebiirmiş.yani ameliyat başarılı olmaycak diye anladım ben ve ameliyat olmaktan vazgectim.3 yıl önce bu hastalık bende ortaya çıktı.ayak numaram yarım numara ufaldı.ama genede rahatum.tek üzüldüğüm şey araba kullanamamm.çünkü sinirlerden dolayı ayak fazla hissetmiyor.frene veya gaza basmaları am olarak ayarlayamamay başladım.onun dışında bir sıkıntım yok.ama mutlaka nörolojik tedavi almak gerekli zamanla ilerleyebileceğini biliyorum.hepimize geçmiş olsun.ama ben hiç dert etmiyorum.beraber yaşamayı öğrendim.allah dermansız hastalık vermesin.görüşmek üzere.

Üye
    tanju6129 Avatarı

Gerçek Adı
    tanju
    Son Giriş
    25.09-2012
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a arkadaşlar çoğu bakıldığım doktor bana ameliyat olma dedi ama o doktorların çoğu bu işe sadece ortapedik bir rahatsızlıkmış gibi algıladı sadece birtane ortapedi doktoru ben sorunlarımı şikayetlerimi anlatmadan kendisi beni bana anlattı ve benim sorunum dış görünüşten sadece ayaklarımda bileteral pes cavus var parmaklarımda cekiç parmak oldu neyse bu doktor norolojik olarak araştırılman gerekiyor istanbul yada ankara gibi büyük profösörler tarafından araştırılmalısın ayaklarını bu hale getiren hastalığın durmuşsa ameliyat olunca ayakların düzelir ama önemli olan ameliyattan sonra tekrarlamaması onun için iyice bir incelenmen lazım dedi ben daha yeni noroloji doktoruna bakıldım bunları bana doktor 2sene önce dedi ama ayaklarımdaki sorun bu 2senede ilerlemedi noroloji doktoruna bu geçtiğimiz cumartesi bakıldım bende baya bi araştırdım bu hastalığı buldum doktorada araştırdıklarımı anlattım EMG ye girdim ve bana doktorun dediği sen kendi hastalığını kendin bulmuşsun dedi ve sen bu konuda benden daha bilgilisin diyebilirim dedi ve başladı anlatmaya bu hastalık her insanda aynı ciddi sorunlar yaratacak diye bişey yok vücut direncine bağlı VE C vitamini kullanacaksın sağlıklı besleneceksin dedi hareketsizde kalmicaksın aşırı derecede de kendini yormicaksın dedi ama bu CMT hastalığının bir çok tipi var bu benimki POLİNÖROPATİ dedi ve bu hastalık sinir damarlarında sorun yarattığı için kelbinde yani içindeki organlarına zarar verdimi bunlara bakılacaksın KAN testi yaptırman lazım dedi bunları yapıp yanıma gel dedi ben şuan ameliyat olmadım ama olmayı düşünüyorum bu arada araba kullanabiliyorum 23yaşındayım 1.70 boyundayım 61.kilodayım ve benim rahatsızlığım BİLETERAL PES CAVUS aranızda bu rahatsızlıkla ilgili raporu olan varmı ?

Üye
    selamiblbl Avatarı

Son Giriş
    04.02-2013
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar
    Aranıza beni de katın. Benim teşhisim 9 yaşında "Dejerine Sottas" olarak konuldu. O zamana kadar yürüyemiyordum. 9 yaşından itibaren bir çift kanedyen kullanıyorum. aradan 31 yıl geçti. Hastalığım CMT nin bir türü. Arakdaşların bildirdiği birçok sempton ben de var. Skolyoz ameliyatı da oldum (13 yaşında).
    Yaşam standartları beklentiler bizlerin üzerinde. En çok ulaşımda sorun yaşıyorum. Moral durumu ve gribal enfeksiyonlardan çok etkileniyorum. Kendimizin psikoloğu olup kendimize sağlık açısından aşırı tedbirli davranırsak hayatımızı idareten sürdürebiliriz. Herkese şifa diliyorum

Üye
    Remre Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    16.12-2012
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bende CMT hastasıyım aslında 8 yaşnıdan bari hacettepede tedavi görüyordum ama bir iki kere nörologa göründüm onlarda beni fizik tedaviye yönlendirdi şuan 23 yaşındayım ayagımda şekil bozuklugu yook çokta düşük deil bunu ben çok hareketli oluşuma borçluyum yürüyüşe sadece bu aralar biraz hantallaştım az bi uyuşma felan oluyoda sponra geççiyo saglam insanda bile oluyor o arkadaşlar aslında benim size bi önerim var eger ankarada oturan varsa sincan fatihte HARİKALAR DİYARININ orda engelli hizmet merkezi var orda engellilere ücretsiz fizik tedavi ygulanıyor yüzme havuzu var oradada tedavi uygulanıyor ben çook faydasını gördüüm mutlaka ankarada oturuyorsanız başvurun başvurmak için gitmenize gerek yok arıyorsunuz onlar evinize elip evraklarınızı alıyorlar sonra tedavi içinde evden alıp eve bırakıyorlar ve hiçbir ücrete gerek yok sigortanız olmasada olur sadece elinizde %40 ve üzeri rapor olsun yeter bu fırsatı degerlendirin belediyenin hizmeti raporu herhangi bir hastaneden alabilirsiniz fark etmez BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENGELLİ HİZMET MERKEZİ .. NUMARASI : 0312 273 66 56 0312 273 38 37 BU NUMARALARDAN arayıjn oonlar evinize gelip evrakları alıp sizi kayıt ediyorlar ÜCRETSİİZZ !!

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar selamlar ben kuki bu ikinci yazışım zaman zaman siteye girip gönderilmiş mesajlara bakıyorum cmt ile ilgili yazılanlara bakıyorum ltf mesajlaşalım konuyla ilgili görüşler alıp verelim. ben 17 18 yaşlarında cmt oldum şimdi 54 yaşındayım. emekliyim. konuyla ilgili görüşlerinizi bekliyorum. sevgiler.

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben kuki ltf benide bilgilendirin yazılarınızı okuyorum hemen hergün giriyorum siteye. bu arada ağrılarım arttı ağrılar için neler yapıyorsunuz?? kuki 1957@hotmail.com adresimdir. sağlıklar.

Üye
    selamiblbl Avatarı

Son Giriş
    04.02-2013
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam kuki
    Benim rahatsızlık sizinkiyle aynı mı bilmiyorum. 40 yaşındayım. Henüz ağrım yok fakat çabuk yoruluyor hava değişimlerinden çabuk etkileniyor zayıf düşüyorum. Fizik tedavi gördüğüm yerde tens cihazı kullanmışlardı. Portatif bir ürünü doktor tavsiyesi ile aldım. Kas güçlendirme amaçlı cihazın en önemli özelliği ağrı giderme. Güç konusunda ne kadar etkili ölçemedim ama ağrıda etkili. Omuzumda tutulma ve buna dayalı ağrı olmuştu bu cihazı kullanarak rahatlama yaşadım. Reklam yapmak istemem ama piyasada en uygun fiyat ve özellikteki ürün Wollex 2 Kanallı Tens & Masaj Cihazı - Wxp-2120 - Spor / Fitness - Hepsiburada.com adresinde mevcut. Sağlılıklı günler.

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar slm cevap yazdığın için sağol yazdığın tens cihazından bende kullanıyorum evet ağrı gidermede iyi. sanırım ben ihmal ediyorum hergün 15 dak. kullanmak lazım aslında. evet hava değişimleri hatta mevsim değişikliği etkiliyor beni. sağlıklı günler.

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm dr.seyyah 18 mart 2008 tarihli notunuzda tıp sonda olduğunuzu ve sizinde cmt olduğunuzu yazmışsınız ve bu konuyu araştırdığınızı belitmişsiniz

Araştırmalarınız sonuç verdimi bizlerle paylaşırmısınız??. ben kuki adresim kuki1957@hotmail.com teşekkürler sağlıklar.

slm ben kuki bu siteyi yeni keşfettim sayılır bende 54 yaşındayım ve 16 yaşımda başladı hastalık belirgin bir tedavim yok yürüme bandı bsiklet kullanıyorum tens aletim var ağrılarım artınca kullanıyorum ltf benide yeniliklerle bilgilendirirmisiniz? kuki1957@hotmail.com msn adresim. sağlıklar.

Üye
    kuki Avatarı

Son Giriş
    27.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm kayserili ltf bu bilgileri detaylı olarak bizede aktarın ltf kuki1957@hotmail.com sağlıklar.

Sayfa 7 / 11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon