Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon
Toplam 159 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @banderas

genetik geçişli,,,tipine göre de erkek çocuk mu kız çocuk mu hasta olacak önceden bilmek olası...lütfen çocuk yapmayın,,,bildiğim kadarıyla çocuğun hasta olma şansı %50...

@ferhad1021
    merhaba,,genetik testte bahsedilen bölgede duplikasyon yoksa,CMT teşhisi nasıl koydular anlamadım....CMT için pmp22 geninin 17.kromozumundaki ilgili alanda duplikasyon mevcut olmalıdır....yazım hatası mı yaptınız acaba?

slm arkadaşlar....cmt tip1a tanısı henüz almadım fakat doktorum genetik test istedi,emg sonrası....test sonucunu henüz almadım...ben de beklemedeyim,,yazdıklarınızı okudum...ne kadar pozitifsiniz,,oysa ben depresyonun dibindeyim ve test pozitif gelecek diye çok korkuyorum...ben de çekiç parmak,ayak,pes cavus gibi belirtiler mevcut değil...fakat 10 sene önce peroneal sinir tuzaklanması tanısı ile operasyon geçirmiş ve 1 yıl sonra yürümeye başlamıştım....şaunda ise yaptığım spor sonrası her ne sebepten bilinmez,sağ bacağımda akut felç oluştu.....zaten bu nednele bende de cmt/hnpp den şüpheleniyor ve test yaptırmam söylendi.....bakalım,,,inşşalh münferit bir felçtir de cmt değildir,,,son derece sıkıntılı bir hastalık...36 yaşındayım şuan...yürümemde kooşmam da sorun yoktu hiç bugüne değin...nasıl cmt den şüphenildi,,tanı almak için 36 yaş geç değil mi,,gibi bir sürü soru var aklımda arkadşlar,,geç tanı alan arkadaşlar var mı aranızda? aydınlatırsanız sevinirim....

Üye
    eeefsane Avatarı

Gerçek Adı
    baki
    Son Giriş
    27.09-2015
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cmt hastalarından biiside benim 10 yıl önce teşhis konuldu dedavisi yok denildiğinde resmen bitmiş birhaldeydim ama toparlamam kısa sürdü çünki bu hastalığı veren ALLAH hastalığa isyan etmek demek ALLAH a isyan demek bunu fark etmem kısa sürdü ve halime şükrettim şu an evliyim iki kızım var çalışıyorm herkes bilip bilmeden konuşuyor evlenen çabuk yatağa düşer çocuk yapmayın çocuklar hasta olur ama düşünen yok bunların hepsi insan oğlu içindir ALLAH neyi takdir ederse kulu onu yaşar

Üye
    Solveus Avatarı

Son Giriş
    01.05-2017
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cmt temel olarak bir sinir hastalığı olduğu için,,evet,,,sigara içmeyiniz,,,sigara sinirlere zarar verir,,,,antioksidan olan c ve e vitaminleri ise sinirleri korur bir ölçüde,,,illa içerim diyorsanız yüksek düzeylerde c vitamini tüketmeniz lazım ama onun da ayrı sakıncaları var....siz iyisi mi sigarayı bırakın...

Üye
    kambo Avatarı

Gerçek Adı
    umut
    Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben 43 yaşında tıp 2 cmt hastasıyım hastalığın belirtileri 19 yaşında başladı ve çok ağır seyretti 2009 yılına kadar da aktif olarak çalıştım şu an çalışamıyor ve tutunarak yada bir kişinin yardımıyla yürüyebiliyorum BENDE 5 YILDIR SAĞ ELİMDE TİTREME BAŞLADI TEDAVİ OLDUĞUM DR BANA PARKİNSON İLAÇLARI VERİYOR KAFAM ÇOK KARIŞIK BU TÜR ŞİKAYETİ OLANLAR VARSA LÜTFEN BENİMLE PAYLAŞIN umutumut2023@gmail.com butün cmt hastaları yazabilir

Üye
    khayala Avatarı

Gerçek Adı
    xeyale
    Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

bende cmt hastaliqkdayim cmt arkadas ariyorum

Üye
    Adasadem Avatarı

Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de cmt hastasiyim..yakin bi zamanda sunu ogrendim ki,noropatiler trawmalari hic sevmezlermis..2 yil once ayak bilegimden gecirdigim artroskopi ameliyatı sonucu su an saglam olan sag bacagim daha gucsuz hale gelip,sag ayak bas parmagimda kismi felc baslamis..o yuzden arkadaslar mumkun oldugu kadar trawmalardan kacinmak gerekiyor..simdilerde kok hucre tedavisine baslicaz..5 aylik bir tedavi bu..amac hastaligi bu seviyede durdurmakmis..17 yasinda oglum var.onun noropatisi daha ileri seviyede..umarim sonuc aliriz..tekrar bilgileri paylasacagim..sevgiler..

Üye
    khayala Avatarı

Gerçek Adı
    xeyale
    Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

merhaba bende cmt hastasiyim bende kendim gibi cmt hastaliqi olanlarla tanismaq istiyorum
    xeyalehuseyinli5@gmail.com

Üye
    khayala Avatarı

Gerçek Adı
    xeyale
    Son Giriş
    28.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@Adasadem merhaba qaliba evlisiniz sizle konuwa bilirmiyim?

Üye
    ferhad1021 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    11:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adasadem kök hücre tedavisinden bahsetmişsiniz. Bu konuyu biraz açmanız münkün mü? Nerde görüyorsunuz bu tedaviyi ?

Üye
    Adasadem Avatarı

Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@khayala

Tabi..akbulserpil@gmail.com
    Görüşelim..

Pzt si baslicaz..yurtdisindan ilaclar gelecek bekliyorum su an..banada ilk kez soylendi boyle bisi..4 aylik bi igne tedavisi..umarim ise yarar..

Arkadaslar cmt konusunda konusup bilgi alisverisi yapmak icin bi whatsaap grubu kuralim..burdan iletisim zor oluyor..isteyenler ulasabilirler bana. 5383470065

Üye
    Adasadem Avatarı

Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bana 97 de gazi univ.de cmt tanisi konuldu..o zamandan beri hicbir nörolog D ve B vitaminlerinin onemli oldugunu soylememisti..yakin zamanda istanbul da bir nörolog bu vitamin degerlerinin polinöropati hastalarında cok onemli oldugunu soyledi..degerlerime baktirdigimda da cok dusuk oldugunu gordum..ozellikle d vitm..19 cikan degerimin 150 olmasi gerektigini ogrendim..o yuzden arkadaslar size tavsiyem bu degerlerinize baktirip dr nuzla gorusmeniz..
    akbulserpil@gmail.com

Üye
    Adasadem Avatarı

Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Slm..dun norolog ersin tan a gittim..istanbul da ki dr un cmt icin onerdigi deneysel tedaviyi sormak istedim..17 gun oldu tedaviye baslayali..derhal birak dedi..bosa dedi..cmt nin bilinen hicbir tedavisi yok dedi.amerika da bir norolog bunun icin bir laboratuvar kurup deliler gibi calisiyor dedi..ustelik kendi de cmt hastasi..bulsa nobel alacak dedi..o yuzden bu tedaviyi birak sadece egzersiz yap..gerekli olursa fizik tedavi al bu kadar dedi...benim kafa iyice karisti..ayni branstan dr lar bile celisiyor kendi iclerinde..bi umut die basladigim tedaviye devam mi etmeliyim birakmalimiyim bilemedim..

Üye
    Hayatmücadelesi Avatarı

Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Adasadem

Merhaba. Benm doktormda ersin tan. Benm teshisim hsmn. Cmt nin diğer adi mi bu? Kafam karisti.

Arkadaslar bu cmt nin diger adi hsmn mi? Benm teshis ismi hsmn ama arastrmalarimda cmt cikiyor.

Üye
    Adasadem Avatarı

Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet hsmn ile cmt ayni..

Üye
    ilknur38 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    16:00
    Yaşadığı Yer
    Fransa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba arkadaslar bende cmt hastasiyim evliyim iki cocugum var. Bu yaz ayina kadar hersey yolundaydi iyi kotu kendimi idare ediyordum kimseye muhtacligim yoktu. Ama su bir kac aydir hayatim kabusa döndü aniden asiri agrilar meydan oldu cok zor ayakta duruyorum artik her ev isi hersey imkansiz olmaya basladi birden noldu ne degisti bende bilemiyorum. Bu ayin 25 nde nörologumda randevum var bakalim o bu duruma ne diyecek. Biraz uzun oldu kusura bakmayin. Rabbim tüm hastalara şifa versin

Sayfa 10 / 11 İlkİlk ... 67891011 SonSon