Sayfa 9 / 20 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 294 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yurdagül Avatarı

Son Giriş
    18.10-2009
    Saat
    01:49
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim de sağ ayak diz üstü ampüte.

Notaha önceden sitede üye adım Destina idi.
    Üyeliğimi iptal ettirip yeniden üye olunca dolayısıyla eski mesajlarımda silindiği için tekrar cevap yazma gereği duydum.

Üye
    muratyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:54
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende burger hastalığından dolayı 2004 yılından beri amputeyim.Sol diz altından kesildi.Proteze bir türlü alışamadım aşırı kilodan kiloda veremiyorum ve şu an protez kullanmıyorum.

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    24.05-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

cok gecmıs olsun sıze ankara gata dedınızde bende 2004 yılında orda sol dız ustu protezımı orda yaptırmıstım ımakan ve sartlar olarak evet harık abı yer ama yapılan ıs olarak gorundugu kadar ıyı degıl..yenıden yaptırmayı dusunuorum protezımı bakalım nerde olucak bu sefer..

Üye
    AYŞETRBZN Avatarı

Gerçek Adı
    AYŞE
    Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benimde sağ elim bilekten ampute,sol ayağım dizaltından ampute.sadece ayağımda protez var.elimde yok kullanmıyorum. :cry:

Üye
    DeBeeRs Avatarı

Son Giriş
    18.12-2008
    Saat
    17:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ohoo siz ampute görmemişsiniz benim her iki el ve ayağımda 1.2.3.4. parmaklar ampute yani 1+1+1+1=4 parmağım var başka bi deyişle 1x4=4 :))

Üye
    ilknur helvacıoğlu Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet alıştım sayılır.teşekkür ederim.

Üye
    talip Avatarı

Son Giriş
    25.02-2016
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm ben talip bende amputeyım herkese slmlar

Üye
    Nafiye Avatarı

Gerçek Adı
    Nafiye
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    19:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

44Malatya33 protezini kullanmaya başladın mı?
    Rahat mısın?

Üye
    stres03 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

mrb arkadaslar bende 23 yıldır sol diz altı protezle yaşıyorum ilk protezlerim çok sıkıntı veriyordu fakat son 10 yıldır çok rahatım diğer ayağımdada yanık skarı var zorlanıyorum protez olan ayağım daha rahat diğerinede ampute yaptırmayı düsünüyorum bu yüzden her iki ayağı ampute olanların sıkıntısını bilmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    numanserefli Avatarı

Son Giriş
    03.02-2008
    Saat
    13:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar
    diz üstü protez yaptıracam
    3r60
    1c40
    silikon liner
    yorumlarınızı bekliyorum 0 537 717 32 74

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    18.07-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben rahat değilim protezimden artık değneksiz yürüyemez oldum belim ağrıyor değnekleri bırakınca aldığım kilolara bağlıyorum ama eski cihazımda böyşle sorun yoktu değnekleri bırakınca cihazı yapan firmaya gittim abi kısaltalım dedi sizcede sorun uzun olması cihaz yapan birileri cevap verirse sevinirim

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ben diz altı protez kullanıyorum yaklaşık 10 yıla yakın oldu ilk başta modüler kullandım sonra silikon lineer size tavsiyem protezin son model olması önemli değil hangisiyle daha rahat ediyorsan rahat yuruyorsan o senin için en iyisidir ...

bu protez işi çok ince bir iş dikkat etmek lazım birde nerde yaptırıyorsun ustan çok önemli...

Hayat ortopediyi tavsiye ederim

Üye
    yabanci Avatarı

Son Giriş
    31.10-2008
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar bende protez kullanıyordum suan ameliyatlıyım.ancak protez kullandığım dönemler tam bir işkenceydi.benim ayağım olmasına rağmen üstüne protez takıyodum.oda aşırı yara açılmasına sebep oluyodu.şimdi diz altı protez kullanabilmek için ameliyat oldum sadece düz yolda rahat yürüyebiliyodum oda kısa mesafe olursa oysa yürümeyi çok seviyorum ama yürüdüğümde gücüm tükeniyodu.

hayri tutal senin anlattıkların beni çok sevindirdi anlattığın tarzda protezlerin olmasına çok sevindim büyük ihtimalle bende 1 yıl sonra diz altı kullanmaya başlayacağım
    birde şunu sormak istiyorum sana hayri.resmini nasıl ekrana yansıtıyosun ben bu siteye ilk defa tesadüfen girdim onun için pek bilgim yok.

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar genel yazılanlara baktım da belkı sızlere yardımım dokunur ben sol dız altı protez kullanıorum ortalama 2 senedır her turlu protezı denedım sılıkon kılıt sıstemınden duzune kadar bunun ıyı ve kotu yanlarını anlatmak ıstıyorum
    1. Sılıkon kılıt sıstemı ıyı yanları yuruyus esnasında kesınlıkle yukarı assagı dız altı adele kaslar hareket edemedıgı ıcın cok ıyı bır yuruyus saglıyor ve her adımı cukurları egımlerı hıssedebılıyorsun
    kotu yanları ıse yazları veya sıcak ortamda terleme yapıyor ve sılıkon oldugu ıcın ıcınde baya bı ter bırıkıyor mesela soyle anlatayım ben de sılıkon kullanıyorum ılk sılıkonu gıyerken alt tarafında 1 cm kadar bosluk bırakıyorum sabah evden cıkıp aksam eve gelınce o 1cm bosluk (ter) suyla dolmus oluyor tek kotu yanı budur

2. sılıkonsuz kılıtsız sıstem buda sılıkonun yerıne corap ozel bezler hatta tenıscı corabı gıbı seylerı gıyerek kullanılan protezdır tek farkı sılıkon yoktur ve kılıt sıstemı yoktur bunun ıyı yanları yazları sılıkon kadar terleme yapmaz %50 daha ıyıdır terleme acısından kotu yanları kılıt sıstemı olmadıgı ıcın yuruyus esnasında sılıkon dakı gıbı sıkı olmaz her adam atısında protezın ıcındekı dız altı adelesı asagıya yukarıya dogru hareket eder buda yuruyusu cok etkıler ve benım dusuncem rahat ve guzel yurumek varken terlesın cok onemlı degıl
    dıger bır konusu ıse bu ayak lar ben ıs kazası gecırdım ıcın fabrıka bana en guzelını almak ıcın cok ugrastı aradı ve sonunda suan kı fıyatı 4000euro degerınde ınsan bılegıne cok yakın 360 derece hareket edebılen bı ayak aldılar egerkı maddı durmunuz ıyıse almanızı kesınlıkle tavsıye ederım ayagın markası ottobok ayak cesıdı (cborg) suan tam ısmını bılmedıgım ıcın okunusunu yazdım kusura bakmayın ama bunu alamayan arkadaslar mutlaka olur suan ssk nın verıdıgı ayakgıda denedım oda cok kotu degıl sıze yardımcı olduysam ne mutlu bana baska sorunuz olursa msn adresım alpay_3535@hotmail. ayrıca ızmırde yasıyorum baska sorunuz olursa yardımcı olurum

Üye
    lodos38 Avatarı

Son Giriş
    08.04-2009
    Saat
    16:00
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm bende dızustu protez kullanıyorum kayserıde atılım ortopedıye yaptırdım.ılk yapılan bacagımı sıkı tutmadıgından cıkıyordu ama sımdı yenı yapılan cok rahat ve saglam bı kac gun ıcınde gıdıp alacagız ınsallah degneklerdende kurtulup rahat yuruyecem

Sayfa 9 / 20 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon