Sayfa 1 / 20 1234511 ... SonSon
Toplam 293 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam Arkadaşlar

Benim gibi dizaltı protez kullanan var mı?

Üye
    DENİZ77 Avatarı

Son Giriş
    03.03-2006
    Saat
    22:47
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar dizaltı protez fiatları hakkında bilgi nasıl bulabilirim?

Üye
    gringo Avatarı

Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

20 yıldır diz altı protezi kullanıyorum.Şuan 31 yaşındayım.Sanırım şuan kullandığım 6.protez.Sürekli Hayat Ortopedi ile çalışıyorum.Hizmetlerinden memnunum.Ayrıca sonrasında oluşabilecek aksaklıklar ve bakım sürecinde de gayet ilgili davranıyorlar.Merkezi Aksaray'da.

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende şu an yaptırıyorum protez Öztürk Ortopediye emekli sandığı karşıladığı için tam fiyat bilmiyorum ama perşembe günü size haber veririm protezlerin ne kadar olduğu

Ya ben daha fazla kullanan var diye düşünüyordum ?

Üye
    kadirtozkoparan Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    11:13
    Yaşadığı Yer
    Kartal-İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar ben geçirdigim trafik kazasi sonucu sag ayagimdan sorunluyum. Bazen sikintilar yasiyorum. Doktorlarda dizin normal, diz alti protez ile seni bu sikintilardan kurtarmak mümkün diyorlar. Ben diz alti protez kullanan arkadaslardan bana çektikleri sikintilari, kolayliklari vs. ile ilgili bilgi vermelerini istiyorum. Lütfen açiklikla artilarini, eksilerini açikça yazarmisiniz?

Üye
    gringo Avatarı

Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

20 yıldır dizaltı protezi kullanan biri olarak.şuanki teknoloji sayesinde hayatımdan sonderece memnun olduğumu söyleyebilirim.Bu kıyaslamayı yaparken 10-15 yıl öncesindeki protezleri gözönüne alıyorum.Tabiki hiçbir şey orjinalinin yerinide tutamaz.Ama son yıllarda protez-ortez sektöründeki gelişim o kadar hızlı oluyor ki,neredeyse kişinin fiziki yapısına göre bile protez imalatı sözkonusu...Örneğin ben protez seçiminde mafsallı denilen bilek hareketli olanı kullanıyorum.Ama senin tercihine ve parana göre birsürü seçenekte var.Hatta bilek kısmının tamamen yürüdüğün ortama göre şekil almasını sağlayan protezler bile var.Ama bu modül bana göre çok pahalı..Benim mafsallı modülü tercih etmemin sebebi yürürken,otomobil kullanırken ve futbol oynarken çok daha rahat ediyorum...Ama sana tavsiyem bu konuyu protez imalatı yapan firmalar ile görüş...Neticede senin güdük denilen, ayağının kesilen kısmın zeminine bakarak protezin seçimi ona göre yapılıyor...Ama bulacağın firmanın bu konudaki tecrübesi ve bilgisi çok önemli..Şahsen çalışan arkadaşlarıma ayağım protez olduğunu söylediğimde şaşırmalarının ve inanamamalarının sebebi kesinlikle protez kalitesidir...

Üye
    kadirtozkoparan Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kartal-İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mesajima karsilik verdigin için öncelikle tesekkür ederim. Söyledigine göre hic protez oldgu anlasilmiyor. Peki kullanirken, örnegin aksam yatarken, banyo yaparken, kosarken, yüzerken, treking yaparken vs.. hiç bi zorluk çekiyormusun? Agri felan yapiyomu? Ve sunu belirteyim, ben halkoyunlari ile ilgileniyorum. Oynu ve oynatiyorum. Yukarida bahsettigim tüm faliyetleri de yapmadan duramiyorum. 28 yasindayim. Alismam ve hobilerimi yapmam mümkün mü? 0lk etapta ne gibi zorluklar çekerim? Ve protez üzerine çalisan bana tavsiye edebilecegin firmalar, telefonlari varmi? Biraz çok sordum galiba ama çok çekindiim ve zorda kaldigim bi konu. Yardimlariniza ve tecrübelerinize gerçekten ihtiyacim var.

Üye
    gringo Avatarı

Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorularını sıkılmadan buraya yazabilirsin.Bende bu siteden çok şey öğrendim.Neticede burdaki herkes birşekilde ya özürlü yada özürlü yakını..Yani aramızda yabancı yok. :lol: Diğer hususlar ise ; Akşam yatarken ve banyo yaparken tabiki protezi çıkarıyorum.Neticede ne kadar kaliteli olursa olsun...Vücudunda orjinal olmayan bir şey var...Ve günün yoğunluğuna göre protez,içinde kalan güdük kısmı deforme edebiliyor...bu sebeble akşam yatarken çıkarıp (protez firmalarında bulabileceğin) çeşitli şampuan ve kremler ile bakım yapıyorum.En azından her akşam temiz suyla yıkamış olmak bile yeterli.Neticede protezin içinde kalan güdük,gün içinde havasızlıktan ve terlemeden dolayı zarar görebilir.Bu yüzden hijyeni sağlamak gerekiyor.Diğer aktivitelerinide sen yapabildiğin kadar yani özrün musade ettiğin kadar yapacaksın.Fazlası hem sağlığın için hemde kullandığın protez için zararlı...(İleri gidersen işte ağrılar o zaman başlıyor)Neticede sosyal olayım derken özürlü biri olduğunu unutmamak gerekir...Kullanacağın protezi sudan uzak tutmaya çalış.Çünkü kullanmış oldukları malzeme suya karşı paslanma ve çözülme yapabilir.Kısacası hobilerini yapmak tamamen özür durumuna ve sana bağlı...Ben futbol oynuyorum derken haddimi aşmayacak şekilde oynuyorum,Kendimi zorlamadan halı sahada ve amatörce ..Yüzerken,deniz protezimi kullanıyorum...Aşırı uzun yol yürümüyorum..Ama yapılan hertürlü aktivasyon protezinde ömrünü kısaltıyor.Neticede bu alet sadece yürümek için yapılıyor.Ben çok aktif biri olduğum için en fazla 5 yılda bir protez değiştiririm.Şuan kullandığım ve daha önceki protezleri yaptırdığım yer HAYAT ortopedi,merkezi Aksarayda UKİ'nin arkasında kalıyor...İthal Ottoback ürünleri kullanıyorlar.Bu arada Ottoback'ten şaşma..Eğer sana rehabilitasyon adına yardımım dokunursa Altunizade de çalışıyorum...Gel tanışalım...

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar terleme için gene siteden bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tenis çorabı kullanıyorum.Diğer çoraplara nazaran daha iyi pamuklu olduğu için teri çekiyor.

Üye
    kadirtozkoparan Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kartal-İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sana ne kadar tesekkür etsem azdir gringo arkadasim. seninle tanismak en azindan yüz yüze görüsmek benimde hosuma gider. bende ümraniyede çalisiyorum. aksam 17:30 da isten çikiyorum. uygun oldugun bi ara (cuma aksami haric) bana vakit ayirabilirsen sevinirim. Hersey için simdiden tesekkür ederim.

Üye
    gringo Avatarı

Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Önemli değil kardeşim...Nafiye arkadaşımın söylediği çorap hususuda önemlidir.Zira bende aynısını kullanıyorum.Dilediğin zaman kafana takılan bişey olursa memnuniyetle yardımcı olurum.Zira bende sürekli engelliler.biz 'deyim......

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende diz altı protez kullanıyorum fakat bir türlü alşamadım buna denğeyi saglayamıyorum.1 senedir kullanıyorum ve koltuk deynekleri ile idare ediyorum.

Üye
    gringo Avatarı

Son Giriş
    18.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen yenisin galiba !!! :lol:
    Arkadaşım protezi yeni kullanmaya başladıysan,bu tür şikayetlerin normaldir.Bende ilk zamanlar öyleydim.Şimdi çok şükür top bile oynuyorum.Sadece biraz sabır ve egzersiz gerekli.....Allah yardımcın olsun...

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim heriki ayak da dizaltı protez o yüzden sizin gibi bir şansım yok
    ama rahatımmm

Üye
    kadirtozkoparan Avatarı

Son Giriş
    28.05-2010
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kartal-İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya baslarken degnek felan kullanmak gerekiyo mu? adaptasyon süresi ne kadar sürer? bu sürede tek problem denge mi?

Sayfa 1 / 20 1234511 ... SonSon