Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 159 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dr_seyyah Avatarı

Son Giriş
    24.03-2008
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım .ben tıp son sınıf öğrencisiyim. bu hastalıktan müzdaribim ve araştırıyorum da

msn adresim dr.fatih1984@hotmail.com

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba fatih bülent ben ekledim seni inan bu rahatsızlık araştır araştır bitmiyor bende çok araştırdım tıp fakültelerine gittim kou tıp fakültesinden aldım raporumu hastalığın hangi dönemde oldugu çok önemli bende plato döneminde mesela askerlik bile yaptım düşün bu siteden paylaşım yapmak çok basit vede güzel bilgin olsun .

Üye
    dr_seyyah Avatarı

Son Giriş
    24.03-2008
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet arkadaşlar sigaranın tetiklediği söyleniyor .sigara gibi stres faktörleri de bu hastalığı ilerletebiliyor

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu başlığı boş bırakmayın lütfen gözlemlerinizi durumlarınızı burda devamlı tartışın nasıl mı evli olan arkadaşlarımız risk altında,

Mesela cmt de zararlı gen sperm de temizlenmez ise cmt soydan soya geçebiliyor ,

Bu yüzden bütün cmt ile yaşanmışlıklarınızı ve durumlarınızı paylaşmak istediğiniz yere kadar paylaşın faydasını göreceksiniz.

Üye
    arif_kenan Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    20:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bende bu hastalık mevcut ayaklarımda düşük ayak durumu mevcut
    ellerimi devamlı çalıştırdım tens mesaj aleti ile gunde iki kere ellerime vede aykalarıma msj.yapıyorum ellerimdeki problem yok denecek kadar azaıldı.
    sag aygımın üstüne basamıyordum 15 dakika yol yürüyeyim ayagımın üstüne basamıyordum kendi kendime fizik tedavisonucunda agrılarım azaldı..
    doktora gitim aof diye aparat verdi bunu sadece evde kullanıyorum
    size sormak istedigim sag ayak biliegim şiş senelerdir bunu eski halien getirmein çaresi varmı acaba?
    Herkeze bol bol şifalar

Üye
    ogacog Avatarı

Son Giriş
    12.05-2008
    Saat
    08:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrhaba bende cmt hastasıyım bu hastalık genetık olarak bana gecti bu hastalık ayaklarımda sekıl bozuklşuguna yanı pescavus hastalıgına neden oldu ve vucudummdakı kasların eksık çalısmasına ailemdekı dıger kısılerde ıse daha farklı sadece babamda aynı

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet ogacog bu rahatsızlık çok farklılıklar gösteren bir hastalık herkezde bilmiyor bu yüzden bu başlığı açma geregini duydum özellikle soydan soya geçtiği için engellenmesi mümkün bir rahatsızlık bu yüzden bilgilerinizi durumlarınızı ve deneyimlerinizi bu başlık altında paylaşınız lütfen bilelim bilinçlenelim.

Üye
    ogacog Avatarı

Son Giriş
    12.05-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu hastalıgın ayakta neden olan sekıl bozuklugu için bır tedavi varmı ben bunda 14 sene once amelıyat oldum fakat amealıyatdan ıkı sene sonra tekrar ayakda sekıl bozuklugu ortaya çıktı son uc seneye kadar bır sorunum yoktu gayet ıyı yuruyodum fakat uc senedır aksamya başladı ve ayakta 10 dakka kaldıktan sonra ayak kasılmaya baslamakta
    gıttığım ddoktorklar artık yenıden bı operasyonun gereklı oldugunu soyleddıler sızın bu konuda gorusunuz varsa lutfen bıldırın

Üye
    Alberto Avatarı

Son Giriş
    15.05-2008
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl bir amelayat oldun açıklarmısın

Üye
    ogacog Avatarı

Son Giriş
    12.05-2008
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 1994 yılında ıkı ayagımdan da pescavus amelıyatı oldum bu amelıyat cmt hastalıgın neden oldugu ayaklardakı sekıl bozuklugu yanı pescavus hastalıgı ıçın yapıldı .amelıyat sonrası ayak ıkı sene boyunca duzgundu fakat tekrar bozulmaya basladı ve su anda sağ ayagımda kasılmalar ve buna baglı olarak ayakda aksama olmaya basladı .
    bır çok ortepedı ve norolojı doktorlarına gorundum dokktorların ortak gorusu yenıden bır operasyonun gerektıgı

Üye
    emine4145 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2008
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    ben manisadan emine. 2006 yılında cmt hastalıgı çıktı bende ailede yok.. durumum iyi sayılır ama çok yoruluyorum ve sağ ayagımda belirgin düşük ayak var ol daha iyi... herkese geçmiş olsun

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

emine cmt hastasıyım diyorsun bu teşhisi nerden aldın emg varmı genetik tanı yaptırdınmı ,

Arkadaşlar cmt nin testini yani genetik testini yaptıran varmı var ise nerde ve ne zaman ne şekilde yaptırdı lütfen bilgilendiriniz.

Üye
    ilk bahar Avatarı

Son Giriş
    12.11-2009
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar,ben yaptırdım.2005 yılında istanbul üniversitesi,istanbul tıp fakultesinde biyopsi yapıldı.boğaziçi üniversitesinde genetik yapıldı.cmt 4c tanısı konuldu

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

peki bahar nasıl yaptırdın ücretlimi oldu ssk işe yaradımı biyopsi neden istendi 2022 ile mi yaptırdın bu testleri bizleri aşama aşama bilgilendirirsen çok memnun olurum ki bildiklerinin bizim için önemi büyük,

lütfen paylaş her yönüyle testi kim yaptı biyopsiyi sonuç ne oldu nasıl yapıldı genetik testini hangi hoca yaptı e.battaloğlumu raporda ne yazdı cmt 4 c tanısı senin ne işine yaradı sağlığına faydası oldumu lütfen bu testleri ücretlimi ücretsizmi aşama aşama anlat lütfen teşekkürler.

Üye
    emine4145 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2008
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent tabiki testler yaptırdım.. genetik testi en iyi bogaz içi üniversitesinde esra battaloğlu yapıyor. bu hoca sadece cmt ile ilgileniyor genetikçi. ayrıca bu testler ücretli ssk karşılıyormu bilmiyorum ben geçen yaz yaptırdım babamın üstünden bag kurlu oldugum için ücret ödedim. ama sadece cmt 1 araştırması yapıldı ve çıkmadı diğerlerinın yapılması uzun sürermiş. bi daha ilgilenemedim ben.. diğer cmt türleri için test yaptıran var mı ve nasıl yaptırmışlar.. ögrenebilrimiyiz. ayrıca ben ankarada ersin tan doktorum biyopsi yaptı tanıyı koydu.. emg de çok yaptırdım.. herşey tutuyor yani...

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon